Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2021., 20:19   #57331
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
Put je pošudran i izoran od oborinskih voda, ak se zaletim onda riskiram da potrgam podvozje, ak idem sporo onda kopam. Jedino pomaže na rikverc
Slična situacija... Imamo klijet na brdu, uspon od skoro 60 stupnjeva, trebalo je skoro 20 godina pravne borbe sa susjedom i njegovom njivom da bi prije par godina napokon bilo moguće asfaltiranje.
Stariji dizel ide i natovaren bez gasa (Passat B3 1.6 TD) bez kopanja. Noviji (Picasso 2.0 HDi) natovaren ide samo u rikverc. Buba (1303) je uzbrdo vukla i prikolicu
Ako se ne varam, taj 4WD kod SX4 samo po potrebi uključuje pogon i na zadnje kotače, većinu vremena je 2WD.

Natovari ga, kreni uzbrdo, dodaj previše gasa i ukopat će se i on. Male su šanse da će se 4WD aktivirati prije nego bude kasno.

Ne znam kakva je situacija sa Subaruom kod nas, ali Forester mi se uvijek sviđao. Mislim da je full time 4WD.
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Octavia, odnosno Škoda je ipak marka s tradicijom, za razliku od Dacie, tako da to nije usporedivo.
Uf, strašna tradicija, dok ih nije preuzeo VW i podigao na razinu gdje su zadnjih godina, bili su predmet sprdnje kao i Dacia koja je od samih početaka proizvodila Renaulte po licenci.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 20:33   #57332
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Octavia, odnosno Škoda je ipak marka s tradicijom, za razliku od Dacie, tako da to nije usporedivo.
2001. baš Octavija nije imala nekakvu tradiciju...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:09   #57333
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Škoda as proizvođač, a ne određeni model. Razlika je ogromna.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:15   #57334
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Pa no, usporedi razdoblje prije VW i prije Renaulta

Recimo početak 90-ih.
Škoda Favorit vs Dacia 1310

Tradicija dolazi do izražaja
Fakat ogromna razlika
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:29   #57335
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 952
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ako se ne varam, taj 4WD kod SX4 samo po potrebi uključuje pogon i na zadnje kotače, većinu vremena je 2WD.

Natovari ga, kreni uzbrdo, dodaj previše gasa i ukopat će se i on. Male su šanse da će se 4WD aktivirati prije nego bude kasno.
.
Šogor ima Vitaru 4wd i niš ne kopa. Ima opciju Lock gdje cijelo vrijeme radi 4wd. Da nisam vidio i iskusilo, nebi gledal scross

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:33   #57336
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Sori, pričam za SX4. SCross ima Allgrip, kao i Vitara. SX4 ima nekakav intelligent 4WD. Ne sjećam se ima li Lock funkciju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:36   #57337
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Uf, strašna tradicija, dok ih nije preuzeo VW i podigao na razinu gdje su zadnjih godina, bili su predmet sprdnje kao i Dacia koja je od samih početaka proizvodila Renaulte po licenci.
Iz nekog zalosnog razloga, ne razumijemo se. Naime, tradicija i reputacija nije ista rijec. Skoda, odnos o L&K proizvode aute preko 100 godina. To je TRADICIJA! Imali su mnostvo zanimljivih modela, s vise ili manje uspjeha. Imali su i EV kamion prije 70 godina, npr. U razdoblju na koje se referiras, tranzicije, nisu proizvodili premium aute i nisu usporedivi tada s nekim famoznim proivodjacima i modelima. Da, VAG ih je digao, dao im boost, kao sto ih sada pokusava usporiti jer su postali konkurencija matici, osobito omjerom cijene i kvalitete.

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
2001. baš Octavija nije imala nekakvu tradiciju...
Nisam govorio o modelu Octavia, vec o proizvodjacu Skodi. Dacia i Skoda nisu usporedivi, osim sto su potekli iz istocnog bloka.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:57   #57338
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Cudis se sto je auto jz 2005. udobniji od 2018.?
Kakve veze ima godina proizvodnje s kvalitetom materijala, zvucnom izolacijom ili udobnoscu sjedala?

Nije mi jasna ta logika. Tak je frend imao novu octaviju (tamo 2001. dok je octavia bila ko danas dacia) i zajebavao moju 15g staru BMW 5-icu. Ali kad se sjeo u nju nije sd mogao nacuditi unutrasnjosti, udobnosti sjedala, izoliranosti i cjelokupnom dojmu.

On jdle, iz xyz razloga, mislio da je novi auto automatski udobniji od starog??

Pa udobnost, materijali, zvucna izolacija... to sve postoji vec 30 godina, samo je stvar klase auta.

Nikad Dacia nece bit udobnija od Golfa, cak ni ako usporedjujemo skroz novu i Golfa sa 200k km.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Ti stvarno usporedjujes BMW 5 vs Octavia ?

Daster i golf (troc, tiguan,Šta već zelis) su u istoj klasi i financijski sad a ne može se usporediti kvalitetom

BMW 5 nije klasa octavie
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:58   #57339
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Buba (1303) je uzbrdo vukla i prikolicu
Uske gume su tu ključ. Kladim se da ovi auti imaju puno šire gume nego što ih je buba imala.

I po snijegu je ista fora. Na vikendici susjed sa skupim Tuaregom, 4x4, sve moguće, skupe gume, zapeo i nigdje neće, a stari susjed sa starim malim Fordom sa valjda 60 konja i pogonom na dva kotača prolazi kao da je suho.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 22:50   #57340
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ti stvarno usporedjujes BMW 5 vs Octavia ?

Daster i golf (troc, tiguan,Šta već zelis) su u istoj klasi i financijski sad a ne može se usporediti kvalitetom

BMW 5 nije klasa octavie
Objašnjavam da godina proizvodnje nema veze s unutarnjom kvalitetom, zvučnom izolacijom i udobnošću sjedala.

Iako zadnjih 5 godina se tu malo stvari mjenjaju, pa su počeli proizvođači malo podizati kvalitetu materijala u unutrašnjosti, pomalo i zvučne izolacije (nova Corsa me iznenadila i oduševila).

Ali još uvijek će Leon iz 2021. imati lošiju zvučnu izolaciju i materijale u unutrašnjosti nego Golf iz 2014.

Ako želimo reći da očekujemo po