Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.04.2014., 23:30   #7051
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Ne znam Brkonjo di si vidio taj 1.5GHz(to bi bio MTK6589T), što nije. U pitanju je MTK6582 1.3Ghz, mislim da je isti i u zopou kojeg si naveo. A ovaj, kao što rekoh, ima prednost te ogromne baterije, što mi se čini kao dobra stvar ako si često na terenu. A i Jiayu je inače okej po kvaliteti izrade(bilo je par modela koji su imali probleme s ekranom, ali za ovaj konkretno nisam vidio takve probleme), čekiraj malo.
Hm... deknem se u oči, vidio sam G4T, a ne G4C... u klinac koliko modela
budem malo vidio onda ovaj. Još bi mi više pasao jer vidim da je ovaj ZoPo veći od Xperije Z za 6 mm

142 USD na To2c singpost, dakle, nebi trebalo više od mjesec dana. A piše da je 3000 mAh baterija od 8th march standardno ide sa njime.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 30.04.2014. u 23:45.
Brko je offline  
Staro 30.04.2014., 23:44   #7052
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor rom-obil Pregled postova
Pozdrav ekipi jedva vas nadjoh.
Stranica je na njemačkom efox-shop.com, a mob je XIAOLAJIAO Q1
Koliko sam uspio shvatit cijena mu je Preis: €63.99 plus €10 za poštarinu,
znaći abaut 570 kn direkt na vrata. Ćini mi se da sigurno postoji još neka kvaka,
pa ako može neki savjet nekog tko se bolje razumije od mene, jer sutra ga kupujem
preko pay pal-a ako dobijem dobre vijesti od vas.
Mani se čoravog posla,jer kad vidim da imaju divljak xiaomi Mi2s sa gigahrcnim MTK procom i rezom 540x960 onda ti je sve jasno o kakvom se shopu radi. Rađe tih 75€ zapij sa frendovima ovaj vikend nego da poslje
dabomba je offline  
Staro 01.05.2014., 09:37   #7053
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor rom-obil Pregled postova
Pozdrav ekipi jedva vas nadjoh.
Stranica je na njemačkom efox-shop.com, a mob je XIAOLAJIAO Q1
Koliko sam uspio shvatit cijena mu je Preis: €63.99 plus €10 za poštarinu,
znaći abaut 570 kn direkt na vrata. Ćini mi se da sigurno postoji još neka kvaka,
pa ako može neki savjet nekog tko se bolje razumije od mene, jer sutra ga kupujem
preko pay pal-a ako dobijem dobre vijesti od vas.
Pazi jer taj efox shop salje neke stvari iz njemačke a neke iz kine, pa gledaj odkud šalje mobitel, uglavnom piše kostenlos versand aus deutschland, onda to šalju iz njemačke ostalo je iz kine.
eKICh je offline  
Staro 01.05.2014., 10:03   #7054
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Još jedan jeftin mobitel koji pokreće stari MTK6589
Yusun-85$
http://www.pandawill.com/yusun-w808-...ge-p65882.html
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 01.05.2014., 14:04   #7055
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
Pazi jer taj efox shop salje neke stvari iz njemačke a neke iz kine, pa gledaj odkud šalje mobitel, uglavnom piše kostenlos versand aus deutschland, onda to šalju iz njemačke ostalo je iz kine.
Čak i da sve prođe okej kolegi, ja bi ozbiljno razmislio isplati li se ta kupnja zbog kombinacije Tegre i baterije upitnog kapaciteta. Taj chipset cucla bateriju jako brzo + činjenica da kinezi lažu u vezi tog kapaciteta(bilo je već primjera baterija od 1500mah u uređajima koji se reklamiraju kao 2000mah). Autonomija bi mogla biti jako loša. Istina cijena je pristupačna, ali ako će uređaj biti na punjaču 2 puta dnevno onda i nije neka sreća. Ja bi svakako dobro izguglao taj uređaj(ako nema ništa na engleskom, probati na ruskom i kineskom putem google translatea).
bg_4_l je offline  
Staro 01.05.2014., 15:18   #7056
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Za 65€ ni nemožeš očekivati neznam kaj,ali samo stranica mi djeluje da su to sve odroni,ja nebi nikako od te ekipe žutanjaka uzeo ništa,jbt pa ima toliko provjerenih stranica a ne ovo sranje.
dabomba je offline  
Staro 01.05.2014., 15:51   #7057
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
evo i Hongmi na MIUI v5 hr



pošto je dual sim za njega je potrebno još ubaciti linija za prijevod al bude...
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline  
Staro 01.05.2014., 17:33   #7058
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor MASVA Pregled postova
evo i Hongmi na MIUI v5 hr



pošto je dual sim za njega je potrebno još ubaciti linija za prijevod al bude...
jesi ti preveo ili netko drugi
eKICh je offline  
Staro 01.05.2014., 18:04   #7059
leanchristmas
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Tutku
Postovi: 12
pozdrav svima..
kratko da se osvrnem na post vezan za lenovo a820 (kolega koji je narucio vise komada i imao problema), ja sam svog uzeo prije pola godine s pande, sve 5 radi savrseno bez greske..

