Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2020., 12:39   #14431
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Fala Bogu moj cheap samsung 7 VA nema tih mana,bar ne na AC Odyssey.Drugo nisam probao.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 13:07   #14432
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
OK, LG je isto dobar za gejmere, zbog low input laga. Zašto ga ja ne bi uzeo za gejmerski TV? Jer bih osobno preferirao VA panel, pošto kod gejmanja uvijek sjediš pod najboljim kutem i nemaš problema s najvećom manom VA panela. Hence zakaj sam napisao Samsung i Sony, a LG nisam.
LG ne proizvodi VA televizore? Kupio sam dva komada LG VA TV-a u zadnjih godinu dana pa mi to malo čudno
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2020., 13:33   #14433
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
Kod gejmanja vidljivi kut i input lag nisu najveće mane VA panela, ali da ne idem u detalje ostavio bih ti da neke sitnice ipak sam otkriješ .
Trenutno gejmam na 40" VA ekranu i gledam ga s pol metra... samo mu je mana što mi je preblizu Inače gejmam na OLED-u. Za svoje potrebe nisam vidio mana niti na jednom, niti na drugom.

Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
I LG ima VA panela, dok Sony i Samsung imaju IPS (ili neku izvedenicu) panela u svojim tv-ima, tako da ne treba gledati samo proizvođača televizora...
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
LG ne proizvodi VA televizore? Kupio sam dva komada LG VA TV-a u zadnjih godinu dana pa mi to malo čudno
Naravno da to ovisi i o velični dijagonale, ne samo modelu, a kamoli proizvođaču. I možda nećeš čak dobiti niti isti panel (u smislu proizvođača, ne tipa panela) unutar istog modela, dijagonale, ako se kupe u razmaku od godinu dana...

Ali pretpostavljam da svi pratimo temu, pa smo toga svjesni. Općenito gledano Philips i LG prodaju većinom IPS TV-ove, a Sony i Panasonic VA.

Da ja sam imao (cijelih 24h) IPS Sony-a, i da sam kupio veći model svog Panasonica, on bi bio IPS, a ne VA... ali ovo sve je krenulo kad sam rekao da ne bih gejmeru preporučio OLED.
Tko razmišlja o OLED-u ima budžet dovoljan za najbolji LCD. Najbolji LCD od Sonya i Samsunga nije sigurno IPS. Oba su VA.

Najbolji model od LG-a je IPS, AFAIK know. Ne znam dal postoje NanoCell VA TV-ovi?

Ovo shiftanje VA/IPS ovisno o dijagonali je, opet AFAIK, rezervirano za niže i mid modele, a onaj kome ću umjesto OLED-a savjetovati LCD neće gledati te niže i mid modele.

Jesam sad dovoljno razjasnio, hoćemo prestati tražiti slamke?

Znači summa summarum:
Moj savjet, kao vlasnika OLED-a i VA (Panasonic, low end) i IPS (LG mid end) televizora, tko ima para za OLED, a puno gejma, rađe si pogledajte Samsung Q9 ili Sony XG9. That's my 2 pennies... i nebum više komentirao komentare na tu temu.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 14:07   #14434
željkozg
Banned
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: croatia
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Trenutno gejmam na 40" VA ekranu i gledam ga s pol metra... samo mu je mana što mi je preblizu Inače gejmam na OLED-u. Za svoje potrebe nisam vidio mana niti na jednom, niti na drugom.





Naravno da to ovisi i o velični dijagonale, ne samo modelu, a kamoli proizvođaču. I možda nećeš čak dobiti niti isti panel (u smislu proizvođača, ne tipa panela) unutar istog modela, dijagonale, ako se kupe u razmaku od godinu dana...

Ali pretpostavljam da svi pratimo temu, pa smo toga svjesni. Općenito gledano Philips i LG prodaju većinom IPS TV-ove, a Sony i Panasonic VA.

