Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2023., 14:56   #68641
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor GRdiamond9A Pregled postova
Doslovno post nakon ili prije ovoga sam prošao većinu stvari šta si ti tu napisao.

Da ti nećeš toliko goriva u životu nećeš izgorit? Sva sreća pa si sam na svijetu pa je usporedba jedan brod=jedna osoba s autom.

Kako to da nitko ne radi usporedbu potrošenog goriva 1 brod (koji prevozi 15 000 kontejnera) i 15 000 kamiona.

I opet ona baljezgarija da jedan brod zagadi koliko i xy milijuna auta, šta to točno znači, zagadi čime, svi spominju to ali nitko ne napiše konkretno da je u pitanju sumpor kojeg u gorivu od auta gotovo nema uopće. Tako da je ta usporedba potpuno glupa
Ja sam konkretno pisao o tome koliko se dizela spali i ciljam na to koliko se CO2 ispusti u tom procesu. I jos sam napomenuo na pocetku da znam da je shipping brodovima najefikasniji i da predjemo na kamione zagadili bi red velicine vise. Al to i dalje ne negira cinjenicu da je prljavo. A kad se mislim na 1 brod vs XY milijuna auta, gleda se lifespan average broda (koji je 25-30 godina) i koliko ce tokom svoje exploatacije spalit dizela i koji je to ekvivalent average automobila (12 godina, 250k km)...

Na kraju je poanta i da obrisemo sve aute na svijetu, ili ih zamjenimo elektricnim i pravimo se da struja za njih dolazi iz 100% obnovljivih izvora, promjena koju bi imali na ekologiju (na bolje) je prakticki statisticka pogreska.

Ali se na aute sa ICE-ima nasrnulo ko da su sav izvor sveg zla i oneciscenja i kad se to rijesi, utopija. Eto, taj dio me iritira. Kuzim da ti lokalni golf 2 dizel smeta kad ti prodje pod prozorom, ili kad se vozis iza njega etc... al micanjem njih sa ceste u globalu neces nista postici, a svi policy-i koji se guraju, prodaju nam se kao da rijesavaju globalan problem.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 15:09   #68642
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Pojeo mi je mozak jedan Swift "Sport" Hybrid na staroj cesti prema Krku prošli mjesec. Kako može usporavat nizbrdo bez da stopke svijetle. Kad se makno stigla me karma i krenula me Octavia zahebavat da smo jedva došli kući s GO.








Kak takav auto može biti na cesti?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 15:10   #68643
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova

Na kraju je poanta i da obrisemo sve aute na svijetu, ili ih zamjenimo elektricnim i pravimo se da struja za njih dolazi iz 100% obnovljivih izvora, promjena koju bi imali na ekologiju (na bolje) je prakticki statisticka pogreska.
Promet je odgovoran za 23% CO2 emisija
Od toga preko pola otpada na osobna i laka transportna vozila.

Da li je 10-15% puno, ostavljam za raspravu .

Od svih grana industrije i života ovdje je (uz grijanje) najlakše početi smanjivati emisije.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 15:29   #68644
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Ja sam konkretno pisao o tome koliko se dizela spali i ciljam na to koliko se CO2 ispusti u tom procesu. I jos sam napomenuo na pocetku da znam da je shipping brodovima najefikasniji i da predjemo na kamione zagadili bi red velicine vise. Al to i dalje ne negira cinjenicu da je prljavo. A kad se mislim na 1 brod vs XY milijuna auta, gleda se lifespan average broda (koji je 25-30 godina) i koliko ce tokom svoje exploatacije spalit dizela i koji je to ekvivalent average automobila (12 godina, 250k km)...

Na kraju je poanta i da obrisemo sve aute na svijetu, ili ih zamjenimo elektricnim i pravimo se da struja za njih dolazi iz 100% obnovljivih izvora, promjena koju bi imali na ekologiju (na bolje) je prakticki statisticka pogreska.

