Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2016., 22:55   #1261
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Namjeravam sad naručiti mobitel za ženu pa sam gledao Meizu MX5 i ne nalazim ga baš na stranicama koje imaju EU skladište.

Znate li vi neke?
nforcerx.x je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 09:17   #1262
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Oppomart, al imaju model mx5e sa 16mp kamerom (noviji model sa slabijom kamerom nego na mx5 koja je 20mp)..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 09:33   #1263
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
hvala svima.
samsung i iphone mislim da su mobiteli koje nikada ne budem kupio čisto jer u startu koštaju 40 puta više od ostalih, ali nisu 40 puta bolji.
bacim oko na LG i MOTO iako sam pikirao novog kineza za cca 1500 kn sa svim davanjima, ali dobro - ako ne ide onda ne ide.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 09:48   #1264
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor PlaYBoY Pregled postova
Poz momci,
Imate li neki prijedlog za neki best buy mobac do 1000kn max, ili bi valjalo usparati jos pa uzeti nesto drugo?
Živio
Nedovoljno informacija za procesiranje upita
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 09:51   #1265
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
proguglao oppomart trgovinu - izuzetna. onak po mom ukusu i brendovi i prezenacija.
čekam do zadnjeg dana - možda cijene padnu, a možda bude i out of stock ono kaj mi se sviđa
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 10:12   #1266
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor darmarH Pregled postova
Oppomart, al imaju model mx5e sa 16mp kamerom (noviji model sa slabijom kamerom nego na mx5 koja je 20mp)..
MP apsolutno ništa ne znače. Dapače, ako ih je više a senzor premali fotke će imati dosta šuma. Bitna je dakle veličina senzora i OIS! Telefon s vrhunskom kamerom mora imati OIS (ili sličnu tehnologiju) i dovoljno veliki senzor. Ja se uvijek iznenadim kad vidim high end uređaj bez OISa. Pa to ne bi kupio nikad pa ni sad.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 30.06.2016. u 11:06.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 10:22   #1267
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Trebam preporuku kaljenog stakla i maskice za Redmi Note 3 Pro.

Naručio sam najjeftinje staklo i prozirnu maskicu na Aliju, ali kako mobitel nema izdignut rub kućišta iznad ekrana, a zaštitno staklo ide od ruba do ruba, maskica mi na ćoškovima podiže staklo tako da moram birati između jednog ili drugog.

Dakle trebam preporuku za neku kombinaciju da istovremeno mogu imati i jedno i drugo.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 30.06.2016. u 11:21.
Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 10:23   #1268
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Zašto uopće komentiraš ako nisi pročital pitanje, dal sam uopće išal u dubinske analize koje su sažvakane bezbroj puta..?!
Samo sam kolegi ukazal na razliku između ta dva modela, kamera niti nije subjekt u rečenici nego meizu mx5..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 10:49   #1269
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Trebam preporuku kaljenog stakla i maskice za Redmi Note 3 Pro.

Naručio sam najjeftinje staklo i prozirnu maskicu na Aliju, ali kako mobitel nema izdignut rub kućišta na iznad ekrana, a zaštitno staklo ide od ruba do ruba, maskica mi na ćoškovima podiže staklo tako da moram birati između jednog ili drugog.

Dakle trebam preporuku za neku kombinaciju da istovremeno mogu imati i jedno i drugo.
Tako je I kod mene na letv x600 pa sam se odlucio imati masku, a ne staklo.... mozda se netko javi sa preporukom
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 11:06   #1270
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor darmarH Pregled postova
Zašto uopće komentiraš ako nisi pročital pitanje, dal sam uopće išal u dubinske analize koje su sažvakane bezbroj puta..?!
Samo sam kolegi ukazal na razliku između ta dva modela, kamera niti nije subjekt u rečenici nego meizu mx5..
PA koliko vidim u citiranom textu ti si zaključio na osnovu broja pixela kakve su kamere..
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 11:46   #1271
PlaYBoY
Registered User
 
