Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2020., 12:56   #331
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ima li tko ideje koja je razlika između Philips serije 5 i 3?
Čini mi se da ima milijun modela, koliko vidim ima nekoliko varijanti:
1. Podrška za 1 ili 2 šalice simultano
2. Spremnik za mlijeko vs pjenjača - opet čini mi se da se model s pjenjačom može nadograditi sa spremnikom. Što je bolje? Recimo draga pije mali makijato, ja veliki i sad ako uređaj ne podržava to, treba ručno odrediti količinu mlijeka u kojem slučaju je pjenjača možda bolji izbor?
3. LatteGo - koja je razlika između običnog spremnika za mlijeko (ovaj "visi" malo za razliku od klasičnog spremnika).
4. Određeni modeli imaju 2 spremnika (jedan za mljevenu, drugi za zrna, no opet da li to ima veze između serije 3 i 5?).

Može li tko još kakav savjet dati, da li je kvaliteta pripreme kave identična?
Ja prije 15tak dana uzeo ovaj:
https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...IPS-EP3243-50/

1. 2 šalice podržava
2. Spremnik odnosno lattego - super stvar, lako za čistiti nadopuniti. Ak ostane mlijeka ide u frizider direktno.
3. 2.
4. Ima gore posudu za kavu u zrnu, ali i otvor za mljevenu kavu. Ti ga doziraš sa žlicom kave za jednu kavu.

Kava ukusna, fina. Zasada kupujemo razne kave pa isprobavamo šta nam najviše odgovara.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 15:40   #332
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Imam Saeco model koji je sličan verziji 5.

Budući da žena i ja pijemo isključivo kavu s mlijekom, nikad čisti espreso, tražio sam nešto sa strane da ima posudu, da ne moram praviti kao u kafiću. Sve slično kao što kolega gore kaže; ono mlijeka što ostane, ide u hladnjak, i tako par dana pa na čišćenje. Čistim ga pod mlazom vode, ništa komplicirano.
Kad smo oboje kući, skuham 2 espresa u 2 šalice, zatim pustim program "mliječna pjena" pa na pola curenja zamijenim šalice. To nam je taman po jačini i dužini kave. Druge kombinacije-cappuccino i machiato imaju druge količine kave u programu pravljenja pa su slabije.
Osobno ne vidim veliku razliku u seriji 3 i 5. Ovog Saeca sam uhvatio na super popustu, sad da ponovno biram, uzeo bih onog koji ima posudu sa strane za mlijeko i da ima dva dodatna programa, no to je osobne prigode, tko šta voli.
Svi su oni na 15 bara, probali smo nekoliko kava, a budući da gotovo nikad ne pijemo čistu, nismo uočili neke prevelike razlike u smislu da je neka toliko ružna da se ne može piti. Probali smo more Lavazzi, dm bio, lidlovu iz talijanskog tjedna, i sve prolaze.
Prije ovog aparata sam kuhao kavu u moki, tako da sam i tamo probao dosta mljevenih kava što se mogu kupiti u trgovinama, jedino je Segafredo bila jako kisela i nije nikako odgovarala.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 15:46   #333
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Ima uopce tu ljudi koji i danas rade moku ili je postala demode?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 15:57   #334
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Ima eto ja do nedavno. Moka je sigurno prvi level ispod espresso aparata. Pjenu sam radio s manualnom pjenjačom s ebaya, i super je bilo. No eto, otičli u jedne goste u Austriju, probali tamo, uletjeli neki novci i eto automatskog aparata u kući. Kad odemo za vikend na selo, naravno, moka je i dalje na prvom mjestu, ispred nes-kava, crne turske i ostalih varijanti.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 16:19   #335
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Hah, onda se razumijemo, mislio sam da si odustao skroz nakon nabavke aparata. Nema gdje nisam nosio moku i kavu u koferu, od svedske do spanjolske. Mi ne radimo nikakve pjene, samo crnjak. Ponekad i malo mlijeka, ovisi o raspolozenju.

