Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2006., 20:33   #31
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Postoji dosta servisa koji su u mutnim igrama uvoznika i zastupnika izgubili pravo ovlaštenog servisa. Imaju tehnologiju i mehaničare pa bi tamo trebalo servisirati sve što je prošlo garanciju.
Ženina Mazda 323F god. 90 nikad nije vidjela ovlašteni servis ( garancija je ionako bila u Njemačkoj, 1 god.) a sve servise obavil je Vladek mehaničar : izmjene ulja, filtera, svjećica, remena bregaste, kvačila ( ženska bolest ) i to je to. Cijena za dijelove kod Tokića - prava sitnica u odnosu na tzv. oriđiđi dijelove kod Jurkovića a Vladek je više nego jeftin i može na đemdo.
Sad vozim Toyotu Avensis staru 4 godine i ovlašteni servis me neće vidjeti, jedino u slučaju kakvog kvara kojeg se ne može determinirati bez računala u servisu.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2006., 18:14   #32
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
čiča panoramix di ću ja pronaći vladeka?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2006., 11:06   #33
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Zašto ovlašteni servis,... zato što tamo kad čovjek(mehaničar) spoji auto na komp već napamet zna kakve brojke računalo treba pokazat,...zato što svakih 12 mjeseci dobiva novi softver,...zato što napamet zna koji dio za koji kvar,...oni poznaju svoju marku auta ko svoj džep(specijalizirani su),.... i u krajnjoj liniji zato što imam karticu MES(Mazda Europe Sercvice) i gdje god mi se pojavi kvar na cesti garantiraju dolazak u 24h i plaćaju hotel, znate kaj je najsmješnije-ako mi usred Velebita nestane benzina, oni dolaze sa svojom cisternom u 24h natankat-ovo vrijedi za bilo gdje u Europi....zato ovlašteni servis. Svako ima svoje mišljenje, ali više para ostaviti kod ovlaštenog servisera za ovo što sam naveo je po meni isplativo. Znam ljude kojima su se auti različitih marki kvarili unutar garancijskog roka, a nisu kod ovlaštenih ljudi servisirali aute pa su se lupali po čelu kad su čuli kolko će platiti servis-jer im garancija nije vrijedila, iako bi ju imali da su servisirali auto tam di je trebalo...
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2006., 17:43   #34
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor Gigi1
Zašto ovlašteni servis,... zato što tamo kad čovjek(mehaničar) spoji auto na komp već napamet zna kakve brojke računalo treba pokazat,...zato što svakih 12 mjeseci dobiva novi softver,...zato što napamet zna koji dio za koji kvar,...oni poznaju svoju marku auta ko svoj džep(specijalizirani su),.... i u krajnjoj liniji zato što imam karticu MES(Mazda Europe Sercvice) i gdje god mi se pojavi kvar na cesti garantiraju dolazak u 24h i plaćaju hotel, znate kaj je najsmješnije-ako mi usred Velebita nestane benzina, oni dolaze sa svojom cisternom u 24h natankat-ovo vrijedi za bilo gdje u Europi....zato ovlašteni servis. Svako ima svoje mišljenje, ali više para ostaviti kod ovlaštenog servisera za ovo što sam naveo je po meni isplativo. Znam ljude kojima su se auti različitih marki kvarili unutar garancijskog roka, a nisu kod ovlaštenih ljudi servisirali aute pa su se lupali po čelu kad su čuli kolko će platiti servis-jer im garancija nije vrijedila, iako bi ju imali da su servisirali auto tam di je trebalo...
je da sve to stoji osim onoga da mehanicari znaju te mazde kao svoj dzep , , , to je malo teze jer se ti auti ne kvare bas tako puno,,,, znaju oni ovo regularno sa ide na redovitim servisima, i naravno 90% svih ostalih mogucih kvarova,,,,, ali jos je tu dosta toga sto niti oni a jos manje ovi u neovlastenim servisima NEznaju,,,,, i nie ti za sve spojis ga na komp i vidis sto nie oke, novi software ide za novije modele, tako da ako netko ima stariji software u svojoj "garazi" i radi samo starije modele tu nema nikakvih problema,,,,,,

moje osobno misljenje je da treba ici u ovlastene servise pogotovo kada je auto pod garancijom,,,,,,,