Da ja sam imao (cijelih 24h) IPS Sony-a, i da sam kupio veći model svog Panasonica, on bi bio IPS, a ne VA... ali ovo sve je krenulo kad sam rekao da ne bih gejmeru preporučio OLED.
Tko razmišlja o OLED-u ima budžet dovoljan za najbolji LCD. Najbolji LCD od Sonya i Samsunga nije sigurno IPS. Oba su VA.

Najbolji model od LG-a je IPS, AFAIK know. Ne znam dal postoje NanoCell VA TV-ovi?

Ovo shiftanje VA/IPS ovisno o dijagonali je, opet AFAIK, rezervirano za niže i mid modele, a onaj kome ću umjesto OLED-a savjetovati LCD neće gledati te niže i mid modele.

Jesam sad dovoljno razjasnio, hoćemo prestati tražiti slamke?

Znači summa summarum:
Moj savjet, kao vlasnika OLED-a i VA (Panasonic, low end) i IPS (LG mid end) televizora, tko ima para za OLED, a puno gejma, rađe si pogledajte Samsung Q9 ili Sony XG9. That's my 2 pennies... i nebum više komentirao komentare na tu temu.

Ovdje te moram malo ipravit. Ako gledamo prošlogodišnje modele, imaju uglavnom VA panele Panasonic i Samsung, Philips ima negdje pola IPS pola VA, kao i Sony, a Lg uglavnom IPS. Svi proizvođači koji prave svoje panele, imaju uglavnom najviše modela sa svojim panelima..Tako ima Samsung uglavnom modele sa svojim VA panelima, nešto i od BOE. Lg ima uglavnom modele sa svojim IPS panelima, modele sa VA panele imaju od BOE ili AUO. Recimo Hisense isto proizvodi svoje panele, pa ima zato uglavnom VA itd..

Zadnje izmijenjeno od: željkozg. 21.04.2020. u 14:18.
željkozg je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 14:58   #14435
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Jedini stvarni problem OLED-a i gaminga je cijena OLEDA. Tak se pričalo i za plazme a uredno sam se igrao na plazmi i nikada se niš nije upeklo...istina plazmu sam platio kikiriki i nije me brinulo dok je oled skupa igračka.

Edit; buraz ima LG oled par godina i PS4 pro i niš mu se nije upeklo.

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 21.04.2020. u 15:06.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 16:55   #14436
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Jedini stvarni problem OLED-a i gaminga je cijena OLEDA. Tak se pričalo i za plazme a uredno sam se igrao na plazmi i nikada se niš nije upeklo...istina plazmu sam platio kikiriki i nije me brinulo dok je oled skupa igračka.

Edit; buraz ima LG oled par godina i PS4 pro i niš mu se nije upeklo.
A) koliko buraz igra dnevno? Koje igre igra? Procitas moje prosle postove oko mojih iskustava, nisam papiga

B) proucis malo materiju i vidis da ce OLEDima jako velike probleme raditi HDR + fixni HUD...
Ko ima love sad kupiti OLED, pa kad ce izac MicroLED prebacit se na njega super.

PS5 izlazi, i novi Xbox, igre ce sve vise biti HDR...

Uglavnom ja sam iznio svoje misljenje. OLED i puno gejmanja igara sa svijetlim HUD-om - ne preporucam.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 17:32   #14437
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Evo me nakon par dana korištenja TCL 43EP660 Android TV-a.

Uffff... WebOS ga masakrira u mogucnostima, pristupačnosti i naravno responzivnosti. Jedna od najbitnijih
stavki TV-a mi je jednostavni sleep timer. Na LG-u kliknem settings odskrolam do sleep timer i namjestim
vrijeme (cca 5 sekundi i 3s za produžit). Na TCL-ovom androidu, moram izać iz aplikacije(TV,Youtube,Netflix) na
Homescreen, otić u settings, pa device properties, pa onda odvrtit do dna do "Screen Saver" i onda ispod screen
saver opcija ima opcija za namjestiti sleep timer i ako oćeš produžit sleep timer, isti postupak moraš
ponavljat.... Ima i fiksnu AutoOff opciju, ali najmanje setting je 4 sata, to mi je previše. Ima li neka aplikacija
koja to handla nekako zgodnije, i jel tako na drugim android-tv ovima?

