Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2017., 22:50   #931
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor kilkenny Pregled postova
Uh, trebao sam fotkati svu staru kramu koju sam bacio na elektronički otpad. Našlo bi se tu svega i svačega. Preko 100 kila otpada...
Nadam se da je tih 100 kila "otpada" bilo neispravno?

Edit
Mali update vezan uz AMD mašinu... Sve popravljeno, moram još samo nabaviti 40GB disk
  Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 22:58   #932
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Mali update vezan uz AMD mašinu... Sve popravljeno, moram još samo nabaviti 40GB disk
Ali AMR slot na vrhu... Ne mogu zamisliti walk of shame tvorca tog nastranog protokola u to vrijeme godista...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 23:15   #933
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ali AMR slot na vrhu... Ne mogu zamisliti walk of shame tvorca tog nastranog protokola u to vrijeme godista...
Haha, da stvarno! Nikad, za svo ovo vrijeme nisam imao potrebu koristiti i/ili instalirati AMR karticu sve do prije negdje godinu dana, možda čak i manje. Jedan moj poznanik mi je nabavio AMR modem, kojeg sam mislio upotrijebiti u nekoj retro mašini ali se jednostavno nisam mogao "prisiliti".

Izgledalo je nekako čudno (i sama kartica je bila čudna, sa plastičnom kutijicom oko elektronike) stoga sam na kraju odustao i stavio PCI modem. Ali eto, nikad se ne zna ... možda mi jednog dana i zatreba!
  Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 23:18   #934
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Ako mene pamcenje dobro sluzi, AMR, CNR i onaj neki treci protokol su bili iskljucivo softverski bazirani sklopovi i radili su vrlo vjerojatno samo na Wintel platformi, tako da je to bio promasaj od pocetka...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 23:23   #935
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ako mene pamcenje dobro sluzi, AMR, CNR i onaj neki treci protokol su bili iskljucivo softverski bazirani sklopovi i radili su vrlo vjerojatno samo na Wintel platformi, tako da je to bio promasaj od pocetka...
Vjerojatno misliš na Advanced Communication Raiser, odnosno ACR... Da, vjerojatno. Uistinu ne znam puno o njima, osim naravno kako izgledaju i/ili čemu služe
  Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 09:52   #936
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Nadam se da je tih 100 kila "otpada" bilo neispravno?
Bilo je "ispravnih" ploča, ali je problem što ih ne mogu u produkciji imati jer ako se neki kondenzator napuhne, ne mogu ga mijenjati i misliti kad će opet riknuti. Kada je posao u pitanju sve mora biti 100 posto ispravno, nema tu šuć muć...

Najteže mi je bilo riješiti se 40x Ultraplexa, uključivo i u2w kontrolera i 9 GB scsi diska...
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 15:51   #937
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor kilkenny Pregled postova
Bilo je "ispravnih" ploča, ali je problem što ih ne mogu u produkciji imati jer ako se neki kondenzator napuhne, ne mogu ga mijenjati i misliti kad će opet riknuti. Kada je posao u pitanju sve mora biti 100 posto ispravno, nema tu šuć muć...

Najteže mi je bilo riješiti se 40x Ultraplexa, uključivo i u2w kontrolera i 9 GB scsi diska...
Tvoj osobni inventar ili nešto sa posla? Jer ako je baš tvoj, mogao si ga staviti u rubriku "donacije", znam najmanje 3-4 forumaša ovdje na forumu koje interesira SCSI oprema
  Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 16:05   #938
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Vjerojatno misliš na Advanced Communication Raiser, odnosno ACR... Da, vjerojatno. Uistinu ne znam puno o njima, osim naravno kako izgledaju i/ili čemu služe
AMR je (bio) Audio Modem riser, u viksi na moru imam jednu takvu ploču i procesor (i AMR )
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 16:37   #939
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
AMR je (bio) Audio Modem riser, u viksi na moru imam jednu takvu ploču i procesor (i AMR )
Znam definiciju (i čemu služe), ali ono što sam mislio je to da ne znam pozadinu priče, kako su funkcionirali i tko ih je uopće napravio Osim one unutar AMD mašine, imam ovdje više ploča sa takvim utorima, ali ih nikada nisam koristio... Obično kad želim instalirati Dial-Up modem i/ili zvučnu, koristim standardni PCI (ili čak ISA), jer su puno fleksibilniji od AMR, CNR i ACR

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 03.10.2017. u 19:31.
  Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 21:47   #940
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Tvoj osobni inventar ili nešto sa posla? Jer ako je baš tvoj, mogao si ga staviti u rubriku "donacije", znam najmanje 3-4 forumaša ovdje na forumu koje interesira SCSI oprema
Eh, sad je kasno, scsi je bilo osobno, a ostalo poslovno za koje treba papir za elektronički otpad zbog inventure...
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 23:25   #941
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor kilkenny Pregled postova
Eh, sad je kasno, scsi je bilo osobno, a ostalo poslovno za koje treba papir za elektronički otpad zbog inventure...
Ma sve je OK, samo kažem
  Reply With Quote
Staro 08.10.2017., 01:26   #942
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Imam nešto za vas ljudi

Riječ je o cjeniku robe iz razdoblja 2002. godine za Ve-Mil i Info-Gama Datoteke su u XLS formatu i budu bile dostupne sljedećih 90 dana
  Reply With Quote
Staro 08.10.2017., 20:34