Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2020., 10:05   #2341
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Kaj fali karticama osim kaj ih fali?
Je, performanse su OK, ali sve ostalo je žali Bože, tim više, jer je sad i preočito da je Ampere ishitren, a nije bilo potrebe za takvih ekskurzijama.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 12:14   #2342
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Da ce izdat 3090Ti sa 48GB VRama ? Bas i nevjerujem jer onda vise nebi skoro nikome trebao Quadro ili kako ce se sad zvati kad su izbacili Quadro iz imena bit ce samo RTX 6000, RTX 8000 i slicno.
Quadro trebaju onima koji koriste "profesionalne" programe za razne simulacije. Tu je RTX 20 serija dosta brža od RTX 30. Quadro će biti brža jer ih ne limitiraju u driverima za takve stvari. Za 3D rendanje ionako sad svi koriste GeForce kartice.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 14:29   #2343
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Brzinski sam pregledao rezultate sa pisanih i pogledao HWU recenziju.
Evo sada baš fini dokaz da sa RT performansama nisu ni mrdnuli. HWU je pokazao da su identične sa 2080Ti. Dakle, debela masna laž o napretku i ono što smo već pričali.... kod 3090 i 3080 je RT jači onoliko, koliko je jači sam GPU.
Pa i ne bas, pogledaj rezultate tj usporedbe u rendanju i obradivanju materijala, blender, vray, octane itd itd, imas scorove gdje je 3070 i 30% jaca u odnosu na 2080ti zbog rt jezgri. Nije bas sve u gejmanju.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 14:51   #2344
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Pa i ne bas, pogledaj rezultate tj usporedbe u rendanju i obradivanju materijala, blender, vray, octane itd itd, imas scorove gdje je 3070 i 30% jaca u odnosu na 2080ti zbog rt jezgri. Nije bas sve u gejmanju.

A onda opet imaš softvere gdje je sporija zbog slabijeg memory bandwidtha.

Jednostavno ovisi od scenarija
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 15:13   #2345
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Pa i ne bas, pogledaj rezultate tj usporedbe u rendanju i obradivanju materijala, blender, vray, octane itd itd, imas scorove gdje je 3070 i 30% jaca u odnosu na 2080ti zbog rt jezgri. Nije bas sve u gejmanju.
Meni je što se grafe tiče.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 19:44   #2346
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ma, Ampere čušpajz bude potrajal do proljeća/ljeta 2021. i onda prompto dolazi RTX 4000 serija, a ovo ide pod tepih da se više nikad ne priča o tome. Tragikomedija kaj izvode već skoro dva mjeseca.
Kad prijeđu na Samsung 7nm EUV onda će se stvar poboljšati, vjerojatno su i yieldovi bolji jer je s EUV daleko lakše i preciznije otisnuti tako sitne litografije. Mada će Samsung i ovo u hodu poboljšati, vjerojatno već i jesu, više je to do toga da je Nvidia htjela lansirati nove kartice, a nisu htjeli naručiti ogromne količine wafera od Samsunga dok se nije proizvodnja iskristalizirala malo.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 19:45   #2347
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Ah, ako do kraja godine ne plasiraju Ti modele na tržište po normalnim cijenama u skladu s RDNA 2 ili manje, pitanje da li sve skupa uopće više ima smisla.

Samsung im sad štanca sve kaj mogu proizvesti na 8nm, a nVidia plaća samo funkcionalne čipove, jer čak ne žele platiti cijeli wafer koliko je loš yield.

Uzalud im kaj Samsung proizvodi masu toga, kad je većina za baciti, a ono malo kaj prođe, nije ni približno dovoljno za svjetsko tržište i sve koji čekaju.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 19:55   #2348
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ah, ako do kraja godine ne plasiraju Ti modele na tržište po normalnim cijenama u skladu s RDNA 2 ili manje, pitanje da li sve skupa uopće više ima smisla.
Ne vidim baš da su nešto u AMD-u zapaprili cijenom, 3080 ekvivalent je 50 dolara jeftiniji, a 3070 je 80 dolara skuplji. Može se reći da je AMD nešto brži, ali ljudi realno ne gledaju previše tih 5-6 posto simo-tamo, već taj cjelokupni razred performansi. Nvidia mora samo na tržište izbaciti ovo što su najavili u dobrim količinama, što bi trebalo sad u 11-tom mjesecu i mogu biti bez brige.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:00   #2349
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Sama činjenica da nVidia mora sad jedan najjači GA102 čip iskoristiti za sve Ti modele i to po ko zna kakvim cijenama - daje zaključak da je AMD napravil kaj su namjeravali.

