Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2016., 21:22   #1
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Tečaj kune u eure

Ne znam jel se uopće vrijedi s tim zezati za oko 1000€ no ajde, nemam što za izgubit a mogu ostavit u džepu koju kunu.. dakle, zna li itko gdje je najbolje trenutno promjenit kune u eure, imam na tekućem u pbz novce pa ne znam jeli mogu u banci samo podići eure i ako da hoću li dobiti više nego da dignem s računa i idem u mjenjačnicu?
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 21:34   #2
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Pa usporediš prodajni tečaj pbza sa prodajnim tečajem dotične mjenjačnice?
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2016., 21:39   #3
s4s4
Premium
 
s4s4's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
Ako imas devizni EUR racun u PBZ-u i kupis EUR-e preko mPBZ-a proci ces jos povoljnije. Nakon kupovine odes u banku i dignes s racuna.
s4s4 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 22:37   #4
MOTOR MARY
Pink Wraith driver
Moj komp
 
MOTOR MARY's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
generalno možeš podić devize u banci, recimo meni se jednom desilo da nije imala kod sebe svih X dolara pa je otišla do drugog šaltera i od tamo uzela.

usporedi tečaje da vidiš gdje je najisplativije promijenit u kune. za dolare znam da je dosta bitno ne koristit taj pbzov, mislim da je za eure to sve slično.

i točno kažu, korištenje mjenjačnice mobilnog bankarstva je nešto povoljnije, ali ne baš značajno. imaju kalkulator pa provjeri, ako koristiš to.
MOTOR MARY je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 23:04   #5
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ne znam jel se uopće vrijedi s tim zezati za oko 1000€ no ajde, nemam što za izgubit a mogu ostavit u džepu koju kunu..
Onda nemoj kupovati €ure, kuna nece dolje sigurno a €uri bi mogli ovog ljeta kod nas pojeftiniti dobrano... terorizam u Turskoj, Egiptu i opcenito turistickim zemljama na mediteranu ce imati za posljedicu da ce kod nas stranci dolaziti na odmor u vecim kolonama nego imigranti u europu.

Ako deviza ima ko kenje onda je jeftina i ako sad kupis pa mjenjas zlu ne trebalo na ljeto/jesen tu budes dosta na tecaju izgubio.

Jos uvijek se nadje manjih banaka koje daju 3% na orocenu kunsku stednju, glavno da je banka u sustavu osiguranja stednih uloga do 100.000,00kn. Za 6mj imas 100kn vise na tu tvoju cifru kada platis porez i briga te...

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 14.03.2016. u 23:10.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 23:10   #6
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Zezati se mislio sam otići jednostavno u mjenjačnicu i promjenit, novci mi trebaju jer putujem.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 23:27   #7
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
eeee

E sad neznam gdje putujes ali ako je eurozona najjeftinije bi trebalo biti da tamo dignes pare sa bankomata, bar je meni tako bilo u Hungary i Srbiji.

No dizao sam Forinte i Dinare na njihovim bankomatima i vise sam dobio tj. manje mi se teretio tekuci nego da sam nosio i mjenjao kune u lokalnim mjenjacnicama ili banci tamo.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2016., 08:44   #8
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Onda nemoj kupovati €ure, kuna nece dolje sigurno a €uri bi mogli ovog ljeta kod nas pojeftiniti dobrano... terorizam u Turskoj, Egiptu i opcenito turistickim zemljama na mediteranu ce imati za posljedicu da ce kod nas stranci dolaziti na odmor u vecim kolonama nego imigranti u europu.

Ako deviza ima ko kenje onda je jeftina i ako sad kupis pa mjenjas zlu ne trebalo na ljeto/jesen tu budes dosta na tecaju izgubio.

Jos uvijek se nadje manjih banaka koje daju 3% na orocenu kunsku stednju, glavno da je banka u sustavu osiguranja stednih uloga do 100.000,00kn. Za 6mj imas 100kn vise na tu tvoju cifru kada platis porez i briga te...
Imaš li kakvo mišljenje o funti? Dosta je pala u zadnje vrijeme. Misliš li da će ići nazad na 10+ kn ili?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2016., 18:35   #9
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Moje iskustvo je da u banci (pbz)uvijek dobijes bolji tecaj nego u mjenjačnicama, jer u mjenjačnicama doslovno pljačkaju.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2016., 21:16   #10
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ne znam jel se uopće vrijedi s tim zezati za oko 1000€ no ajde, nemam što za izgubit a mogu ostavit u džepu koju kunu.. dakle, zna li itko gdje je najbolje trenutno promjenit kune u eure, imam na tekućem u pbz novce pa ne znam jeli mogu u banci samo podići eure i ako da hoću li dobiti više nego da dignem s računa i idem u mjenjačnicu?

