Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2007., 11:52   #121
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Ma onak ljevo desno ide. Kao kad ga otšerafim da si podesim visinu, al kad ga zategnem, ne zategne do kraja...
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 11:58   #122
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Stezes ga na onu polugu na kraju cijevi od sica na rami (kaj otpustas i stezes kad stelas visinu sica). S druge strane imas glavu sarafa koju mozes stezati prstom. Otkopcas polugu i zategnes taj saraf za pol kruga-krug (ne brini se ak ide prelagano!) i stegnes polugu nazad. Taj saraf stezati na oggre opisani nacin dok god mozes otvoriti i zatvoriti polugu rukama.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2007., 12:51   #123
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Puch specijalku koja nije valjda 50km napravila, treba samo pocistiti i namazati mehaniku te promijeniti gume. Vrlo lagana, cromoly (mislim) rama, Shimano oprema, slikovi. No rama je kruta ko karton, rukom sam isao provjeriti stanje osovine pogona a rama se savijala! Jel se to da prodati ili je najveca vrijednost tog bicikla izvor dijelova?
Osim ako nisi kupovao neku elitniju parcelu prema arkadama i bas ti se zuri "pokazati" pred ljudima - mani se te rame. Posebno jos kad cujem da je specka.

Pokloni ili mijenjaj sa nekim ali naglasi potrebu super ozbiljnog pregleda svih spojeva i profesionalne procjene. Bez toga nitko normalan na to ne sjeda. Osim mozda po kvartu po Zobeno mlijeko. Nemas pojma kakve pogiblji nose takve voznje. Nedaj boze da saznas ne nekom spustu. 20+ godina za takvu leguricu + prostor gdje je stajala = iznimno opasno.


Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Drugo, molim preporuku jeftinijih gripova, nesto kao ovakav Ritchey - imao i bio vrlo zadovoljan, no pukli nakon 100km:
Najbolji grip koji sam ikad vidio ima Michelin. Kad god se pojavi, nestane u par dana. Izgleda kao inzulacija na Cobra golf stapovima. Kao da je keramicki, nevjerovano izgleda. Samo kad god naidjem u Ciklo, nema ga

Pitaj Dubravka ili nekog tamo nek ti rezervira ili javi kad stignu. Izgleda potpuno bijelo sa nekim finim kao karbon prelazom, ma kao golf rukavica. Nemogu ti sad nabrzinu naci sliku, ali izgleda Fenomenalno!

Eh, Michelin, to su bili dani
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 13:02   #124
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Stezes ga na onu polugu na kraju cijevi od sica na rami (kaj otpustas i stezes kad stelas visinu sica). S druge strane imas glavu sarafa koju mozes stezati prstom. Otkopcas polugu i zategnes taj saraf za pol kruga-krug (ne brini se ak ide prelagano!) i stegnes polugu nazad. Taj saraf stezati na oggre opisani nacin dok god mozes otvoriti i zatvoriti polugu rukama.

Kul, sa imbusom sam ga prišerafila; sad ne mrda, a za pol sata kad idem u grad idem ga i u vožnji istestirat. Fala Matić, zlatan si!
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 13:26   #125
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
@Visage: Pogledao spojeve - hrdje i nekih sumnjivih pukotina po laku nema, jos k tome se ne radi o spojevima kakve znamo danas, vec krace cijevi (od osovine pogona, vilice...) imaju na sebi izdanke u koje se samo umetnu ravne cijevi. Piga se (kolko mogu zamijetiti) sve skupa...

Mislim da ce onda u dijelove jer zbilja ne znam gdje naci nekog dovoljno blesavog da to kupi i plati malo vise, a ak se ide na varijantu Hrelic onda bih za bicikl dobio jedno 2-3x manje nego sto cu ustedjeti koristeci njegove dijelove (prakticki netaknuti)


Sve je to divno i krasno, no imas mozda preporuku gripova za nas anti-elitiste relativno preznog novcanika?