ali fuck kad se nema novaca traze se jeftinija rjesenja,,,,,
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 00:31   #35
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor speedy-3
je da sve to stoji osim onoga da mehanicari znaju te mazde kao svoj dzep , , , to je malo teze jer se ti auti ne kvare bas tako puno,,,, znaju oni ovo regularno sa ide na redovitim servisima, i naravno 90% svih ostalih mogucih kvarova,,,,, ali jos je tu dosta toga sto niti oni a jos manje ovi u neovlastenim servisima NEznaju,,,,, i nie ti za sve spojis ga na komp i vidis sto nie oke, novi software ide za novije modele, tako da ako netko ima stariji software u svojoj "garazi" i radi samo starije modele tu nema nikakvih problema,,,,,,

moje osobno misljenje je da treba ici u ovlastene servise pogotovo kada je auto pod garancijom,,,,,,,

ali fuck kad se nema novaca traze se jeftinija rjesenja,,,,,
Slažem se, pogotovo sa ovim zadnjim. Ja sam ovo govorio ako se kupuje novi auto.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 15:04   #36
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor Matesonik
ma sve kod zracnih jastuka skupooo...nis cudno 4000kn za popravak

kad se mj otac razbio sa suzuki balenom samo novi jastuci (elektronika ostala citava) 20000kn. reko-nece-ekipa povarila tu plastiku otkud su izsali i svi sretni zadovoljni
Primjeti da se priča o Japancima...
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 20:34   #37
Maynard
:)
 
Maynard's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Za mene je svako idiot ko da za promjenu ulja i filtera ovlaštenom servisu da 500-600kn za ulje i još 300 kuna za ruke šta će šarafit po autu 20 minuta.
Pa 300 kn satnicu nemaju ni doktori a ja da punim đepove tajkunima. ma za***************i
Maynard je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2006., 12:46   #38
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
Ja vozim Premacy-a DITD, kupio sam ga na isteku garancije (3 godine je garancija) pa sam imao još mjesec dana za u miru ustanoviti ispravnost.
Sad ga vozim nešto preko godine i auto je bebica, servise radim u auto-stopu (auto Krešo), uvjeren sam da je bez veze plaćati više nego duplo u ovlaštenom servisu za promjenu disk pločica, ulja, remenja...
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2006., 12:59   #39
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Gigi1
Zašto ovlašteni servis,... zato što tamo kad čovjek(mehaničar) spoji auto na komp već napamet zna kakve brojke računalo treba pokazat,...zato što svakih 12 mjeseci dobiva novi softver,...zato što napamet zna koji dio za koji kvar,...oni poznaju svoju marku auta ko svoj džep(specijalizirani su),.... i u krajnjoj liniji zato što imam karticu MES(Mazda Europe Sercvice) i gdje god mi se pojavi kvar na cesti garantiraju dolazak u 24h i plaćaju hotel, znate kaj je najsmješnije-ako mi usred Velebita nestane benzina, oni dolaze sa svojom cisternom u 24h natankat-ovo vrijedi za bilo gdje u Europi....zato ovlašteni servis. Svako ima svoje mišljenje, ali više para ostaviti kod ovlaštenog servisera za ovo što sam naveo je po meni isplativo. Znam ljude kojima su se auti različitih marki kvarili unutar garancijskog roka, a nisu kod ovlaštenih ljudi servisirali aute pa su se lupali po čelu kad su čuli kolko će platiti servis-jer im garancija nije vrijedila, iako bi ju imali da su servisirali auto tam di je trebalo...
ovo je daleko od istine, očito da ti nisi imao negativnog iskustva sa mazdinim servisima, pa si zato ovako pozitivan.

ovo da mehaničari u ovlaštenim servisima poznaju aute kao svoj džep - Ni blizoooo... : nono :

prije će jedan neovlašteni majstor znati više o pojedinom autu, nego ovlašteni serviser, koji u pravilu samo dobivaju nove aute na redovne servise, mijenjaju ulja, pa kao fol, spajaju na "kompjuter", tralala...

i onda kad dođe do ozbiljnijih MEHANIČKIH problema, jer nije auto samo elektronika, već je speedy i napisao, ipak se još uvijek satoji više od mehaničkih pokretnih i nepokretnih dijelova..

primjer: frend kupio NOVU Mazdu 6, TOP model, turbodizela 136ks,xenon, koža - the whole package.
i nakon par mjeseci mu počne nešto lupati kod kočenja ili laganih neravnina i slično....

