Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2008., 07:25   #1
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Panasonic plazme

Pozdrav.

Evo, mislio sam da bi mogli napraviti solo temu.

A sada straight to the point.

Dal bi mi netko mogel reci koja je razlika izmedju
TH-42PY80P i 42PY8P i TH-42PY85P

EDIT1:
i ako bi mi netko mogao objasniti kako to da
Pioneer PDP-428XD-TS27 kosta vise, a ima 1024x768.
Znam da nije sve u rezi, pogotovo na toj velicini, ali nekak mi se ipak cini da je razlika velika izmedju 786432 pixela na pioneeru i 2073600 pixela na panasonicu!

EDIT2: Jesam ja tulac, ali ove modele mogu naci samo kod slo, hr, srbi, bih. Tako da ako bi mi netko mogao reci da li je to samo promjena imena modela za "nase" trziste, te da li ima neki ekvivalent doticnima, a da se prodaje vani. Cist zbog reviewa etc...

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 22.10.2008. u 08:38.
  Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 09:24   #2
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Zašto solo tema ako postoji već jedna za telke, plazme, LCDe...?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2008., 09:37   #3
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Zato sto su tamo i plazme i LCDi, te se takodjer diskutira o modelima iz svih trzisnih segmenata, svih proizvodjaca. Nekak mi je logicno da napravim neku razliku, te da tema privuce ljude koji tocno znaju o Panasonic plazmama (sto me zanima), a ne sve. Sa obzirom na cijenu, nije to igracka, pa bi htio to napraviti kako spada.

Pogotovo sto me uzasno zanima razlika izmedju modela jer mi se nekak cine best-buy u tom rangu!
  Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 09:44   #4
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Zašto čitati temu o telkama,plazmama,Lcdima kad te zanimaju baš panasonic plazme.
Ubiti htio sam reći da one zaslužuju svoju temu jer su to ipak najpopularnije plazme kod nas.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2008., 00:04   #5
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Jel netko ista zna ovdje?
Nekak mi se cini da ako stavim topic LCD vs. Plazma (i nisu keksi) da cu dobiti 100 odgovora, a ako pitam nesto konkretno, pogotovo vezano uz nase trziste 0 bodova!
  Reply With Quote
Staro 23.10.2008., 00:45   #6
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Ajmo ovako, kod Panasonica ide od naslabije do najboljeg opremljenog PY8, PY80, PY800, dakle PY80 je malo bolji od PY8, ima HDMI ulaz više i nešto kontrastniju sliku.

Koliko sam upoznat ovi modeli koji su kod nas PV iil PY su vani pod oznakom PZ i imaju dvb-t tuner u sebi što ovi "naši" nemaju.

Bez obzira na manju rezoluciju pioneera, on ima vrhunski picture processing i vrlo lako prikazuje full hd kojeg prilagodi svojoj rezoluciji.

Eto nadam se da sam bio od pomoći...
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2008., 09:24   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Dal bi mi netko mogel reci koja je razlika izmedju
TH-42PY80P i 42PY8P i TH-42PY85P
py80 je ako se ne varam trenutno aktualni fullhd model, py8 (nisam ni znao da ima) vjerovatno posjeduje "odrezaniju" elektroniku od py80, py85 je novi model.

pv kod nas je px vani, a py je vjerovatno pz.

pričam napamet, bez prosurfavanja tako da sam vjerovatno nešto pomiješao.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2008., 13:11   #8
BenderFesk
Registered User
 
BenderFesk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 5
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
py80 je ako se ne varam trenutno aktualni fullhd model, py8 (nisam ni znao da ima) vjerovatno posjeduje "odrezaniju" elektroniku od py80, py85 je novi model.

pv kod nas je px vani, a py je vjerovatno pz.

pričam napamet, bez prosurfavanja tako da sam vjerovatno nešto pomiješao.
PZ se prodaje i kod nas i prije bih rekao da je to PY model s DVB-T, budući mu je cijena nešto veća i isto je FullHD.

Međutim i dalje stoji pitanje PY serije, tj razlika između PY8p i PY80p? Govorim o praksi, ne o tehničkim podacima. Da li je netko gledao PY8p? Konkretno, dvoumim se između PV80 i PY8, koji bi bio dobra opcija ako je slika jednake kvalitete (osim rezolucije, naravno), jer za nekih 1000kn se dobije FullHD. Gledao sam PV80 i PY80 i slike su jako dobre, ali nisam našao ovaj jeftiniji FullHD model...
BenderFesk je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2008., 13:46   #9
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Sve sam ovo odgovorio na zadnje 2 stranice LCD/Plasme teme samo treba procitati!
http://forum.pcekspert.com/showthrea...106140&page=33
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2008., 13:54   #10
BenderFesk
Registered User
 
BenderFesk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Sve sam ovo odgovorio na zadnje 2 stranice LCD/Plasme teme samo treba procitati!
Našao! Novi sam pa sam ovdje prvo uletio Hvala!
BenderFesk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2008., 14:01   #11
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
No problem, search opali next time
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 11:12   #12
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pozdrav ekipa. Evo da pitam ovdje. Da li je netko probao od vas ona SD utor na plazmi i kako radi?

Naime, razmisljam koristiti taj utor da playanje filmova ako je moguce. Pa eto. Pitanje je. Dal je moguce i kako?
  Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 15:31   #13
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Naravno da je moguće, samo upitan je opus formata koji će se play-ati. Na hdtv forumu je postavljeno kako mogu MKV fajlovi ici na novim modelima
__________________
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 15:34   #14
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Naravno da je moguće, samo upitan je opus formata koji će se play-ati. Na hdtv forumu je postavljeno kako mogu MKV fajlovi ici na novim modelima
Oj Nani Pogledaj datum mog posta

Anyway. U medjuvremenu imam HTPC tak da sam samo jednom ubacio SD karticu u TV da pogledam neke slike i cijela stvar je katastrofalno spora bila. Za filmove nisam imao potrebe jer ih prek kompa puštam.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na