Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.07.2019., 22:07   #3271
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
2600 ima moj glas kao optimalan izbor danas gledano, pogotovo po toj cijeni i uz tu grafu
Nece se osjetiti u dnevnom r7 2700 jos par godina, a možda ni tada.. a da za tri godine stavis i 2080ti drzat ce vodu

400kn osjetis vec danas , nije za bacit
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 22:09   #3272
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
2600 ima moj glas kao optimalan izbor danas gledano, pogotovo po toj cijeni i uz tu grafu
Nece se osjetiti u dnevnom 2700 jos par godina, a možda ni tada.. a da za tri godine stavis i 2080ti drzat ce vodu
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2019., 22:22   #3273
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
R7 2700 za 1500kn je primamljiv, ali mislim da je 2600 sasvim dovoljan.

Za 5 godina ćeš moći još uvijek naći relativno jeftine 12/16-core Zen3 procesore za nadogradnju
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 22:38   #3274
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Kaj je više futureproof
2600 za 1045 Kn
1700 za 1300 Kn
Ma kakav 2600 kraj 1700 za 1.281,55kn u Svijetu Medija.
1700 je isti djavo ko 2600 ako gledas gejmanje ali manje trosi od 2XXX serije i nis se ne grije. Dolazi sa Wraith Spire a 2600 dolazi sa "pola coolera" Wraith Stealth.

Sta god radio na kompu a da naginje i zahtjeva vise jezgrene operacije - tu profitiras sa 1700. U slucaju da oba ocas do ibera opet su isti u gejmanju ali je 1700 u renderingu koplje iznad.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 22:45   #3275
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Dobijes visi takt i ipc, za 20%+ manju cijenu.
Komp je u DNEVNOM boravku, koliko ti jezgri treba
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 23:13   #3276
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Dobijes visi takt i ipc, za 20%+ manju cijenu.
Komp je u DNEVNOM boravku, koliko ti jezgri treba
a) A sta imas od visljeg takta i ipc-a, druge naljepnice ili zlatna slova na njemu ? Perfomanse u gejmanju su iste za oba takorec...

b) U tome i je poanta, u dnevnom je... SVI ce "jasiti po njemu" kak ko stigne, bolje da ima viska jezgri a bogme i manje ce se grijati od 2600
koji dolazi sa sprdacinom od coolera i za 2mj. evo zacepljenje na istom jer od silnog jahanja mislis da ce se redovito cistiti kad ce uvjek nekome nesto trebati...
Razumijem pomamu i zelju za novim ali koji smisao ja kupiti novo pa ko pojedici sa serijom Ryzen 3 traziti "sweet spot", zamisli... nacu mu taj spot da imam sta ? Dusevnu zasicenost da mi je IPC bolji 15%
Ako im je na stocku vuce previse struje, ako vuce previse struje - dusevne boli odmah. Ako vuce previse struje onda se grije, ako se oca ode
sve u mp3.. ajmo naci spot i dobijes sta ? 10% jaci proc po pefomansama za 20% vise para od staroga al imas spot i saznanje da si profitiro u IPC

U njegovom slucaju ako su perfomanse za gejmanje iste a komp ce biti "tetka za sve" svakako bolje da ima vise jezgri raspolozivo i tih 240kn je
mizeran trosak jer na i za 2600 ce vjerojatno morati iskeljiti za mjesec dva kada skuzi kako hladi taj prdavac, bar 300kn za posten cooler, koji 1700 vec ima.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 23:27   #3277
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
1) r5 2600 moze imati samo bolje performanse u igranju sto je u dnevnom boravku bitno, i drzat ce vodu sigurno još 5 god i uz nadogradnje kompa. Surfanje, gledanje filmova itd. Odličan. Cak bi rekao i overkill. Meni je i 2200g u dnevnom skroz ok, na amd cooleru vise od godinu dana zamisli.. Da je 1600 vise jeftiniji a ne samo 20kn, njega bi preporučio.
Ako renda u dnevnom ili sta vec, onda nek sam vidi sta mu je bitnije.. ali nekako sumnjam..
2600 je hladan proc kojeg bez muke hladi stock cooler, cak i kad bi ga manje ocao..