znaš koliko je puta bio u Mazdinim servisima (u Rijeci i Zagrebu)? jedno 5-6puta.. ja bio s njim jednom, i na svoje oči i uši gledam tipa kako mu tvrdi da je auto popravljen, kao da-da, proijenili smo prednju vilicu koja je PUKLA-NAPUKLA :confused: , i sad je sve ok. Kažem ja frendu, reci mu da ideš probati prije nego riješite papire.. srećom to i napravimo, i samo što smo krenuli iz dvorišta, TUP. TUP.
pa mislim, koji lopovi..
nazad k njima.. opet kopaju, bolje rečeno NEMAJU POJMA. Šef se pravi blesav.. ne zna što da kaže, ide on probati, on NE ČUJE FOL..
da skratim, na kraju su izmijenjali vrag zna što sve ne... i više ne lupa.

recimo, meni na Golfu bio otišao Birač brzina na getribi.. nije se dao šaltati, nikako u ubaciti u brzinu.. auto je bio podosta star, mislim ošla getriba, ali mi malo čdno jer nije bilo nikakvih simptoma prije. Odemo kod nekog ovlaštenog VW tu u Zg, oni nama, treba mijenjati cijelu getribu?! koja btw, košta koliko i pola auta... reko ne hvala.

i onda fino odemo, kod Auto Hubert, gazda sjedne u auto, pokuša šaltati, i odmah ko iz topa vikne, " xyxy, daj donesi jedan birač brzina, i to začas promijeni, ljudi su iz gospića, da ne čekaju" kvar: jedan šaraf sa federom na sebi...

cijena dijela i ruku: džabe. redovito kod njega dolazimo, nema problema, drugi put se vidimo, sretan put! : hello2 :

jedino potpuno novo auto, prvih godinu ili dvije voziti kod ovlaštenih servisera, jer do tada najviše na vidjelo izađu razne bolesti.. poslje toga, bacanje novca...

sorry na podugom postu
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2006., 15:59   #40
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
@ Gabre

Gle ovo što si napisao su primjeri, i takvih primjera postoji mali milion koji neidu na ruku ovlaštenih servisa, isto tako postoji mali milion primjera koji neidu na ruku ljevih automehaničara.
Ja znam ovo-stari je u Belgiji 1990 kupio Mazdu 323-prve četiri godine ju je servisirao kod "ljevog automehaničara" jednom se dogodilo da taj ljevi auto mehaničar(auto električar) nije mogao otkloniti neki mali problem električne naravi, onda je dao Mazdu Jurkoviću koji je otklonio taj problem i usput dodatno poštelao auto, kaže stari da je auto vozio glađe nego kada ga je iz tvornice isfurao-od tada je servisirao auto kod Jurkovića-prošle godine je prodao auto-u tom razdoblju nije imao niti jedan jedini kvar-punih 11 godina!!!, a auto je išao ko bebica.
Servisirat ću svoju Mazdu kod Jurkovića dok god nebudem naišao na neki problem. Prvi put kad budem s njima nezadovoljan odlazim, ali do tada servisiram kod njih pošto je do sada sve 5.
Samo želim reć (ako već nevoliš ovlaštene servisere) a kupiš novi auto onda moraš imati novce za servisirati ga tih 3 godine kolko traje garancija kod ovlaštenog servisera. Jel tih 1500 kn što ću ja više platiti servis u tri godine mi niš neznači ak mi auto na cesti krepa ak ja nemrem iskoristit MES karticu.

S druge strane Japanski auti se manje kvare nego ostali tak da ti je u startu mogućnost nezadovoljstva s ovlaštenim serviserom smanjena, ali to je već neka druga priča.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2006., 17:03   #41
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor Gigi1
S druge strane Japanski auti se manje kvare nego ostali
Istina, ono šta su nekad bili Kadett C te Golf I i II to su danas Corolla i Civic, uglavnom svi japanci. Žalosno na što su spali švabe, novome Golfu kvake otpadaju. : hitthewa
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2006., 22:45   #42
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma žalosno je što nam golf star 20 godina vrijedi ko japanax/korejanac star 5-7

bilo kako bilo boli me briga... ja položio vozački, sad fino u mazdu i deri po servisima
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2006., 09:08   #43
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
syss - želim tu puno sretnih i sigurnih kilometara.