PlaYBoY's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 22
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Nedovoljno informacija za procesiranje upita
Mobitel za primarno pozive poruke, ali i igre, neke srednje veličine tj. Do nekih 5.5inca,ali manji sasvim oke. Do 1000kn sa svim davanjima
PlaYBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 12:54   #1272
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor PlaYBoY Pregled postova
Mobitel za primarno pozive poruke, ali i igre, neke srednje veličine tj. Do nekih 5.5inca,ali manji sasvim oke. Do 1000kn sa svim davanjima
Ja bi za te novce uzeo

http://www.tinydeal.com/alcatel-flas...-p-159844.html

dok je na akciji, to je 108 eura konačna cijena jer je sa EU skladišta...Xiaomi Redmi 3 je vjerojatno bolji izbor, ali izlazi 50-ak kuna preko 1000kn u istoj trgovini
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 13:01   #1273
PlaYBoY
Registered User
 
PlaYBoY's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 22
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja bi za te novce uzeo

http://www.tinydeal.com/alcatel-flas...-p-159844.html

dok je na akciji, to je 108 eura konačna cijena jer je sa EU skladišta...Xiaomi Redmi 3 je vjerojatno bolji izbor, ali izlazi 50-ak kuna preko 1000kn u istoj trgovini
50kn ni tamo ni vamo, ukoliko je bolji Samo ako može link?Te sto me ocekuje kada stigne? Koji su poslovi oko njega haha Hvala u svakom slučaju
PlaYBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 13:04   #1274
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Citiraj:
Autor brmbo Pregled postova
I mene zanima taj mob.Trenutno iman redmi note 2 i na njemu xiaomi.eu 6.5.5 verziju pa me zanima ima li i za mi max eu room s hrvatskim.
Ima ROM i uskoro izlazi službeni Global ROM od Xiaomi.
Nije potrebno otključati bootloader za TWRP da staviš EU ROM.
nforcerx.x je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 14:45   #1275
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
gledam ovak nekaj.. neka bolja preporuka?

http://www.tinydeal.com/cubot-x17s-5...-p-158905.html
imart je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 15:33   #1276
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor PlaYBoY Pregled postova
50kn ni tamo ni vamo, ukoliko je bolji Samo ako može link?Te sto me ocekuje kada stigne? Koji su poslovi oko njega haha Hvala u svakom slučaju
http://www.tinydeal.com/xiaomi-redmi...-p-159942.html

Qualcomm procesor, puno su bolje podržani na XDA forumu glede alternativnih rom-ova, a i općenito se drži da su bolji od kineskih MTK-a.

Ja nisam imao nikakve zezancije za svoj mobitel, naručio, platio, poštar donio nakon 5 dana (dobiješ i tracking jer do hr putuje DHL-om)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 15:47   #1277
PlaYBoY
Registered User
 
PlaYBoY's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 22
Super, zahvalan sam U ponedeljak ili cak sutra narucim. Još jednom zahvaljujem
PlaYBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 15:51   #1278
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342


Imaš na grossoshopu, uz kod ti pro verzija s 3 gige rama i 32 gige mista dođe 50 kn skuplje od tog.
Do sutra ti je akcija, i staviš plaćanje u funtama.
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 16:03   #1279
PlaYBoY
Registered User
 
PlaYBoY's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 22
Oh super,mozda cak i to uzmem, vazno da imam sada nekog izbora.Hvala svima
PlaYBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 17:33   #1280
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor PlaYBoY Pregled postova
Mobitel za primarno pozive poruke, ali i igre, neke srednje veličine tj. Do nekih 5.5inca,ali manji sasvim oke. Do 1000kn sa svim davanjima
Xiaomi Mi4 /Mi4c na spemall.com imas tamo opciju cak i s dvije godine eu garancije i ako bude sto saljes mobitel u spanjolsku, cijena je 126/150 eura imas vise modela tamo pa pogledaj ili redmi 3/3pro/3s ist ocijena je tu nagdje ako zelis s 3 gb ram
ili s top one shopa na aliexpressu tamo putem dhl bez placanja dodatnih troskova dolazi za 5-8 dana
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2016., 00:45   #1281
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Evo da napišem nešto o telefonu nakon 2 dana korištenja.