2) za 250kn kupis npr philips oneblade , brutalna stvarcica

Sto se mene tice EOD, on sam odlučuje za sebe, ne ja..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 26.07.2019. u 00:23.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 23:58   #3278
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Te male razlike u igranju se tek mogu vidjeti sa top end gpu...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 01:47   #3279
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Razumijem pomamu i zelju za novim ali koji smisao ja kupiti novo pa ko pojedici sa serijom Ryzen 3 traziti "sweet spot", zamisli... nacu mu taj spot da imam sta ? Dusevnu zasicenost da mi je IPC bolji 15%
Znači, konstanta podjebavanja i provociranja oko Ryzena datiraju još od 2017. Ali ajde, shvatio sam to kao neku svrhu jala tj zavisti. 2 godine kasnije ista problematika ne prestaje i podjebavanja se nastavljaju iako se sad ima Ryzen.

Pa reci mi ovako, budući nismo skupa ovce pasli, jel bi bilo dosta podjebavanja ili da te jednostavno udaljim s foruma? Bitan si ko semafor u GTA V igri tako da reci riječ "može_ban" i ozdravit će duša moja.

Ili budeš za promjenu normalan i normalno se raspravljao?

Your call 100%



Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 02:18   #3280
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znači, konstanta podjebavanja i provociranja oko Ryzena datiraju još od 2017. Ali ajde, shvatio sam to kao neku svrhu jala tj zavisti. 2 godine kasnije ista problematika ne prestaje i podjebavanja se nastavljaju iako se sad ima Ryzen.
Pa reci mi ovako, budući nismo skupa ovce pasli, jel bi bilo dosta podjebavanja ili da te jednostavno udaljim s foruma?
Ja apsolutno nemam pojma o nekakvom zajebavanju niti sam ja ikoga osobno u postu gore napisanom, poimence prozvao ili citirao pa tako ni tebe. Isto tako same rijeci
"sweet spot" nisi ti jedini uoptrijebio tu na forumu kao nesto jedinstveno i unikatno pa da bi moje ponavljanje toga znacilo da se to odnosi na tebe i da bi ono napisano gore, odnosilo se na tebe itd...

Moj post gore se odnosi na odgovor @Eladio jer je spomenio dobitak po IPC-u i to je to... Moje misljenje i stav o slucajevima tu napisanima kako pojedinci
( znaci vise ljudi/forumasa ) sa novim Ryzenima prave samo "ludorije" jer se isti slabo ocaju, je samo moje misljenje izmedju svih ostalih tu na forumu i kao takvo nekom bitno a nekome totalno nebitno.

Sad jedino ako kao moderator sugeriras sta smijem a sta nesmijem napisati... ili misliti ? Obrisi sto smatras da sam tebe negdje spomenio ili podjebavao,
ne vidim problem, imas pravo i mogucnost uredjivati postove.... mada ja ne vidim "tvoju personu" u mom postu gore, osim ako se ti sam tamo, po svojoj volji svrstavas.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2019., 02:50   #3281
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ja igram warface online, low details. High fps mi je vazan.. uzeo sam r5 3600 i dobio sam puno. Cca 25-30% po mojoj procjeni u low fps, više mi ne pada ispod 144hz , a imam high refresh monitor. Dobio sam i drugim aplikacijama , ne samo u warfaceu i igrama, nego općenito, ali nema smisla ići dalje.
Svoj r5 3600 imam podešen na najnizih 4000mhz tu na forumu, i svejedno sam zadovoljan. Guštam čačkat iako mi nije neki primjerak, koji težak grijeh lol. Ne pušim, ne pijem, trošim na vespu i komp novce koje zaradim bez da mi je dijete gladno. Tako da te ni tu ne razumijem.

A kolegi sam savjetovao najjeftiniji proc od nabrojanih, zbog cijene jer smatram da su svi overkill, jer i sam imam komp u dnevnom i dao sam moju procjenu. Definitivno danas više nego dovoljni i imaju zalihe za nadogradnju. 20kn dati više za 2600 naspram 1600 je opravdano?
Ti si dao svoju procjenu, postujem, neka kolega posluša oba savjeta i vidi šta njemu više odgovara. Mislim da je to ok?
I dozvoli da nakon skoro 30 g. što si slažem kompove, da si i dalje sam izabirem što želim uopce ne sumnjam da si ti zadovoljan sa svojim izborom za sebe