Isto tako, čim izađem iz aplikacije tipa Youtube, odma mi prestaje casting sa moba, pa to moram opet setupirat
svaki put, i iz nekog razloga imam 2x tv u casting opcijama.

Količina opcija za tv/sliku/zvuk/sustav, je 4-5 puta manja nego na WebOS-u i Sony dummy smart-osu.

Još jedan skoro super al uništeni feature je "Only sound" mod koji ugasi ekran al nastavlja svirat zvuk, s obzirom
da mi je tv u sobi, skoro genijalna opcija. Skoro! Iz nekog razloga TCL je odlučio u only sound modu, upalit LED
indikator i bljeskat sa njim dok je ekran isključen, iako je u opcijama isključen.... Odlično....

Voice assistent, sluša ono što se na tv-u priča a ne mene Microdimming Pro Ultra Super Mega Cool, je ništa,
to obični whole screen dimming koji radi nešto kad je brighness na 100%, i reagira na titlove, glupost koja se odma
isključi.

Nisam htio još jedan LG WebOS tv jer nema steam link, Tizen mi nikad nije sio (osobna preferenca), a do 43'' stvarno
nemamo puno dobrog izbora, i zato sam mislio da ce TCL sa AndroidTV-om bit prepun featurea. Mislim cisto da se
razumimo TV je ispred noe vivaxa i sličnih miljama, ali nije niti blizu LG-a. I ajde barem da pohvalim kvalitetu zvuka,
srednji i visoki tonovi meni osobno pariraju LGjem dok su duboki puno bolji U LG-a.Za cijenovni razred i ostalo, dobra kvaliteta.

Ali je zato motorizirani plafonski nosač hit!
https://www.youtube.com/watch?v=kvkVsGQaQK0


Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 21.04.2020. u 20:13. Razlog: duboki su puno bolji U LG, ne u TCL-a
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 17:53   #14438
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
A) koliko buraz igra dnevno? Koje igre igra? Procitas moje prosle postove oko mojih iskustava, nisam papiga

B) proucis malo materiju i vidis da ce OLEDima jako velike probleme raditi HDR + fixni HUD...
Ko ima love sad kupiti OLED, pa kad ce izac MicroLED prebacit se na njega super.

PS5 izlazi, i novi Xbox, igre ce sve vise biti HDR...

Uglavnom ja sam iznio svoje misljenje. OLED i puno gejmanja igara sa svijetlim HUD-om - ne preporucam.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Igra multi COD često, igra i GT sport i druge igre a oled je baš uzeo da može paliti hdr. Uzeo je oled odavno, brijem prije 2-3 godine i za sada problema nema...štoviše kad dođe do mene i vidi kak se ja igram na VA puca od smijeha koliko je lošiji prikaz 😄
Ali OK ne igra on sad ne znam koliko, par sati dnevno i ne svaki dan..igraju se i klinci, žena ali ne po cijele dane.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 19:01   #14439
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
.. I ajde barem da pohvalim kvalitetu zvuka,
srednji i visoki tonovi meni osobno pariraju LGjem dok su duboki puno bolji od LG-a.Za cijenovni razred i ostalo, dobra kvaliteta.
... O moj Bože 🙈🙉🙊

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ali je zato motorizirani plafonski nosač hit!
https://www.youtube.com/watch?v=kvkVsGQaQK0

Fora nosač ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 19:34   #14440
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
fora nosač, al bogme 1min da se otvori tj spusti ..

nekako predugo mi to izgleda
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2020., 20:13   #14441
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
... O moj Bože ������

