Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2021., 11:11   #931
miki-piki
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
ali u tom prozoru nemam opcija za biranje frekvencija i agregacija. samo auto/3g/4g u prvom dropdownu i auto/manual u drugom.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-03-02 at 11.09.31.png‎
Views:	162
Size:	59.3 kB
ID:	23522  
miki-piki je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2021., 11:13   #932
miki-piki
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Mislio sam da je blokirano biranje frekvencija i agregacija, jer to nigdje ne mogu naci, a negdje sam na netu vidio da je u 'mobile network searching' vidljivo 3 dropdowna gdje je jedan za odabir frekvencija, pa sam mislio da je to kod mene zakljucano.
miki-piki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2021., 11:25   #933
miki-piki
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Izgleda da mi je ovaj tu toranj najblizi, a ja kad stavim agregaciju b3 + b20 imam download i upload oko 35 mbps. router mi stoji kraj prozora i gleda bas na tu stranu gdje je antena.
https://imgur.com/a/oAFDjaI


prilazem i podatke o signalu (s tim da sad vidim da mi u Device information od routera pise da je Band 3, a ja sam na Hua Ctrl postavi b3 i b20)

RSRQ -13.0dB
RSRP -84dBm
RSSI -63dBm
SINR -3dB
Wireless transmit power PPusch: -2dBm PPucch:-16dBm PSrs:0dBm PPrach:-13dBm
Uplink mod/demod of MCS mcsUpCarrier1:22
Downlink mod/demod of MCS mcsDownCarrier1Code0:12 mcsDownCarrier1Code1:2
PLMN21901
4G uplink frequency 17401
4G downlink frequency 18351
Band3
miki-piki je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2021., 11:32   #934
miki-piki
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Sramote, mislim ne mogu tak radit. vidi sad ovaj screenshot - izmjerio upravo brzinu.

placam to 150 kn, za posao mi je jer radim cesto remote i nije zafrkancija. nude 350 mbps, a vidi sto ja imam...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-03-02 at 11.40.08.png‎
Views:	180
Size:	121.5 kB
ID:	23525  

Zadnje izmijenjeno od: miki-piki. 02.03.2021. u 11:40.
miki-piki je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2021., 11:47   #935
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Izmjeri brzinu svake frekvencije posebno i prati dali se spaja na isti toranj pa reci rezultate
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2021., 11:52   #936
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Moze biti da je ta opcija zakljucana, u tom slucaju se poigraj sa onom skriptom koju ti je kolega slao. Preko nje ces moci cackati po frekvencijama.

Imas dosta tornjeva u kvartu, treba vidjeti spaja li se modem na zeljeni toranj. Instaliraj HuaCTRL app na mob (besplatnu verziju), unesi login podatke od rutera i pogledaj eNBID broj tornja.

Jacina signala ti je odlicna, ali kvaliteta i nije bas (SINR i RSRQ). Sjeti se probati testirati brzinu i pogledati ove parametre kasno navecer i recimo ujutro cim ranije. Zna dosta varirati ovisno o periodu dana. Bas zato je tesko preporuciti nekome 4G internet jer nisu svugdje isti uvjeti mreze. Sve to bi trebalo nekako testirati prije ugovora.

Ovo sto ti pise band 3 je frekvencija za upload, ona je uvijek samo jedna.

Alternative? Hmm, raskid ugovora ako si u onom 14 dnevnom periodu (svakako ih pitaj) ili posuditi bolji 3CA/4CA ruter samo da se uvjeris da moze ili ne moze bolje od ovoga. Svakako prije nego odlucis istresti soma kn za ruter, probaj ga ili testirati ili kupiti uz onaj 14-dnevni rok za povrat.

S kojim mobom testiras?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2021., 12:08   #937
miki-piki
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Izmjeri brzinu svake frekvencije posebno i prati dali se spaja na isti toranj pa reci rezultate
u ovom hau ctrl ima 21 frekvencija. od b1 do b44. da ih sve izmjerim?
miki-piki je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2021., 12:13   #938
miki-piki
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Moze biti da je ta opcija zakljucana, u tom slucaju se poigraj sa onom skriptom koju ti je kolega slao. Preko nje ces moci cackati po frekvencijama.

Imas dosta tornjeva u kvartu, treba vidjeti spaja li se modem na zeljeni toranj. Instaliraj HuaCTRL app na mob (besplatnu verziju), unesi login podatke od rutera i pogledaj eNBID broj tornja.