Ps
.. stvarno nemam nis protiv tebe ili ikoga. Sve 5
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 26.07.2019. u 03:20.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 03:06   #3282
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Ti si dao svoju procjenu, postujem, neka kolega posluša oba savjeta i vidi šta njemu više odgovara. Mislim da je to ok?
Pa naravno, to sto je rasprava malo "zesca" ne znaci da apsolutno nisi u pravu sto se tice misljenja a na kolegi je da izabere !
Nemoj sad i ti pocet vidjat "duhove u mojim" slovima pa ce ispasti da sam ti zabranio misliti i govoriti sta ces morati kupiti
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 03:09   #3283
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa naravno, to sto je rasprava malo "zesca" ne znaci da apsolutno nisi u pravu sto se tice misljenja a na kolegi je da izabere !
Nemoj sad i ti pocet vidjat "duhove u mojim" slovima pa ce ispasti da sam ti zabranio misliti i govoriti sta ces morati kupiti
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 08:33   #3284
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Hvala svima na savjetima. Kupljen 1700 koji veselo tiktaka na defaultu sa stock hladnjakom. Ljudi zadovoljni, u odnosu na komp koji su imali, ovaj je raketa.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 09:37   #3285
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Najbolje ti je R7 1700 i neki cooler po tvom izboru ili 2700 ako dolazi s onim prizm hladnjakom.

Kasnim
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 21:52   #3286
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Kupljen 1700 koji veselo tiktaka na defaultu sa stock hladnjakom. Ljudi zadovoljni
Vidis, taj info da je za ljude tj. da za druge nesto sastavljas a ne osobno za sebe je isto dosta bitna kockica u jednadjbi sta kupiti...

Ono sto se desava, kada bilo sta za "druge ljude" sastavljas je sljedece:

1. Ako nesto ne radi nakon 2mj. - kriv si.
2. Ako ne znaju sami sastaviti onda ne znaju ni cistiti redovito od prasine.
3. Ako ne ciste redovito hladjenje mora biti "klasa vise" tj. da izdrzi 1.g. kad ce doc opet kod tebe na generalku...
4. Dakle moras "vagati" oce im taj stock cooler biti ok ili odmah u startu satavljas sa boljim coolerom radi osobnog dusevnog mira jer sta god da podje po zlu, prvi si kao "mestar" na tapeti



Da se razumijemo, 2600 je odlican proc ali Stealth sa tim procom bi samo sklopio nekom komsiji lili poznaniku koji me zivcira itd...
Da ventilator stane kompletno na oba, Spire bi kao pasivac sa svojim bakrenim jezgrom izdrzao maltene i ako zbrojis 2600 + neki
posteniji cooler dodje ti na isto cjenovno a ovako imaju bar vise jezgri i generalno jaci proc i solidno hladjenje.

Inace "takvim ljudima" koji ne znaju sami sastaviti nego bi tuto kompleto u paketu samo da dodje doma u dnevnu ili djecju je bitno samo da sve radi tip - top i
nece se puno buniti ako ih mrko i ozbiljno pogledas i velis: Cuj lega... tu mora bolji cooler ili 8GB rama vise jer nece raditi kako spada i onda ces kukati a rekao
sam ti... smrknu se, progutaju knedlu u grlu i sam pitanje koliko para ? Hebiga, ako se mora... onda stavi...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 22:45   #3287
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Vidis, taj info da je za ljude tj. da za druge nesto sastavljas a ne osobno za sebe je isto dosta bitna kockica u jednadjbi sta kupiti...

Ono sto se desava, kada bilo sta za "druge ljude" sastavljas je sljedece:

1. Ako nesto ne radi nakon 2mj. - kriv si.
2. Ako ne znaju sami sastaviti onda ne znaju ni cistiti redovito od prasine.
3. Ako ne ciste redovito hladjenje mora biti "klasa vise" tj. da izdrzi 1.g. kad ce doc opet kod tebe na generalku...
4. Dakle moras "vagati" oce im taj stock cooler biti ok ili odmah u startu satavljas sa boljim coolerom radi osobnog dusevnog mira jer sta god da podje po zlu, prvi si kao "mestar" na tapeti



Da se razumijemo, 2600 je odlican proc ali Stealth sa tim procom bi samo sklopio nekom komsiji lili poznaniku koji me zivcira itd...
Da ventilator stane kompletno na oba, Spire bi kao pasivac sa svojim bakrenim jezgrom izdrzao maltene i ako zbrojis 2600 + neki
posteniji cooler dodje ti na isto cjenovno a ovako imaju bar vise jezgri i generalno jaci proc i solidno hladjenje.