sad kupujem mob za punicu .. pa trebam savjet/preporuku.. znaci nekog kineza basic, android, da je RAM i ROM pristojan (512/512) i ekran 4" ili vise.
Malo sam gledao, ovo mi se cini ok, jel ima netko neku preporuku da je u tom cjenovnom rangu? Znači ne više od 65-70$.
Tnx
leanchristmas je offline  
Staro 01.05.2014., 18:26   #7060
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
jesi ti preveo ili netko drugi
ja preveo/prevodim...
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline  
Staro 01.05.2014., 20:55   #7061
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Masva, svaka čast
Kako će ići hrvatski MIUI za neki određeni mobitel?
Multilanguage pack za flešanje ili nešto drugo?
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 01.05.2014., 21:06   #7062
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
Mislim da je MIUI prekompliciran za patch. Tu su i nove verzije svaki tjedan koje brišu već prevedenu aplikaciju. Prevedeni rom + neupdatati je dobitna kombinacija ako se nevaram? Mislio sam ja prevoditi, ali kako nema stabilne verzije za v967s ništ od toga :-).
boris1408 je offline  
Staro 01.05.2014., 21:25   #7063
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Zar nijedna od tjednih verzija od bhflowera (Cvijet od Bosne ) ili Jueliana nije zadovoljila kriterije?
MIUI za ZTE v967s
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 01.05.2014., 21:29   #7064
jurica_m
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Stubičke Toplice
Postovi: 207
Masva, svaka cast na prijevodu. Hvala
jurica_m je offline  
Staro 01.05.2014., 22:06   #7065
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
aries
mi3-->cancro
SGS3 - i9300-->m0 itd
za njih je potrebno dodatno prevesti npr fotoaparat,radio itd
idu ažuriranja svaki petak,zbog toga treba biti u toku
a toga stvarno ima dosta za prevesti
-->
master je verzija za sve modele
zatim, svaki model ima kodno ime
mi2s-->aries
mi3-->cancro
SGS3 - i9300-->m0 itd
za njih je potrebno dodatno prevesti npr fotoaparat,radio itd
idu ažuriranja svaki petak,zbog toga treba biti u toku
a toga stvarno ima dosta za prevesti
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline  
Staro 01.05.2014., 22:07   #7066
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
I gdje se može naći onda hr MIUI za zte v967s?
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 01.05.2014., 22:14   #7067
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
ako ima portani rom za zte v967s onda treba hr ubaciti u sam rom
rom je ovdje
http://en.miui.com/download-96.html
bez hr je ovo
__________________
MIUI HR Translator

Zadnje izmijenjeno od: MASVA. 01.05.2014. u 22:22.
MASVA je offline  
Staro 01.05.2014., 22:34   #7068
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
To su vjerojatno ista dva koje sam stavio poviše
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 02.05.2014., 08:04   #7069
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Ima li kakvih informacija o YUSUN W808, za $84.99 izgleda super uređaj? Tražim ali ne nalazim nikakve romove, upute za root.
GoodLooker je offline  
Staro 02.05.2014., 08:26   #7070
kolibri
Premium
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: rvacka
Postovi: 126
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Hm... deknem se u oči, vidio sam G4T, a ne G4C... u klinac koliko modela
budem malo vidio onda ovaj. Još bi mi više pasao jer vidim da je ovaj ZoPo veći od Xperije Z za 6 mm

142 USD na To2c singpost, dakle, nebi trebalo više od mjesec dana. A piše da je 3000 mAh baterija od 8th march standardno ide sa njime.
A kako generalno stoji taj Jiayu u odnosu na Coolpad, Huawei i sl.
Najviše me zanima kvaliteta kamere ali i cjelokupni dojam...
Ja u i dalje tražim, isključujem modele, uključujem nove u izbor... I sad mi upao taj Jiayu G4S sa vrlo dobrim speckama, jedino što ima samo 4.7 inča...
kolibri je offline  
Staro 02.05.2014., 08:37   #7071
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Pa recimo, ako kinezu reknes "kazi mi par riječi o jiayu-u" , on će ti odgovoriti:"da ti kazem par rijeci u cemu?!"

Govorim o stanju u čajni...
pokra89 je offline  
Staro 02.05.2014., 09:03   #7072
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor leanchristmas Pregled postova
pozdrav svima..
kratko da se osvrnem na post vezan za lenovo a820 (kolega koji je narucio vise komada i imao problema), ja sam svog uzeo prije pola godine s pande, sve 5 radi savrseno bez greske..

sad kupujem mob za punicu .. pa trebam savjet/preporuku.. znaci nekog kineza basic, android, da je RAM i ROM pristojan (512/512) i ekran 4" ili vise.
Malo sam gledao, ovo mi se cini ok, jel ima netko neku preporuku da je u tom cjenovnom rangu? Znači ne više od 65-70$.
Tnx
Jesi siguran da ti se isplati zafrkavati s tim za cca 70$ + PDV (što diže cijenu na cca 85$)? Da probaš potražiti npr Y300 ili nešto slično njemu kod nas za 500ak kn? Možda se i može pronaći za tu cijenu..