Ali se na aute sa ICE-ima nasrnulo ko da su sav izvor sveg zla i oneciscenja i kad se to rijesi, utopija. Eto, taj dio me iritira. Kuzim da ti lokalni golf 2 dizel smeta kad ti prodje pod prozorom, ili kad se vozis iza njega etc... al micanjem njih sa ceste u globalu neces nista postici, a svi policy-i koji se guraju, prodaju nam se kao da rijesavaju globalan problem.
CO2 je neotrovan plin dobar za biljke i okoliš. Zadnja NASA istraživanja povezuju CO2 i forestizaciju i zaustavljanje dezertifikacije.
https://www.nasa.gov/feature/goddard...greening-earth

Problem kod dizla su partikulati i NOx, koji su reda 10x veći kod dizla nego kod benzinaca. To je problem u gradu, na selu il na moru se to rasprši.

Pogotovo za brodove, kog boli q pa nisu u gradu par m od mene.

Zato dizl van iz gradova! Naravno noviji €6 su puno bolji (trenutno), no uz malo godina i puno km i oni će čađit.
A prosječni seljober vozač dizla uvezenog iz njemačke (uglavnom euro 5 i manje), treba po đepu udarit.
Kvaliteta zraka u HR nam je inače jako loša (ne impliciram da je to sve zbog dizla).
https://www.iqair.com/croatia
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 15:34   #68645
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Naravno, svi vozimo stare dizele isključivo zato jer volimo zagađivati.


Osnovno je da motor mora biti ispravan, da je EGR i DPF u funkciji i onda nema problema.
Iza mog auta nema mirisa izgorene nafte ni crnog dima, auspuh možeš prstom preči i lagano je prljav na izlaznoj cijevi.
Mislim da više čestica ostavljaju gume i kočione pločice.

Zadnje izmijenjeno od: gil. 17.08.2023. u 15:56.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 16:11   #68646
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Nuklearke jesu rjesenje, ali na zalost, mislim da se i tu zavrsava prica. Francuzi ostali bez rudnika urana u Nigeru nakon vojnog puca. Pricamo o oko 30% uvoza urana, tako da se Francuskoj smijesi da od izvoznika elektricne energije postane uvoznik.
Bacio sam malo oko na wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_power_by_country

Francuska generira jedno 11% svjetske nuklearne enrgije, a 63% vlastite. 30% od toga je fina cifra. Al nekako sumnjam da ce Niger zatvoriti te rudnike, ili da Francuska nece moci naci novi izvor. Nemam pojma, nisam informiran.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 16:31   #68647
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
@ buljo…Pa i nije bas tako. Sretno sa sivim/bijelim/srebrnim autima u magli.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 16:34   #68648
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,371
Ekipa vidim zaboravlja zasto se islo na dizel kao cistu alternativu benzincima. Ozonski omotac (izmedu ostalog). Al znamo danas da nijedno ni drugo nije "cisto". Elektro i potencijalno vodik su jedine alternative trenutno za osobna prometala ali sve je to samo kap u moru. Mana ima ali s vremenom bi se to moglo speglat ako bude vise interesa nego love za pojedine guzice. Di su kamioni, brodovi, avioni, i na kraju - sama industrija - bez svega toga nemozemo a nit je to sve jednostavno prebacit na EV filozofiju. Mi se tu svadamo oko autobomobila dok se neki bune da su krave stetne za okolis...Zeleni su dobili malo previse na vlasti a mnogi nemaju veze sa znanoscu...i jedni i drugi se trebaju nac na sredini.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 16:59   #68649
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,815
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Da i ne. Default ti je da ako ti rade DLR ne rade ti pozivije iza. Eko drkarija.
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Pa realno i ne treba iza. Dnevna su da te ostali vide kad ides prema njima sto je oduvijek bio i je problem, kad nema dost svijetla palis kratka i bok.
Dok Evropa nateze kozicu oko karbon futprinta dviju crvenih ledica, skandinavci imaju svoj drl "standard" gdje zadnje pozicije uredno svijetle. Greta na aparatima

