Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2010., 12:55   #61
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Tako znaci, onda opet pljackanje ispocetka....
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 15:03   #62
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
LCD-ovi koriste 3D "line by line" metodu skeniranja da bi prikazali 3D sliku, dok plazme koriste frame-sekvencijalnu metodu gdje je izmjena slika za lijevo i desno oko puno brža što daje bolji kvalitet.
Koliko znam LCD-i isto koriste frame by frame metodu. Zato same naočale izmjenjuje lijevo oko, pa desno itd. Isto kao na Samsung monitoru kaj radi na 120Hz-a. Što znači da 2x24Hz-a bi trebao biti još veći piece of cake za obavit jer se radi u duplo manjoj brzini.

Ja ne vidim razlog zašto se na sadašnjim panelima ne bi mogli normalno gledati 3D bluray filmovi.

Jedini i doslovno mislim jedini problem je u tome što sadašnje grafičke kartice ne podržavaju output (a sadašnje plazme i LCD-i input) od 48Hz-a (2x24Hz). Ali podržavaju i 50 i 60 Hz-a. Što znači da bi se trebalo moći to normalno podesiti da radi. (Preko PC-a sigurno). Dolazilo bi do "judder-a" jer ne bi bio true 24P (odnosno 2x24, već bi bio 2x25) ali bi stvar radila.
  Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 15:30   #63
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Svi koriste frame by frame prikaz, to je osnova 3D-a - 1 te isti frame se prikazuje naizmjenicno po lijevom i densom oku ali LCD zbog tehnologije prikaza ne primjenjuje sekvencijalnu metodu vec line by line. Koja je sporija od sekvencijalne, tranzistori kod LCD-a ne pale se i ne gase do milioniti dio sekunde kao plazma celije.

Mozemo diskutirati o onoms to pise na papiru ali prerano je govoriti dok se to ne isproba uzivo.
__________________
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 11:55   #64
tonyST
hdtelevizija.com Editor
 
tonyST's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 129
Arrow Recenzija [Blu-ray player]: Oppo NuForce BDP-83SE



Nakon poduže pauze od zadnjeg testiranog Blu-ray reproduktora, na test nam je stigao vjerojatno najbolji uređaj ove vrste trenutno dostupan u ovoj regiji, OPPO BDP-83SE NuForce Edition. Zahvaljujući susretljivosti tvrtke Sonus Art, na testu prvi na ovim prostorima donosimo detaljan test ovog uređaja koji je nastao kao zajednički projekt dvije ozbiljne američke tvrtke Oppo i NuForce. Plod njihove suradnje jest uređaj koji kombinira najbolje iz video i audio svijeta, te bi vrlo lako mogao postati jedinstvena zamjena za zasebne odvojene komponente kao što su Blu-ray reproduktor s jedne strane i audiofilski CD reproduktor s druge. Skepsa uvijek postoji kada se više komponenti pokuša stopiti u jednu, no iznimke uvijek postoje. Provjerimo je li OPPO BDP-83SE NuForce Edition jedna od njih.

Link na recenziju:
http://hdtelevizija.com/2010/01/17/r...dp-83se/all/1/
__________________
tonyST je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 10:59   #65
Seraph1m
Premium
Moj komp
 
Seraph1m's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Heaven
Postovi: 29
Pozdrav ekipi!

Po vama, sta je bolje uzeti: Samsung LE40B650 ili Panasonic P42G10? S time da bih zamolio i za obrazlozenje boljega a ne odgovor tipa taj i taj je bolji

Nekako sam zapeo izmedju ta dva..

I ujedno, vrijedi li serija B650 Samsung toliko u odnosu na B550? TV bi se koristio iskljucivo za HD encodove (720 i 1080p). S time da me zanima samo TV, nikakav connectivity, jubito, slike, netflick ili sta vec nece izmisliti SD upscaling mi nije toliko bitan posto skoro nikad ne gledam TV..

Zadnje izmijenjeno od: Seraph1m. 20.01.2010. u 11:11.
Seraph1m je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 11:42   #66
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Seraph1m Pregled postova
Pozdrav ekipi!

Po vama, sta je bolje uzeti: Samsung LE40B650 ili Panasonic P42G10? S time da bih zamolio i za obrazlozenje boljega a ne odgovor tipa taj i taj je bolji

Nekako sam zapeo izmedju ta dva..

I ujedno, vrijedi li serija B650 Samsung toliko u odnosu na B550? TV bi se koristio iskljucivo za HD encodove (720 i 1080p). S time da me zanima samo TV, nikakav connectivity, jubito, slike, netflick ili sta vec nece izmisliti SD upscaling mi nije toliko bitan posto skoro nikad ne gledam TV..
promasio si temu

http://forum.pcekspert.com/showthrea...06140&page=104
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 14:15   #67
Ante32
Registered User
 
Ante32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
Pozdrav svima, ima li tko iskustva sa zvukom i slikom OPPO BDP-83SE Blue Ray payera ?
Ante32 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 14:28   #68
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 14:44   #69
Ante32
Registered User
 