Jacina signala ti je odlicna, ali kvaliteta i nije bas (SINR i RSRQ). Sjeti se probati testirati brzinu i pogledati ove parametre kasno navecer i recimo ujutro cim ranije. Zna dosta varirati ovisno o periodu dana. Bas zato je tesko preporuciti nekome 4G internet jer nisu svugdje isti uvjeti mreze. Sve to bi trebalo nekako testirati prije ugovora.

Ovo sto ti pise band 3 je frekvencija za upload, ona je uvijek samo jedna.

Alternative? Hmm, raskid ugovora ako si u onom 14 dnevnom periodu (svakako ih pitaj) ili posuditi bolji 3CA/4CA ruter samo da se uvjeris da moze ili ne moze bolje od ovoga. Svakako prije nego odlucis istresti soma kn za ruter, probaj ga ili testirati ili kupiti uz onaj 14-dnevni rok za povrat.

S kojim mobom testiras?
testiram sa samsungom s20+.

pogledao sam i spaja se na taj toranj koji je na screenshotu. ujedno mi je taj i najblizi.

postoji li neka opcija kako bi mogao povecati kvalitetu signala? jel bi bilo bolje da kupim eksterne antene koje se mogu postaviti na router?

igraju li neku ulogu kanali i bandwith sa ovog screenshota u prilogu? s tim sam se malo igrao, ali nisam primjetio neku znacajniju promjenu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-03-02 at 12.12.15.png‎
Views:	136
Size:	97.4 kB
ID:	23526  
miki-piki je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2021., 12:39   #939
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor miki-piki Pregled postova
u ovom hau ctrl ima 21 frekvencija. od b1 do b44. da ih sve izmjerim?
B1,B3,B20,B7(ako ga ima) kada testiraš spoji se lan kablom ili preko moba ali na 5Ghz WiFi i da si u istoj prostoriji gdje i router. I prati dali je isti eNB ID tornja isti
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2021., 12:48   #940
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Citiraj:
Autor miki-piki Pregled postova
testiram sa samsungom s20+.

pogledao sam i spaja se na taj toranj koji je na screenshotu. ujedno mi je taj i najblizi.

postoji li neka opcija kako bi mogao povecati kvalitetu signala? jel bi bilo bolje da kupim eksterne antene koje se mogu postaviti na router?

igraju li neku ulogu kanali i bandwith sa ovog screenshota u prilogu? s tim sam se malo igrao, ali nisam primjetio neku znacajniju promjenu.
S20+ sigurno ima bolje modem sposobnosti, zbog toga i tolike razlike. Cisto da si potvrdis gigabox brzine, mozes simicu ubaciti u mob.

Na kvalitetu sumnjam da mozes puno utjecati jer je jedan od faktora zagusenost tornja (broj korisnika na istom). Zbog toga probaj test u gluho doba noci/jutra cisto da i to potvrdis. Antenama najvise dobivas na jacini signala, ali tu vec imas dosta dobar signal.

Ove postavke sa screenshota su wifi postavke, ne utjecu na internet brzine. Testove brzine, ako je moguce, najbolje raditi preko lan zice ili 5ghz wifi kako je kolega rekao.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2021., 12:50   #941
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ima netko za posudit b818 na jedan dan, samo da isprobam kako se ponasa na lokaciji?

Cevapi se naravno podrazumijevaju
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 12:13   #942
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Dali je netko probao novi 5g od ht-a na 3500mhz. Pustili su u rad na nekoliko lokacija u zagrebu. Brzine su navodno preko 1 gbit
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 15:01   #943
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Koja je poanta većih brzina? Svi bi 10gbit ali badava kad je to ko Buggati Veyron. Ide 420kmh, ali kaj 10min jer spali gume i cijeli tank
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 15:07   #944
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Koja je poanta većih brzina? Svi bi 10gbit ali badava kad je to ko Buggati Veyron. Ide 420kmh, ali kaj 10min jer spali gume i cijeli tank
Glavna poanta je moj je veci od tvog ili moj tata je jaci od tvog, po izboru
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 15:49   #945
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Koja je poanta većih brzina? Svi bi 10gbit ali badava kad je to ko Buggati Veyron. Ide 420kmh, ali kaj 10min jer spali gume i cijeli tank
Baš to... Mene više raduje 700MHz zbog lakšeg rasprostiranja signala.
30-40Mbit uvrh glave za jubito, netflix, i ostale svari za veliku većinu korisnika.
A to što tu na forumu i općenito korisnika mobilnog interneta ima mali percenat "skidača interneta" kojima treba sve uber-fast-super-duper za 100kn da može se hvaliti za skidanje/seed-anje miljona torenta samo ću reći