Zaintrigirao me taj dio da na aparatu ne osjetis razliku izmedju kave. Na moki mi skoro sve gotove mljevene lavaze imaju razliku (nisu lose, osim suerte ). Takodjer na poslu vise nitko ne radi kavu osim mene jer ista kava, ista moka, ista voda - svi je uspiju usrati i zgoriti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 18:27   #336
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Imam dojam da se na moki više osjetila razlika u kavi. Valda zato što ovdje možeš korigirat puno faktora. 5 jačina kave, 5 levela mljevenja, pa razne kombinacije dok si ne uštimaš. Na aparatu je svaki espreso jednak, dok je na moki suprotno, koliko puta je bilo da mi je iscurio u sekundi, jer sam zaboravio smanjiti plin kad je proključalo, onda opet smanjim prerano, pa dugo curi...sve ima svoje čari.

Također priznajem da sam na moki pio s manje mlijeka jer sam ga pravio odvojeno, otprilike koliko naspem u onaj limeni frother. Sad na aparatu pijem generalno espreso ujutro, a kasnije ili capuccino ili machiato koji su s više mlijeka a manje kave. Mlijeko sigurno ubije nijanse okusa kave.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 18:38   #337
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Ja pijem mokku, sad imam kavu iz Eliscaffe Ethiopiu (bolja mi je od Columbie).

Xlr kako je ti radiš? Ja imam onu za indukciju. Stavim vruću vodu iz pipe, kavu meljem na jačini 4 od 7, slično kao sol teksture mi ispadne. Zašarafim i stavim na štednjak na P (najjači mod), zatim kad počne izlazit kava smanjim na 8 pa na 6 i čekam
Ne znam za koliko sekundi bi morala se napunit ta đezvica, isto kao i espresso oko 30tak sekundi?
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 20:23   #338
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Ethiopiu nisam probao, a nedavno uzeo njihovu Columbiu (Manuel Haol Trujillo) i Ruandu (Mahembe) - nekako mi Ruanda nije baš prvi izbor ujutro (prvi put je pijem), ali Columbia zato je.

Imam basic električni mlinac, meljem na finije (kao sol, grublje nego kupovna mljevena). Ruandu meljem malo grublje, al to je konkretno do ove kave, inače ne kemijam s tim.

Kuham na plin iz boce, a kako imam malu moku ne stavljam vruću vodu. Točim profiltriranu iz Brite, zaagrijanu u kuhalu ali ne sad kipuća. Srednji plin, kad krene dizati smanjim na minimum i moram staviti moku na pola kuhala (prekaloričan plin, preblizu plinu?) inače mi prebrzo završi. Ugl velika i mala moka mi iscure za oko 15-20s. Kad naučiš na čemu kuhaš onda je lakše napraviti nego objasniti

