Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2011., 17:52   #1
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Promjena paketa da-ne?

Molim Vaše mišljenje da li ima potrebe da mijenjam paket usluga. Razlog je što mi se nešto popravila finansijska situacija, a također sam obećao "posuditi" internet
zetu koji je u dvorištu, a isti bi platio dio računa. Trenutno koristim 1.
1. 2048/1024 kbps = 108 kn, a postoji još (svi paketi=flat),
2. 3072/2048 kbps = 148 kn i
3. 5120/2048 kbps = 228 kn.
S tim da su izgleda povećali brzinu na 1. paketu (Speedtest mi pokaže ping 24 ms, download oko 3 MBps, upload 1Mbps. Što se tiče saobraćaja ništa ekstra, eventualno djeca nešto skinu. Znači 2-3 računara + na jesen mreža za HD SAT resiver.
Još jedno pitanje da ne otvaram novi post. Pružatelj usluga nudi mogućnost davanja fiksne IP adrese, dovoljno je navesti neki razlog. Može li mi netko objasniti prednosti i mane fiksne adrese.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 19:18   #2
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
definitivno paket 3
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2011., 23:19   #3
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Pa nisu to neki novci, vjerovatno se najavim sad ili idući mjesec za promjenu, ima li netko savjet za fiksnu IP, ja se bavim video-nadzorom, onda bih mogao lako prezentirati iste putem WLAN-a.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 23:23   #4
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
zašto bi bezveze plaćao fiksnu ip, kad možeš koristiti dyndns?
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 23:48   #5
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Ne mora značiti da se plaća, vidi na dnu šta piše.
http://www.telinea.com/1/pitanja.html
begi je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2011., 08:38   #6
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Ako je besplatno, zašto ne. Fiksna IP adresa u odnosu na dinamičku nema neke mane. Jedino bi možda sigurnost ovdje bila u pitanju ali ako netko želi može saznati i dinamičku adresu pa dođe na isto.

IMHO fiksna adresa se svugdje plaća dodatno, nema nikakvog razloga da ti ju ISP ponudi besplatno. Provjeri prije nego zatražiš da ti ne dođe par desetaka maraka veći račun.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2011., 08:58   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa da, javiš im se, obrazložiš zašto ti treba i ako prođe (a za privatnu osobnu čisto sumnjam da će proći), oni ti uzimaju 500€ mjesečno
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2011., 10:08   #8
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor begi Pregled postova
Molim Vaše mišljenje da li ima potrebe da mijenjam paket usluga. Razlog je što mi se nešto popravila finansijska situacija, a također sam obećao "posuditi" internet
zetu koji je u dvorištu, a isti bi platio dio računa. Trenutno koristim 1.
1. 2048/1024 kbps = 108 kn, a postoji još (svi paketi=flat),
2. 3072/2048 kbps = 148 kn i
3. 5120/2048 kbps = 228 kn.
S tim da su izgleda povećali brzinu na 1. paketu (Speedtest mi pokaže ping 24 ms, download oko 3 MBps, upload 1Mbps. Što se tiče saobraćaja ništa ekstra, eventualno djeca nešto skinu. Znači 2-3 računara + na jesen mreža za HD SAT resiver.
Još jedno pitanje da ne otvaram novi post. Pružatelj usluga nudi mogućnost davanja fiksne IP adrese, dovoljno je navesti neki razlog. Može li mi netko objasniti prednosti i mane fiksne adrese.

pa ako si dosada uspijevao placati opciju 1. onda nevidim zasto nebi uzeo opciju 3. jer 228kn u dva dijela je 114kn, razlika bi bila 6kn to ti jedan kruh !

mada ako imas mogucnost svako malo mijenjati pakete odi prvo na opciju 2. pa vidi kako ce funkcionirati mozda ce biti oke pa ces koju kunu ustedijeti, pa lako odes na opciju 3., al ako ne onda bezrazmisljanja odi na 3.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2011., 13:03   #9
GothamChild
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 58
Slazem se s Danci, odi prvo na 2. pa ako ce biti potrebe na 3- zasto ne ustediti koju kunu ako veca brzina nije pod mus
GothamChild je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2011., 03:07   #10
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Obzirom na dosadašnja iskustva s brzinom, a i na mogućnost brze promjene paketa usluga preći ću idući mjesec na tarifu 2. pa ću vidjeti razliku. Sad ću im poslati mejl sa pitanjem da li se plaća fiksna IP, pa vam javim. Hvala na diskusijama-pomoći.
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2011., 01:12   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ipv4 adresa maltene više nema, a ti se pitaš da li naplaćuju fixnu ip adresu za privatnu osobu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 00:22   #12
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Poslije dva posjeta davaocu usluga, isti su mi nakon pitanja za što mi treba fiksna adresa odradili moj zahtjev. Nisu spominjali nikakve troškove. Paket je još uvjek isti, vidjeću ima li potrebe da što ubrzam. Može li tko preporučiti neku besplatnu soluciju, kako bih povećao sigurnost mreže, za sad ne koristim skoro nikakvu zaštitu
begi je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 10:58   #13
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Pa valjda imaš neki besplatni antivirus, imaš ga i na operativnom sustavu Windows XP ili Windows 7 zavisi koji koristiš ali ima dosta dobrih besplatnih rješenja poput Avast-a(koristim ga dosta dugo i dobar je),AVG,Bit Defender i sl. naravno svi su bolji od OS-a.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 17:22   #14
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Pa valjda imaš neki besplatni antivirus, imaš ga i na operativnom sustavu Windows XP ili Windows 7 zavisi koji koristiš ali ima dosta dobrih besplatnih rješenja poput Avast-a(koristim ga dosta dugo i dobar je),AVG,Bit Defender i sl. naravno svi su bolji od OS-a.
Računar mi je u kvaru pa koristim Celeron 900Mhz/512MB i XP. Bojim se da će mi Avast pojesti sve resurse. Valjda će izdržati mjesec dana dok nešto ne sastavim, a inače podatke držim kod djece 160+320GB diskovi.
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na