Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2007., 10:03   #1
CroBorg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 18
Ati x600 matrix blokada

Evo ja imam gadnih problema sa PCI Express x16: Gigabyte GV-RX60P128D ili skraceno RADEON X600 RV370 (128 MB)..

Komp imam vec vise od 1 godine otkad sam ga slozio i od tad radio mi je savrseno i predobro sve dok mi evo zadnjih dana nije slika na monitoru pocela otkazivat kad bi poceo palit malo zahtjevnije programe (igre,filmovi cak i neke java stranice) samo bloka cijeli komp i slika ko neki izvrnuti matrix,skoro kao kad stavis rezoluciju koju tvoj monitor ili graf ne moze podnijet.

Evo ostalih djelova mog kompa.
Motherboard Name Epox EP-9NPAJ / 9NPA+ Ultra (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN).nVIDIA nForce4, AMD Hammer.
CPU Type AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+.
DIMM 2x: Kingmax MPXC22D-38KT3R-FNA ,PC3200 (200/400 MHz).
Samsung SyncMaster 753s

Pod nista se nije na kompu mjenjalo od savrsenog setinga koji je prije radio savrseno da bi mi izazivalo probleme.Znaci graficka je odlicno postavljena u pci utoru i komp radi samo kad ides malo zahtjevnije stvari palit rusi se sve ala matrix.Rezolucija na kojoj drzim komp je 1280x768 ,85 hertza. Napajanje je Fortonovo od 400 w. Probao sam razne kombinacije drivera od starih pa do najnovijih 7.1 pa i totalna brisanja drivera ali nema razlike samo se koji put upali vpu recover 95% slucajeva se ne pali.Cak sam i windowse xp format i ponovo install i na moje razocaranje opet isto sranje.Komp sam solo slozio i radio je do sad presavrseno jedino jedna stvar mi nije jasna u zadnje vrijeme komp me trese strujom tj ima je na kucistu monitoru pa cak i na kabelu od slusalica i tv antene koji ide od tv kartice nije nista jako samo osjetis malo struju koji put a sve zice su odlicno spojene i ne diraju kuciste kao sto i maticna nigdje ne dodiruje kuciste.

Nadam se da ce netko znat pomoc plz.
CroBorg je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 10:17   #2
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Daj probaj izvaditi tv karticu pa vidi da li i dalje trese strujom.
I daj probaj smanjiti u AtiTool-u takt memorije.

edit:

Dobrodosao na forum.
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2007., 10:40   #3
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Koje napajanje imaš? Pretpostavljam neko no-name jer se to kod njih najčešće događa. Uzmi vibru, stavi palac na vrh i prisloni je na kućište ili direktno napajanje. Ako se upali, ne valja...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 10:51   #4
CroBorg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 18
Nisi dobro procitao post domy napajanje je kvalitetno Fortonovo 400w .. 400 kn kosta... sumljam da je totalni crap tj za placenu cjenu nadam se DA nije .
Kakvu Vibru mislis ?.
Ati tool nisam ni trebao do sada jer je komp radio kao svicarski satovi a evo palim ati tool verziju 0.26 i gledam find max core i find max mem.. na default je core 399 a mem 299 a kad stisnem find max penje se bez ikakvih errora takt jezgre i memorije i da upaljen mi je 3d view sa kockom i dere 60 fps bez frke malo trza(upaljena mozilla,mail i dere wmp :P). E i da scan for artifacts mislim da je to za pokazivanje stabilnosti kad overcloakcas graficku meni po defaultu on vrti bez erora po 3 godine dosadan je samo mi blokaje misa i komp :P .

I da evo pokusao sam smanjit takt memorije na 200 ali opet same old shit tj cijeli ekran ode u 2 boje ala matrix i samo stoji i sve zivo blokira,

Zadnje izmijenjeno od: CroBorg. 29.01.2007. u 11:08.
CroBorg je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 11:06   #5
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Pa domy ti je dobro rekao. Samo ti isprobaj to napajanje.
A sta je sa tv karticom jesi ju probao izvuc van i onda vidjet da li i dalje trese.
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 11:13   #6
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Zaheb, nisam još popio kavu... Probaj još isključiti antenski kabal. Imao sam par slučajeva da se zbog struje na kućištu komp nije htio bootat.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 11:46   #7
CroBorg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 18
Huh prije i kada nije bio ukljucen antenski kabel tresla je struja sada sam totalno naelektriziran ali osjetim da ima struje na monitoru i sitno na kompu a izvadio sam winfast dv2000 tv karticu. Mada koji put kad upalim komp i bez nekih naprednih programa,videa itd zna samo blok sve. evo pod attachment sam stavio kako izgleda kad pocne blokavat. a zamisli mogu igrat recimo america army radi sve na hi details i warhammer 40 000 itd igre a upalim video ili stranicu od ea blokada mada i igra je blokirala par puta ali kad upalis video na wmp to je kao da izazivas da sve blokira i to svaki put blokira, cijeli ekran postane tetris matrix. blokira pa komp se pokusava oporavit izgubi signal monitor od graficka dok ova valjda resetira se ali kad se upali opet imam matrix blokadu. Ovo je stvarno uzas sad gledam svoj attachment koji sam uspio uhvatit kad je napola blokiralo sto je stvarno rijetkost ja gledam sliku zamisli SLIKU i moj trenutniekran poput prokletog virusa postane onakav matrix kao i na slici attachment daj odvratno a graficka mi vrti america amry na hi details PA NE BLOKA.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ZOMFG.JPG‎
Views:	143
Size:	76.9 kB
ID:	7041  

Zadnje izmijenjeno od: CroBorg. 29.01.2007. u 12:44.
CroBorg je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 12:31   #8
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ajd isključi video overlay, nešt mi smrdi na to... Da li možeš probati neku drugu grafu?

