Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2004., 14:45   #1
SupaDucta
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Marrz
Postovi: 20
4.1 Zvučne kartice

Uzeo sam Logitechove 4.1 zvučnike i generalno sam presretan s njima, jer imaju stvarnu snagu i jako, jako dobro zvuče čak i preko 5.1 Creative Live kartice koja im ne pokriva cijeli frekvencijski raspon, a i separira kanale po 5.1 krivuljama.

Tražim okolo Creative-ovu, Lansingovu, TerraTecovu (ili bilo koju drugu, ali neku cijenom pristupačniju) native 4.1 karticu, međutim ja ili ne tražim gdje treba ili ih baš naši dealeri i nemaju.

Zna li netko za dobru 4.1 karticu i postoji li kakav hack drivera za 5.1 na 4.1 separaciju kanala?

Thanks
SupaDucta je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2004., 02:30   #2
1a2b3c
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 9
audigy2

ja imam JBL invader i isto tako treba mi nova zvucna-nemam pojma sto da uzem

Ali mislim da cu uzet Audigy 2-mislim da bi to bilo najpametnije-bili bi mirni dugo vremena
__________________
kreso
1a2b3c je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 29.09.2004., 20:03   #3
Clifton
humanoid carbon unit
Moj komp
 
Clifton's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: tamo
Postovi: 347
SupaDucta, koliko je meni poznato native 4.1 kartica više nema. Nekad su bile u narodu poznatije kao "3D" zvučne kartuše. Tako sam ja jedan od presretnih vlasnika Diamondove MonsterSound MX300 na kojima veselo pjevuše Labtecovi 4.1 zvučnici. Jeftin combo, ali ruši zidove... Kartica ti je napravljena na Aureal čipu, koji je onomad šibao apsolutno sve dostupno na tržištu(Creative? WTF?). Zahvaljujući gamadi iz istog tog Creativea i njihovoj tužbi, Aureal je bankrotirao, a gamad lijepo za sitne pare pokupovala sve
patente i sad su tu gdje jesu.Gamad. Da skratim, štos je u tome da službene podrške u obliku drivera za te kartice odavno nema, pa instalacija iste na WinXP
trpi određene probleme. XP ih prepoznaju ali samo donekle. Treba tražit patcheva po netu i sl.

Skraćeno: za 4.1 sustave mislim da nema bolje kartice od Aurealovih. Provjerite da li tko prodaje, ja sam svoju uzeo prek Oglasnika za smiješne novce. Preporučam.
Clifton je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2004., 20:23   #4
SupaDucta
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Marrz
Postovi: 20
Hm, ispada da je do nedavno (ili još uvijek pa nema kod nas) Creative proizvodio Blaster u 4.1 varijanti.

Eto, to su naši dealeri. Da nitko ne može uvesti kakvu dobru 4.1 karticu....

Ako netko zna za kakav 4.1 patch za Blaster, vičite!

Erm, zna li netko pouzdano može li se Audigy podesiti kao 4.1?
SupaDucta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na