Obična RX 6800 gađa RTX 3070 Ti, zato je cijena viša od obične RTX 3070. Uzjebala se nVidia prije dva tjedna, kamoli nakon danas.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:07   #2350
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
I dalje ne vidim zakaj bi se uzjebali nakon videnog. To kaj su ovi izdali 50$ jeftiniju karticu slicnih perf kao 3080, ali sa losijim RT-om i verzijom DLSS-a koji jos u razvoju i ne zna se ksd ce izaci, koliko ce dobar biti i koliko ce trebati da se ustima? Nvidiji je za to trebala jedna generacija, Radeon da bude brzi od toga opet je prekasno.

Isto se odnosi i na 6800 koja je pak skuplja od 3070 i nesto jaca sa svim minusima navedenim gore.

Mislim sta se mene tice ja bi rado da se uzjebu pa da se 3070(ti) moze jeftinije nabaviti

P.S. Cekaju se i beta testeri big navi drivera.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:14   #2351
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
OK, daj mi primjer kad se nVidia u posljednih 20 godina ovak ponašala, ako po tebi ništa od ovoga nije konkurencija i razlog za manevre koji traju već dva tjedna? Ja se ne mogu sjetiti ni jednog sličnog slučaja, a nije da ne pratim. Kaj se tih RT + DLSS kombinacija tiče, koje non-stop spominješ, i za to sve 5, ali većinu ljudi stvarno zaboli (bilo nVidia ili AMD), dokle god se sličice vrte u njima dovoljnom broju. Možemo se do sutra nadmudrivati, ali ovo je dobro za sve, a nVidia se itekak uzjebala, inače ne bi sad skupi GA102 čip šaltali za midrange kartice, a mogli su ko i uvijek dosad čekati pola godine za Ti modele i nabiti cijenu.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:20   #2352
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
OK, daj mi primjer kad se nVidia u posljednih 20 godina ovak ponašala, ako po tebi ništa od ovoga nije konkurencija i razlog za manevre koji traju već dva tjedna? Ja se ne mogu sjetiti ni jednog sličnog slučaja, a nije da ne pratim. Kaj se tih RT + DLSS kombinacija tiče, koje non-stop spominješ, i za to sve 5, ali većinu ljudi stvarno zaboli (bilo nVidia ili AMD), dokle god se sličice vrte u njima dovoljnom broju. Možemo se do sutra nadmudrivati, ali ovo je dobro za sve, a nVidia se itekak uzjebala, inače ne bi sad skupi GA102 čip šaltali za midrange kartice, a mogli su ko i uvijek dosad čekati pola godine za Ti modele i nabiti cijenu.
Najveći problem je što je Nvidia na 10nm a AMD na 7nm, inače bi gledali iste cijene kao i 2xxx serija i ne bi bilo nikakvih manevra.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:22   #2353
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Tako je, jer su bili pametni, pa išli ucjenom spuštati cijene firmi koja danas AMD drži ko kap vode na dlanu i evo im ga sad. Samsung 8nm tj, prepravljeni 10nm. Košta ih skoro ništa, ali bome toliko i vrijedi.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:29   #2354
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
S obzirom kolika je gužva na 7nm možda nisu mogli dobiti dovoljnu količinu, jer na 7nm proizvode A100 koji im je vjerovatno puno bitniji od gaming gpu-a. Da ne pričamo koliko im je veća zarada po svakom prodanom A100.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:34   #2355
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Mogli su, ali namjerno su išli rušiti cijenu po APP ključu, ali nije prošlo. Mislili su da, jer su starija mušterija da mogu kaj ih volja, ali su se zajebali.

A100 je već prije dogovoren i ugovoren, tak da TSMC to svakak mora ispoštovati. Ampere GA102 i sl. s druge strane ne moraju, niti ih zanima.

