Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2014., 11:12   #1921
maxyjazz77
addicted to speed
Moj komp
 
maxyjazz77's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: the cockpit
Postovi: 14
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Imaš pci ide kontrolere za kupiti ali ono, dođu ti oko 60kn a za 10kn više imaš polovnu pržu i manje kabela po kućištu i zezancije.

Imaš i na ebayu ide u sata adaptere po 5 dolara i slično, samo treba čekati.

Zar toliko koristiš pržilicu?
Baš suprotno uopće ju ne koristim (još jedan razlog zakaj radi utora mijenjat ganc novu NEC pržilicu s nekim tamo LG ili Samsung generičkim poluproizvodom )
Budimo realni napraktičnija instalacija winsa je prek optike, tim više što ova nova luda ploča ne povlači putem instalacije windowsa LAN dravjer te je potrebna instalacija prek cd-a.

Znam komotan sam, al tak je kak' je, prestar sam da bi se promijenio

A i bar bu neki kinez zaradil koji juan .

Cheers
__________________
Willst du bis der Tod euch scheidet
treu ihr sein für alle Tage.
Nein!
maxyjazz77 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2014., 11:19   #1922
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor maxyjazz77 Pregled postova
Baš suprotno uopće ju ne koristim (još jedan razlog zakaj radi utora mijenjat ganc novu NEC pržilicu s nekim tamo LG ili Samsung generičkim poluproizvodom )
Budimo realni napraktičnija instalacija winsa je prek optike, tim više što ova nova luda ploča ne povlači putem instalacije windowsa LAN dravjer te je potrebna instalacija prek cd-a.

Znam komotan sam, al tak je kak' je, prestar sam da bi se promijenio

A i bar bu neki kinez zaradil koji juan .

Cheers
Izbacivanje prže pred 2 godine iz kompa je najbolja stvar koju sam napravio - sve ide preko USB stickova (jedan za instalaciju windoza, jedan za Linux i jedan prazni - nek se nađe) - bezbolnije i mnogo brže (Win je instaliran na disk za samo 10 minuta a ne 45-60 kao sa CD-a) a uz Ubuntu na USB sticku ne brine me ak Windoze ne vide mrežu - bootam Linux - skinem driver na disk i voila Da ne spominjem koliko je u konačnici jeftinije (USB 8GB imaš po 50kn)...a i urednije (imao sam nekad po 50-ak cd-ova sa strane)....užas.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2014., 12:39   #1923
maxyjazz77
addicted to speed
Moj komp
 
maxyjazz77's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: the cockpit
Postovi: 14
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Izbacivanje prže pred 2 godine iz kompa je najbolja stvar koju sam napravio - sve ide preko USB stickova (jedan za instalaciju windoza, jedan za Linux i jedan prazni - nek se nađe) - bezbolnije i mnogo brže (Win je instaliran na disk za samo 10 minuta a ne 45-60 kao sa CD-a) a uz Ubuntu na USB sticku ne brine me ak Windoze ne vide mrežu - bootam Linux - skinem driver na disk i voila Da ne spominjem koliko je u konačnici jeftinije (USB 8GB imaš po 50kn)...a i urednije (imao sam nekad po 50-ak cd-ova sa strane)....užas.
apsolutno si u pravu kaj se tiče urednosti kablova u kejsu, pa tek more cd-a na stolu pa je po sistemu snađi se druže , jedino kaj nikad nisam vozio Linux, a nakon ove odiseje (winsi i jesu grunuti gore prek sticka) moždabih i trebao, no da ne spamamo ljudima temu,

hvala svima na konstruktivnim prijedlozima, idejama, infoima

pozdrav
__________________
Willst du bis der Tod euch scheidet
treu ihr sein für alle Tage.
Nein!
maxyjazz77 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2014., 12:46   #1924
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Probaj ploču zamijeniti za Asrock 980DE3/U3S3 koja je jeftinija 100 kn i ima IDE.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2014., 08:59   #1925
maxyjazz77
addicted to speed
Moj komp
 
maxyjazz77's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: the cockpit
Postovi: 14
http://www.ebay.com/itm/2in1-IDE-to-SATA-SATA-TO-IDE-Converter-Adapter-Suppot-ATA-100-133-Cables-UK-/151320475631?pt=UK_Computing_Drive_Cables_Adapters&hash=item233b6737ef

i .


Sori na malom off-u, moral sam si olakšat dušu, a možda i nekom pomogne.


Cheers





-->
Zamjena ploče nije moguća jer smo frend i ja pri montaži Scythe-a Ninje (koja je btw. lakoćom bila montirana na par DFI-ica, điđabajt i staru Asrock ploču) na nju zbog prenatugnuto postavljenih zubaca na koje idu one zakačke kulera bili prisiljeni koristit doslovce šrafciger veličine pajsera i narafski popigalo se dva fina pasivnog hladnjaka na nortbriđu .

Ništa strašno, al' neznam kakav je protokol pri zamjeni u ADM-u, a i kaj je najbolje ponovnu golgotu s montažom/demontažom kulera ne želim jel'te.
Samo se pitam kad bu trebalo zamijenit pastu kak' bu to zgledalo

Enivej, kak veli kolega tiki66, naručil bum s ebaya http://www.ebay.com/itm/2in1-IDE-to-SATA-SATA-TO-IDE-Converter-Adapter-Suppot-ATA-100-133-Cables-UK-/151320475631?pt=UK_Computing_Drive_Cables_Adapters&hash=item233b6737ef

i .


Sori na malom off-u, moral sam si olakšat dušu, a možda i nekom pomogne.


Cheers





__________________
Willst du bis der Tod euch scheidet
treu ihr sein für alle Tage.
Nein!
maxyjazz77 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2014., 09:59   #1926
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Isti imam i ja, 2 komada, veoma je labav pa moraš ga namještati točno u određenu pozu.. pokušaj naći neki drugi ako već nije prekasno
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2014., 10:47   #1927
maxyjazz77
addicted to speed
Moj komp
 
maxyjazz77's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: the cockpit
Postovi: 14
http://www.ebay.com/itm/Serial-ATA-S...17894463&rt=nc
pa bumo vidli rekli su slepci
-->
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Isti imam i ja, 2 komada, veoma je labav pa moraš ga namještati točno u određenu pozu.. pokušaj naći neki drugi ako već nije prekasno
ok tnx, naručen ovaj http://www.ebay.com/itm/Serial-ATA-S...17894463&rt=nc
pa bumo vidli rekli su slepci
__________________
Willst du bis der Tod euch scheidet
treu ihr sein für alle Tage.
Nein!
maxyjazz77 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 15:29   #1928
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Što uzeti, dosadio mi je ovaj preko 5 godine star proc, a da je brži, ima manji TDP i ne košta preko 1000kn
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 16:20   #1929
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Pa, odlockavanjem ti je odma TDP skocio malo tako da nema nista s manjim TDP-om na ovom socketu. Mozes ici na neki APU ali sumnjam da su oni brzi.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 20:22   #1930
segregator
Propali Amigaš
Moj komp