Ante32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Predobro
Ako je je i od Lexicona, previše je.
Rekoh možda neko ima taj BR pa da čujem iskustva iz prve ruke. Za sliku pretpostavljam da je više nego korektna. Zanima me zvuk jer bih uređaj koristio umjesto CD playera. Ako se uopće odlučim cashirati 1200e.
Ante32 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 14:48   #70
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ajde otvori novu temu da jer je ovo skroz kriva pa ćemo dalje
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2010., 19:41   #71
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742



Citiraj:
Došli smo do teme koja će zaokružiti skup edukativnih članaka oko LCD i plazma tehnologija. Mišljenja smo da su obje tehnologije prikaza dostigle svoj vrhunac i da se osim kozmetičkih dodataka i povećanja kontrasta teško može što novo napraviti po pitanju kvalitete klasičnog dvodimenzionalnog prikaza. Iz ovog razloga je 2010. godina označena kao početak 3D ere, jer u ovom trenutku baš 3D paneli čine razliku između high-end modela i ostatka ponude.
Edukativni članak: Što je interpolacija kod LCD TV-a i subfield drive plazma TV-a?
__________________
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 13:53   #72
tonyST
hdtelevizija.com Editor
 
tonyST's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 129
Arrow Edukativni članak: HDMI 1.4 - bacite svu opremu koju posjedujete i krenite od nule



Citiraj:
Dok se HD televizija tim priprema za nove testne podvige u 2010. godini, prilikom planiranja i pregledavanja specifikacija novih modela naišli smo na par nejasnoća koje smo prvenstveno uputili sami sebi. O čemu se radi? Nevjerojatna je činjenica što se sve neće progurati na tržište da bi se natjerali kupci da odbace nedavno kupljene komponente, počevši od računalne pa sve do audio/video industrije, radi novih ali zaista nepotrebnih trendova, sve u službi neumoljivog kapitalizma.

Prije par mjeseci objavili smo neke specifičnosti za HDMI 1.4 standard, te ovaj put želimo brojkama dočarati o čemu se zapravo radi.
Edukativni članak: HDMI 1.4 - bacite svu opremu koju posjedujete i krenite od nule
__________________
tonyST je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 09:17   #73
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Edukativni članak: NeoPDP druge generacije u 3D izdanju




Citiraj:
Ekskluzivno ćemo vam predstaviti tehnologiju iza NeoPDP modula druge generacije, te na koji način televizori u 2010. godini donose 3D prikaz u vaše domove. Prije skoro godinu dana, mogli ste čitati ekskluzivne novitete o NeoPDP tehnologiji u edukativnom članku koji je iskristalizirao HD Televiziju kao stranicu koji objašnjava tehnologije vezane uz audio/video prikaz do detalja. Ruku na srce, NeoPDP jest doprinio velikoj popularizaciji plazme kao tehnologije prikaza te Panasonic-a kao branda koji je najviše ulagao upravo u NeoPDP marketing. Prije par dana smo također objavili način funkcioniranja subfield drive-a kod NeoPDP plazmi te bi vam savjetovali da prije čitanja ovog teksta pročitate edukativne tekstove koji su objašnjavali funkcioniranje NeoPDP panela i 3D tehnologije u potpunosti.
Edukativni članak: NeoPDP druge generacije u 3D izdanju
__________________
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 11:47   #74
Ante32
Registered User
 
Ante32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ajde otvori novu temu da jer je ovo skroz kriva pa ćemo dalje
Nema potrebe, tko prati ostale forume zna koje firme koriste Oppo elektroniku i prepakiravaju je uz vlastiti upgrade po cijeni koja dostiže čak 10.000 $.

Nego kupio sam Oppo BD-83 by Nuforce i sređujem dojmove. Slika je iznad očekivanja, gotovo izvanredna, no najveće iznenađenje je audiosekcija. Kako stvari za sada stoje Rotel CD player RDC1072 će uskoro na bubanj.
Ante32 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 00:13   #75
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Recenzija [plazma]: Panasonic TX-P42G20E [107 cm]



Citiraj:
Na test nam je došao nasljednik najprodavanijeg NeoPDP modela iz 2009. godine, Panasonic TX-P42G10E. Svim našim čitateljima je jako dobro poznato kolike je simpatije G10 pobrao kao prvi predstavnik revolucionarne NeoPDP tehnologije kada su plazma paneli u pitanju. Od TX-P42G20E kao nasljednika G10-ke očekuje se puno, pogotovo ako se uzme u obzir kvaliteta slike koju je imao G10 te s druge strane činjenicu da je Panasonic otkupio Fuga tehnologiju od Pioneera prije dvije godine, te bi ista trebala biti implementirana u ovogodišnje modele srednje i visoke klase. Kada je G20 u pitanju, koji, vjerovali ili ne, pripada srednjoj klasi Panasonic-ove ponude za 2010. godinu, Fuga tehnologija nije implementirana. Prema navodima koje ćemo ispitati u ovom testu poboljšani su deinterlacing algoritmi te se sad TV kadensi pravilno interpretiraju i rekonstruiraju da bi pravilno prikazali originalni snimak. Je li uistinu tako pročitajte u nastavku teksta.
http://hdtelevizija.com/2010/03/08/r...42g20e-107-cm/
__________________
Nani je offline   Reply With Quote