Fora nosač ...
aaa lapsus lapsus, duboki su puno bolji U LG-a sry, ispravio sam i gori

Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
fora nosač, al bogme 1min da se otvori tj spusti ..

nekako predugo mi to izgleda

E to mi je drago, nebi volio da mi prebrzo maše sa teveom taman mi je ovako, moglo bi mrvo brže bit al da je veci tv nebi valjalo brze. Al čujem da su stepperi unutra, i pomalo ubrzava i usporava. Jedini je problem što mu ledica bliješti stalno, i baš je jaka, na videu je izolir traka preko...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 21:19   #14442
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Igra multi COD često, igra i GT sport i druge igre a oled je baš uzeo da može paliti hdr. Uzeo je oled odavno, brijem prije 2-3 godine i za sada problema nema...štoviše kad dođe do mene i vidi kak se ja igram na VA puca od smijeha koliko je lošiji prikaz 😄

Ali OK ne igra on sad ne znam koliko, par sati dnevno i ne svaki dan..igraju se i klinci, žena ali ne po cijele dane.
Naravno da je losiji prikaz. Ja sam se zgrazao kad sam prisilno preso s OLEDa na VA zadnjih tjedana. Nakon par dana zaboravis kak je bilo na OLEDu, ali jedva cekam nazad.

A to sto pricas za buraza sam ja vec pisao gore. GT Sport, Uncharted, GOW, Horizon, RDR2.. igrao satima i danima zaredom.. nikakvi problemi ...

Poceo igrati onaj sareni, nabrijanj, djecji fortnite i op op op... OLED se poceo buniti i forsati me u neki "recovery" mod u kojem mice image retention. Imam ga godinu i dva mjeseca... Nikad to nisam vidio na ekranu dok nisam poceo igrat tulavi Fornite. Istrazio malo i saznao da na burn in jako utjece svjetlina.

Kuzis, nisam bas to izmislio... Istrazi malo. Vecina igara ima zagasiti HUD, sto je OK, ali sareni, vristecih boja - not so good for OLED.

Uglavnom istrazi kako fixni HUD, pogotovo zarkih boja utjece na OLED i burn in, i pricat cemo za 2-3 godine dal tvoj buraz il ja imamo kakav burn in. Vjerojatno cemo imati, ali nece biti primjetan osim na burn in testovima.

Frendu koji ima C9 mali igra fortnite dan i noc... Njega cu pitat vec za 6 mjeseci da pokrene neki test...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 21:59   #14443
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Malo štorije vezano za NOA TV.
Kako imamo onaj 50" model a nije nudio OTA update, skužim da na webu ima neki firmware update pa sam ga skinuo. Jedino novo što donosi je malo drugačije sučelje i boot up animacija. Naravno da nisu ubrzali bootanje ili da su napravili neku opciju za fast boost/standby tako da kako god okreneš kad ugasiš TV opet čekaš 40ak sekundi da se upali

Samo što su ovaj put bundlali Fejs i Chrome sa OS-om.

Nakon toga, automatski mi došao OTA update na verziju 1.3.0 i opet ništa bitno. Vizualno izgleda isto, kaže verzija 6.0

Ko tu koga yebe... možda su riješili audio passthrough napokon.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 23:02   #14444
robi64
zovem se robert iz zg.sam
Moj komp
 
robi64's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZAGREB-DUBRAVA
Postovi: 1,073
imam LED TV VIVAX IMAGO 50UHD122T2S2SM, 50" (127cm), Ultra HD (4K), Smart TV, Android, WiFi ali nikako ne mogu na njega staviti google play aplikaciju dakle da mogu skidati aplikacije nego samo neku tv trgovina aplikaciju sa već svojim aplikacijama koje su postavljene već u samom tv-u, čemu onda Android na tv-u kad s njim nemreš niš nije mi jasno onda je to obični smart tv
__________________
zovem se Robert i iz Zagreba sam
robi64 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 23:28   #14445
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor robi64 Pregled postova
imam LED TV VIVAX IMAGO 50UHD122T2S2SM, 50" (127cm), Ultra HD (4K), Smart TV, Android, WiFi ali nikako ne mogu na njega staviti google play aplikaciju dakle da mogu skidati aplikacije nego samo neku tv trgovina aplikaciju sa već svojim aplikacijama koje su postavljene već u samom tv-u, čemu onda Android na tv-u kad s njim nemreš niš nije mi jasno onda je to obični smart tv
Ako je kao moj onda možeš ali je glupo na njima namješteno. Moraš stisnuti home ili source ili kako već to ide na njima. Snimim sutra ako ne uspiješ