Nisam požalio što sam ga uzeo!

Model: Xiaomi Mi Max, Snapdragon 652 sa 64GB i 3GB rama.
Cijena: $306.99
Paket: Mobitel, EU adapter, 2x folija za staklo, 1x TPU gel case, 2x Tempered glass

Ekran je predivan i super je raditi bilo što na njemu, a sam software je odličan i jako brz što mi se sviđa.
Opcija na pretek i puno stvari se može namjestiti, a vrag mi nije dao mira pa sam išao staviti MIUI 8.
Stavio sam Kinesku dev verziju, ali mi se Play Services rušio dok nisam izbrisao cache i sve pa ponovo postavio GAPPS. No nisam dugo bio na Kineskoj dev verziji jer sam prešao na Xiaomi EU ROM (6.6.23) koji radi fenomenalno i bez greške. Još uvijek se čudim kako sve leti na njemu.

Izrada je odlična i zaista je premium uređaj. Ja sam inače koristio One max i onda mi nije bilo teško uzeti Mi Max jer je samo par mm veći. Odlično leži u ruci i ja dosta stvari mogu napraviti s jednom rukom (čitanje poruka, društvene mreže, vijesti itd..... ali za nešto ozbiljnije svakako se mora dvije ruke koristiti.

Kamera je skroz solidna i radi odlične slike, ali treba znati raditi s njom tj. uložiti malo truda da slike ispadnu puno bolje kao i kod svake kamere.

Baterija je brutalna i bez problema izdrži 2 dana (hard korištenje) nakon punjenja što će se mnogima svidjeti ako planiraju uzeti ovaj mobitel. Svakako savjetujem kupovinu Quick Charge 3.0 punjača.

Fingerprint sensor je jako brz i radi skoro pa u 10/10 slučajeva, ali čak i kad promaši to sam krvi ja jer ne prislonim kako treba. Radi brže nego double tap to wake, a uz to i otključa uređaj a ne samo da upali ekran.

Ako nekoga zanima.... nije potrebno otključati bootloader da stavite Xiaomi EU ROM.

Procedura bez otključavanja:
Skinuti Kineski dev ROM i raspakirati ga
Skinuti TWRP za hydrogen
Skinuti XiaoMiFlash.exe
Preimenovati TWRP recovery u recovery.img
Kopirati (TWRP) recovery.img u Kineski dev ROM i zamijeniti postojeći recovery.img
Pokrenuti XiaoMiFlash.exe
Pritisnuti Volume + i + u isto vrijeme i uključiti USB kabel
Mobitel se pojavi na COM10 u XiaoMiFlash.exe
Odabrati lokaciju gdje je dev ROM raspakiran
Kliknuti na clean all i onda flash
Čekati da program javi Success
Isključi kabel
Za ulazak u TWRP pritisnuti Volume+ i Power tipku u isto vrijeme
Iz TWRP možete flash Xiaomi EU ROM

Pretpostavljam da ista procedura može raditi i za druge mobitele kojima je potrebno otključati bootloader za EU Rom (Redmi 3/PRO, Mi4S, Mi5, Note 3 PRO, MIMAX, MIMAXPro).

Ako netko ima neko pitanje slobodno pucajte
nforcerx.x je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2016., 02:11   #1282
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Miui 8, global stable, stiže 16. kolovoza: http://m.gsmarena.com/xiaomi_announc...news-19132.php
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2016., 12:11   #1283
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Uskoro stiže i Xiaomi Mi Notebook: http://www.majordroid.com/xiaomi-mi-notebook-finally/
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2016., 13:48   #1284
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor robik666 Pregled postova


