Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2010., 01:28   #1
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
AMD Reports Record First Quarter Revenue

Nakon tri godine AMD je konačno doživio jedan kvartal bez gubitaka

http://techpowerup.com/120223/AMD_Re...r_Revenue.html

Dobra prodaja procesora za servere i preko 6 milja DX 11 chipova navode se kao glavni razlozi za to.

No dobro, novi GrillForce je mrvičak zakasnio na tržište (u stvari, još ga nema u trgovinama) pa ima valjda nešto i do toga ali je to ipak priča za drugi thread
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2010., 12:25   #2
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
AMD se ne moze boriti sa Intelom u high klasi (za sada, mozda jednog dana) ali u srednjoj i nizoj ima sta za ponuditi. Zasluzni su i za razbijanje monopola i pridonijeli nekim inovacijama da ponuda bude stvarno raznolika. Konkurencija sa Intelom stalno tjera obadvije kompanije da budu inovativne i da ne spavaju. Pozelimo im da tako nastave jer je to bolje za sve nas, tehnoloski i financijski
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2010., 14:11   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 16:10   #4
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova

U nove radne pobjede, dobili su financijsku inekciju od Intela, prodaja ide pa je i Fusion docekao da vidi svjetlost dana
Ajde valjda ce Fusion biti bolji od onog sto nudi konkurencija
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 23:43   #5
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,280
Neće biti "bolji", bar ne po Intelovim mjerilima, ali će nuditi neviđeni spoj funkcionalnosti: OpenCL, OpenGL 4.0, DX11, UVD, x86_64 i sve što s tim ide + dizajn iz temelja napravljen da bude energetski što učinkovitiji.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 00:06   #6
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
"intelovim mjerilima"
Otkad se proizvod konkurentne tvrtke gleda kroz prizmu njegove direktne konkurencije Prema Intelovim mjerilima netburst isto kao i rambus je bio uspjeh, a u isto vrijeme AMD je imao bolji i hladniji proc od intela u apsolutno svemu osim enkodiranju videa i audia za istu cijenu. Intel je imao čak i prednost što se tiče proizvodnog procesa (koju ima i danas).

Jest da navijanje nema realne koristi (niš ne mijenja), ali uspjeh AMD-a ide na korist upravo krajnjim korisnicima.
  Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 00:09   #7
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
"intelovim mjerilima"
Otkad se proizvod konkurentne tvrtke gleda kroz prizmu njegove direktne konkurencije Prema Intelovim mjerilima netburst isto kao i rambus je bio uspjeh, a u isto vrijeme AMD je imao bolji i hladniji proc od intela u apsolutno svemu osim enkodiranju videa i audia za istu cijenu. Intel je imao čak i prednost što se tiče proizvodnog procesa (koju ima i danas).

Jest da navijanje nema realne koristi (niš ne mijenja), ali uspjeh AMD-a ide na korist upravo krajnjim korisnicima.

Potpis..
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 01:58   #8
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Jest da navijanje nema realne koristi (niš ne mijenja), ali uspjeh AMD-a ide na korist upravo krajnjim korisnicima.
Upravo to. Sto se mene tice meni u djep ne ide ali iz njega svakako
Kad budem mijenjao bit ce to cijenovno povoljnije i sto je moguce bolje, bio to Intel ili AMD, bas me briga
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 02:33   #9
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zippo Pregled postova
Kad budem mijenjao bit ce to cijenovno povoljnije i sto je moguce bolje, bio to Intel ili AMD, bas me briga
To svakako. Jedino kaj bi ja osobno u slučaju da je isti drek uzeo AMD prije Intela čisto zbog ovog kaj sam napisao. Ali to su osobne već "preference".
  Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 06:55   #10
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,280
Niste me shvatili . Taj procesor, kao procesor, neće imati šta tražiti pored današnjeg i5, ili još više budućeg Sandy Bridge-a. Ali će imati integriranu grafiku klase HD5600.
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2010., 08:59   #11
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ajd neka je i amd prosao bez gubitaka
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 09:33   #12
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Niste me shvatili . Taj procesor, kao procesor, neće imati šta tražiti pored današnjeg i5, ili još više budućeg Sandy Bridge-a. Ali će imati integriranu grafiku klase HD5600.
Shvatili smo mi tebe, np
Svrha tog proca i nece biti da se natjece sa i5 u perfomasama vec da AMD-u da osnovu za kompove srednje i nize klase koje ne trebaju ludu (ali ipak dovoljno dobru i za ozbiljnije stvari) grafiku. A takvi se i najvise prodaju (poslovni i obicni kucni korisnici) a vjerojatno ce se na njima moci i pristojno igrati (pricekajmo testove ipak) pa ce i tu ta mogucnost puno znaciti onima ogranicenog budjeta. Ako to naprave dobit ce izvjesnu prednost jer ruku na srce Intel premda u tehnologiji procesora sije AMD ohoho, u grafici debelo zaostaje. Zato AMD ima ATI i zato ga je i kupio uz naravno dobit od prodaje same grafike kao grafike. Uz to AMD radi i platformu za prijenosnike - zamisli, dobar proc sa integriranom dobrom grafikom AiO i svojim chipsetom (nesto slicno Centrinu ali graficki bolje) Opstanak, prodaja i profit je cilj AMD-a a procevi za utrku u high klasi ce doci ako bude love za ulaganje u njihov razvoj (od profita)
Samo neka oni tako nastave jer to Intel drzi u realnim okvirima. Zamislite njihove cjene da nema konkurencije, kozu bi nam gulili bez pardona
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......







Zadnje izmijenjeno od: zippo. 19.04.2010. u 09:40. Razlog: nadopuna
zippo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 10:36   #13
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,280
Da, inače ... čini se da su Llano i Ontario dobili prednost kod izlaska na tržište u odnosu na Buldozer. To su jedina 2 nova dizajna za koja trenutno postoje interni samplovi, bar tako kaže Dirk Meyer. Refresh će ići jednom godišnje, znači ili novi CPU, ili novi GPU, ili čisto povećanje jedinica na istoj arhitekturi. Kao što Intel ima "Tick-tock" shemu tako će AMD imati svoj "Velocity". Što bi značilo da se u 2012. može očekivati fusion baziran na Buldozeru.

Buldozer će, kako se čini, doći nešto kasnije u 2011. Prema onome što priča JF-AMD po forumima, jedan od razloga bi mogao biti i taj što enterprise customeri vole stabilnost i predvidljive cikluse za upgrade. S obzirom da je 12-core 4-socket Magny Cours je tek izašao, do Buldozera bi trebalo biti cca 12-18 mjeseci.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 19.04.2010. u 11:08.
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na