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 20:20   #14446
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Koji bi bio vaš izbor za treći TV u kući koji će se koristiti relativno malo, znači budžet je najbitniji . Uglavnom navečer, znači možda VA panel bi imao najviše smisla, od 50"
Ima zbilja svega, od HISENSE H50B7100 50" za smiješnih 1900kn, pa preko skupljih HISENSE modela, pa Samsung UE50RU7172 za 2800 kn, LG 50UM7450 za 3040 kn.
OS nebitan jer će TV biti spojen na android box. Netflix, youtube, video preko PLEX-a i sl.
Što bi uzeli?

Nakon nešto istraživanja, našao sam:


PHILIPS 50PUS7304


3500kn, garancija 5g. 50 inčni model ima VA panel.


NIšta specijalno, ali ima full Android pa box može u prodaju.


Imate li savjet za nešto bolje za te novce?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 20:45   #14447
željkozg
Banned
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: croatia
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Nakon nešto istraživanja, našao sam:


PHILIPS 50PUS7304


3500kn, garancija 5g. 50 inčni model ima VA panel.


NIšta specijalno, ali ima full Android pa box može u prodaju.


Imate li savjet za nešto bolje za te novce?

U tom rangu je još taj model Samsunga. Ali što Philips izdvaja od ostale konkurencije, je odlično procesiranje slike, smart mogučnosti, Dolby Vision i podržavanje svih audio kodeka.


https://www.sancta-domenica.hr/telev...u8002-uhd.html
željkozg je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 20:48   #14448
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Jesam li ja jedino lud ovdje?

Da li postoji mogućnost da se na Philipsu PUS3703 premota film s USB-a na preskokce kako to ima LG?

Npr. neki dan sam gledao film, ostalo mi još 30 min do kraja. Drugi dan sam morao prematati 32x brzinom do 100. minute. I to traje i traje.

Jel ima mogućnost da se skoči po 10-15 min?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 21:12   #14449
željkozg
Banned
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: croatia
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Jesam li ja jedino lud ovdje?

Da li postoji mogućnost da se na Philipsu PUS3703 premota film s USB-a na preskokce kako to ima LG?

Npr. neki dan sam gledao film, ostalo mi još 30 min do kraja. Drugi dan sam morao prematati 32x brzinom do 100. minute. I to traje i traje.

Jel ima mogućnost da se skoči po 10-15 min?

Nema te mogučnosti.
željkozg je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 21:16   #14450
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor željkozg Pregled postova
Nema te mogučnosti.
Ak, nekad me stvarno naljuti taj Philips s svojim idiotarijama.
Niti mogu ubaciti da se aux in pojačava daljinskim, niti mogu to ubaciti...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 21:21   #14451
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Na PUS6201 se moglo. Samo se drži strelica desno na daljinskom.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 21:22   #14452
željkozg
Banned
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: croatia
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ak, nekad me stvarno naljuti taj Philips s svojim idiotarijama.
Niti mogu ubaciti da se aux in pojačava daljinskim, niti mogu to ubaciti...

Da poneke funkciju su slabo odrađene.