Imaš na grossoshopu, uz kod ti pro verzija s 3 gige rama i 32 gige mista dođe 50 kn skuplje od tog.
Do sutra ti je akcija, i staviš plaćanje u funtama.
posto je ova akcija bila namijenjena samo za Telekineza forum zamolio bih vas ubuduce da se suzdrzite od dijeljenja slika bez da se prije pita autora akcije, tj. mene.. Ako ste zainteresirani za ovakve akcije onda cemo to drugacije rijesiti a ne ovako.. nadalje ako je netko odavdje kupio telefon preko ove akcije zamolio bih ga da mi se javi na PM.. unaprijed zahvaljujem..
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2016., 15:11   #1285
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
posto je ova akcija bila namijenjena samo za Telekineza forum zamolio bih vas ubuduce da se suzdrzite od dijeljenja slika bez da se prije pita autora akcije, tj. mene.. Ako ste zainteresirani za ovakve akcije onda cemo to drugacije rijesiti a ne ovako.. nadalje ako je netko odavdje kupio telefon preko ove akcije zamolio bih ga da mi se javi na PM.. unaprijed zahvaljujem..
Isprike
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2016., 15:55   #1286
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Miui 8, global stable, stiže 16. kolovoza: http://m.gsmarena.com/xiaomi_announc...news-19132.php
ne kuzim ja njih gledam koje ce sve modeli dobiti muiu 8 global stable i tamo ima tipa redmi 2 i redmi 2 prime cak i recimo prastari redmi 1s, ali redmi 3/3pro/3s ni glasa ni stasa (
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2016., 16:53   #1287
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
ne kuzim ja njih gledam koje ce sve modeli dobiti muiu 8 global stable i tamo ima tipa redmi 2 i redmi 2 prime cak i recimo prastari redmi 1s, ali redmi 3/3pro/3s ni glasa ni stasa (
Ne znam, ali Xiaomiju kao firmi skidam kapu. Možda sam neinformiran, ali ne znam je li ikad Samsung, HTC, SE izdavao update za svoje uređaje od stotinjak dolara. Tu je čak, čini mi se, i Meizu 'posrnuo'.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2016., 17:04   #1288
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Ne znam, ali Xiaomiju kao firmi skidam kapu. Možda sam neinformiran, ali ne znam je li ikad Samsung, HTC, SE izdavao update za svoje uređaje od stotinjak dolara. Tu je čak, čini mi se, i Meizu 'posrnuo'.
Ma sve jasno, ali ne kuzim zasto onda ce staviti starim modelima tipa redmi 2 redni 2 prime, cak i redmi 1s gloabl stable rom a novom modelu nece to mi nikako nije jasno.
Mada cu i tako staviti custom rom, evo bas sad pokusavam staviti preko nekog "ispecenog" kineskog global stable 7.2.7.0.0 developer rom, ali mi baca ovo can´t verify update, predpostavljam zbog ovog pecenog roma, sad cu ga pregaziti s china stabel romom pa cu onda developer da otkljucam bootloader i puknem eu rom.
btw vidim da eu rom weekly updejt ima muiu 8 dok je stable stao na 7.3.1.0 pa pitanje te eu romove jel se bolje isplati staviti weekly ili stable verziju??
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2016., 17:15   #1289
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Mislim da ima veze s tržištem i koji su modeli gdje prisutni. Sjetimo se 1S kad se pojavio nije bilo neke podrške dok nije ušao na indijsko tržište, a kad su se indijci pobunili, odjednom se Rom optimizirao, pušten je kernel source itd.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 01.07.2016., 18:59   #1290
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Upomoc!

Pokusavam staviti developer ili stable china rom putem updatera mi izbaci can´t verify update, ako odem u recovery mode nece mi uci nego je samo nacrtan mobitel i prikazuje da moram ustekati data kabel kad ga ustekam usteka se na slici i tako stoji, fastboot metoda jel ona prolazi ili moram imati unlokan bootloader za to? gore je neki kuhano-peceni rom od prodavaca goldwaya s aliexpressa.
preko mipcsuite itsto nejde tra#i da napravim backup prije a tak backop opet nece napraviti.
kako da flasham stable ili developer rom, cak mislim sad probati na zakljucani bootloder ubaciti twrp kak je gore kolega opisao za mi max??
eKICh je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na