Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2024., 09:12   #3301
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Ma nisam na tebe mislio.
Upravo to, ako si "ulovljen" u prekšaju, da to je to, platiš žališ što već i to je to
A ne onda je kriva policija, sudstvo, gle ovaj pijan kraj mene prošao itd
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 09:13   #3302
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
Imam svakih par mjeseci neki kontakt s policijom. Nikad mi nije palo na pamet ispitivati zasto me zaustavio, njegov brzoj znacke, odbijati pregled gepeka itd.
Doduse nikad me nisu to ni trazili osim klasicne provjere imam li dodatnu opremu. I ovog slucaja.

Jednom sam imao putnika u autu koji mi je u trenu kad su nas zaustavili rekao nesto slicno kao kolega prije. Da je imao problema s zabranjenim stvarima i da ce nas mozda pretrest. Pitali su me smiju li pogledati u gepek. Ja sam ga otvorio pokazao mu laptope, neke prospekte, reklame i sve objasnio sta je u kojoj torbi ili kutiji. Nije trajalo duze od 30 sekundi do minutu. Meni su rekli da se vratim u auto a njega su jos 2-3 minute nesto ispitivali. na kraju su nas pustili. Trajalo je mozda 7-8 minuta sve skupa.

Da sam se nesto inatio vjerojatno bi docekao jutro tamo jer smo se vracali s nekog eventa i bilo je vec 22-23 sata.

Jednom me u borovju pod rotirkama zaustavljao citroen c5 civilni. Na jednom krizanju manjem je doletio iza mene i upalio rotirke. Mislio sam da se nekud zuri i upalio desni zmigavac i povukao se uz rub ceste da me obide. U retrovizor sam vidio da mi blica i pokazuje rukom da parkiram lijevo na parking. To sam i napravio. Izasli su iz auta i dvije mrge svako sa svoje strane auta prisli. Trazili osobnu mene i cure. Tek onda su trazili vozacku. Dao sam im. Pitali su kud idem. Vratili su se u auto i za minutu vratili papire i rekli dovidenja ugodan dan. Cudno al ocito su nekoga trazili. ili sam im bio sumnjiv.

Nedavno vozim oko 2-3 ujutro iz zga za sisak. I na selskom polju prije siska vidim civilni ford focus parkiran dosta daleko od ceste. I kad sam prosao kraj njih on je velikom brzinom mene sustigao i vozi se iza mene. Kazem starom gle sad ovo je policija budu nas zaustavili. Dolazimo na ravnicu i ogranicenje je 80. Ja lagano taman 80. i usporim na 50 jer su tamo poceli vec radovi za autocestu. e cim sam usporio oni pale rotirku. Dolazi policajac do mene i trazi dokumente pita kud cu sta cu. Fino objasnim. Ode u auto evo ga za minutu dvije, vrati nam dokumente i hvala dovidenja.

Naravno da sam i koju put kaznu popio al sta sad. Prije svih svetih sam sa starcima isao na groblje u jednom selu. I lagano se na otvorenoj cesti vozili 85kmh i tak sam samo pustio gas kad smo prosli tablu. i hop iza krivine evo njega iskace van. Okinuo me na 73kmh cca 500m od table s ogranicenjem.

nist stao sa strane, kaze jel znate koliko ste vozili. Iskreno ne znam lagano sam usao u naseljeno ali smo pricali nema prometa i nisam gledao. skupili mi 250kn za kaznu. popricao samnom o alfi, da je dobra i da je on imao takvu. i kod koga ju servisiram. i rekao mi da u mom kvartu ima jedan istu takvu i stalno divlja. reko, nisam ja. al znam vidat takvu al ne znam ko je.

i bilo je jos slicnih iskustava di bi bio stop and go. al nikad problema niti pametovanja od moje strane a niti od njihove.

Jedno vrijeme sam imao bas peh da su me cesto pod rotirkama zaustavljali.
Zeryx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2024., 10:07   #3303
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Znaci da vozis po propisima, iskljucis se iz prometa dajuci zmigavac i on te zaustavi na parkingu pod rotacijama kao da si kriminalac samo zato jer mu je sef smjene dao nalog da se tu vecer ne vraca bez ispisanih 10 kazni? Stari moj, da si Papa Franjo pitat cu te broj znacke, dok se u isto vrijeme par km dalje iz cajkaskog kluba u 3 ujutro odlaze nasmrkani klinci u bmw-ima i tamo policija ne zaustavlja.. pitam se zasto?


Ako sam kriv, ako sam se iskljucio na taj parking bez da sam prije toga dao zmigavac, pisi mi kaznu prekrsaj sve, voljan sam sve napraviti, ali da me maltretiras bez razloga i lazes u facu da sam prosao kroz zuto, e bogami to nece samo tako proci.