Najbolje probaj pronaci nekoga tko radi u banci ili mjenjacnici. Oni imaju povlasteni tecaj, ukoliko nemas obidi malo okolo i pogledaj sto se nudi.
Euro je prilicno stabilan i neces toliko zaraditi, ali recimo na dolaru sam ja dobio (10k) 4000 kuna vise jer sam se strpio malo...
Takodjer kad sam jucer mijenjao eure preko aplikacije dobijes jos neki povoljniji tecaj, pa opet eto neka kuna uleti... sretno..
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2016., 21:26   #11
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Moje iskustvo je da u banci (pbz)uvijek dobijes bolji tecaj nego u mjenjačnicama, jer u mjenjačnicama doslovno pljačkaju.
Ja ne znam po kakvim se mjenjacnicama ti smucas, ali ovo gotovo NIKAD nije istina.

Tecaj u mjenjacnicama obicno je 2-4% bolji od onog u banci.

Evo trenutne usporedbe pbz kupovnog tecaja i mjenjacnice:
EUR: PBZ 7.515 Mjenjacnica 7.53
GBP: PBZ 9.524 Mjenjacnica 9.60
USD: PBZ 6.594 Mjenjacnica 6.72
CHF: PBZ 6.68 Mjenjacnica 6.82

Manje vise iste razlike su i na prodajnima.

Ako mjenjas vece kolicine mjenjacnica daje jos povoljniji tecaj.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2016., 21:44   #12
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Ja ne znam po kakvim se mjenjacnicama ti smucas, ali ovo gotovo NIKAD nije istina.

Tecaj u mjenjacnicama obicno je 2-4% bolji od onog u banci.

Evo trenutne usporedbe pbz kupovnog tecaja i mjenjacnice:
EUR: PBZ 7.515 Mjenjacnica 7.53
GBP: PBZ 9.524 Mjenjacnica 9.60
USD: PBZ 6.594 Mjenjacnica 6.72
CHF: PBZ 6.68 Mjenjacnica 6.82

Manje vise iste razlike su i na prodajnima.

Ako mjenjas vece kolicine mjenjacnica daje jos povoljniji tecaj.
Upravo to, nitko te nebude ozenio kao banka
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2016., 21:59   #13
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Od svih banaka mislim da jedino hypo alpe adria ima najpovoljniji tecaj tj isti kao i mjenjacnice.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2016., 22:56   #14
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
ajme radi se o 1000€, vise izgubis na struju prateciovaj topic nego da si drito usporedio tecaj banke di imas racun i obliznje vece mjenjacnice.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 09:42   #15
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Prije će devalvirat kuna nego euro...rizik je jasno vidljiv i na kamatama koje banke daju na štednju u kunama za razliku od štednje u eurima...tko ima lovu,mjenjaj u eure a ne eure u kune.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 10:55   #16
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Prije će devalvirat kuna nego euro...rizik je jasno vidljiv i na kamatama koje banke daju na štednju u kunama za razliku od štednje u eurima...tko ima lovu,mjenjaj u eure a ne eure u kune.
Slažem se da ne treba mijenjati eure u kune, no niti se trebaju mijenjati kune u eure. Zašto? Zato jer HNB održava, s obzirom na visoku "euroiziranost" hrvatskog tržišta novca, odnos kune i eura koji je stabilan. Da kuna padne, izvoz bi profitirao a svi oni koji imaju kredit u eurima ( preko polovice radnog sposobnog stanovništva) bi dobili ohoho veće rate kredita. Izbila bi buna maltene.
Za štednju? A ok, makar su kamate jako male 2-3 % maksimalno na oročenje što je kikiriki.
Svojedobno sam imao franke, kad se dignuo tečaj za 1.20 kn tako da sam tu fino zaradio.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 14:53   #17
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Prije će devalvirat kuna nego euro...rizik je jasno vidljiv i na kamatama koje banke daju na štednju u kunama za razliku od štednje u eurima
Eh da si pogledao kretanje kamatnih stopa unazad recimo 2g onda nebi ovako mislio. Sve kamatne stope su prije cca 1g dozivjele pad, kako devizne tako i kunske.

2014g prvi kvartal na euru se moglo u PBZ navuc jos oko 1,98% + 10% premija ako je bila ugovorena online orocena stednja, dakle tih cca 2% je sa bonusom.