Govorim o privatnim korisnicima, ne business jel...
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 16:29   #946
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
znači za frekvecniju 700 Mhz mogu koristit običnu tv antenu
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 17:57   #947
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 175
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
znači za frekvecniju 700 Mhz mogu koristit običnu tv antenu

Samo koristi odgovarajući kabel od 50 ohma umjesto standardnog tv kabla koji ima impendanciju 75 ohma.
BinaryJesus je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 09:08   #948
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Gdje je najbolje kupiti antene Iskra P-56?
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 09:19   #949
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Ja sam tu uzel

https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 10:59   #950
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Hvala 👍🏻

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 11:05   #951
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
da li je netko kupio ili uspio nabaviti iskre P30 MIMO?
iskra ih ima u katalogu, kerman ne odgovara na upite kao ni nikad do sada ionako, a iz slovenije ih ne kanim kupovat.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 19:31   #952
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Jel netko zna zašto mi se Huveji B618s-22d spaja samo na B1 frekvenciju?
Na tornju (eNB ID 150177) su B1, B3 i B20, ali kad gledam u huaCtrl piše samo da je spojen na B1 ili nekad na B3. Operater je HT i famozni Internet po svuda
I kada mu manualno zadam sve tri frekvencije, i dalje samo jednu odabire.
CA radi, pošto kad krenem skidati nešto automatski prebaci na 4G+, ali pretpostavljam da bi dobio veće brzine (ako uzmemo da je bazna manje opterećena) ukoliko se spoji na sve 3 frekvencije. Ili se varam? Prosvijetlite me

I već kad pitam, da li taj router podržava CA na Tele2? Točno me zanima za ovaj toranj eNB ID 40777.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 08:56   #953
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Jel netko zna zašto mi se Huveji B618s-22d spaja samo na B1 frekvenciju?
Na tornju (eNB ID 150177) su B1, B3 i B20, ali kad gledam u huaCtrl piše samo da je spojen na B1 ili nekad na B3. Operater je HT i famozni Internet po svuda
I kada mu manualno zadam sve tri frekvencije, i dalje samo jednu odabire.
CA radi, pošto kad krenem skidati nešto automatski prebaci na 4G+, ali pretpostavljam da bi dobio veće brzine (ako uzmemo da je bazna manje opterećena) ukoliko se spoji na sve 3 frekvencije. Ili se varam? Prosvijetlite me

I već kad pitam, da li taj router podržava CA na Tele2? Točno me zanima za ovaj toranj eNB ID 40777.
To što ti piše samo jedna frekvencija to je ok to mu je osnovna frekvencija i na nju se vežu ostale dostupne kod agregacije. B618 je 2CA router znači može samo dvije frekvencije spojiti i zbrojiti DL. Da podržava hardverski 2CA na Tele2 na tom tornju.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 21:06   #954
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Bio sam u prolazu kod grengolda(Zagreb) i malo izmjerio brzine. Mob je Poco F2 pro 5g, brzine su se kretale u 8 sati navecer od 500-750 mbita. Zanimljivo je da ping je oko 13 bio uglavnom (koliko inace imam na a1 4g) a upload je toliko los da nije za vjerovati. Do 5mbita max. U prosjeku oko 3 mbita.
Steta ali ne radi trenutasno tele2 speed test fajla gdije sam mislio povuci 10gb pa izmjeriti stvarnu brzinu jer kod klasicnoga speedtesta treba mu malo dok se zalaufa i vec je onda gotovo. Jako kratko traje tako da rezultati nisu bas realni mjerenja brzine.

E sada .. vec je bilo sta ce ti takve brzine nekih komentara. Po meni je ovo jako zanimljivo jer tehnologija ce dopustati vece brzine sto je pohvalno i to u praksi radi. Kada ce se opteretiti odasiljaci naravno da ce brzine pasti ali opet ce biti debelo iznad trenutno 4g makar i sa opterecenjem jer ide u startu sa vecim protokom podataka
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 23:11   #955
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ma kad bi minimum od bilo kud (bilo koje lokacije) bilo 40-50 megabita to.bi bilo super.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 07:25   #956
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Zna netko kako da debrandam Huawei b715
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 08:35   #957
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Bio sam u prolazu kod grengolda(Zagreb) i malo izmjerio brzine. Mob je Poco F2 pro 5g, brzine su se kretale u 8 sati navecer od 500-750 mbita. Zanimljivo je da ping je oko 13 bio uglavnom (koliko inace imam na a1 4g) a upload je toliko los da nije za vjerovati. Do 5mbita max. U prosjeku oko 3 mbita.
Steta ali ne radi trenutasno tele2 speed test fajla gdije sam mislio povuci 10gb pa izmjeriti stvarnu brzinu jer kod klasicnoga speedtesta treba mu malo dok se zalaufa i vec je onda gotovo. Jako kratko traje tako da rezultati nisu bas realni mjerenja brzine.

