Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2019., 10:37   #151
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Koji app koristite za Broadlink mini 3 u kombinaciji s ED3 - IHC ili E-Control?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 15:31   #152
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Uzeo sam na kraju dvije HIKVISION DS-2CD2121G1-IDW1, uvalio 64 GB microSD karticu i zadovoljan sam u potpunosti. Za cca 100 eura na Amazonu mislim da nema bolje, kvaliteta hardwarea i softwarea je odlična, baš su pazili na sve živo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 15:34   #153
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Koji app koristite za Broadlink mini 3 u kombinaciji s ED3 - IHC ili E-Control?
IHC. za klime samo, iako sam testirao sa tv-om i mini linijom, ali mi je nepotrebno.

edit - nisam vidio onaj "ed3" dio. neznam šta je ed3.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 16:02   #154
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Da, u medjuvremenu sam skockao sve s IHC-om.

Doduse pitao sam zato jer mi kontrola preko IHC app-a nije radila kad sam vani na mobilnom netu. Svasta sam probao, resetirao, nanovo i nanovo podesavao. IHC app kaze "failed" za access to the cloud i SDK stavke. Scene mi nisu radile na mobilnom netu, znaci app mi nije sluzio nicemu osim za kreiranje scena...

Morao sam sve scene pokretati preko alexe i ED3 (echo dot 3 ). Mislio sam da to valjda tako mora biti.

RM3 mini fw v44057 (ne nudi nista novije)

Sad kad si odgovorio isao sam provjeriti IHC app i vidim sada je sve uredno spojeno na cloud i radi preko mobilnog neta bez alexe kao posrednika (kao sto bi i trebalo biti). Da nisi odgovorio ne bi nikad isao provjeriti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 11:45   #155
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kolega sa akarom i tim magnetnim senzorima ne uspijeva naci mogucnost javljanja nakon x sekundi otvorenog senzora (akara i homekit u njegovom slucaju). Rado mu prenesem info kako to napraviti.


A ja dizem sidro od opamecivanja doma. Ne svidja mi se alexa platforma (zapravo i nema toliko veze s alexom), wifi only hubovi i uredjaji su mi preskupi za zezanje po stanu koji nije moj i po kojem ne mogu nista kopati. Cloud rjesenje i neka primitivna automatizacija bi mi bili sasvim dovoljni. Zasad se drzim timer programabilnih uticnica i bok. Ne treba mi voice.

Bold:


Da, to je malo problem sa Xiaomijem, ima vec predefinirane postavke i nazalost za sada se n emogu mjenjat. Recimo na Aquara door sensoru imaju 3 opcije, open/close/open after 1 min i tu se za sad ne moze nista. Ok postavke su logične, ali volio bi imati mogucnost da si podesavam vremenske intervale po svojim potrebama.





Stigli mi sensori, door i motion.


Door slozio na ledenicu, ok malo se najebao sa postavljanjem jer sam htio dobit da cim se otvore vrata da pisti, odnosno razmak je 22mm i treba ga postaviti na točnu tu udaljenost. Ali sve radi savrseno, nakon minutu mi javi na mob i gate svira melodiju koju sam mu postavio.


Sve Xiaomi smart zarulje sam sad "prespojio" preko Gatea i sad ih XIaomi home normalno vidi i radi s njim sta zelim.


Uglavnom, stavio motion sensor (aquara) na vrh frizidera, podesio ga da u low light uvjetima pali zarulju na 2 min i ako nema nikoga u kuhinji, ugasi zarulju.


Ostao sam iznenađen kako to dobro i savrseno radi, ok, treba kvalitetno postavit sensor, ali dobio sam ga da mi pali svjetlo u kuhinji doslovno kad prođem spoj parketa iz dnevene i pločica u kuhinji. Super radi po danu, znači ne pali ga, tj počne ga palit točno kad treba tj kad bi upalio svjetlo.
Ne smetaju mu svjetla u dnevnoj, tako da ocjena 10/10.