Kunska stednja je kod njih bila oko 2,81% + 10% premija a u manjim bankama do 4% max.
Do 3-ceg mjeseca 2015g lagano klize obje kamatne stope da bi u 6-tom kunska pala na 1,82% a devizna na 0,99% ! Dakle kamatne stope padaju proporcionalno obje, kako kunske tako i devizne te danas imamo u PBZ ovo.

Premium stednja plus: od 5.000,00-25.000,00 € - 0,55% + 10% premija.
Premium stednja plus: 0d 50.000,00-200.000,00 KN - 1,49% +10% premija.

Mozemo razgovarati o raznim rizicima ali sto se tice kamatnih stopa odnos je nepromjenjiv vec godinama, tu rizika nema.

Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
...tko ima lovu,mjenjaj u eure a ne eure u kune.
U globalu da ako se zeli sa tom lovom da stoji kao kamen u dnu bunara medjutim onda je bolje kupiti Kanadske ili Australske dolare pa neka ta lova onda stoji i stoji...

Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
HNB održava, s obzirom na visoku "euroiziranost" hrvatskog tržišta novca, odnos kune i eura koji je stabilan. Da kuna padne, izvoz bi profitirao a svi oni koji imaju kredit u eurima ( preko polovice radnog sposobnog stanovništva) bi dobili ohoho veće rate kredita. Izbila bi buna maltene.
Da, bas tako i dokle god je takva politika u opticaju mirne duse se moze stediti u kunama ! Da nebi ispalo da trkeljam bez veze opisat cu vlastiti primjer a prof - dokaz vam mogu skenirati pa gledajte

2014g u 6-tom mjesecu mjenjam 11.200,00€ u kune jer vidim da osjetno padaju kamatne stope na orocenju stednju u € tj. vise nemogu navuc 2% ni sa premijom !

Tu pusim oko 1.100,00kn na tecajnoj razlici svjesno. Orocavam 84.000,00kn na 6mj ( uvijek - godinama i prije se tako orocavalo na 6mj ) sa kamatnom stopom 2,59 + 10% premija i + 10% sto je putem interneta i nakon 6mj dobivam nazad oko 1.150,00kn.

Kako se pad kamtnih stopa nastavlja prebacujem stednju pocetkom 2015g u HPB na 3% fixno i orocavam 85.000,00kn na 6mj, dobivam oko 1.270,00kn. Posto su i oni u narednom razdoblju pali ispod 3% prebacujem u Slatinsku banku na 3% fixno 86.000,00kn, dobivam 1.290,00kn i pocetkom ove produzavam u Slatinskoj na novih 6mj te bih sada trebao dobiti oko 1.305,00kn i na kraju sad u 6mj imati oko 88.000,00kn kada odbijem porez i ono sitno od 1k kn sto se uzme.

Znaci sada u 6-tom mjesecu ja mogu kupiti oko 400€ vise za te pare, da sam nastavio stediti u eurima max bi bio oko ~250€ prinosom kamatne stope ako i toliko na sadanjih 0,55% + 10% premija.

To se stedi ako netko umre, pozar u kuci i tome slicno i strogo se ne dira, eventualno ono sitno razlike od 1k ali kad naraste do 1.500,00kn onda ce to biti granica.

Nema razloga jos uvijek ne stediti u kunama, pa bolje da se i ovako pomalo zaradjuje stednjom nego nikako ili minimalno. Dok je ova koalicija na vlasti sve ok, ako padne koalicija i HDZ dodje na vlast, sve ok... ako padne vlast i crveni dodju nazad e onda treba opet to u devize mjenjati ! Njima nije za vjerovati kakvu ce politiku HNB provoditi...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 19:23   #18
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
ako padne vlast i crveni dodju nazad e onda treba opet to u devize mjenjati ! Njima nije za vjerovati kakvu ce politiku HNB provoditi...
Sve ok sta se tice analize, dobra stvar

Ali ovo gore, crveni zeleni plavi bijeli, cemu? nije ovo forum.hr

OT: Ja stedim pola u eure pola u dolare, kuni ne vjerujem
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 19:50   #19
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Ja sam npr pročitao to na kraju i "add to blacklist".
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 20:11   #20
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ali ovo gore, crveni zeleni plavi bijeli, cemu? nije ovo forum.hr
Pa nije niti se to odnosi na politicku opciju koju preferiram jel...

Zna se koji su plavi, zna se koji su crveni jel i ta konstatacija je samo u vidu koja ce politicka opcija biti na vlasti i kako ce se to odraziti na politiku HNB-a.