Glasnoća zvučnika se podešava izravno putem daljinskog upravljača tijekom gledanja sadržaja na zaslonu. No, glasnoća slušalica može se podesiti paralelno i neovisna je o glasnoći zvučnika na televizoru, ali moraš prijeći na postavke izbornika.
željkozg je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 22:30   #14453
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
Na PUS6201 se moglo. Samo se drži strelica desno na daljinskom.
Nope.
Ako stisnem strelicu desno, otvori mi se opet izbornik, gdje je start, stop, pauza , prematanje itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 22:57   #14454
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
željkozg uopće nije problem u Philipsu, problem je u kupcima koji očekuju da će neke stvari koje se neki drugi proizvođači trude da namjeste na svojim televizorima raditi i na generičkom androidu. Uostalom, 32x brzina premotavanja ako gledate 300-500 MB ripove i nemate neki veći bitrate je sasvim dovoljna. Doduše ukoliko imate:
  • 100 Mbps mrežu 32x brzinom možete premotavati samo 720x576 interlaced DVD Video (11.08 Mbit/s raw bitrate), 2x brzinom HD DVD i bez premotavanja BD Video.
  • Preko USB-a možete premotavati 8x brzinom HD / BD (s time da će kod BD videa vjerojatno biti pucanja) i čak 2x brzinom najnovije UHD Bluray filmove.
  • Preko gigabitne mreže vjerojatno 16x HD / BD (BD je opet malo na granici) i skoro sve UHD filmove 8x brzinom. No četvorka je vrlo dobar. I što bi to bilo loše.
U bivšoj državi su imali samo jednu brzinu premotavanja pa se nitko nije bunio . A što se tiče zvuka ljudi su gledali filmove gdje bi bakica sa strane svirala klavir i svi su bili sretni. Koliko su ljudi postali razmaženi. To je za ne povjerovat.

Mommistake sada zamisli da si morao premotavati najnoviji BluRay. 25 minuta. No gledano s druge strane, za to vrijeme možeš si presložiti ormar i ispeći kokice.

Zadnje izmijenjeno od: leonardo. 22.04.2020. u 23:30.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 23:06   #14455
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Jesam li ja jedino lud ovdje?



Da li postoji mogućnost da se na Philipsu PUS3703 premota film s USB-a na preskokce kako to ima LG?



Npr. neki dan sam gledao film, ostalo mi još 30 min do kraja. Drugi dan sam morao prematati 32x brzinom do 100. minute. I to traje i traje.



Jel ima mogućnost da se skoči po 10-15 min?
Šta si ne instaliraš Kodi pa preskači kako hoćeš?
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 23:25   #14456
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Šta si ne instaliraš Kodi pa preskači kako hoćeš?
A pitam za defaultni player. Imam i kodi. I Netflix, i IPTV itd.

Ali kada gledam BR film, hoću da bude na USB-u.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 00:11   #14457
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
U bivšoj državi su imali samo jednu brzinu premotavanja pa se nitko nije bunio . A što se tiče zvuka ljudi su gledali filmove gdje bi bakica sa strane svirala klavir i svi su bili sretni. Koliko su ljudi postali razmaženi. To je za ne povjerovat.

Mommistake sada zamisli da si morao premotavati najnoviji BluRay. 25 minuta. No gledano s druge strane, za to vrijeme možeš si presložiti ormar i ispeći kokice.
Kazeta je pamtila di si sta gledat
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 00:43   #14458
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
OuttaControl . Philipsu se ipak mora priznati da su napravili odličan posao kada su 1963. proizveli prve audio i 1972. prve video kazete. Da su ih kinezi ranije preuzeli vjerojatno nebi bilo ništa od toga.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 07:23   #14459
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A pitam za defaultni player. Imam i kodi. I Netflix, i IPTV itd.



Ali kada gledam BR film, hoću da bude na USB-u.
Pa iz kodija pustiš sa USB i rijesen problem😀

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 08:44   #14460
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nisam koristio Kodi već jedno vrijeme.

Može u PM link nekog dobrog setupa za Kodi za filmove i serije? Prijevod sam riješim.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na