Gledao sam ove od spuzve:
45kn, http://www.markoprojekt.com/~bajk/upload/file/457.JPG
35kn, http://www.markoprojekt.com/~bajk/upload/file/454.JPG
35kn, http://www.markoprojekt.com/~bajk/upload/file/455.JPG

Dobio sam preporuku i za ove obicne:
74kn, http://ciklo-centar.hr/new/slikearti...GripLarge1.jpg

EDIT: Ladybug!
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 13:48   #126
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Mislim da ce onda u dijelove jer zbilja ne znam gdje naci nekog dovoljno blesavog da to kupi i plati malo vise, a ak se ide na varijantu Hrelic onda bih za bicikl dobio jedno 2-3x manje nego sto cu ustedjeti koristeci njegove dijelove (prakticki netaknuti)
Neznam jel jos traje ona "koalicijska" sa biciklon na posao krilatica? Buduci da ionako ide "predaja" vlasti mozda da odes nekoj stetocini gore pokloniti za prevoz. Samo, ostavi ga koji tjedan prije u nekom jezeru da se malo opusti za njihovu sigurnost

Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Sve je to divno i krasno, no imas mozda preporuku gripova za nas anti-elitiste relativno preznog novcanika? D
E vidis tu si u krivu. Zasto uopce mislis da sam sugerirao nesto astronomsko? Dapace, taj grip ti je kostao kao i vecina koje si upravo linkao. Nesto izmedju 40-70kn. Samo ih treba docekati. Ovo sve sto si pokazao su bazicni prema ovom Michelinu. Jednostavno bezlicni naspram (kud nekogu slik naci) ovom divotanu.

Ovi zadnji su ti dobri sto se tice kvalitete ali ja nekako volim glatkije povrsine.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 13:54   #127
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
OK, super, a kakav je osjecaj? Moze biti i ruzan u tri pm glavno da mi je ugodan za ruke
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 14:10   #128
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
OK, super, a kakav je osjecaj? Moze biti i ruzan u tri pm glavno da mi je ugodan za ruke
Pa o tome i pricam. Ne volim taj gumicasti osjecaj, bez obzira sto su rukavice na rukama. Volim kad je grip glatak sa finom strukturom ali i dalje sa dobrim hvatanjem. Ovi Michelin su kao neka keramika super lovis a nije gumcasti osjecaj.

Doduse ovo je samo moje misljenje koje ti ne vrijedi dok sam ne probas. Mozda je tebi Ritchey super, probaj.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 22:14   #129
Tekla
Premium
Moj komp
 
Tekla's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: livno
Postovi: 1,065
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
@Visage: Pogledao spojeve - hrdje i nekih sumnjivih pukotina po laku nema, jos k tome se ne radi o spojevima kakve znamo danas, vec krace cijevi (od osovine pogona, vilice...) imaju na sebi izdanke u koje se samo umetnu ravne cijevi. Piga se (kolko mogu zamijetiti) sve skupa...

Mislim da ce onda u dijelove jer zbilja ne znam gdje naci nekog dovoljno blesavog da to kupi i plati malo vise, a ak se ide na varijantu Hrelic onda bih za bicikl dobio jedno 2-3x manje nego sto cu ustedjeti koristeci njegove dijelove (prakticki netaknuti)


Sve je to divno i krasno, no imas mozda preporuku gripova za nas anti-elitiste relativno preznog novcanika?

Gledao sam ove od spuzve:
45kn, http://www.markoprojekt.com/~bajk/upload/file/457.JPG
35kn, http://www.markoprojekt.com/~bajk/upload/file/454.JPG
35kn, http://www.markoprojekt.com/~bajk/upload/file/455.JPG

Dobio sam preporuku i za ove obicne:
74kn, http://ciklo-centar.hr/new/slikearti...GripLarge1.jpg

EDIT: Ladybug!

kupis rukavice i nemas problema.
__________________
Tekla je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 22:36   #130
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Imam rukavice no nisam bas ljubitelj. Uz dobre gripove fakat ne trebaju.

Uostalom, za koji mjesec cu taj bicikl stalno vozikat po gradu a rukavice mi se ne oblace/svlace svako malo i jos bi zgledal ko debil.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2007., 22:33   #131
Tekla
Premium
Moj komp
 
Tekla's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: livno
Postovi: 1,065
zasto bi kao debil izgledo ako nosis rukavice??
ja nosim rukavice uvjek kad se vozam.nezamislivo mi je bike vozat bez njih.i karting vozam u njima i sve.
__________________
Tekla je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2007., 22:55   #132
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Ma ne pasu mi. Komplicirano za objasnjavat. A i ne volim ih previse.

PS: Jedan mali cigo iz kvarta me neki dan zicao da mu poklonim svoj stari bike. Mislim da vise ne moram opisivati stanje istog.
Matesonik je offline   Reply With Quote