U početku sam naginjao da google asistant, tj upravljanje glasom, ali kad se sve lijepo automatizira, onda nema potrebe ni za glasom


Naručen novi lot sensora, automatizacija ide dalje
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2019., 19:37   #156
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Ima li netko Xiaomi Gateway i kako je zadovoljan s time? Citam da se treba spojiti na kineski server pa me zanima ima li to kakvih ogranicenja kod koristenja? Je li onda aplikacija na engleskom?
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 12:12   #157
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor pero_dinamit Pregled postova
Ima li netko Xiaomi Gateway i kako je zadovoljan s time? Citam da se treba spojiti na kineski server pa me zanima ima li to kakvih ogranicenja kod koristenja? Je li onda aplikacija na engleskom?
Aplikacije su na engleskom, server je kineski.
Zadovoljan sam mogućnostima ali app mi ne radi ako ne uđem u njega, što može biti i do mog mobitela.

Imam pitanje.
Imat ćemo garažna vrata rolo vrata na ulazu u naš privatni parking.
Na parking će pristup imati sve skupa 6 auta.
Imamo ideju da umjesto daljinskih upravljača stavimo kameru koja ima mogućnost očitavanja tablice, i da onda automatski diže vrata..
Koliko je ovo skupo za izvesti? ANPR kamere su jeftine za kupiti, više nas zanima što još treba osim kamera?



Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 14:13   #158
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Ima netko mozda:
https://www.amazon.com/All-new-Blink.../dp/B07MMZ2LTB

Zvuci dobro:
- $250
- 3 kamere
- gateway
- zone detection
- mobile app
- 6-24 mjeseci battery life (ovisi o postavkama, no good enough)
- nema zajebancije s kabliranjem
- prilicno dobra kamera (nightvision, full hd, motion detect itd.)
- free cloud storage svih videa unazad 12 mj.

Planiram narucit kroz dan-dva, tocno 3 kamere trebam, a do sad sam za slican featureset planirao zdrobit 5000 kn, pa mi se ovo cini ko "dzabe".
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 21:58   #159
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Jedino pripazi na ovo:
Q: Does this record continually or only when motion is detected?

A: Blink is a motion based camera system. It records clip up to 60s, then pauses for ten or more seconds, then looks for movement again. So at most you end up with a video record with many gaps. If you need continuous recording for your application you should look elsewhere.

Zato im dvije AA baterije i mogu trajat .....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 23:37   #160
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Jep, svjestan toga - ali to mi je dovoljno dobro.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 09.09.2019., 10:09   #161
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Aplikacije su na engleskom, server je kineski.
Zadovoljan sam mogućnostima ali app mi ne radi ako ne uđem u njega, što može biti i do mog mobitela.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Što misliš pod time da ti ne radi app dok ne uđeš u nju? Ne vidiš notifikacije ili?
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2019., 10:43   #162
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor pero_dinamit Pregled postova
Što misliš pod time da ti ne radi app dok ne uđeš u nju? Ne vidiš notifikacije ili?

Točno to, ne vidim notifikacije.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2019., 15:57   #163
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
To i nije neka fora onda.

Si probao nešto od ovoga, malo čitam po forumu i neki imaju te probleme, ali su ih valjda na kraju nekako riješili.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2019., 23:16   #164
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor pero_dinamit Pregled postova
To i nije neka fora onda.

Si probao nešto od ovoga, malo čitam po forumu i neki imaju te probleme, ali su ih valjda na kraju nekako riješili.
Kupio sam taj Gateway prije godinu i pol u paketu s nekoliko senzora. Ali ostavio sam ga starcima nakon par mjeseci nakon sto mi je dosadio.