Inace ne znam kak je u vasim sredinama, ali zadnja olos danas dobiva znacku.Uskoro ce i frizerke krenuti u policajce.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 10:21   #3304
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Uskoro ce i frizerke krenuti u policajce.
pa sumnjam, nije u mupu neka plaća da bi itko tamo htio ić, možda nepalci uskoro
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 10:31   #3305
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Slazem se, ironican sam bio. Doslovno ce krenuti sa online tecajevima da postanes policajac
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 10:55   #3306
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Policija, kazne, žalbe

Ne kuzim ovu ljutnju na rotirke, malo ego na djelu. Pa kako drukcije bi te policija trebala zaustavit, mahat kroz prozor i lijepo zamolit da stanes a ti bi trebao skuzit da je policija?

Ja bi volio da me policija cesce zaustavi, znacilo bi da se kontrole rade cesce. Ovako me 5+ godina policija nikad nije zaustavila.

Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 11:04   #3307
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nevjerojatna je količina mašte i scenarija koji neki vrte u glavi.
Stvarno bi trebalo zabraniti američanske filmove na teveju ccc....
Ima slucajeva kod nas dosta ,neznas to ok u biti bolje da neznas.
americki filmovi i serije i mašta to znaš
👍
Netriba nikad u zivotu generalizirat kao nije mi se desilo ne postoji.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 11:20   #3308
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Mene nisu zaustavili već valjda 10 godina ali ranije dok jesu uvijek je bilo kulturno. Dobar dan ili dobro večer, molim vozačku i prometnu, dam im, provjere, vrate, zahvale i doviđenja.
Na početku vozačke karijere su me jednom zaustavili nakon izlaska, napuhao 0,76 i nakon moje iskrene isprike i kulturnog razgovora naplatili kaznu za pojas umjesto alkohola i čak me otpratili do kuće nekih 4km. Dva put su me skinuli radi prekoračenja brzine i isto kulturno popričali, uručili kaznu i hvala doviđenja.
Davno sam naučio da kulturno ophođenje bolje prolazi nego bahaćenje, prepiranje i kompliciranje. Ne samo s policijom nego i u raznim ustanovama, trgovinama i bilo gdje gdje čovjek mora s nekim surađivati ili nešto riješiti. Istina da često čovjek ima posla s idiotima ali i idiot je manji idiot ako mu ne daješ povoda 🤣
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 11:23   #3309
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Mislim da ova rasprava uopće nema smisla, jer pričamo o dvije različite stvari. Osoba koja ne pristane dati osobnu ili vozačku kada ih zaustavi policija, neću biti grub, nema pojma što radi... Ali nadam se da ovdje ne pričamo o tome...

Ako policija bude radila svoj posao kako treba, imala respekta prema meni i prema mojoj personi (moj posao, moja situacija, moj kriminalni karton itd.), nemam problema izaći u susret i pomoći koliko god mogu. Isto tako ja ima respekt prema njima, nisu svi isti, netko ima loš dan, netko ima problema kod kuće, ali to ne treba utjecati na posao. Ne pričamo tu o redovnoj rutinskoj provjeri, alkohol, vozačka, ne pada mi na pamet da ne surađujem s njima kod toga.

Ali, ako u startu krene nizbrdo, ja se okrećem drugoj strani i isto tako ću postupati kao što oni postupaju.

Jednom su mi zabunom na koncertu savili ruku i bacili me na pod jer su me zamjenili za momka kojeg osobno znam (da, slični smo), koji je od prije imao problema s policijom.
Ja sam doslovno s ženom bio na koncertu Majki, ne pušim, imao sam 0.5l flašu vode u ruci.
Od jednom kaos oko mene, nemaš pravo glasa, ne znaš što se dešava, žena se plače, ja šokiran.
Na kraju uzeli osobnu na silu, vidjeli da imaju krivog, digli me, vratili osobnu, ispričali se i otišli. Šteta što sam tada imao oko 20 godina pa se nisam našao, danas, 15 godina kasnije gadno bi to završilo.
Pokvarili mi koncert, pokvarili mi vikend, uplašili ženu, gledalo me jedno 30 ljudi oko mene kao glavnog krimilanca, dan danas kad se sjetim me jeza hvata.
Čemu?

Zato kažem, uvijek sam za suradnju i ako mogu bilo kako pomoći, tu sam.

Ali ako me zaustavi policija, krene ženi kopati po osobnim stvarima bez ijedne sumnje, tu suradnja prestaje. Nije čak ni problem što kopaju, problem je na koji način su mi pristupili, sve što ja imam za reći, oni mene prekidaju odmah u pola rečenice, "Gospodine, molim vas da se odmaknete od auta...", "Gospodine, zato jer sam ja tako rekao..." i takve fore.
Pita me gdje putujemo, ja kažem na Vir na GO. On me pitam, da li planiramo malo stati na Zrću prije Vira i nešto prodati?
Vjerujem da nije bilo random, vjerujem da su možda nekoga tražili, ali takav pristup, ne dozvoljavam. Uzmi mi osobnu, pogledaj da li sam IKADA bio kažnjavan za IŠTA u životu, i ti mene na temelju čega točno omalovažavaš i sramotiš?