Nista gore nego kad naletis na sivonju u magli koji ne zna upaliti svjetla. Hebene ledice i auti pametniji od vozaca.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 17:35   #68650
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Dok Evropa nateze kozicu oko karbon futprinta dviju crvenih ledica, skandinavci imaju svoj drl "standard" gdje zadnje pozicije uredno svijetle. Greta na aparatima

Nista gore nego kad naletis na sivonju u magli koji ne zna upaliti svjetla. Hebene ledice i auti pametniji od vozaca.
Potpis na ovo. Broj neosvijetljenih auta u magli i po kiši je zastrašujuc. Sram me priznati da prvih par dana s novim autom nisam znao da mi danju ne svijetle stražnje pozicije kad je prekidač na “auto”.

Čak sam pokušao u servisu iskodirati “Nordic DRL” na F11, ali kažu da nemaju tu opciju. Kad uhvatim vremena budem sam to probao, do tada palim svjetla ručno kad je neka dvojbena situacija. Fun fact: tad mi ne rade adaptivna svjetla…
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 18:28   #68651
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Garo se zapalio.

Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 19:05   #68652
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,371
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Garo se zapalio.


Primjeti kako se ne samozapaljuje nakon gasenja
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 19:39   #68653
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Potpis na ovo. Broj neosvijetljenih auta u magli i po kiši je zastrašujuc. Sram me priznati da prvih par dana s novim autom nisam znao da mi danju ne svijetle stražnje pozicije kad je prekidač na “auto”.

Čak sam pokušao u servisu iskodirati “Nordic DRL” na F11, ali kažu da nemaju tu opciju. Kad uhvatim vremena budem sam to probao, do tada palim svjetla ručno kad je neka dvojbena situacija. Fun fact: tad mi ne rade adaptivna svjetla…

Jos sam do nedjelje u Hercegovini, pa onda 5 dana Makarska rivijera. Ako budes blizu, rjesim ti to za 5 minuta, pa mozemo onda mjeriti ciji vise dimi
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 19:40   #68654
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Potpis na ovo. Broj neosvijetljenih auta u magli i po kiši je zastrašujuc. Sram me priznati da prvih par dana s novim autom nisam znao da mi danju ne svijetle stražnje pozicije kad je prekidač na “auto”.

Čak sam pokušao u servisu iskodirati “Nordic DRL” na F11, ali kažu da nemaju tu opciju. Kad uhvatim vremena budem sam to probao, do tada palim svjetla ručno kad je neka dvojbena situacija. Fun fact: tad mi ne rade adaptivna svjetla…
E81 koji sam imao je došao iz Italije i on je po defaultu imao stražnja dnevna. Znači, čak i kad je prekidač bio na 0, "ringovi" i stražnje pozicije su bile upaljene. Na F31 stražnja ne rade po defaultu dok je na prekidač na auto. U servisu su mi isto rekli da ne mogu to. Jedino nisam siguran ima li i senzor za unutarnje osvjetljenje. Npr. dok je kiša po danu, upaljena je zelena lampica, ali prošireni onboard i klima su u bijelom. Dok je mračno, prebacuje se u narančasto.
Tako je i kod mene; da bi adaptivno radilo, prekidač treba biti na auto i treba ga na žmigavcima upaliti.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 20:04   #68655
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Jos sam do nedjelje u Hercegovini, pa onda 5 dana Makarska rivijera. Ako budes blizu, rjesim ti to za 5 minuta, pa mozemo onda mjeriti ciji vise dimi
Blizu sam, ali sam na otoku. I tako moram riješiti laptop s ISTA-om, skinuo sam je, tako da računaj da ću te gnjaviti na PM ako zapnem. Ali svejedno tnx
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
E81 koji sam imao je došao iz Italije i on je po defaultu imao stražnja dnevna. Znači, čak i kad je prekidač bio na 0, "ringovi" i stražnje pozicije su bile upaljene. Na F31 stražnja ne rade po defaultu dok je na prekidač na auto. U servisu su mi isto rekli da ne mogu to. Jedino nisam siguran ima li i senzor za unutarnje osvjetljenje. Npr. dok je kiša po danu, upaljena je zelena lampica, ali prošireni onboard i klima su u bijelom. Dok je mračno, prebacuje se u narančasto.
Tako je i kod mene; da bi adaptivno radilo, prekidač treba biti na auto i treba ga na žmigavcima upaliti.
Kad ti je upaljena zelena lampica, rade ti glavna svjetla, ne samo DRL. Mislim, ne znam jesam li dobro skužio što si htio reći.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 20:36   #68656
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ista/Rheingold ti nece puno pomoci kod kodiranja. Za to ti treba esys. Mada, moja preporuka ti je da nabavis Bimmerlink i Bimmercode. Puno jednostavnija dijagnostika i kodiranje, a uvijek ti je u dzepu na mobitelu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 20:56   #68657
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Kad ti je upaljena zelena lampica, rade ti glavna svjetla, ne samo DRL. Mislim, ne znam jesam li dobro skužio što si htio reći.
Da, znam to.
Htio sam reći da ne znam jel ima poseban senzor za unutarnje osvjetljenje ili je povezano s vanjskim.