Mislim da su meni notifikacije normalno radile ali sam to iskljucio jer mi nije imalo koristi stalno dobivati notifikacije. Gateway prica kineski ali to samo kod postavljanja ili ukljucivanja alarma itd. Nabavio sam ga jer je to najjeftiniji smarthome uredaj a da mu senzori lice na nesto i da se uklapaju u kucanstvo. Alternativa je bila RPi sa DIY senzorima koje bi sam napravio. Sam trosak komponenti bi me kostao vise od Xiaomi senzora, izgledalo bi neugledno a pitanje je koliko bi baterija izdrzala. Gateway se moze dodati u OpenHAB i druge sustave za smarthome pa to mozda moze nadomijestiti Xiaomi aplikaciju. Nisam isprobao.

Mana je da se sve salje na kineski server i koristi se kineska vremenska zona. Ako se postavi neka akcija u zadano vrijeme, treba preracunati na kinesko vrijeme
daki je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2019., 02:37   #165
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Pozdrav ekipa, planiram si složiti nekakav smart home s naglaskom na security. Ono što vidim je da ekipa koristi xiaomi/aqara gw primarno, ali vidim da ima i drugih, možda i boljih gatewaya, npr Conbee2 https://shop.dresden-elektronik.de/conbee-2.html

Ono što mene zanima je preporuka u stilu gateway, 5-6 door sensora, mozda 3 kamere, 2-3 motion sensora

može li se ubaciti xiaomi/aqara u homeassistant, npr na rpi? postoji li nekakva mogućnost da se na navedeno upari nekakav termostat za paljenje centralnog grijanja, ili možda bežično zvono za vrata itd?

kako planiram sve ispočetka složiti, gledam da si pokrijem što je više opcija i da se opredijelim za jednu opciju koja mi to sve nudi

hvala unaprijed na savjetima, svaki je dobrodošao
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2019., 13:37   #166
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Ako mislis ici na homeassistant onda u startu idi na conbee(ili si pogledaj zigbee2mqtt, ja ga imam, stabilan, radi super sa HA)

Sa kombinacijom rpi, HA, zigbee2mqtt, node-red nema stvari koju ne mozes napraviti
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2019., 00:42   #167
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
takav mi je i plan, samo nisam siguran što sve trebam u startu, te koliko dobro radi kombinacija HA, conbee2 sa xiaomi senzorima i ostalim. svakako zelim izbjeci xiaomi/aqara gw zbog ovisnosti o njihovim serverima i tome

vidim da je @srale7 već pitao u ovoj temi za nekakav termostat za grijanje sa wifi modulom, je li to čemu i ima li neka bolja alternativa?
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2019., 02:25   #168
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
takav mi je i plan, samo nisam siguran što sve trebam u startu, te koliko dobro radi kombinacija HA, conbee2 sa xiaomi senzorima i ostalim. svakako zelim izbjeci xiaomi/aqara gw zbog ovisnosti o njihovim serverima i tome

vidim da je @srale7 već pitao u ovoj temi za nekakav termostat za grijanje sa wifi modulom, je li to čemu i ima li neka bolja alternativa?
Ja ti imam HA, zigbee2mqtt ( pogledaj ovdje https://gadget-freakz.com/diy-zigbee-gateway/) te nekoliko xiaomi senzora te ikea zarulja, sve radi super, mada mi se desilo jucer da mi je prestao raditi zigbee2mqtt gateway, ali nakon restarta oper proradio, to je prvi puta nakon nekoliko mjeseci koristenja, moguce da bi trebao odraditi update i prebaciti se na produkcijsku verziju sa testne
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2019., 10:23   #169
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
takav mi je i plan, samo nisam siguran što sve trebam u startu, te koliko dobro radi kombinacija HA, conbee2 sa xiaomi senzorima i ostalim. svakako zelim izbjeci xiaomi/aqara gw zbog ovisnosti o njihovim serverima i tome

vidim da je @srale7 već pitao u ovoj temi za nekakav termostat za grijanje sa wifi modulom, je li to čemu i ima li neka bolja alternativa?