I koliko čujem, sve je gore unutar MUP-a. Fali ljudi, plaće nikakve, spustili prag za upad u MUP do minimuma, sve što dolazi, jedno gore od drugog i jebiga, što očekivati drugo...

Kada čujem "Jer sam ja tako rekao...", zatvaraju se rulete, nema više suradnje...

Da budemo na čistom, pričam o izoliranim negativnim slučajevima, ne pričam o svima i o svakom slučaju.

Živio sam u SLO 3 godine, tamo su me u 3 godine zaustavili, provjeravali, zaustavljali s rotirkama sigurno 10-tak puta (u 3 godine).
U RH doslovno 5 puta u 15 godina.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 22.01.2024. u 11:36.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 11:43   #3310
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Koliko sam imao iskustva s policijom (u bilo kojem obliku), ako si ti pristojan i normalan i policajci se isto odnose prema tebi. I prije bude gotovo. I policajci su ljudi koji rade svoj posao.
potpisujem, uvijek normalan pristup i nikad problema. cak sam u dosta situacija prosao bez kazne za neke lakse prekrsaje gdje su me mogli kazniti.
okarm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2024., 12:16   #3311
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Uzmi mi osobnu, pogledaj da li sam IKADA bio kažnjavan za IŠTA u životu, i ti mene na temelju čega točno omalovažavaš i sramotiš?
Pa ti si restaurirao civilizaciju. S obzirom da se nitko ne rodi IKADA kaznjavan za ISTA u zivotu, prakticki smo iskorijenili kriminal ovim putem...

__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 12:31   #3312
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Bubba, ne serucjak, dobro znaš kaj želim reći...

Igra riječi je u pitanju. Iz ovog gore možeš shvatiti dvije stvari:
1. Kriminalac sam ali nisam kažnjavan.
2. Nisam kažnjavan jer nemam razloga biti kažnjavan i tako biti tretiran.

Ako nisam kažnjavan, valjda sam uzoran do neke granice, ne postoji nikakva opravdana sumnja da me se tretira kao kriminalca.

"Iskorijenit" ćemo mi kriminal kad ljudi počnu raditi svoj posao (ako ništa drugo, potencijalno smanjit).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 12:40   #3313
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ako nisam kažnjavan, valjda sam uzoran do neke granice, ne postoji nikakva opravdana sumnja da me se tretira kao kriminalca.
Dakle, procitaj moj post ponovno, mozes i polakse ako je guzva, pa onda malo razmisli o big brejn tajmu. Imas u dva posta istu paradigmu, ja nisam kriminalac znate mene kme kme kme. Zamisli, niti Al Capone nije bio kriminalac po definiciji kaznjavanja, nego porezni utajivac, zbog cega je i poginuo.

Jeste svi mudri u tri picke materine, PoLiCiJa nE rAdI sVoJ pOsAo vs. kAj bUs tI mEnI kOpAl pO pReTiNcu hur dur dur.

Jer naravno, dobar dan, dobar dan, razmijenite misao, pogled, djelovanje i svatko svojim putem za 3 minute. Ali klasicno pametovanje je uvijek bio ispravniji put, jer potplaceni ljudi rade svoj posao, no kada ti trebaju priskociti i pomoci, onda ih nije lose nazvati. Bas tebe mrze, naravno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 12:40   #3314
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Pretres sigurno nisu tražili niti radili ��
https://revijahak.hr/2023/06/25/preg...ogu-postupati/
možda se ne razumijemo oko terminologije pa ja "pretres" zovem nešto što ti ne smatraš pretresom. Jer nitko nije mene fizički pretresao nit mi otvarao gepek već me je tražio da ja izvadim sve iz džepova i pokažem mu gepek - to sam nazvao "pretres" ali eto, možda je to "pregled"

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ma vjv je vlasnik vozila.
Preko reg. su ga otvorili, pretpostavili da vozi vlasnik, po evidencijama prekršaja, voli ganđu, ovdje sad ko fol ne vidi rotaciju, ne želi stati, policajci misle da se pokušava riješiti paketića, eto ti nabrzinu posla iz ničega...
Realnija priča nego njegova ... žena mi smjestila ��

Msm ja se sad zezam, al treba nekada stvari sagledati i iz perspektive policajaca
Slažem se, možda im je i tako izgledalo. Svejedno su seronje.

Sad ću drogu vozit u ženinom autu