Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2010., 21:11   #3601
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor Delpiero Pregled postova
Da, ova je izvrsna ali su mi dimenzije prevelike za predviđeni prostor. Dali ima neka verzija od 94 cm(ili slicno,jer gledam sa malo vise od 2 m)? Zar je bolja opcija plazma od LCD-a (s LED-om?), sta uzeti??
da , bolja je plasma. malo prosurfaj po hd televizija portalu i forumu i sve ce ti biti jasno. ima dobrih lcd-a al oni su malo skupi za tvoj buđet ako ih uspoređujemo s plasmama.

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 22.04.2010. u 21:20.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 21:32   #3602
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Delpiero Pregled postova
Da, ova je izvrsna ali su mi dimenzije prevelike za predviđeni prostor. Dali ima neka verzija od 94 cm(ili slicno,jer gledam sa malo vise od 2 m)? Zar je bolja opcija plazma od LCD-a (s LED-om?), sta uzeti??
Plazma je uvijek bolja od bilo kakovog LED LCD-a, pogotovo sada kada praktički niko osim Philpsa(9704 i 9705) ne proizvodi Direct LED LCD-ove sa Local Dimming sa, ovi Samsunzi su sve redom Edge LED što je čak lošije od klasičnog LCD-a.

Pogledaj u 37'' Panasonic TX-P37X20E, je da nije FullHD al ionako za FullHD trebaš imat 50'' sa 2,5m da bi ima koristi od te rezolucije. Recenzija na 42'' verziju spomenutog Panasonica ovdje.

Evo ti i jedna recenzija LED LCD-a i to Direct LCD-a al bez Local Dimminga.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 22:32   #3603
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Pa onda mi se cini da sam suocen sa dilemom(privlaci me full hd opcija) izmedju ove LCD Philips 40PFL5605H(102 cm), ili pak pretrpiti malo vecu dimenziju ekrana u prostoriji i ici na ranije preporucenu plazmu Panasonic TX-P42S20E [107 cm]. Cijene su im ionako slicne.. Mozda ipak plazma onda?

Da li mi mozete jos samo reci razliku Direct LCD-a(bez Local Dimminga), i ovih ostalih(Edge LED, ili with Local Dimm.).. tu sam novi pa znam o tome jako malo.. ?!

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Delpiero. 22.04.2010. u 22:38.
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 23:11   #3604
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Za LED LCD-ove poviri ovaj članak.

Al ono, sa 2m baš i nećeš imati korsti ako je ekran 37'' i FullHD, stvarno ti je dovoljan HDready.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 23:42   #3605
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Pogledao sam tekst.. uglavnom ovaj EDGE Led ima najvise mana. Direct LED (No local dimming) je manje kvalitetan od opcije sa Localnim dimmingom, ali ne znam koliko se to uopce istice dok se gleda.
Full HD mi je vazna opcija, jer imam namjeru gledat Blue-ray filmove sa kompjutora.. pa kad vec kupujem da uzmem kako treba(znam da ne gledam s velike udaljenosti..ali ipak..).
Skoknit cu sutra do technomax-a i HG Spota, malo pogledat sto imaju.. mozda naidjem na nesto jos.. Zasad sam na ove 2..
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 07:12   #3606
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Ovo ti je dobar tv od panasonica LCD 37" . Al stvarno ak imaš mjesta i love uzmi ovu fenomenalnu plazmu koju su ti momci naveli.
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 10:00   #3607
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor Delpiero Pregled postova
Pa onda mi se cini da sam suocen sa dilemom(privlaci me full hd opcija) izmedju ove LCD Philips 40PFL5605H(102 cm), ili pak pretrpiti malo vecu dimenziju ekrana u prostoriji i ici na ranije preporucenu plazmu Panasonic TX-P42S20E [107 cm]. Cijene su im ionako slicne.. Mozda ipak plazma onda?

Da li mi mozete jos samo reci razliku Direct LCD-a(bez Local Dimminga), i ovih ostalih(Edge LED, ili with Local Dimm.).. tu sam novi pa znam o tome jako malo.. ?!