Inace "takvim ljudima" koji ne znaju sami sastaviti nego bi tuto kompleto u paketu samo da dodje doma u dnevnu ili djecju je bitno samo da sve radi tip - top i
nece se puno buniti ako ih mrko i ozbiljno pogledas i velis: Cuj lega... tu mora bolji cooler ili 8GB rama vise jer nece raditi kako spada i onda ces kukati a rekao
sam ti... smrknu se, progutaju knedlu u grlu i sam pitanje koliko para ? Hebiga, ako se mora... onda stavi...
Tražilo se drugo i treće mišljenje, niti sam išta ugrađivao, niti kasirao novce. Bilo je iz usluge frendovima.
BTW, 1700 dolazi sa spire hladnjakom.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.

Zadnje izmijenjeno od: lobo64. 26.07.2019. u 23:03. Razlog: dodavanje
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2019., 17:02   #3288
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Tražilo se drugo i treće mišljenje, niti sam išta ugrađivao, niti kasirao novce. Bilo je iz usluge frendovima.
BTW, 1700 dolazi sa spire hladnjakom.

ak nisi siguran..novije je bolje..jb...
I ja sam u istoj dilemi..samo bih isao na zadnju generaciju..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2019., 18:14   #3289
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Zvonimir_s Pregled postova
ak nisi siguran..novije je bolje..jb...
I ja sam u istoj dilemi..samo bih isao na zadnju generaciju..
Ako si HC gamer i/ili zarađuješ, da. U svim drugim slučajevima u ovom času je 1700 ogromna snaga za nevjerojatno malo novaca.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2019., 18:25   #3290
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Ako si HC gamer i/ili zarađuješ, da. U svim drugim slučajevima u ovom času je 1700 ogromna snaga za nevjerojatno malo novaca.
Vraga..mali se th i tamo jos igra.. vise se amszerski bavim glazbom..iako je fx8200 odlican..ploca je pocela pokazivati (ili driveri) znakove unora... usb wifi kartice se izgube..pa moram restsrt kompa..firewire se na trenutke zna gubit i sl..da se pomvari pa da zamjenim..ovako par dana ok..pa onda se zareda par puta...Svezi windowsi nisu rijesili problem..cak mi je latencija gora..sto ne kogu vjerovati..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2019., 18:35   #3291
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Zvonimir_s Pregled postova
Vraga..mali se th i tamo jos igra.. vise se amszerski bavim glazbom..iako je fx8200 odlican..ploca je pocela pokazivati (ili driveri) znakove unora... usb wifi kartice se izgube..pa moram restsrt kompa..firewire se na trenutke zna gubit i sl..da se pomvari pa da zamjenim..ovako par dana ok..pa onda se zareda par puta...Svezi windowsi nisu rijesili problem..cak mi je latencija gora..sto ne kogu vjerovati..
Pusti FX, nemreš usporediti sa 1700, ovaj ga pojede za doručak. A sigurno je FX u doba kupovine koštao jednako ili više nego 1700 danas.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2019., 22:36   #3292
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Pusti FX, nemreš usporediti sa 1700, ovaj ga pojede za doručak. A sigurno je FX u doba kupovine koštao jednako ili više nego 1700 danas.

ak se ne varam oko 1100 kn, 8350 je bio oko 1500...al ima vec godina.... Jeebxxx me samo sto cu morat kupovat i vodeni blok...RAM i PCIe firewire karticu...sto vec onda ispadne fina cifra...


zato bi isao na zadnju generaciju da ne moram ponovno mjenti nista godinama...al za najnovije ploce bas i ne dam 1700 kn...osim ak bas ne moram..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2019., 23:10   #3293
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
1300 kn za C6H + 1650 kn za R5 3600 + 650 za 2x8GB DDR4

I miran godinama ako ti je toliko izdurao FX koji je 50+% slabiji od Ryzena, bude i ovaj.

