Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2016., 16:18   #1
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
(riješeno) Synesis se ruši/problemi s mrežom

Postovani.

Imam problem sa synesisom.
Naime ja pretpostavljam da se radi o routeru od vipa koji mi remeti mrezu. Svaki put kad mi nestane uploda ili mi naglo uzmu ili daju signal od vipa mi synesis smrzne ili izbaci gresku, nekad na jednom kompu ili na vise njih ovisno vjerojatno o radnji koja se radi u synesisu.
Synesis radi preko klasicnog fajl shera.
Radi se o 4 kompa koji su spojeni preko 1gigabitnog Dlikovog swicha. Svi kompovi stari cca 8 mjeseci, te mislim da nije u njima problem.
Instalirani su svi updejti. Svi su na istoj grupi. Svi imaju statičke IP adresse.

Radi istog problema slozio sam od starog kompa linux server koji shera internet preko swicha. Na nacin da je ruter spojen na pce karticu i daje internet tom linux kompu a salje dalje internet preko druge pce kartice na swich i ostale kompove.

Dali je netko imao slican problem ili barem neku ideju kaj sam predvidio...
Na kompovina je istalirana win 7 pro x64 bit.

__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 16:33   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Hm, nešto tu je u banani, samo treba skužiti šta.
Za test odspoji router i/ili taj "server", ostavi samo kompove na switch - u i vidi hoće li se greška pojavljivati.
Ne bi bilo loše pretresti kompove i pogasiti nepotrebno, od update winsa do xy updatera (danas svako gofno stavi svoj "updater").
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2016., 18:02   #3
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ti imaš onu verziju koja je lokalno ili ona što je kao u "cloudu"? Imaš najnoviju verziju Synesisa? Kako imaš sherane datoteke na serveru, tj. kako drugi kompovi gledaju na njih? Imaš direktno putanju ili imaš mapirani disk?

Da probaš prebacit bazu na neki drugi komp? Možda je neka banalnost.


Inače, za početak, nazovi njih, susretljivi su i pomoće ti ako znaju bez problema.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 19:49   #4
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
Imao sam odspojen roter par dana i nije pokazivalo nikakvih problema. Sad nemogu biti 100% siguran dali je samo vipov router u banani pa mi on smeta ili neke od ostalog hardwera/sofwera...

Share imam spojen preko mapiranog diska na svakom kompu i zadnju verziju synesisa 4.neke . Kaj ima neke drugacije ver.? Kaj mislis na ovu sa "cloud"?
Updejti su svi koji trebaju biti i podeseno je da ja pregledam i odaberem koji se mogu instalirati. Driveri na zadnjim verzijama.
__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 20:16   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ma biježi od "cloud" varijanti za tu vrstu sw.
Da imaš slučajno takvu varijantu tek onda bi bio show radi / sa linkom na Internet.

"Imao sam odspojen roter par dana i nije pokazivalo nikakvih problema." > to znači da je router vjerojatni krivac.
Sad treba viditi jel to možeš riješiti / spriječiti kada upotrebiš "server" ili neki drugi router.

O kojem se routeru / spojnom putu na Internet radi i jel imaš mogućnost neke alternative ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 20:36   #6
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Sa istim router meni se rušio fakturist..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 22:07   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Onda je ruter, iako čudno pošto imaš sve lokalno. Neradi synesis upite na net.


Cloud u smislu da ti oni iznajme virtualku na kojoj je sinesis pa se spojis gore rdp-om i radis. Tad bi imalo vise smisla da ti neradi zbog neta. Ovak je ful čudno. Jer nit se aplikacija spaja na net nit je intenzivna po lokalnu mrežu.

Ili nazovi njih, možda du već imali takav problem negdje ili zovi vip da ti daju drugi ruter.

Kak ti se ponaša sinesis kada radiš na kompu koji ti glumi server? Dal imaš uopće mpgućnost to probati?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 10:45   #8
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
Evo napokon to uspio rijesiti. Malo je potrajalo dok sam sve istestirao i malo preslozio i sl.

Greska sigurno bila dijelom u ruteru jer kad sam odvojio sa serverom koji regulira promet je bilo nekih 70% problema. Kad sam prebacio i dns server i konfiguiral mreznu na totalnu drugi network je radilo kako treba.

Prebacio sam i synesis na linux server i mogu reci da sve radi puno glade i ljepse nego na windoes sheru...

Tako da ako nekome pomogne ubuntu 16.4 i mreza ko da su stvoreni jedno za drugo
__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na