Hvala

http://hdtelevizija.com/2010/04/09/e...light-sistemi/
__________________
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 12:54   #3608
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Evo kupio sam LG 42PJ350. Mogu reci da sam zadovoljan. Slika na maxtv-u je stvarno dobra. Jos nisam stigao prikljuciti komp na njega to budem danas. Sto se tice image ret. koliko sam skuzio nema ga. Neznam kada i pod kojim uvjetima se manifestira, ali za sad je sve ok. Imam samo jednu primjedbu na tv, kad smanjim ton ispod odprilike 5% onda se cuje zujanje koje je karakteristicno za plasma uredjaje i to me malo smeta.
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 12:56   #3609
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Koliko si ga platio?
  Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 13:22   #3610
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Koliko si ga platio?
4000 kn
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 15:15   #3611
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Odlucio sam.. malo cu se isprsit i ic na Plazmu s20 od 107cm.. kad je vec toliko ishvaljena..necu pogrijesiti..?
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 15:44   #3612
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor Delpiero Pregled postova
Odlucio sam.. malo cu se isprsit i ic na Plazmu s20 od 107cm.. kad je vec toliko ishvaljena..necu pogrijesiti..?
nećeš.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 17:15   #3613
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
evo i komp sam ukljucio na plazmu....preeeeedobroo. najbolji dozivljaj igranja u zivotu do sad sam imao 22'' monitor koji nije ni do koljena ovome. Jedini minus je citanje po netu ali mislim nakon sto se uhoda plazma da cu i to uspjeti podesiti.
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 19:02   #3614
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Prosetao sam malo po prodavaonicama danas poslijepodne, i u Technomaxu mi se prodavac kune u prednosti LCD-a nad plazmama(lijepse boje, kod plazme ce se "zapeci" slika ako dugo stoji neki tekst dugo kao npr. HRT u kutu ili teletekst, ako se spoji kompjutor na TV LCD je u prednosti kaze on zbog fluidnosti slike). Kaze da je Led LCD Philips 40PFL5605H(102 cm) koji se inace tu i prodaje bolja opcija po njemu od plazme Panasonic TX-P42S20E [107 cm]-koju inace nemaju u Technomaxu.

Zatim sam prosetao do Panasonica i tamo mi prodavac kaze da to nije istina jer model koji me zanima (plazma Panasonic TX-P42S20E -107 cm) bolja nego prije spomenuti Philipsov Led LCD, da je za gledanje TV-a plazma daleko ispred LCD-a, a pogotovo plazma Panasonic TX-P42S20E, koja je opremljena za recimo gaming opcije, ili gledanje Blue-ray filmova sa komp-a.

Moje misljenje je da je ipak bolja plazma(jer ce mi uglavnom sluziti za gledanje televizije, i filmova., i svako toliko spojit komp na HDMI za odigrati nesto sa komp-a ili gledati Blue ray). -Jedino se istice manji problem sto mi se daje samo 2 godine garancije na plazmu u Panasonica, dok mogu nadoplatiti za 5g. garancije na Led LCD Philips 40PFL5605H(102 cm). Vec sam dosta gnjavio sa ovim, ali mislim da cu sutra prosetati i kupiti plazmu.. Cijene su slicne.. Ako netko ima neki pametan argument zbog cega bi trebao mozda ipak ici na Led LCD neka vice sto prije..
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 19:18   #3615
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Citiraj:
Autor Delpiero Pregled postova
Prosetao sam malo po prodavaonicama danas poslijepodne, i u Technomaxu mi se prodavac kune u prednosti LCD-a nad plazmama(lijepse boje, kod plazme ce se "zapeci" slika ako dugo stoji neki tekst dugo kao npr. HRT u kutu ili teletekst, ako se spoji kompjutor na TV LCD je u prednosti kaze on zbog fluidnosti slike). Kaze da je Led LCD Philips 40PFL5605H(102 cm) koji se inace tu i prodaje bolja opcija po njemu od plazme Panasonic TX-P42S20E [107 cm]-koju inace nemaju u Technomaxu.

Zatim sam prosetao do Panasonica i tamo mi prodavac kaze da to nije istina jer model koji me zanima (plazma Panasonic TX-P42S20E -107 cm) bolja nego prije spomenuti Philipsov Led LCD, da je za gledanje TV-a plazma daleko ispred LCD-a, a pogotovo plazma Panasonic TX-P42S20E, koja je opremljena za recimo gaming opcije, ili gledanje Blue-ray filmova sa komp-a.