Ja sam kupio i instalirao ovaj termostat sa Alija i za sad sve radi odlično, iako ga relano nisam nesto ni koristio, jer jos nisu tempearture za grijanje.


Kako sam prije toga imao nadzbukni, trebalo je iskopat rupu u zidu i stavit odgovarajucu kutiju u zid.
Skinuo app sa GPlaya, pospojio i sve super radi, iako kazem, nisam to jos pravo testirao.
Jedino ga nisam uspio spojiti sa google assistantom, jednostavno ne mogu dodati taj acc u Google home app, taj brand nije na popisu. App za thermostat se zove "My smart thermostat".
Ima vrlo dobro rjesen Schedule, naravno ručni mod, iskreno nisam primjetio nikakv ozbiljniji nedostatak, sve u svemu odličan smart thermostat za 200 kn.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2019., 08:05   #170
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
hvala svima na odgovorima, narucio sam sve za zigbee2mqtt plus par senzora, cisto da vidim kako ce to funkcionirati.

na popisu podrzanih uredaja za zigbee2mqtt vidim nekoliko termostata reda cca 90€ na vise, tako da ce ta aktivnost pricekati neko vrijeme
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2019., 16:19   #171
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Javi dojmove kad stigne!
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 11:11   #172
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Alexa app na mobu mi se cesto blesavi s obzirom da je tako rijetko palim, pa to primjecujem. Ima mjesec dana kako sam factory resetao mob i updejtao na Pie.

Kada upalim Alexu cesto gps ostane aktivan nakon sto je ugasim pa moram brisati app iz task managera ili force stopirati. To nisam prije morao na Oreu. Jutros mi draina bateriju u backgroundu jer sam je jutros upalio i ugasio.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 23:21   #173
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
nikako da se javim sa updateom oko hassio i automatike, nema se bas vremena.

flashao cc2531
podigao u virtualbox VMDK, instalirao hassio, dodao mosquito broker, zigbee2mqtt, sve fino iskonfigurirao, dodao temperature senzor Xiaomi shorturl.at/xyM26 i on uredno radi
i sad naravno kupio sam par xiaomi door window senzora shorturl.at/jAER5 i sad njih nikako uparit i baca mi sljedeci error

Code:
zigbee2mqtt:error 11/10/2019, 9:31:01 PM Cannot get the Node Descriptor of the Device: 0x00158d0003a0f8ed (Error: Timed out after 10000 ms)
to mi javlja sa svim senzorima tog modela (door window) koje sam narucio, ne samo s jednim. pokusao sam vise varijanti uparivanja (dugo drzanje; 5 sec; 5sec pa svakih 1 sec ponovni klik;...) i nikako da uparim. vjerojatno cu naruciti neke druge senzore (aqara) pa probati opet, al opet nema mi smisla da ovo ne radi jer drugima radi.

nego jos jedno pitanje, je li tko radio na cc2530 routeru ili bilo cemu drugom sto ce popraviti domet?jer ovaj cc2531 ima stvarno siromasan domet

OT: trenutno sam na virtualki jer tako vrtim jos neke lokalne stvari, mozda se odlucim na rpi4 ako uspijem sve skonfat kako treba

Zadnje izmijenjeno od: cyclone. 11.11.2019. u 00:16.
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 00:56   #174
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Mislim da ti je ovo greska radi neispravnog prepoznavanja uredjaja.
Provjeri zapise u dB zigbee2mqtt
I link ti ne radi, ali ako se radi o xiaomi aquara onda ti zapis u dB treba ovako izgledati

Code:
 {"id":18,"type":"EndDevice","ieeeAddr":"0x00158d000346b45a","nwkAddr":61451,"manufId":4151,"manufName":"LUMI","powerSource":"Battery","modelId":"lumi.sensor_magnet.aq2","epList":[1],"status":"offline","joinTime":null,"endpoints":{"1":{"profId":260,"epId":1,"devId":24321,"inClusterList":[0,3,6,65535],"outClusterList":[0,4,65535],"clusters":{}}},"_id":"W4XiktXQIf3hVjpN"}