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 00:28   #3294
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Zvonimir_s Pregled postova
zato bi isao na zadnju generaciju da ne moram ponovno mjenti nista godinama...
Nista ti to ne znaci zadnja, predzadnja ili prepredzadnja geeracija. Imas gro testova po netu, znas kako i za sta koristis komp i gledaj cijena vs perfomanse za ono sto ces ti isti koristiti.

Kada ti postane slab 2600 u ovisnosti sta radis sa kompom, vjerojatno i mozda ce biti slab i 1700 i obrnuto ! Evo na svojem priimjeru, ne igram se i te sam testove prekrizio. Uzeo 1800X za 1500kn koji je u onome sto ja koristim, na stocku jos uvjek po testovima jaci i od 3600X !! Mizerno ali jaci... Dakle mogao sam uzeti 1700 pa ocati ili 1700X pa jos manje ocati ili uzeti 2700 pa ocati ili 3600 koji se ne oca uopce + sto za 3600 se pokazalo da treba kupiti bolji hladnjak ako je ista na njemu turbo jer sve gori ili traziti nekakve fucking spotove, degradirati stock turbo mogucu brzinu proca jer je isti ko pegla za kosu kad tako radi.

Znaci za ono sto cu ja raditi sa kompom kada 1800X postane preslab, takodjer ce biti preslab 3600, 3600X, 1700, 1700X a ni 2700 nece bolje stajati.
2700X nisam ni razmatrao sto radi cijene a sto radi nebulozne potrosnje i grijanja. Odvazes jel volis sve stock i nis ne prckati, mali ili neki blagi umjereni
oc, tiskanje proca dokle ide itd.. i tako kupis gledajuci cijenu koju si spreman platiti. Spominjes vodenjacu neku vidim, dakle bice vodeno hladjenje i znaci
da mozes zanemariti koji i sa kakvim coolerom stize niti brinuti brige oko zracnog coolera. Pogledaj si onda testove svojeg posla na kompu i usporedi
recimo 3600 kojem ces moci ukljuciti PBO OC bez straha od temperatura i potrosnje ili Ryzena 7 1700 ili X kojega mozes sa vodenjacom guziti dokle ide ili 2600/X ...

Ja sam uzeo 1800X sam da ne moram ocat nist ali eto, mogu ako moram.. a hladnjak se ispostavilo da sam jos cekao i uzeo 3600 bi moro jos bolji
uzet od Windale 6 ili traziti ko gljive po sumi nekakave "spotove" jer recimo danas kad je 35C a klimu nemam i da stavim nesto rendati sa ukljucenim PBO da gledam proc na +82C !?

Hebiga, 200kn razlike u cijeni proca, daj jos 100kn na Windale 6 cijenu za bolji hladnjak ili daj jos 150kn na tu cijenu za vodeno koje sam se zareko
da necu imat od prije 10 godina kad mi je karnister procurio u kompu i voda se po opletenim crijevima upijala na ista a ja doljevam svaka 3 dana
i cudim se gdje nestaje voda, a i skrt sam, hebiga nedam. Dobar i ovaj a kad ne bude i svi ti o kojima sam pisao - neci biti dobri.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 00:55   #3295
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
.....CUT...

i cudim se gdje nestaje voda, a i skrt sam, hebiga nedam. Dobar i ovaj a kad ne bude i svi ti o kojima sam pisao - neci biti dobri.



Thanks na opsirnom odgovoru...i moram priznat da se slažem..


vodeno hlađenje je iskljucivo zbog buke..koju sad nemam, a bez njega su ti ventilatori brujali nepodnosljivo...


imao sam problema s vodenim..U pocetku sam koristitioaluminijski blok..no nije bio dovoljan pa ubacio jos jedan..bakreni (kad vjerujes ljudima na rijec da ce sve biti ok..)...pumpa crkla nakon godinu- dvije dana jer se u onom žiletu na bloku nakupilo oksidacije. Dok sam to sev mjenjao..vijkom sam probusio hladnjak (zaboravih nakon toliko vremena da nemaju svi one limice za sigurnost)..


Na kraju me sve izšlo puno više nego da sam uzeo pošteni intel I7 i kvalitetniju maticnu.


OC me vise ne zanima...prva je stabilnost, sto ovdje kod OC-a sa 3.5 na 4.3-4.6 nije slucaj u Windowsima 10. Sve je bilo ok do nekih updatea u 5mj prosle godine, kad se poceo javljati problem s WIFI karticama, teski random i problem s tim kratkim prekidima zvuka. U svarnom zivotu ne osijetis nista..no kod snimanja zvuka..on jedan trenutak se resetira i prestane snimanje...