Moje misljenje je da je ipak bolja plazma(jer ce mi uglavnom sluziti za gledanje televizije, i filmova., i svako toliko spojit komp na HDMI za odigrati nesto sa komp-a ili gledati Blue ray). -Jedino se istice manji problem sto mi se daje samo 2 godine garancije na plazmu u Panasonica, dok mogu nadoplatiti za 5g. garancije na Led LCD Philips 40PFL5605H(102 cm). Vec sam dosta gnjavio sa ovim, ali mislim da cu sutra prosetati i kupiti plazmu.. Cijene su slicne.. Ako netko ima neki pametan argument zbog cega bi trebao mozda ipak ici na Led LCD neka vice sto prije..
Ma nemoj se uopce muciti. Uzmi plazmu. Ja kupio jucer doduse ne panasonic vec lg i prezadovoljan sam. Burn-in vise nema na novim plazmama, mene su plasili sa image retention a ni toga nisam vidio. Evo ovo upravo pisem a komp je spojen na plazmu.
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 20:47   #3616
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Citiraj:
Autor Delpiero Pregled postova
Prosetao sam malo po prodavaonicama danas poslijepodne, i u Technomaxu mi se prodavac kune u prednosti LCD-a nad plazmama(lijepse boje, kod plazme ce se "zapeci" slika ako dugo stoji neki tekst dugo kao npr. HRT u kutu ili teletekst, ako se spoji kompjutor na TV LCD je u prednosti kaze on zbog fluidnosti slike). Kaze da je Led LCD Philips 40PFL5605H(102 cm) koji se inace tu i prodaje bolja opcija po njemu od plazme Panasonic TX-P42S20E [107 cm]-koju inace nemaju u Technomaxu.

Zatim sam prosetao do Panasonica i tamo mi prodavac kaze da to nije istina jer model koji me zanima (plazma Panasonic TX-P42S20E -107 cm) bolja nego prije spomenuti Philipsov Led LCD, da je za gledanje TV-a plazma daleko ispred LCD-a, a pogotovo plazma Panasonic TX-P42S20E, koja je opremljena za recimo gaming opcije, ili gledanje Blue-ray filmova sa komp-a.

Moje misljenje je da je ipak bolja plazma(jer ce mi uglavnom sluziti za gledanje televizije, i filmova., i svako toliko spojit komp na HDMI za odigrati nesto sa komp-a ili gledati Blue ray). -Jedino se istice manji problem sto mi se daje samo 2 godine garancije na plazmu u Panasonica, dok mogu nadoplatiti za 5g. garancije na Led LCD Philips 40PFL5605H(102 cm). Vec sam dosta gnjavio sa ovim, ali mislim da cu sutra prosetati i kupiti plazmu.. Cijene su slicne.. Ako netko ima neki pametan argument zbog cega bi trebao mozda ipak ici na Led LCD neka vice sto prije..
Kupi pa javi da li si se sje... ali pazi, nemoj previše očekivati od SD kanala, ako imaš dobar HD izvor, npr. sat. rec onda ćeš tek vidjeti kako musa dere jarca
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2010., 13:39   #3617
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Kupljena Panasonic TX-P42S20E [107 cm], hvala na pomoci.. zasada izgleda izvrsno.. iako sam gledao samo hd signale ova nasa 4 domaca programa. Kad spojim s kompjutorom i pogledam kakav Blue ray, biti cu pametniji za neki komentar..
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 10:12   #3618
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Delpiero Pregled postova
Kupljena Panasonic TX-P42S20E [107 cm], hvala na pomoci.. zasada izgleda izvrsno.. iako sam gledao samo hd signale ova nasa 4 domaca programa. Kad spojim s kompjutorom i pogledam kakav Blue ray, biti cu pametniji za neki komentar..
Nadam se da si pročitao recenziju na HD Televiziji, obavezno stavi one njihove preporučene postavke za prvih 300 sati.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 23:05   #3619
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Procitao sam.. ali sam se bavio testiranjem i isprobavanjem svega pomalo zadnjih 2 dana tako da cu tek sada to postaviti kako treba.. TV je super, nevjerojatna je slika.. spojio sam je i s racunalom, upalio Blue ray "Avatara".. Odusevljen sam.. Televizija vrijedi svake ulozene kune, niste pogrijesili s preporukom
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2010., 10:39   #3620
oko1976
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 13
Kupio LG 42PJ350 u emmezeti za 3599 kn... Čini se OK...
Zna li tko postavke za prvih 200 - 300 stati rada?
oko1976 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 15:03   #3621
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Jel netko kupovao preko neta u Segar.hr ili Tunica.hr? Tamo su mi i X20 i S20 najjeftiniji.
A sad kad se pojavio S20 sa dobrim rezultatima testiranja sam opet u velikoj dvojbi. Da li kupiti X20 ili dodati 1600kn za S20? Mislim da ću uglavnom gledati SD signal, možda poneki 1080p film. Vjerojatno na 42" nema primjetne razlike između ova 2 televizora, jel tako?
simba je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 16:08   #3622
bugsbunny
Registered User
 
