Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2023., 21:00   #3211
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Kazne koje su fixne u jednom iznosu (kao pojas, mobitel itd, svenlazne do 1000kn uglavnom i brzina za 2000kn) se plaćaju upola odmah ili u roku 3 dana.
Sve rasponske su 2/3 u roku 8 dana (alkohol, crveno, suprotni smjer itd)
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:03   #3212
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
bio sam sudionik lančanog sudara gdje je kombi udario auto ispred sebe, a taj auto u mene. obzirom da je bio dosta gadan lančani bila je i policija.
zovem ovlašteni servis i kažu mi da mi od osiguranja okrivljenog treba "pravni osnov" (dokument) na temelju kojega oni terete osiguravajuću kuću za troškove servisa.
odem na procjenu štete u osiguravajuću kuću, naprave procjenu, ali mi kažu da se za "pravni osnov" mora čekati policijski zapisnik (potvrdili su mi to i preko maila). reko dobro, pričekat ću...
u međuvremenu dolazi informacija da je frajer iz srednjeg auta zadobio teške tjelesne ozljede i protiv okrivljenog ide kaznena prijava.
zovu me iz policije da dam izjavu gdje mi policajac kaže da se u slučaju kaznene prijave policijski zapisnik ne daje osiguravajućim kućama (jer je kao tajan zbog kaznene prijave).
kontaktiram ja osiguranje i kažem da se radi o kaznenoj prijavi i da koja je dalje procedura? oni mi jave da se čeka policijski zapisnik.
pošaljem ja opet i naglasim da se radi o kaznenoj prijavi i da su mi u policiji rekli da se u tom slučaju ne daje zapisnik na što se ovi prave grbavi i ne odgovaraju.
ko tu koga jebe, jel ima netko slična iskustva?
Moshus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2023., 13:17   #3213
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
U ovom slučaju je najbolje angažirat odvjetnika.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:23   #3214
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ne treba odmah skakati pred rudo.

Ići osobno u MUP i porazgovarati tamo, da se to riješiti, siguran sam.

Osiguravajuća kuća ne može napraviti ništa bez tog zapisnika, na temelju čega će oni isplatu raditi ili nešto slično? Rekla-kazala?

Znači MUP MORA priložiti nekakav valjani dokumenta koji u ovo slučaju može ići osiguranju. Ako nije taj zapisnik, procedura ili nekakav zamjenski dokument mora postojati, no to moraju znati ovi u MUP-u. E sad, nesposobnost i nekompetentnost u istoj toj organiziciji, tu ne mogu pomoći.

U slučaju da nije bilo kaznene prijave, mup dostavlja zapisnik i tebe zove osiguravajuća kuća da je riješeno i naprave ponudu.
U tvom slučaju, ti trebaš to isto, jer tebe zaboli ona stvar za prijavu gdje niti prijavljuješ niti si prijavljen.
Oni trebaju dati zapisnik koji se tiče tebe i tvog auta, bez nekakvih relevantnih podataka gdje bi se okrivljena osoba mogla disponirati.

Idi tamo, traži nekog šefa ili nešto.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:28   #3215
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
U ovom slučaju je najbolje angažirat odvjetnika.
ma na mom autu nije velika šteta i ne isplati mi se plaćati odvjetnika i odugovlačiti to. nisam htio da mi isplaćuju prema procjeni jer nisam imao volje se vucarat po mehaničarima nego sam htio da se to riješi preko ovlaštenog i da oni međusobno riješe financije.
zanima me ima li ko iskustva koja je procedura kada je kaznena prijava u pitanju? ako je neka zavrzlama budem ih tražio da mi isplate prema procjeni i bok.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:30   #3216
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Moshus Pregled postova
ma na mom autu nije velika šteta i ne isplati mi se plaćati odvjetnika i odugovlačiti to. nisam htio da mi isplaćuju prema procjeni jer nisam imao volje se vucarat po mehaničarima nego sam htio da se to riješi preko ovlaštenog i da oni međusobno riješe financije.
zanima me ima li ko iskustva koja je procedura kada je kaznena prijava u pitanju? ako je neka zavrzlama budem ih tražio da mi isplate prema procjeni i bok.
Neće ti oni nikakvu ponudu dati bez zapisnika uopće.

U njihovim očima i ti možeš biti kriv. Bez potvrde da ti nisi kriv, neće ti ni dati ponudu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:30   #3217
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
budem kontaktirao policiju pa ćemo vidjeti. thx
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:53   #3218
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Cak ni zapisnik mislim da se vise ne daje od strane MUPa uopce, vec iskljucivo pravni osnov za ostvarivanje prava po obveznom osiguranju, gdje samo pise da su utvrdili da je bila nesreca i ko je kriv, tak da probaj to ganjati.
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 16:10   #3219
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Afaik može se dobiti kopija zapisnika očevida bez problema. Bez ozlijeđenih u roku tjedan-dva, u slučaju kada ide kaznena prijava može trajati duže ali koliko znam ne bi smjelo biti problema.

Koji grad ili ako je ZG koja policijska postaja je u pitanju?
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 22:54   #3220
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Policijska postaja u heinzelovoj.
Udostojili su mi se danas, nakon 10 dana, i odgovorit na mail iz osiguranja. Nisu ništa konkretno rekli nego samo da je predmet u pravnoj službi na rješavanju.
A pričekat ću još pa ćemo vidjet.
Moshus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2023., 08:55   #3221
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Da, to će potrajati čim su teške ozljede.
Osiguranje ti čak i neće priznati nekako izvješće od policije o sudionicima, nego će možda čekati i kraj cijele priče koja može potrajati godinama
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 09:14   #3222
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Mene kad je pregazio auto dok sam hodao po zebri (bez semafora) i zadobio teške tjelesne ozljede, policijski zapisnik je mogao vidjeti jedino sud, a ja sam morao čekati pravomoćnu presudu sa kojom sam ostvarivao prava (stigla unutar dvije godine)... s tim da moja tužba prema osiguranju ni nakon tri godine još nije donesena, ni prvostupanjska. Pa ti hodaj po zebri...i uzdaj se da vozači gledaju kuda voze i nadaj se ne pravdi u nekom normalnom vremenskom periodu.
Mladenxy je online   Reply With Quote