Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2003., 09:12   #1
knezigor
Premium
 
knezigor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 412
Ne želim - save u My Documents

Dakle...
Kao što svi znamo kad odlučute spremiti neki novi dokument koji ste skinuli recimo s neta, windoze nam ponude kao prvu mogučnost da to spremimo u My Documents; BTW ja to uopče ne želim (čak što više - mrzim My Documents, i maknuo sam ga s desktopa...).
Eh sad pitanje je: kako u postavkama reći windowzima da kad kliknem SAVE oni meni ponude FILE koji ja odredim?
Stvar naravno funkcionira ako skidate više stvari pa windowsi zapamte put u odnosu na zadnji save (do prvog gašenja kompa...), ali ja bih želio da po DEFAULT-u moje "odlagalište" ne bude My Documents nego neko drugo....
Kako to podesiti, i da li je to moguće podesiti za svaku vrstu dokumenta posebno (npr word doc. u jednu mapu, jpeg u neku drugu....)
knezigor je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2003., 11:23   #2
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
ja koristim mozillu pa nemam takvih problema
a i vecina dload managera ti skida fajlove tamo di zelis.
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2003., 14:26   #3
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Re: Ne želim - save u My Documents

U wordu je to jako jednostavno. Tools - Options - File Locations i upišeš što želiš. Za ostalo ne znam.

GetRight to također možeš podesiti na sličan način.

Za ostalo nisam provjerio. Meni je My Documents sasvim OK. Samo je na drugom disku.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2003., 15:23   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Re: Ne želim - save u My Documents

Citiraj:
Originally posted by knezigor
Dakle...
Kao što svi znamo kad odlučute spremiti neki novi dokument koji ste skinuli recimo s neta, windoze nam ponude kao prvu mogučnost da to spremimo u My Documents; BTW ja to uopče ne želim (čak što više - mrzim My Documents, i maknuo sam ga s desktopa...).
Eh sad pitanje je: kako u postavkama reći windowzima da kad kliknem SAVE oni meni ponude FILE koji ja odredim?
Stvar naravno funkcionira ako skidate više stvari pa windowsi zapamte put u odnosu na zadnji save (do prvog gašenja kompa...), ali ja bih želio da po DEFAULT-u moje "odlagalište" ne bude My Documents nego neko drugo....
Kako to podesiti, i da li je to moguće podesiti za svaku vrstu dokumenta posebno (npr word doc. u jednu mapu, jpeg u neku drugu....)
Ne kužim kak možeš mrziti nešto kao My doc? I maknuo si ga s desktopa a? A gdje onda spremaš stvari? C: moji papiri/moje slike?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2003., 18:03   #5
knezigor
Premium
 
knezigor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 412
Re: Re: Ne želim - save u My Documents

Citiraj:
Originally posted by tor
Ne kužim kak možeš mrziti nešto kao My doc? I maknuo si ga s desktopa a? A gdje onda spremaš stvari? C: moji papiri/moje slike?
Nenenenene........
Uopće mi ne treba prefiks "moje"....
Mislim - komp je SAMO MOJ!!!
Stvari grupiram po smislu, tipu datoteke, ili nekim drugim karakteristikama... (gole tete recimo...)
Ako samo klikam OK kad mi ponudi: SAVE - My Documents... za par dana tamo je besmislena hrpa raznoraznih file-ova po kojima onda moram kopati da nekaj nađem (znam, znam... postoji i search - ali tko bi se sjetio orginalnog naziva nečeg od prije dva tjedna, kaj mi recimo sad treba....)
Tako da bih želio da mi za određene tipove podataka sam ponudi meni poželjne mape....
knezigor je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na