bugsbunny's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 22
Za koji LSD tv daju najduzu garanciju?
bugsbunny je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 22:22   #3623
oko1976
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 13
Zna li tko može li LG plazma 42PJ350 reproducirati divx i na koji način. Na LG UK webu piše da može, a na US nepiše.
Ušao sam u servisni menu i uključio divx HD no nije se ništa promjenilo.
Može se maknuti USB iz menu-a ali opciju za gledanje divx-a nisam uspio dobiti?
oko1976 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2010., 08:55   #3624
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Citiraj:
Autor oko1976 Pregled postova
Zna li tko može li LG plazma 42PJ350 reproducirati divx i na koji način. Na LG UK webu piše da može, a na US nepiše.
Ušao sam u servisni menu i uključio divx HD no nije se ništa promjenilo.
Može se maknuti USB iz menu-a ali opciju za gledanje divx-a nisam uspio dobiti?
Kako si usao u servisni meni?
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2010., 11:38   #3625
oko1976
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 13
Slučajno imam Logitech Harmony 555 pa sam izprogramirao daljinski da mogu u servisni menu, no može se i s drugim tipovima daljinskih i na jednom sam mjestu našao i s mobitelima te uređajima koji imaju IR za izkonfigurirati.

http://lgusb.wikispaces.com/message/view/home/19267507
oko1976 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2010., 12:46   #3626
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Citiraj:
Autor oko1976 Pregled postova
Slučajno imam Logitech Harmony 555 pa sam izprogramirao daljinski da mogu u servisni menu, no može se i s drugim tipovima daljinskih i na jednom sam mjestu našao i s mobitelima te uređajima koji imaju IR za izkonfigurirati.

http://lgusb.wikispaces.com/message/view/home/19267507
Znaci sa originalnim daljinskim za tv se ne moze?
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2010., 13:11   #3627
oko1976
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 13
Citiraj:
Autor morozinho Pregled postova
Znaci sa originalnim daljinskim za tv se ne moze?
ja nisam uspio...
oko1976 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2010., 18:01   #3628
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor bugsbunny Pregled postova
Za koji LSD tv daju najduzu garanciju?
Ovisi jel se navučeš il ne.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2010., 20:48   #3629
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Hahahaha. Evo da podjelim iskustvo sa vama. Moja plazma (lg pj350) koja je stara jedva tjedan dana, je upravo pukla!!! Ne mozes vjerovat. Sjedim i gledam tv kad odjednom nesto puce i ugasi se plazma. Ja je pokusam ponovno upalit kad ono nista. Kad sam joj se priblizio imao sam sta i vidjet. Pukao je panel iznutra. LOLcina to jos nisam cuo da se dogadja
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 17:06   #3630
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
pozdrav! frendu treba u kaficu neki TV za nadolazece gledanje svjetskog prvenstva u nogometu... znaci bar 102 cm da ima, mislim da fullhd nije prioritet, bitno da je slika dobra ispod suncobrana. sta predlazete?

Zadnje izmijenjeno od: santos. 01.05.2010. u 17:22.
santos je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na