Jer bez obzira bilo upaljeno ručno glavno svjetlo, dashboard/klima mijenja boju ovisno o lux-u.



__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 21:16   #68658
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
@ Wragg: jel vrijedi Bimmerlink 40 EUR ili je dovoljan BimmerCode (besplatan?), da li imaju skeniranje/brisanje grešaka (imam neki hunch da mi headlight level senzor ponekad štrajka) i koji adapter uzeti da radi dobro s njima i iPhone-om?

@ Siniša: Još uvijek ne kužim za što bi služio senzor unutarnjeg osvjetljenja. Ako je vani dan (puno svjetla), instrumenti su bijeli. Kad vani padne mrak, nevrijeme, tunel… instrumenti promjene boju u narančastu.

What am I missing?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 21:34   #68659
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ja sam se prije par godina igrao sa Bimmercode i Bimmerlink, pokodirao sta mi je trebalo i sada ih iskreno vise ni ne koristim toliko. Mozda jednom u par mjeseci pregledam jel ima kakvih gresaka, te prije i poslije bozicnih blagdana da ukljucim i iskljucim onu bozicnu animaciju na HU
Bimmerlink je iskljucivo za dijagnostiku te eventualno pokrenuti DPF regeneraciju (nikad koristio) i registrirati novu bateriju (jednom koristio, funkcionira savrseno). Bimmercode je iskljucivo za kodiranje i bas je user friendly komad softvera. Izlista ti sve module na kojima mozes nesto promijeniti, prije kodiranja napravi backup ako sto krene po zlu, te sve sam odradi. Imas i "napredni" mod gdje mozes raditi sve sto i sa esys (osim VO coding - batch kodiranje), ali to ti za sada vjerojatno nece trebati. Koliko znam, Bimmercode je besplatan samo za testiranje, tj da vidis koliko toga mozes uraditi na svom autu. Za punu verziju, koja u stvari moze kodirati moras platiti 35€ koliko se sjecam.
Moja preporuka: vjerojatno imas negdje neki stari Android tablet ili mobitel doma. Nabavi E-Net kabel i OTG LAN adapter i probaj sa "narodnom" verzijom (link na PM ). Ako vidis da ti treba i da vrijede te novce, lako ti je kupiti ios verzije oba programa.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 21:42   #68660
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,963
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Puno goriva proguta. Al za razliku od tebe i dvog dizla, to ne truje ljude u neposrednoj blizini ko ti i ostali s dizlima.

Pun mi je q svaki put kad idem u zg gasit ventilaciju kad se neki klošar s starim dizlom vozi ispred mene. to treba zabranit.

A novi će se ponašat isto, kad prođu neke kilometre i kad se dpf/katalizator počne zaštopavat i kad padne kompresija od ishabanosti dosjeda/ventila, piksi i karika.