Probat ću ovih dana french press, imam doma nekoliko Ikea preša, ali nije nam nikad palo na pamet kavu probati. Valjda nećemo nepovratno usrati filter (ubiti onaj čajni miris haha)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 12:28   #339
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Deekay Pregled postova
Kad odemo za vikend na selo, naravno, moka je i dalje na prvom mjestu, ispred nes-kava, crne turske i ostalih varijanti.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 12:31   #340
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Gdje kupujete kave?
ima dosta mjesta. znam za elis i na bukovačkoj kod mrvice i submarine-a sam neki dan vidio coffee house, ali ne znam što nude jer je zaprto. čine se ok izvana. ja sam u zrnu kupovao na kvatriću u franji njihov najjači "espresso forte" se zvao. bio je fenomenalan i skup, ali nisam siguran da su izdržali i održali ga na tako visokoj razini.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 21:31   #341
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Stiga mi Philips EP5930 i kao debil sam u onaj dio di se stavi mljevena kava stavljao u zrnu i onda se čudio kako mi je cijela strana sa mehanizmom bila puna kave.
upload gambar online
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 22:24   #342
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Tko će čitati upute 😂
Jeli radi dobru kavu ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 16:02   #343
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Jel bilo koja kava u zrnu dobra za Espresso aparat, ili moram baš tražiti espresso natpis ili da je nacrtan aparat ili moka. Vidim da bude po akcijama i po 50kn/kg, ali ne piše espresso pa me buni.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 16:14   #344
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Espresso trazi finije mljevenu kavu, a takve su uglavnom sve kupovne/vakumirane. Kad gledas zrno onda je svejedno, ti ga i ovako sam meljes (ili aparat). Pitanje je samo sto ti vise odgovara okusom. Okus ovisi o vrsti kave, pripremi, przenju, mjesavini itd itd...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 16:17   #345
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Deekay Pregled postova
Jel bilo koja kava u zrnu dobra za Espresso aparat, ili moram baš tražiti espresso natpis ili da je nacrtan aparat ili moka. Vidim da bude po akcijama i po 50kn/kg, ali ne piše espresso pa me buni.
A ne znam što se nudi za te pare, ali računaj da je kilo pristojne kave oko 110 kn+.


Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 16:21   #346
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Deekay Pregled postova
Jel bilo koja kava u zrnu dobra za Espresso aparat, ili moram baš tražiti espresso natpis ili da je nacrtan aparat ili moka. Vidim da bude po akcijama i po 50kn/kg, ali ne piše espresso pa me buni.
Što veći postotak arabice, to je kava bolja, ali neće biti 50kn/kg.

Kupio u metrou za espresso 90% arabica, 120kn kila, odlična kava.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 16:42   #347
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Što veći postotak arabice, to je kava bolja, ali neće biti 50kn/kg.



Kupio u metrou za espresso 90% arabica, 120kn kila, odlična kava.
Što si uzeo točno?
Moram do Metroa pa da pogledam.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 18:00   #348
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Na mall.hr imate ok punudu kave u zrnu.

Ja kupujem i u Crnom zlatu, nema čega nema. Imaju fizički dućan na Dolcu i web shop.


Sad planiram uzeti Elis, pa da vidimo kakva je.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 21:44   #349
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ja sam si u Lidla u 2 navrata uzea po pola kile 100% Arabica Bellarom Crema (kao nije za ništa osim obične kave, ali meni je bila dobra u macchiatu i cappuccinu - 40kn košta za pola kile) i sad nedavno Espresso verziju (isto 100% Arabica) koji je ipak primjetno jači. Cijena je vrlo privlačna, a kava mi se čini skroz dobra, ispadne mi bolja nego u većini kafića.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 22:05   #350
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
blago tebi ako ti je to dobro. stvarno to mislim.
..ali da je bolje nego u većini kafića nema šanse. ugostitelji odvajaju velike novce za rentanje aparata i kupovinu kave. možda neki manje od drugih, ali lidl kava za 40 kuna može biti samo dno dna pa makar tebi bila najfinija na svijetu - zapravo većina bi bila ljubomorna jer to znači kada dođeš negdje i popiješ kavu za 150 kuna okrenut će ti se sva osjetila naopačke od užitka.
..btw nema do blendova. barem meni.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 22:28   #351
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Je ovo normalna akcijska cijena za Super Cremu? Da ne nasjednem na toboze mall akciju...
https://www.mall.hr/kava/lavazza-sup...va-u-zrnu-1-kg