gigi - može se danima raspravljati o ovoj temi, netko će ić tko ovlaštenih netko neće.
Slažemo se da je potrebno voziti auto kod ovlaštenog servisa dok ti je auto nov i pod garancijom. Ja sam razmišljanja da je kasnije od toga čisto bacanje novca. Postoje majstori koji su isto tako stručni i opremljeni. a jeftiniji duplo i više. jednako kvalitetni ako ne i kvalitetniji.

imam još jedan primjer sa ovlaštenim servisom, ovaj put Opelom.. uglavnom, frend kupio novu vectru, vozio uredno prve tri godine, dnosno svakih 15k km, što je njemu ispalo da je drugi put vozio na servis tamna negdje 3 mjeseca nakon isteka garancije.. i fino mu kažu, morate mijenjati vodenu pumupu, zatezače, komplet remenje i remenice... (pazi, auto ima 30k km).. mi ono, zašto?
a oni: paaa, to je tvornička greška na tim vectrama, inače se to otklanja u garancijskom roku.. ovo ono.. pa reko, zašto nisu pozvane u servis kad se znalo za grešku.. Frajer šuti... nisu htjeli to napraviti zadnji put na servisu, i šutili su... e sad, kad je istekla garancija.. ajmo uzet pare.. Jer, po njihovom, motor bi crkao bio za 2-3k km... jer bi negdje neka voda ušla, tako nešto... jer crkivaju negdje oko 35k km kad motor napravi...
i fino 5k kn popravak.... ma užas. Više nije kod njih išao, našao je majstora koji radi samo Opela i to je to. čak mu i radnja izgleda ko ovlašteni servis.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2006., 15:31   #44
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Autor Gabre

imam još jedan primjer sa ovlaštenim servisom, ovaj put Opelom.. uglavnom, frend kupio novu vectru, vozio uredno prve tri godine, dnosno svakih 15k km, što je njemu ispalo da je drugi put vozio na servis tamna negdje 3 mjeseca nakon isteka garancije.. i fino mu kažu, morate mijenjati vodenu pumupu, zatezače, komplet remenje i remenice... (pazi, auto ima 30k km).. mi ono, zašto?
a oni: paaa, to je tvornička greška na tim vectrama, inače se to otklanja u garancijskom roku.. ovo ono.. pa reko, zašto nisu pozvane u servis kad se znalo za grešku.. Frajer šuti... nisu htjeli to napraviti zadnji put na servisu, i šutili su... e sad, kad je istekla garancija.. ajmo uzet pare.. Jer, po njihovom, motor bi crkao bio za 2-3k km... jer bi negdje neka voda ušla, tako nešto... jer crkivaju negdje oko 35k km kad motor napravi...
i fino 5k kn popravak.... ma užas. Više nije kod njih išao, našao je majstora koji radi samo Opela i to je to. čak mu i radnja izgleda ko ovlašteni servis.
Ja sam nedavno mijenjao to na Opel Tigri, znaci: remenje, vodena pumpa, zatezaci plus svi filteri, ulje, ulje serva, kociono ulje (kontrola), rashladna tekucina, 2x semering bregaste osovine, svjećice... materijal 1700kn i 800kn ruke... a ovi ga oderali za 5000kn... ajoj.

Naknadno sam jos morao promijeniti i remenicu radilice, to mi je uzelo 500kn iz dzepa.

Kolega mi je preporucio dobar servis, ispali su ok i korektni i sad idem samo kod njih.

Ovi ga deru li ga deru... uzas. Imao sam problem s lupanjem u zadnjem kraju auta kod vecih rupa i lezecih, metalni, ostar zvuk. Otisao sam u ovlasteni Opel servis, oni ni pet ni sest, treba promijeniti sve lagere, selene, amortizere, opruge... pa mozda vilica, mozda most... ono rekli cifru da padnes u nesvijest. Otisao sam kod svojeg, decki rekli to ti je banalna glupost, cijev auspuha (tj. jedna selna) je lupala u most. Otisao kod majstora za auspuhe i sredio za 100kn.