Radije gledam na noviji, jer su valjda nesto poboljsali u odnosu na prvu ZEN generaciju..."singl core" i sl..


Pitanje je samo što je stabilno..koja kombinacija proc-maticna-memorija.


Inace zeni sam stavio onaj Quad 6600, s SSD-diskom, ove dnevne obaveze, na stocku (zbog buke) radi kao svaki najnoviji procesor... uopce ga ne moram OC-at..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 01:42   #3296
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Zvonimir_s Pregled postova
vodeno hlađenje je iskljucivo zbog buke..koju sad nemam, a bez njega su ti ventilatori brujali nepodnosljivo...
Kad sam ja imao vodeno hladjenje to nisu bila ko danas pickhasta crijeva, led itd.. crijeva su bila kao u tankog slaufa danas a mogo si i crijeva od goriva iz auta uzet
sa krpenim opletom ( sto je u mojem slucaju bio spas za mbo ) i vulgaris šelna sa golfa Pumpa je bila sa 3 brzine. 1 ugodno bruji, tjera na dremez kad se izvalim u
fotelji pred kompom, 2-ga kao da komsija od komsije busi nesto u zidu, podnosljivo za silu osim nocu ali 3-cu kad sam ukljucio je zvuk miksera ili wes mashine na cetrifugi kojoj su
osli lezajevi. Blok je bio OK, cisti bakar - skoro kilo, odnjeo ga lega cigo kad sam to bacio van kompa. Rezeorvar "kocka" umjesto 2 dvd uredjaja sa kontrolama brzine pumpe i pokazivacem razine vode.
Citiraj:
Autor Zvonimir_s Pregled postova
Pitanje je samo što je stabilno..koja kombinacija proc-maticna-memorija.
U mojem slucaju presudno je bilo zadrzavanje Audigy i Asus zvucnih kartica kojih imam par komada i nebih se toga odrekao jos + DVB-T2 kartice i sve mi je na PCI
tako da je u obzir dosao samo B350 chipset ili X370 Biostar ili ASUS Prime X370-A kao jedine ploce sa PCI utorima ili rasprodaja zvucnih... Kada sam definirao chipset
i mbo sa zadrzavanjem zeljene periferije tek onda sam trazio koji proc ce na to. Nisam pobornik stavljanja 3600 na B350 chipset, oce raditi ce ali nije to to... nisu ni
slabije ( a ove 2 x370 gore jesu slabije ) X370 sretno rjesenje za Ryzen 3X seriju... tu sam se onda lomio dali uzeti novi Ryzen i nadati se dobrom biosu od MSI ili nesto
od starije generacije ali jaca klasa pa da perfomanse budu tu negdje sa 3600 za rendanje. Meni osobno MeGUI sada rastura, temp mizerne, tisina mrtva... Windale 6 je pefektan izbor za 1800X bio.

Nema magicnog odgovora sta je stabilno, ima testova po netu cudo jedno za svaku plocu i proc, ono sto moras je sto uze definirati za sta ces koristiti komp.
Eto @Eladio je spominjao neku igricu i da mu je FPS sada OK, dakle na stranu sve ostalo a ono sto ga veseli sada mu je na razini koju je zelio i njemu je kupovina
novog Ryzena zadnje serije pun pogodak bila sto ne znaci da ce tebi biti ili da je meni ili nekom trecem... To ti dodje koda biras zenu i poslje hebiga... sta si izabro to imas, mos i mjenjat kasnije al masno kosta