Moj stav po gradu dizli nemaju što radit, traktori, brodovi, radni strojevi, to je ok, ne truje ljude u neposrednoj blizini.

E sad bi ti svašta. Pa Hrvatko je uvezao dizlo iz Dojčlanda zato da ušpara na gorivu i priča lovačke o tom autu u svom kafiću. Nije ga kupio da popravlja ono što je Švabi bilo preskupo popravljati. Taman posla

Napola začepljene dizne, potpuno začepljeni EGR (švapski AGR) i načeta kompresija ođe u Rvatistanu nisu problem. I dvomaseni zamajac će se zamijeniti običnim. Ha, ko je lud da to sve plaća.

Prosjećni Hrvatko je zatucani egoist kojem nitko neće ništa govorit. Ako i zna za carVertical to je beskorisno bacanje novaca pa niti ne zna da je njegov Tedeji lako moguće vidio Dojčlanda samo u tranzitu. Nema on pojma kako taj motor treba klapati pod haubom i kako treba reagirati na gas pa niti ne može kužiti koliko je to umoran motor i da štopa DPF puno brže nego što bi trebao.

Iako slažem se sa svime što si napisao na tu temu. Puno njih ima love za propisno održavati svoju dizlanu ali biraju da neće jer ne moraju pa troše na druge (nebitne) stvari. Treba ih natjerati da to održavaju kako treba ili da odjave auto.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 22:14   #68661
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
What am I missing?
Ma ništa, jasno mi je to, ali my point is da mi se par puta dogodilo da ponašanje nije pratilo logiku. Pa sad ne znam jel bug ili feature. Ili bug predstavljen kao feature
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 23:05   #68662
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
@ buljo…Pa i nije bas tako. Sretno sa sivim/bijelim/srebrnim autima u magli.

O je, veci problem je kad ti netko ide u susret bez ikakvih svjetla nego kad vidis ovog 20m ispred sebe sa svijetlima ili bez.
Isto tako dnevna su X puta bolja po danu od kratkih jer vise bljeste pa je uocljiviji auto sa dnevnima nego sa kratkima.
Na stranu ekipa koja je glupa ko k koja ne pali po magli ikakva, a sve cesce vidjam ekipu koja po noci vozi sa dnevnima.
Zato mi je jako drago kad vidim kod sebe automatska svijetla, ako nis ne diram kad je tamnije upalit ce se kratka i naprosto ne postoji sansa (osim da krepa elektronika) da ja po noci vozim ili bez svijetla ili sa dnevnima.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 00:10   #68663
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,815
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
O je, veci problem je kad ti netko ide u susret bez ikakvih svjetla nego kad vidis ovog 20m ispred sebe sa svijetlima ili bez.
Nije mi jednom takav neosvjetljeni osvanuo niotkud na A6. Dodaj maglu, opcionalno i sumrak pa ih samo vidis kako se stvaraju ispred tebe. To je valjda jedina dionica gdje palim straznju maglenku jer ne zelim projektil u guzicu, a mi tu pricamo o dvije led pozicije
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 08:16   #68664
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor GRdiamond9A Pregled postova
Živiš u državi u kojoj milijuni dolaze na odmor autima koji po glavi više zagađuju, to ti je opravdano?

Pa kad su ti to pitaj ih točno i potrošnji goriva i količini tereta koji prevezu pa ćeš vidit koliko tvoj auto koji i da troši 5l/100 km puno potroši više goriva.
Meni isto to struka, slučajno sam isto brodostrojar.
Odlicno. Kaj je alternativa? Mi smo autodestinacija.

Avioni? Vrlo eco nema kaj. Klosarima tipa rajan air treba lupati enormne poreze zbog prostituitanja i omogucavanja uzaludnih letova.

Samo da je jeftino, a u medijima kenjaviti o ekologiji. Ajmo Pula Dublin za 10 eura. Kako to moze biti normalno i isplativo?