Sve ovisi kako na koga naletis.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Veky. 16.07.2006. u 07:40.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2006., 22:54   #45
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor Emissary
Istina, ono šta su nekad bili Kadett C te Golf I i II to su danas Corolla i Civic, uglavnom svi japanci. Žalosno na što su spali švabe, novome Golfu kvake otpadaju. : hitthewa

ovo ti stoji ali ne bas tako kako si napisao to sto je nakada bio opel i golf nie da su to samo DANAS honda, toyota,,,, nego su oni to bili i ostali....... kako bi rekla reklama za Toyotu "jedini razlog da se odreknes svoje stare Toyote je nova Toyota"
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2006., 18:39   #46
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
evo update dogovorio sam pregled sa popravkom milju sitnica kod jurkovića, tako da u četvrtak tamo ostavljam pilu pa ćemo vidjet kako će izaći.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2006., 19:06   #47
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Razlog za različito ponašanje ovlaštenih servisa i onih drugih je vrlo jednostavan. U ovlašteni servis dolaze po sili garancije sva novokupljena vozila u garantnom roku. Tada slijedi gulidba tj. silan popis kontrola koje je proizvođač predvidio na određenom broju kilometara pa tako imamo i kontrolu tekućine za pranje stakla, kontrolu amortizera, kontrolu akumulatora i da dalje ne nabrajam...sve to nitko NE RADI ZABADAVE tj. uključeno je u satnicu obaveznog servisa. Tu se zarađuje laka i sigurna lova.
Kod ostalih ( uključivši mojeg Vladeka ) je čista stvar tržišta. Ako si zadovoljan i pri tome ne platiš puno, doći ćeš ponovo.
U jednom sam trenutku kod Vladeka servisiral 18 vozila i njegova je poslovna odluka da izmjenu ulja i filtera ne naplaćuje ( samo doneseš materijal). To je pravi poslovni potez. Naravno, ostale popravke sam plaćao npr. izmjenu zupčastog remena, vodene pumpe ili kvačila. No, cijena je bila umjerena i svi zadovoljni. Treba odabrati "svog" majstora i ostaviti ovlaštene neka i dalje prodaju maglu; sjetite se samo jezivih iznosa za obavezne servise na vozilima KIA, prije nekoliko godina. Automobili su u odnosu na to što su nudili za cijenu ( Mazda tehnologija ) bili vrlo povoljni ali se cijela matematika srušila na bolnom računu za obavezne servise.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2006., 21:02   #48
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
eto javim vam u četvrtak/petak šta su sve dečki sredili i za koje pare, pa ćemo onda vidjet koliko je to fer i sl.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2006., 18:38   #49
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hohoho... evo mene od dobrog stričeka iz mazde jurković (kojeg sam potražio jer stari x godina kod njega servisira vehicle).

- ugradnja stražnjeg lijevog stabilizatora (štanga kod tokića 150kn, u jurkoviću oko 400kn)
- spajanje na dijagnostiku
- provjera klime (ispravno radi, treba kupit novi filter peludi kod tokića i pokazao mi kako se ugrađuje)
- poštelavanje ručne
- crknuto svjetlo na putnom kompu
- popravak daljinskog od centralnog
- provjera lampice koja stalno blinka na instrument tabli u vezi zračnog (popravak je novo sjedalo suvozača = 5k kn... isto su rekli i u arbanasu)
- rekao mi da trebam mijenjat zadnje pločice na diskovima jer su pri kraju

hohoho - 285kn... onak sretan sam totalno i brijem da znam di od sad na dalje idem servisirat vehicle
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2006., 00:36   #50
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa kakav ti je to servis? to nije bio servis.

a di je mijenjanje ulja, filtera, remenja... tekućina raznih...

koje auto si uopće vozio na "servis"?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2006., 00:31   #51
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma nije full servis, ali je ovak malo prije mora neka dijagnostika + sitnice koje su me živcirale... kola su 626 2.0 '98.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2006., 13:35   #52
mslat
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Ogulin
Postovi: 0
...ma sve je ok sa ovlaštenim servisima dok je auto OK i garancija u tijeku...evo moj slučaj...mazda je Demio, redovito sertisirana u jednom ovlaštenom servisu (spominje se ovdje dok mi nije počeo rezonirati auspuh..kod prebacivanja iz veće u nižu..kod oduzimanja gasa i tako to.. Odem je u servis i nakon probne vožnje ustanove oni istu stvar, ali u servisu na "grabi" ne mogu ništa naći i onda počinje...šteta što namate više garanciju, oni bi promijenili sve komplet...priča kako je vjerojatno otišla keramika u katalizatoru a to košta boli glava...do prijedloga da odem kod xx majstora da mi izreže dio auspuha jer oni to ne rade..nemam pojma šta ne...nisam ih više mogao slušati...hvala doviđenja. Odem kod lokalnog auspuh majstora...dizalica..aparat za varenje...gotova...govori on odspojio se zaštitni lim iznad auspuha pa ti rezonira!!! Šta sam "kriv" ..ajmo ma pivu veli on....eto...toliko!!!!
mslat je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2006., 21:56   #53
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
e ajde jedna mala help... danas ujutro su mi na putu prema sesvetama (da kupim nove pločice, japanparts) počele su cvilit stražnje pločice na diskovima... odvozio sam se do servisa, dogovorio zamjenu, na posao i doma... sve u svemu jedno 20-ak km napravio sa ucviljenim kočnicama - pitanje glasi: oću li morat davat 3k kn za nove diskove ili može to malo cviliti?