Osobno ne vjerujem ni ja kuni za nesto dugorocno, nema sanse da orocim na duze od 6mj u kunama ali za sada je prinos kod kune sasvim pristojan u odnosu na euro ili dolar.

Sto se tice eura... kuha se u Grckoj, kuha se u cijeloj €u oko imigranata, ako to eksplodira + referendum u VB oko izlaska iz eurozone, euro bi mogao pasti samo tako no u tom slucaju kuna ce vrijediti jos vise ali tu bi se moglo desiti da HNB petlja da kuna ne ojaca previse naspram eura a to ce dovesti da opet kuna oslabi naspram dolara.

Da sam bio hrabriji 2014g i promjenio eure u dolare to bi bilo onda oko 15.107,00$ koji bi danas vrijedili oko 102.582,00kn da je kamatna stopa 0% na orocenu stednju no tko je mogao predvidjeti takav uzlet dolara....

Netko je pitao za Funtu, ha... dok su povezani sa eu nema kud ni funta puno gore-dolje, ako izadju van eu onda je moguce da funta naglo ojaca.

Mozda se i varam oko procjena ali evo, za sada nisam na gubitku i dokle god izdrzim ovakvim systemom 6+6 itd... dobitak je mali ali je veci nego stednja u eurima.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 12:13   #21
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Onda nemoj kupovati €ure, kuna nece dolje sigurno a €uri bi mogli ovog ljeta kod nas pojeftiniti dobrano... terorizam u Turskoj, Egiptu i opcenito turistickim zemljama na mediteranu ce imati za posljedicu da ce kod nas stranci dolaziti na odmor u vecim kolonama nego imigranti u europu.

Ako deviza ima ko kenje onda je jeftina i ako sad kupis pa mjenjas zlu ne trebalo na ljeto/jesen tu budes dosta na tecaju izgubio.

Jos uvijek se nadje manjih banaka koje daju 3% na orocenu kunsku stednju, glavno da je banka u sustavu osiguranja stednih uloga do 100.000,00kn. Za 6mj imas 100kn vise na tu tvoju cifru kada platis porez i briga te...
Da li znaš koje su to toćno banke jel je od 1.3 opet pao % na orocenu kunsku stednju?
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 19:59   #22
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Dižem malo stariju temu iz mrtvih, al kako je ovo jedino sto pronalazim na forumu, pitat cu ovdje.

U koje doba godine je najpametnije promjenit kune u eure? Imam 80 000 kn u banci i htio bi bacit u eure... Nisu te kune niti orocene niti nista, to je jednostavno ono sto sam ustedio u 7 godina rada.
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 20:03   #23
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Kad je vlažnost zraka između74 i 82 % i kad je Mars u Lavu i Djevici.
Bogte pitanja, mjenjaj kad ti je najpovoljniji tečaj. Obično u ljeto jer je najveća ponuda eura.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 20:22   #24
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Da, obično je tečaj najniži u drugoj polovici srpnja. Naravno ako HNB opet ne bude izazivao kerefeke.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 20:29   #25
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Mislim da je za jednog laika pitanje bilo prilicno dobro... To sto je nekima to šala meni je zao. Nije bilo niti provokacije niti šale, samo potreba za savjetom. Eto.
Hvala, onda cu pokusati pricekat vrhunac sezone, kad stoje sve ovo vrijeme, neka stoje jos 3 mjeseca
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 20:44   #26
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Samo prije zamjene pogledaj malo tjedne i mjesečne grafove da se ne zezneš (HINT vidi anomalije u 1. i 3. mjesecu izazvane prodajom/kupnjom 500 milijuna eura)



BTW. imaš i kombinaciju s kupnjom udjela u nekom euronovčanom fondu, ali sumnjam da ti se da zezati s time.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 20:50   #27
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Ma zezao bih se ja sa svim samo da dobijem koji euro vise na ovu svotu koju stedim vec godinama. Imas li volje pojasnit u nekoliko recenica?

To na HNB gledam mjesecne grafove?
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 21:19   #28
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Možeš gledati na HNB-u ili na npr. XE-u (na obje stranice imaš hrpu opcija za grafove i tablice).



Zanemari ovo za fondove što sam rekao gore. Izgleda da više nema šema sa kupovinom udjela u novčanim fondovima i onda zamjenom za udjele u euronovčanim po srednjem tečaju.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2018., 12:04   #29
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
kuna je najjača u odnosu na euro kada najviše stranaca u turističkoj sezoni dođu mjenjat pare. krajem srpnja - početkom kolovoza.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 13:51   #30
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Tu ti zna bit najjeftinije:

http://www.struna.hr/
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na