Možda sljedeće godine, ako bude mjesta, nakon AMD-a i ostalih.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:39   #2356
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
malo OT

Što je yield, wafer i node? Mislio sam da su to na neki način sinonimi, tj. da sve to označava wafer iz kojeg onda "sijeku" die za CPU?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:39   #2357
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
@The Exiled
Napokon su konkurentmi i to je dobra stvar. A sto se tice rt-a i dlss-a i dalje stojim iza onoga sto sam pisao da je cijena morala biti dosta niza kako bi ljudi odustali od rasterizacijski jednako dobrog proizvoda koji za 50$ vise nudi te dvije tehnologije. U slucaju 3070 dobijes cca 10% manje rasterizacije, ali i platis 70$ manje. Ukoliko izade 3070ti iznivelirat ce se i performanse i cijena, ali opet dobijes bonus.
Jednostavno mislim da ce se opet vise ljudi odluciti za Nvidiju iz tog razloga. I naravno AMD-u ostaje jos jedna bitka i to su driveri, ovaj puta moraju maknuti ljagu uzrokovanu tragikomicnim driverima prosle generacije.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:41   #2358
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
To nitko ne može reći sigurno, jer su to samo glasine s interneta. Ali gledajući da ni AMD nije imao dovoljno za proizvodnju procesora vrlo je tijesno na 7nm.
Sada se malo oslobodilo jer je Apple prešao djelomično na 5nm, ali daleko od onoga što svi koji su na 7nm trebaju.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:43   #2359
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
@guerra
OK, velim, daleko od toga, jer sada napokon ima izbora. Evo imaš na ovim temama dosta ljudi koji preferiraju nVidia kartice, ali čekaju RX 6000 i kupuju, samo zato, jer su iz Ampere napravili cirkus. RT + DLSS budu i dalje plusevi za nVidiju i kome treba takav paket, kupuje GeForce i nema brige. Ono kaj hoću reći je da sad nakon dosta godina, AMD/ATi opet ima Radeon modele koji ciljaju u sam vrh konkurencije i po svemu sudeći, izgleda da se ne zajebavaju, slično ko s prvim Zen modelima prije tri godine.
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Što je yield, wafer i node? Mislio sam da su to na neki način sinonimi, tj. da sve to označava wafer iz kojeg onda "sijeku" die za CPU?
Yield je omjer ispravnih, polusipravnih i čistih škart čipova na jednom waferu. Wafer je ovo kaj i sam veliš, tj. sadrži čipove/die/GPU ili CPU jezgre. Node je zapravo proizvodni proces koji se koristi za određene čipove.
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
To nitko ne može reći sigurno, jer su to samo glasine s interneta. Ali gledajući da ni AMD nije imao dovoljno za proizvodnju procesora vrlo je tijesno na 7nm.
Bile su glasine, dok se još nije znalo kaj ih muči i da li bude TSMC 7nm ili Samsung 8nm, a kasnije se nažalost potvrdilo kao istina. Mislim da sam čak i u ovoj temi par linkova ostavil.

Kaj se TSMC kapaciteta tiče, ove godine su u par navrata povećali proizvodnju i još k tome imaju nove FAB-ove u izgradnji, tako da lakše sve skupa prebacuju po potrebi. AMD je sa 7nm miran jedno dulje vrijeme.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 28.10.2020. u 20:49.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:51   #2360
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Najveći problem je što je Nvidia na 10nm a AMD na 7nm, inače bi gledali iste cijene kao i 2xxx serija i ne bi bilo nikakvih manevra.
Te same nazive procesa nije baš najbolje gledati kao pravu veličinu, nisu to stvarne veličine.

7nm u ovom slučaju je sitnije od ovog 8nm (rafinirani 10nm) nodea, ali te brojke nisu stvarna veličina već su to marketing brojke. Recimo, Intel 10nm s kojim imaju problema je po stvarnoj veličini tranzistora tu gdje je TSMC 7nm, a Intel 7nm po specifikacijama dolazi negdje oko TSMC 5nm.

Ovaj Samsung 8nm je ustvari na pola puta između TSMC 16nm na kojem je Turing i TSMC 7nm nodea.

Ni da je Nvidia ostala na TSMC ne bi stvari bile puno bolje, kad se uzmu SoC-ovi za konzole, AMD CPU i AMD GPU jednostavno bi to bilo količinski daleko pretijesno, Apple je oslobodio nešto kapaciteta, ali to je tek vjerojatno negdje dovoljno da AMD može proizvoditi i CPU i GPU bez da moraju birati koliko čega trebaju.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:54   #2361
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Zaboravljaš da su se pročeli negdje u 7-8 mjesecu počeli proizvoditi čipovi za konzole 7nm, što je vjerovatno rezervirano već odavno.
Da se je isto tu nagurala Nvidia možda bi situacija bila i gora nego danas.
Nije li isto bila glasina da je Sony smanjio s 15mil na 10 mil ili tako nešto.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 20:57   #2362
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Je, bilo je, pa su čak i isti dan to opovrgnuli. Kak god se okrene, AMD je osigural dovoljnu količinu za sve, a nVidia je mogla normalno pregovarati i dogovoriti, samo jebiga.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 21:33   #2363
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Što je tu je, nažalost za sada. Bolja vijest pojavile se malo veće količine u Nizozemskoj za sada

https://www.reddit.com/r/pcmasterrac...ered_today_at/

imik je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 21:50   #2364
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Bit će sad kartica, kad stigne ova možda i milijunska pošilja diljem svijeta, plus još takve onda svaki mjesec nadalje. Neće biti više cile-mile s nestašicom. Nvidia je zadnjih mjesec dana vjerojatno držala isporuke potpuno zaustavljene da robom preplave AMD-ov launch.