E sada .. vec je bilo sta ce ti takve brzine nekih komentara. Po meni je ovo jako zanimljivo jer tehnologija ce dopustati vece brzine sto je pohvalno i to u praksi radi. Kada ce se opteretiti odasiljaci naravno da ce brzine pasti ali opet ce biti debelo iznad trenutno 4g makar i sa opterecenjem jer ide u startu sa vecim protokom podataka
probaj sa nPerf app-om, tamo možeš zadati da test traje duže, do 60sek.
a za fajle, imaš carnet bandwith metar koji zasebno mjeri u/d/ping ovo ono između ostalog ima mogućnost skidanja test fajle sa njihovog servera...
Javi dojmove...

ps. nisam skužio, to test radiš na A1 ili na HT-u?
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 09:34   #958
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Zna netko kako da debrandam Huawei b715
B715 se može debrandirati i promijenitiFW. Imaš na prvoj strani ove teme sučelje debrandiranog B715 http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=298507
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 10:45   #959
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Po meni je ovo jako zanimljivo jer tehnologija ce dopustati vece brzine sto je pohvalno i to u praksi radi. Kada ce se opteretiti odasiljaci naravno da ce brzine pasti ali opet ce biti debelo iznad trenutno 4g makar i sa opterecenjem jer ide u startu sa vecim protokom podataka
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Ma kad bi minimum od bilo kud (bilo koje lokacije) bilo 40-50 megabita to.bi bilo super.
Puno vjerojatnije je ponavljanje 4G scenarija i izjava "nije ti to zamjena za fiksni internet i tvoju trulu paricu" koje danas slušamo, a ljudi prelaze na 4G jer im žica ne može pružiti nikakvu uslugu.

Tako bude i sa 5G. Svi se nakače gore, odašiljač se zaguši, i onda kreću priče "trebao si uzeti optiku, žica je ipak žica, 5G je za samovozeće aute i pametna raskrižja a ne tvoj Netflix" i da ne nabrajam dalje, a niti žice niti optičke niti nigdje na vidiku.

Do toga će djelomično dovesti i marketing - ljudi će preći na 5G "pokućni/homebox/flatbox/covid19box" jer su čuli da je to nešto brzo, ili zato što će netko ponuditi tu uslugu 10 kuna jeftinije od optike kod konkurencije. Takvu situaciju već imamo po Zagrebu u kvartovima koji su premreženi optikom i koaksom, pa ljudi uzmu 4G jer je 10 kuna jeftinije. Pa mjere 0,1 Mbps i čude se.

Zato ne polažem previše nade u to da će 5G donijeti neko značajno poboljšanje i revoluciju na tržište, barem kod nas. Agresivna kampanja ide samo zato što neka šačica ljudi tvrdi da 5G uzrokuje koronu i upravlja mislima.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 12:57   #960
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 441
.
Svaka čast i 5G ali ako bude skup i nedovoljno pokriven signalom ostati ćemo na A1 LTE. Kod mene uz antene i b818 leti brzina oko 300 mbps, potrošnju od 1T, besplatni tel pozivi prema svima i još uz mjesečna davanja od 109 kn. Pitam tko daje više? Neznam di su granice, kada bi djeca išla normalno na nastavu i ne koristila online bilo bi još bolje, normalno nije svugdje ni kod svakoga bajno sa signalom ni sa opterećenosti bs, ali.....

www.speedtest.net/my-result/a/7104336142

www.speedtest.net/my-result/a/7114493697

Mjereno na mobu i pc preko žice, isti rezultat. Ali ako nećeš uložiti u opremu nećeš imati ništa. Što bi bilo kod mene sa zte mf283 bez antena? Bila bi brzina 10-15 Mbps, nebi radio iptv ni druge usluge koje idu normalno preko mreže.
Kada bi bilo vršno opterećenje niš nebi radilo, kašljucalo bi sa prekidima.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 08.03.2021. u 13:37.
Filc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na