n00b
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 14:14   #54
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
@ emissary: pa primjecujem da se prica o japancima! ne kuzim sto si mislio reci...: stoopid

edit: syss kad to cvili?
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 14:23   #55
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
syss, ne budi lud, meni kočnice cvile odkako sam stavio nove diskove i pločice....
stare nisu cvilile. s vremenom pločice nekada počnu cviliti dok se ne podere taj "škripavi" sloj malo.. i onda sve ok opet.. a ako baš i nakon par stotina odveženih kilometara i dalje cvile, onda zamijeni samo pločice, a ne i diskove, jer to stvarno nije potrebno... jedino ako su baš i oni jako poderani ili popucali..
skini kotač pa pogledaj koliko mesa ima na pločicama, i koliki je zub na disku?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 17:21   #56
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor Matesonik
@ emissary: pa primjecujem da se prica o japancima! ne kuzim sto si mislio reci...: stoopid
Usporedi cijene rezervnih dijelova.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 17:46   #57
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
cega, svaba naprimjer i japanaca?
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 18:17   #58
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Da.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 20:05   #59
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
što se tiče pločica iz japan partsa koje cvile, cviliće i dalje. i nije im baš nešto dug vijek trajanja. govorim iz vlastitog iskustva. al ja sam se neki dan usrećio. našao tipa koji doma servisira u fušu. i ima tipa koji nabavlja dijelove za japance/korejce.
za primjer: otišla mi dva nosača motora i dvije spone stabilizatora. spone kod tokića (japanparts) platio 260kn. kod jurkovića su okruglo 900kn. nosače bio prisiljen uzeti kod jurkovića, kod tokića rekli da takve stvari moram kupit original, oni to ne drže. dobro, odem kod jurkovića, kupim dva nosača i pljunem 2150kn za njih. pasmater. pitam kolko ugradnja nosača (spone ne spominjem jerbo mi neće ugrađivat dijelove koji nisu kupljeni kod njih) a frajer veli 600kn. mmmm, fino. igrom slučaja tip kod kojeg trenutno radimo mi veli da ima super mehaničara. odem kod njega i ugradi mi nosače i spone za 300kn. yeah baby! drugi dan mi sjedne još neka pinka i otpeljam mu ja opet auto i velim popravljaj šta nađeš. promjenio disk pločice, komplet servisirao klimu (plin, kompresor, filteri) i promjenio mi selene na vilicama koje je prethodni majstor tako divno zaribao da su trajali samo 11mjeseci. diskovi više ne cvile, ništa više ne lupka na vilici, a iz klime imam hebenu polarnu oluju. hebo me pas, tak nije puhala ni dok je nova bila. i sve to 1100kn. ruke i dijelovi.
ako neko treba, dajem čovjekov broj moba na PM.
ISKRENE PREPORUKE!!!
i još se primio za glavu kad je čuo kolko sam pljunuo za nosače motora. kod njega bi ih žestoko manje platio. hebga.

kad se vratim s mora otpeljaću mu još auto da ga odveze nekom svom električaru. imam nekih problema s centralnim. dijagnoza kod jurkovića je bila "morate kupit obadvije prednje brave. 2400kn. bez rada.". ovaj moj mehaničar je malo pogledao, rekao nije moja struka ali problem je u centrali centralnog zaključavanja. sredićemo.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 27.07.2006. u 20:31.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 20:19   #60
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
dijelovi kod japanaca su skuplji.

al opet, skupo je sve za zracne jastuke u odnosu na ostalo
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na