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 02.05.2014. u 09:09.
Wuchko je offline  
Staro 02.05.2014., 10:03   #7073
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Pa recimo, ako kinezu reknes "kazi mi par riječi o jiayu-u" , on će ti odgovoriti:"da ti kazem par rijeci u cemu?!"

Govorim o stanju u čajni...
Ne bih rekao. Jiayu je bio jedan od prvih 4-jezgrenih mtk mobitela koji su imali podrsku kineskih Miui (Xiaomi) developera.
Da je samo izvozni brend imao bi bolje ime od "dobre domene"
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 02.05.2014., 10:50   #7074
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Pa recimo, ako kinezu reknes "kazi mi par riječi o jiayu-u" , on će ti odgovoriti:"da ti kazem par rijeci u cemu?!"

Govorim o stanju u čajni...
Nisam baš siguran. Prije bi rekao da su Cubot, Tronsmart, Tengda, HDC i slični totalni anonimci.
Ipak, ovi imaju svoje šopove diljem EU.

No dobro, ja ne pratim to baš najbolje, vjerojatno da si ti više u pravu nego ja.
Brko je offline  
Staro 02.05.2014., 11:21   #7075
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Bas zato, jer su vise orijentirani na internacionalno nego domicilno tržište.
pokra89 je offline  
Staro 02.05.2014., 11:34   #7076
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ali NAVODNO da su to vrlo kvalitetni i dobri mobiteli, ako je vjerovati Internetovima... što god to značilo ak izdrži godinu dana, dižem mu spomenik
Eto, Alkatel je preživeo cijelih 6 mjeseci
Brko je offline  
Staro 02.05.2014., 11:41   #7077
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Zar nijedna od tjednih verzija od bhflowera (Cvijet od Bosne ) ili Jueliana nije zadovoljila kriterije?
MIUI za ZTE v967s
Nijedna. Lib od kamere (i sama aplikacija kamere nije prilalagođena na5 mp) nije prerađen, lockscreen smrzne aplikaciju, ........ i još brdo bugova. Još je red rice port sa ruskih foruma bio najbolji, ali on je bio za full hd rezoluciju pa je bilo previše grafičkih bugova. Ako izađe stabilna verzija budem je ja preveo, do tad ništa. Prevest ću lewu ako nađeš fix za pushup notifikacije. Puknem prijevod na gifthub i napravim tutorijal kako to ide pa svi mogu prevoditi?
boris1408 je offline  
Staro 02.05.2014., 12:19   #7078
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ali NAVODNO da su to vrlo kvalitetni i dobri mobiteli, ako je vjerovati Internetovima... što god to značilo ak izdrži godinu dana, dižem mu spomenik
Eto, Alkatel je preživeo cijelih 6 mjeseci
to da, i u europi jedan od cjenjenijh. bolje receno, prodavanijih. ako su makli one ogromne bugove s ekranom, to bi tribala bit dobra kupnja. prije par mjeseci su cak malo i odudarali cijenom od ostale kineske braće (bili su 10-15% skuplji) istih specifikacija. Dosta vremena sam se vrtio oko cetvorke s 3000mah baterijom, pa sam cekao peticu, na kraju sam ubrao neo-a zbog 20 dolara nize cijene, 3000mah baterije, bolje kamere i rezolucije.

inace, cudi me kako neo u svoj n003 ne ubacuje ovaj 6582 chipset. ili 6592, svejedno. nije bas da im je prodaja slabo isla
pokra89 je offline  
Staro 02.05.2014., 13:19   #7079
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Gledao sam Neo. No velim, meni igraju dimenzije, neo je cca 150mm, čak i koji mm više, ako ne se ne varam. Zato sam odustao od Zopota 780 jer mi je 145mm preveliko za manevriranje. 135mm je max, a ovaj Jiayu je 133mm. 12mm ne čini se puno, ali meni je. Znam po Xperiji Z.
A i 3000 mAh, ako je to istinit kapacitet, je samo jedan veeeeliki plus. A i imam 2 broja, oba T-Mobile, tako da mi nedostatak 900MHz ne igra nikakvu ulogu.

E sad, jedva čekam da dođe, onda ću napraviti opširan review, usporedni sa Xperijom Z i sa Alcatelom OT Idolom 6030X.
Brko je offline  
Staro 02.05.2014., 13:39   #7080
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor boris1408 Pregled postova
Nijedna. Lib od kamere (i sama aplikacija kamere nije prilalagođena na5 mp) nije prerađen, lockscreen smrzne aplikaciju, ........ i još brdo bugova. Još je red rice port sa ruskih foruma bio najbolji, ali on je bio za full hd rezoluciju pa je bilo previše grafičkih bugova. Ako izađe stabilna verzija budem je ja preveo, do tad ništa. Prevest ću lewu ako nađeš fix za pushup notifikacije. Puknem prijevod na gifthub i napravim tutorijal kako to ide pa svi mogu prevoditi?
Svaka ti dala...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na