Sto se dometa tice, ja sam kod sebe stavio dodatnu antenu, koliko je utjecalo ne znam jer mi je sve radilo i prije dobro, ovo sam stavio tek tako.
Pricamo o pokrivaju nekih 100m2 sa ciglenim zidovima, bentonskim zidom i svacim necim jos, cc2531 je postavljen doslovno na sredinu stana
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 22:16   #175
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
radi se o ova dva senzora
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/WSDCGQ01LM.html
i
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/MCCGQ01LM.html

senzor temperature je radio odmah nakon pritiska na gumb i upario se iste sekunde, a ove door window mijia nikako uparit cak ni nakon 20 pokusaja

kako je danas 11.11, narucio sam cc2530 za nesto novaca pa nek se nadje... ipak je povrsina koju ja planiram pokriti na dvije etaze cca 160m2 pa da ne bude mrtvih senzora, a i dok moddam cc2531 sa antenom i konektorom ispadne me kao cc2530
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 22:48   #176
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
radi se o ova dva senzora
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/WSDCGQ01LM.html
i
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/MCCGQ01LM.html

senzor temperature je radio odmah nakon pritiska na gumb i upario se iste sekunde, a ove door window mijia nikako uparit cak ni nakon 20 pokusaja

kako je danas 11.11, narucio sam cc2530 za nesto novaca pa nek se nadje... ipak je povrsina koju ja planiram pokriti na dvije etaze cca 160m2 pa da ne bude mrtvih senzora, a i dok moddam cc2531 sa antenom i konektorom ispadne me kao cc2530

Ako imas u stanu jos i zigbee zarulje znas da i one rade kao router te povecavaju domet?
sto se ovog sto te muci sa senzorom, ako hoces cimni me na pm, spojim se sa teamviewerom kod tebe pa pogledam
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 23:22   #177
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
jaooo pa to sam totalno zaboravio, da svi zigbee uredaji napajani iz strujne mreze rade kao routeri... koje zarulje uzeti, philips ili ikea?

e necu stici veceras za teamviewer, javim se privatnom porukom svakako pa se dogovorimo
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 23:52   #178
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
To je prednost zigbeea sto rade mesh mrežu među urrđajima.

Čak je i Sonoff izbacio novi tip prekidača zasnovan na zigbiju, baš zbog tog minusa wifia.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 01:09   #179
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
jaooo pa to sam totalno zaboravio, da svi zigbee uredaji napajani iz strujne mreze rade kao routeri... koje zarulje uzeti, philips ili ikea?

e necu stici veceras za teamviewer, javim se privatnom porukom svakako pa se dogovorimo

Ja sam imao Philips pa presao na Ikea.
Doduse, RGB zarulje Philipsove su bolje jer imaju vise lumena, kako su meni RGB za nekakavu mood rasvjetu to mi nije bilo bitno jer su uvijek malo prigusene.
Kod Ikea zarulja mi je super cijena a funkcionalnosti iste preko zigbee2mqtt kao i Philipsove (tko korisit ikea app je malo zakinut za neke stvari jer je app glup kod qrac)
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 16:43   #180
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Ima netko iskustva sa nekim zvonce + kamera sustavom za otvaranje dvorisnih vrata?

Htio bi u kuci umjesto onog telefona sa "otvori" gumbom (koji dok ga drzim omogucava da se dvorisna vrata otvore) - imati nesto "pametnije"

Idealno:
- kad netko pozvoni, da mogu pogledat na zidnom ekranu ko je na vratima
- i kad vec gledam, da mu mogu "pozvonit" da otvori vrata
- bonus ako to mogu sve s moba (gledat video, pozvonit)
- ekstra bonus ako salje i notifikacije na mob
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na