I to su još samo Gigabyte modeli, a nisu oni jedini AIB proizvoođač koji je dobio takve količine čipova.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 22:03   #2365
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Znači, umjetno stvaranje nestašice je ciganluk samo takav, ako su to stvarno odigrali, a bome u tom slučaju im barem u Amerikama ne gine neka tužba. Mada prve veće količine idu ljudima koji čekaju već skoro dva mjeseca.

Nadalje, sad nas čeka obična RTX 3060 (GA106), RTX 3060 Ti (GA104), obična RTX 3070 (GA104), RTX 3070 Ti (GA102), obična RTX 3080 (GA102,) RTX 3080 Ti (GA102), RTX 3090 (GA102) i mogući TITAN.

To im je inače bilo dovoljno za dvogodišnji ciklus, a sad odjednom ubrzo stiže sve po spisku.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 22:16   #2366
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ne znam zašto tužba, niti po čemu ne bi bili krivi, zadržavanje primjeraka da se kasnije otpuste u velikoj količini nije ništa protuzakonito, to je realno sasvim normalna i očekivana tehnika da zeznu svog konkurenta. Da nije baš friendly prema potrošačima koji ih isčekuju, nije. Nije da su dizali cijenu zbog te nestašice ili iznuđivali kupce. "Provjera kvalitete", "poboljšanje kvalitete proizvoda", "osiguravanje ujednačene dostupnosti proizvoda" ili sl. Ioanko takvi slučajevi idu u onaj gradić u Teksasu gdje porotnici praktički uvijek daju pravo kompaniji.

Mislim da ćemo najprije vidjeti RTX 3060 Ti koja će biti od lošijih GA104 čipova koji nisu mogli proći za pune RTX 3070 kartice. Veliki broj GA104 čipova uvjetuje da će biti i, u postotku manji, ali i dalje priličan broj čipova koji jednostavno nisu dovoljno dobri za 3070.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 22:19   #2367
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Ma samo velim, jer USA voli tužbe, a ovo bi im prošlo samo tak. Namjerno su zadržavali kartice, AiB partneri nabili cijenu, eBay ekipa prodavala puta dva, a MSI i slični imali "podružnice" koje su dodatno palile ekipu i pravili se mutavi.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 22:25   #2368
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Znaci sad ce kartice preplaviti trziste sto znaci da ce se do Bozica i cijene stabilizirati, nelose. Kad uopce izlaze Navi aib modeli? Ako do Bozica budu dostupne samo referentne kartice tu ce popusiti dobar dio kupaca...
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 22:34   #2369
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nisam do sad ni previše računao, no malo me sad zaintrigiralo. Recimo, GA104 čip, da Samsung štanca 15.000 wafera mjesečno, što nije totalno nerealna brojka za takvu mainstream karticu, to je teroetski otprilike 2 milijuna čipova, da je 35% čipova defektno to daje mogućih 1.3 milijuna GA104 čipova mjesečno. To je sasvim solidna brojka i govori, pa taman da je Samsung radio trećinom te brzine, da je ova nestašica jer Nvidia nije slala čipove i kartice van, a ne zato jer Samsung ne može ništa proizvesti. S time da se dio tih od tih 35% vjerojatno može i iskoristiti za neku slabiju varijnatu kasnije.

Mislim da će sad ova prva velika pošiljka koja se čuvala zadnji mjesec-dva stabilizirati stanje na tržištu, a onda će kontinuirani dotok novih biti sasvim dovoljan da bude za kupiti normalno kartice u trgovinama.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 08:26   #2370
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Vidim da AMD u svojim grafama ima 16Gb dok je zeleni razbacuju nekim nebuloznim brojkama vezanim za VRAM. Koliko utjecaja na performanse ima veća količina VRAMA? Koliko sam shvatio iz prethodnih postova, baš i nema. Jesam li u pravu?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na