Alternativa je vlak ali…ali…tu smo gdje smo…

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
O je, veci problem je kad ti netko ide u susret bez ikakvih svjetla nego kad vidis ovog 20m ispred sebe sa svijetlima ili bez.
Isto tako dnevna su X puta bolja po danu od kratkih jer vise bljeste pa je uocljiviji auto sa dnevnima nego sa kratkima.
Na stranu ekipa koja je glupa ko k koja ne pali po magli ikakva, a sve cesce vidjam ekipu koja po noci vozi sa dnevnima.
Zato mi je jako drago kad vidim kod sebe automatska svijetla, ako nis ne diram kad je tamnije upalit ce se kratka i naprosto ne postoji sansa (osim da krepa elektronika) da ja po noci vozim ili bez svijetla ili sa dnevnima.

Pricam o novim autima kojima non stop nekaj svetli napred htio ti to ili ne.

Problem je iza. Znas ono kad na svojoj tojoti upalis dlr, a iza ne radi nista.

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 18.08.2023. u 08:21.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 09:56   #68665
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Velim ti da to nije problem, jer nema potrebe za tim.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 10:25   #68666
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ima potrebe za tim. Pogotovo kada se naglo spusti jaka kisa ili ako je dosta vode na cesti pa je “maglica”.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 10:45   #68667
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Ima potrebe, zna svatko tko se vozi po autoputu po velikoj kiši a auto ispred tebe ima ugašena svjetla. Vidljivost je jako loša, upaljena zadnja maglenka je skroz poželjna, zadnja svjetla su minimum. Neki pale maglenku i to mi je super, upalim ju i sam.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 10:55   #68668
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
takoder palim po kisi svjetla. po gradu mozda i ne ali cim je otvorena cesta ili AC, odmah palim. takoder znam i maglenku upaliti.

isto ako je sumrak a ja vozim iz smjera sumraka isto palim svjetla. jer vozaci iz suprotnog smjera voze direkt prema suncu i teze vide...
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 11:06   #68669
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,963
A što je s onima koji stavljaju kitajske xenone i LED-ice u stock farove bez leća? Ili one koji natovare bunker s građevinskim materijalom kao da glisiraju po cesti i ne obore svjetla? Istočno od Heiznelove se broj takvih eksponencijalno povećava što više ulaziš u to područje.


Što se tiče ekologije: jesmo li mi izabrali brzu modu, globalizam, slobodna tržišta i sve ostalo time vezano ili je to došlo nama?

Jesmo li mi krivi što se hlače više ne šiju u Varteksu i sl. nego traperice iz C&A, H&M i sličnih proputuju svijeta više nego što će velika većina nas ikada proputovati? Isto je i sa cipelama.

Metal za zakovice trapki se vadi na jednom kraju svijeta, prerađuje na drugom i na trećem kontinentu postaje zakovica. To su već tri putovanja prekooceanskim brodom. I pamuk se bere na jednom mjestu, prerađuje na drugom a na trećem se od njega radi konac. Slična je priča i sa šlicem. Onda sve to putuje na četvrto mjesto gdje se šije u hlače. Zatim putuje na prvi/drugi/treći distributivni centar kako u kojem dijelu svijeta. Sve to uglavnom prekooceanskim brodovima. Zatim to ide lokalno kamionima do dućana ili warehousea za online trgovinu.

Naravno tu je i moda koja te iste proizvode namjerno laserski precizno ciljanim reklamama u časopisima, filmovima, serijama i TV programima mijenja percepciju ljudi da što prije odu kupiti nove krpice jer te iste krpice nisu napravljene da traju dugo.

Koliko CO2 se ispusti u cijelom tom procesu? Koliko odvratnih kemijskih otrova se ispusti u prirodu zbog tih brodova, rafinerija koje proizvode gorivo za te brodove i na kraju iz tvornica koje proizvode taj brzi šrot?

I onda bi ja trebao kupiti ženi Twingo EV da spasim svijet :cccc
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 11:22   #68670
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,815
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
I onda bi ja trebao kupiti ženi Twingo EV da spasim svijet :cccc
Ne zaboravi objesiti Gretin poster pored kreveta
Amen! Double amen!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na