Citiraj:
Autor Zvonimir_s Pregled postova
Inace zeni sam stavio onaj Quad 6600, s SSD-diskom, ove dnevne obaveze, na stocku (zbog buke) radi kao svaki najnoviji procesor... uopce ga ne moram OC-at..
Ma i to mos kvalitetno apgrejdat sa Xeonom E5450 na 3.0GHz za sicu kuna doslovce i sa 8GB rama i da je najjeftinija grafika koja ce dekodirati x264 ili x265 mutimediju, to moze jos 10 godina durati, sam prasinu ispuhivati....
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 28.07.2019. u 02:10.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 10:55   #3297
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
U mojem slucaju presudno je bilo zadrzavanje Audigy i Asus zvucnih kartica kojih imam par komada i nebih se toga odrekao jos + DVB-T2 kartice i sve mi je na PCI
tako da je u obzir dosao samo B350 chipset ili X370 Biostar ili ASUS Prime X370-A kao jedine ploce sa PCI utorima ili rasprodaja zvucnih... Kada sam definirao chipset
i mbo sa zadrzavanjem zeljene periferije tek onda sam trazio koji proc ce na to. Nisam pobornik stavljanja 3600 na B350 chipset, oce raditi ce ali nije to to... nisu ni
slabije ( a ove 2 x370 gore jesu slabije ) X370 sretno rjesenje za Ryzen 3X seriju... tu sam se onda lomio dali uzeti novi Ryzen i nadati se dobrom biosu od MSI ili nesto

znaci nisam jedini kojeg muci stara tehnologija.. narucio sam neki jeftinu firewire PCIe iz kine..pa kad to dodje i ak bude radilo..vidjet cu sto dalje...


tx na savjetima..sad si me zamislio malo...
ovu maticnu i proc sam tak i tak mislio prebaciti kod zene..a Q6600 kod stare... Ne mogu vjerovati da je Q6600 jos uvjek odlican nakon toliko vremena...
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 12:17   #3298
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nisam pobornik stavljanja 3600 na B350 chipset, oce raditi ce ali nije to to... nisu ni
slabije ( a ove 2 x370 gore jesu slabije ) X370 sretno rjesenje za Ryzen 3X seriju... tu sam se onda lomio dali uzeti novi Ryzen i nadati se dobrom biosu od MSI ili nesto
od starije generacije ali jaca klasa pa da perfomanse budu tu negdje sa 3600 za rendanje.

Ovo je krivi stav. Ništa se ne gubi. Već sam bio stavljao link gdje je lik 3600 stavio na faking A320 i radio mu je normalno, margin of error u peformansama mu je išao u koristi A320 naspram x570, a čak mu je i ram radio na 3600mhz


Ryzen 5 3600 on an A320 Motherboard, Best Value or Worst Choice Ever...!?


Zatim je ovaj lik testirao ploče iz iste serije (prime pro) samo različiti čipseti - i sve je bilo OK:

X370 vs X470 vs X570 - 3600X & 3700X Review

Pefromanse unutar margin of errror, čak su mu i pci-e 4.0 ssd brzine bile iste na x370...

Jedino što kaže da ga je na x370 zajebavala memorija iznad 3200mhz, dok je na x470 i x570 bez problema radila na 3600mhz. To malo ne kužim jer je ovome na A320 radila na 3600mhz (mem kontroler je u cpu), no spominjao je nešto da su prvi batchevi x370 prime pro kao nešto lošije jer su rađene oko engeneering sample cpu-a, no ne znam koliko ta priča drži vodu. Samim time x370 mu je samo zaostajala u memory benchmarcima. Kaže čovjek da to nije nikakav problem, jer kod tih kombinacija ljudi većinom ionako koriste postojeću memoriju (koja 99.99% nije preko 3200mhz), te postojeću mbo.

Te i treći test sa 3900x (12 core na 4 phase B350 ploči):

AMD Ryzen 9 3900X Tested on Cheap B350 Motherboard

Te četvrti dokaz - 12c24t na kvalitetnoj 3 phase ploči:

Ryzen 9 3900X On a B350 Motherboard, Does It Cook?

Dakle ljudi nema straha. Samo ne treba ići raditi gluposti - 12 core cpu + heavy workload, crappy mbo - pa koristiti vodeno (jer air cooler puše po vrm), tj. nitko normalan neće dati preko 3 soma za cpu i 500kn za mbo, tko kupuje sada. Mada očito i to može odradit posao...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 12:23   #3299
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor Zvonimir_s Pregled postova
znaci nisam jedini kojeg muci stara tehnologija..
A koji operativni sistem misliš koristiti?


Ovi novi procesor 3xxx fercera samo sa onim smećem od Windowsa X.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 16:12   #3300
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Autor hooligan.no1 Pregled postova
A koji operativni sistem misliš koristiti?


Ovi novi procesor 3xxx fercera samo sa onim smećem od Windowsa X.



navikao sam se pomalo na 10-tku...
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na