EDIT: Vibra = ispitivač. Oko 20 kn u Pevcu...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 12:52   #9
CroBorg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 18
Ima jos par stvari npr mogu sve filmove itd gledat normalno i cak igre palit i igrat ali ako film stavim na fullscreen blokada instant i igre znaju zaj a ne toliko garantirano kao fullscreen od wmp i internet stranica u attachemntu.. ali pazi toga nema kad maknem sve drivere sa kompa.. a koje god drivere instalirao imam matrix blokade mada zna i samo od sebe se zblokirat igra ili desktop na matrix tetris..sad tko je tu lud.. a hm video overlay ako mislis na ati overlay bas i nemam switch off button ?- kud da ga ugasim ?? ...nazalost za sada ne mogu probat niti jednu drugu graficku opet da ne radi zasto mi komp radi i igre vrte na hi details a puknem full screen na video i blokada..ma ekran mi se poremeti kad sliku upalim od one stranice (attachemt od proslog posta) pa mi se poceo ekran matrixirat.

u vezi struje ne trese sada bas kad sam maknuo tv karticu ali i prije dok je bila unutra znala je struja prestat trest.
CroBorg je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 13:26   #10
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
aj malopogledaj cooler na grafickoj i po mogucnosti ga ocisti od prasine.
meni to smrdi na neko pregrijavanje...

a kaj se probijanja napona tice, mislim da te to staticki elektricitet trese. probaj se uhvatit prije za radijator il nest slicno pa onda probaj jel trese...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2007., 13:56   #11
BASSFREEK
Banned
Moj komp
 
BASSFREEK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 98
tako se i meni se pojavljuje na radeon 9250 kad se oc te crtice valjda se pregrijava grafička.
BASSFREEK je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 06:12   #12
CroBorg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 18
Nazalost ne pregrijava se graficka jer osim aktivnog ventilatora koji je cist i hladi graficku tu su i 2 veca ventilatora na bocnoj strani kompa upereni prema maticnoj i direktno hlade i graficku. i ati tool kada dize taktove ne nalazi na nikakve erorre i pregrijavanja jer imam dobro hladenje na kompu.
CroBorg je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 17:51   #13
CroBorg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 18
Latest news recimo kad na rezoluciji od 800 x 600 probam film na full screen ne bloka mi komp..mozda se pojavi jedna ona crtica kriva i onda se ispravi.. zanimljivo je da nema problema isto i kad sui driveri izbrisani...

I nakon svega zna li itko koji k mi je sa grafickom ? i sto bi trebao napravit ?.. plz help ?

Zadnje izmijenjeno od: CroBorg. 03.02.2007. u 16:00.
CroBorg je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 16:02   #14
CroBorg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 18
Come on =?..
CroBorg je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 18:06   #15
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Provjeri:
Da li je instaliran driver monitora
uključen DDC
probaj grafu na 8x a ne 16x
napravi clear CMOS-a
testiraj bez ATIToolsa

Najbrže-isprobaj grafu kod nekog frenda
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 14:38   #16
CroBorg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 18
Hmm prije mi je uredno prepoznavalo monitor a sad kaze unknown monitor ali nije nista posebno monitor crt samsung snync master 753s nemam ni drivere znaci moram ih iskopat na netu. kaze unknown monitor ili plug and play, onda This device is working properly. drver instaliran.
Ukljucen DDC ?? na sto mislis =?

Bios mi bas nema za namjestit rad u 8 x.
Clear cmos sam napravio i graficka mi je nekeliko puta sama mislim resetirala ga ili poremetila datum.

Ati tools nisam ni imao kad mi se pocela graficka kvarit..

E i da jucer sam palio neki monitor test i uspjelo je i tamo blokat na slici jednoj.
CroBorg je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 16:09   #17
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Velim ti najbrže ti je da je isprobaš na drugom kompu.
Probaj skinuti drivere i upali DDC pa vidi...

DDC-moraš negdje imati tu opciju.
Ili samo uključi onu opciju da ti monitor ne daje na izbor reze koje nisu podržane.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2007., 02:32   #18
CroBorg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 18
uh pa podrzava i vise od 1280 x 768 pa ipak blokira.. playeri uglavnom blokiraju cijeli komp i graficku kad se na rezluciji od 1280 x768 poveca velicina video slike dok na 800x600 ne blokira na gledanju videa full screen..
CroBorg je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2007., 17:49   #19
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa grafička ti je 899% u banani, probaj negdje kod nekoga, pa onda s njom na reklamaciju...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 18:07   #20
CroBorg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 18
Nista uzimam novu graficku .. i btw dali je moguce da mi je elektricitet tj stuja koja je bila po cijelom kompu graficku sredilo ?
CroBorg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na