Malo smo se zasitili Oro, pa bi probali nesto drugo "za goste"
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 22:30   #352
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
blago tebi ako ti je to dobro. stvarno to mislim.
..ali da je bolje nego u većini kafića nema šanse. ugostitelji odvajaju velike novce za rentanje aparata i kupovinu kave. možda neki manje od drugih, ali lidl kava za 40 kuna može biti samo dno dna pa makar tebi bila najfinija na svijetu - zapravo većina bi bila ljubomorna jer to znači kada dođeš negdje i popiješ kavu za 150 kuna okrenut će ti se sva osjetila naopačke od užitka.
..btw nema do blendova. barem meni.
Dobro, ova je 80kn kil, nije 40kn
Siguran sam da se više primjeti kad piješ espresso, ali isto tako mislim da je faktor bullshita jak poprilično.
Imaš kupiti Žuju za 10kn limenka i Perlenbacher, Stephansbrau i sl za 4-5kn, obe su bezveze, ali ove "supermarket" pive su bolje od Žuje, međutim nitko ih ne nudi u kafićima.
Sladoled isto tako - oni "premium" modeli koštaju manje od Ledovog odrona a duplo su bolji, naravno ne kao Ben&Jerry's ali su skroz ok.

I koji se od tih prodaju po kafićima? Naravno, "kvalitetni" brendovi kao Ožujsko, Karlovačko i sl.

Masu kafića koristi jefine kave, ne pere aparat često, kuhaju stotine kava dnevno, priljevaju skuhano mlijeko u bocu i stavljaju u frižider pa ga opet kuhaju itd.

Moram priznati da nisam neki veliki poznavatelj kave i da je to uglavnom društvena aktivnost za mene, neću baš ići sam po kafićima i ne biram kafiće po tome kakvu kavu poslužuju (a i pijem makijato pa je to i malo nebitno), ali moram priznati da je ova Lidlova skroz korektna. Siguran sam da bi bila razlika među kavama (i mislim probati što više, ovo je samo bilo najlakše dostupno u tom trenutku i iša sam je probati), ali uglavnom moram priznati da u nekim stvarim ljudi znaju biti preveliki snobovi i da često velike firme (pa čak i ovi lanci) imaju kvalitetnije i ukusnije stvari od velike većine "cool" i "malih" brandova.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 22:52   #353
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ugostitelji ne odvajaju velike novce za rentanje aparata nego ga dobiju u najam dzabe u zamjenu za kupovinu kave. Barem vecina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 00:33   #354
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
znači ako prestanu od istog nabavljača kupovati kavu ovaj im ostavi i dalje besplatno svoj aparat?
drugim riječima: nije govno nego se pas posro.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 00:58   #355
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
znači ako prestanu od istog nabavljača kupovati kavu ovaj im ostavi i dalje besplatno svoj aparat?
drugim riječima: nije govno nego se pas posro.
Aparat stoji u kaficu dokle se kupuje dogovorena kolicina kave. Sa prekidom kupovanja, odlazi i aparat. Jer obicno se dobije noviji aparat sa prelaskom kod drugog. Meni osobno ta iz lidla mi je ajme. Proba sam je jer sam vidio osobu da ju kupuje i pita sam ga kakva je. Kaze da je kupuje za u firmu i da im je ok. Ja sam je kupija tad i više nikad. Mi kupujemo amigos gold. Proba sam par lavazinih i ova nam je najbolja. Nije skupa a paše i meni i supruzi. Cca 70kn/kg. Al o ukusima se ne raspravlja

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 08:16   #356
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
znači ako prestanu od istog nabavljača kupovati kavu ovaj im ostavi i dalje besplatno svoj aparat?
drugim riječima: nije govno nego se pas posro.
Jel znas citat? Sta nije jasno u dijelu recenice "dobiju u najam dzabe u zamjenu za kupovinu kave"? Ako je tebi "nije govno nego se pas posro" to da dobivaju besplatno u najam aparat ako kupuju kavu i to da "odvajaju velike novce" - super.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 09:08   #357
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Što si uzeo točno?
Moram do Metroa pa da pogledam.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Lavazza Gold Selection, 80% Arabica, tek sad vidim da nije 90%.

Odlična kava.

Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
znači ako prestanu od istog nabavljača kupovati kavu ovaj im ostavi i dalje besplatno svoj aparat?
drugim riječima: nije govno nego se pas posro.
Aparati su se prestali plaćati tamo prije nekih 10-tak godina, aparat je sada free. Ne odvajaš u cijeni kave nikakav dio za aparat, kila kave košta kao i za sve druge, samo potpišeš ugovor na određeno vrijeme i dobivaš aparat.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 09:12   #358
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
znači ako prestanu od istog nabavljača kupovati kavu ovaj im ostavi i dalje besplatno svoj aparat?
drugim riječima: nije govno nego se pas posro.
Franck recimo uvjetuje kupovinu kave u vrijednosti 20k kuna mjesečno da bi dobili njihov aparat kao gratis u najam ako otvaraš birc, možda je kasnije niža cijena - to ne znam
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 10:14   #359
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Dobro, ova je 80kn kil, nije 40kn
Siguran sam da se više primjeti kad piješ espresso, ali isto tako mislim da je faktor bullshita jak poprilično.
Imaš kupiti Žuju za 10kn limenka i Perlenbacher, Stephansbrau i sl za 4-5kn, obe su bezveze, ali ove "supermarket" pive su bolje od Žuje, međutim nitko ih ne nudi u kafićima.
Sladoled isto tako - oni "premium" modeli koštaju manje od Ledovog odrona a duplo su bolji, naravno ne kao Ben&Jerry's ali su skroz ok.

I koji se od tih prodaju po kafićima? Naravno, "kvalitetni" brendovi kao Ožujsko, Karlovačko i sl.

Masu kafića koristi jefine kave, ne pere aparat često, kuhaju stotine kava dnevno, priljevaju skuhano mlijeko u bocu i stavljaju u frižider pa ga opet kuhaju itd.

Moram priznati da nisam neki veliki poznavatelj kave i da je to uglavnom društvena aktivnost za mene, neću baš ići sam po kafićima i ne biram kafiće po tome kakvu kavu poslužuju (a i pijem makijato pa je to i malo nebitno), ali moram priznati da je ova Lidlova skroz korektna. Siguran sam da bi bila razlika među kavama (i mislim probati što više, ovo je samo bilo najlakše dostupno u tom trenutku i iša sam je probati), ali uglavnom moram priznati da u nekim stvarim ljudi znaju biti preveliki snobovi i da često velike firme (pa čak i ovi lanci) imaju kvalitetnije i ukusnije stvari od velike većine "cool" i "malih" brandova.
Ja se u potpunosti slažem s tobom. Evo trenutno trošimo Lavazzu Gold Selection i očekivao sam čuda. Da se razumijemo, kava je dobra - ali nije 3x bolja (koliko je i skuplja) od ove Intersparove S-budget (da, to sam kupio iz znatiželje očekujući da ću to bacit a ne popit, i ispala je skroz ok)

Eh sad, možda sam ja tudum, i ono, nije žvaka za seljaka, ali baš to bullshit factor je u kavama jak skoro kao u HI-FI-iju

Baš se veselim probati ove iz Lidla, primjetio sam ih, i cijene su džabe
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 10:51   #360
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Eto, ja sam probao svakakve kave, od skupih, jeftinih, radio sam u kafiću godinama na faksu, probao Starbucks, sve ove fensi, espresso ovakav, espresso onakav, na kraju se vraćam na Dolce Gusto, uvijek.

Nisam neki kavopija, nemam nepce za to, ali frend je iz Londona donio nekakvu prešu, brutalnu kavu, ne znam što sve ne (on je baš ovisnik o kavi, mljevenju, kafe aparatima itd.) i skuha on to nama, kad ono, kava ko kava. Istu takvu ja složim doma s Franch Pressom za 30kn i kavom iz Lidla.

Vjerujem da i za mene vrijedi ona s žvakom i seljakom.

Ali eto, ne znam ni razliku između kvalitetnog i nekvalitetnog vina. Ili je fino ili nije. Ili boli glava ili ne.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na