Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Telemach
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2016., 22:19   #4831
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,010
Da li se taj Innbox može prebaciti u bridge mode?
Pitao sam nedugo na SZK i dobio info da ne znaju
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 23:06   #4832
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,755
njihova služba za korisnike tj tehnička podrška znaju jako malo o uređajim tj mogućnostima. Meni je neki lik rekao da oni uopće ne pružaju uslugu da radi u Bridge mogu. Nisam ulazio u rasprave
Taj verzija 45 je korak dolje naspram mog 51. Manja je brzina lana (nije gigabit) i ima samo jedan USB koliko sam vidio. Ostalo je više manje isto.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2016., 09:25   #4833
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,755
Citiraj:
Autor Smoki_Gs Pregled postova
Innbox V45 sada daju.
da, rekli su da će poslati V45. A jbg, samo neka wireless radi kako spada, ovo mi je više muka ovako koristiti.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 00:35   #4834
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
Pitanje u vezi ovog Innbox v51, kod zarucnice mi je taj ruter, brzina treba biti 30/5 i ta brzina je bila neko vrijeme, sada ne prelazi 16mbits i stalno puca veza, zvali su ove iz optime i dosado je neki klinac i kaze da zice?!!, kablovi?!! ne valjaju i da zato nije full brzina, a radilo je na 30/5 preko mjesec/dva dana bez frke, nista nisu mjenjali ni dirali i klinac im kaze da to nakon nekog vremena padne brzina zbog tih zica/kablova, i sad mi nije jasno o cem je pricao jer nisam bio tu kad je dosao klinac. Ako je prolazilo 30 full kroz ove instalacije onda mi nije jasno zasto i dalje nebi, moze neko pojasnjenje?
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 20:25   #4835
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Nekih dva tjedna nakon potpisivanja ugovora dođe danas tehničar sa ruterom (TP LINK)
i odmah kaže da je ruter polovan i ništa od novoga
No to je najmanji problem, moja linija je totalno u k... i kaže čovjek kad je vidio ormarić na kući da se čudi kako se susjedi već nisu žalili da imaju problema sa netom. Zvao popodne SZK, prijavio kvar i sad opet čekam ...nekog drugog tehničara. Baš me zanima hoće li i račun biti umanjen za vrijeme dok sam bez usluge.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2016., 03:06   #4836
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Nekim cudom ukljucili mi ipak VDSL2...

E sad, razgovarah danas bar sa 5-toro iz korisnicke podrske i 1 je znao samo sta ja kojeg vraga ocu kada sam mu rekao ajde mi ukljucite 998-M2x-M annex umjesto sadasnjeg 998-M2x-B.

Covjek kuzi, jasno mu je no... moze se hebat jer on nema kako uci u taj sustav da bi vrsio takve promjene na dslam-u

Moze profil pustat koji god ja reko, covjek je pustio ali za ovo sto sam ja trazio mora ici zahtjev u neki drugi odjel pa sad cekamo...

Inace ide 24/25Mbps i nema pucanja za sada sto recimo na drugoj kod Iskona puca mi cesto i sad vec zbog toga imam i manje... Upload mi nije toliko vazan ali ovi moroni iz optime valjda ce skuziti sta treba napraviti pa necu ostati na 1.5Mbps uploada, nadajmo se.

E da, danas kada je bio njihov tehnicar i donio router ide sad on u centralu prebaciti paricu na VDSL2 jel i ja mu spomenem da stavi odmah na 998-M2x-M annex da se ne moram ovako zahebavati a on meni izvali pa VDSL2 nema annexa ?!?

Nisam vise htio komunicirati s njim, gotovo.

I za kraj ili pocetak, ovisi kako se uzme jos fali admin password od ovog Inboxa sunce mu zarko. Iskopah cfg datoteku iz njega no opet kao i Iskonovci i ovi su nesto kriptirali i sad imamo ovo:


Citiraj:

<adminusername>admin</adminusername>
<adminpassword>crypt1478f83f5ce61b64e4613e5a58c42d56</adminpassword>
<supportusername>poweruser</supportusername>
<supportpassword>crypt3d68c53c0dc24778c3610d035cf33511</supportpassword>
Ovo je neko PHP izgelda kodiranje, mater mu... ajmo Linuxasi gdje ste ?

edit: pao je za slobodu... ode se naspavat, admin je u djepu

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 06.10.2016. u 04:41.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2016., 22:42   #4837
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 678
lol, veoma stabilan internet.
speedtest #1: 1.03mbit
speedtest #2: 11.50mbit
speedtest #3: 1.5mbit
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2016., 22:51   #4838
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
Ja imam malo borbu s infrastrukturom. Teraju me da uzmem VDSL, a ne zelim jer gubim msan.
Naime jedna grana primara spaljena mi je od groma, a nema slobodnih parica. Nema slobodnih ni u zracnom kabelu.

HT kaze problem CPE i kucna instalacija. Kucna nedavno zamjenjena, povukao opet novu nakon sto je pocelo pucati po dsl-u i useru. Gomila previse gresaka.
Zadnje povukao suludo cat6 i stavio stari adsl2+ modem.. Naravno ista stvar.

Sad Optima salje drugi modem i inzistira da predem na vdsl. Budem uzeo sikeru pa ce zamjenit u kompletu primar.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2016., 10:19   #4839
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
nakon hrpe godina opticarneta odnosno o2 carneta ovo u zadnje vrijeme forsiranje strogoće od carneta me nagnalo na prelazak na operaterov paket.Zovem prije toga optimu da najavim prelazak povoljnijem operateru, pitam za povoljnije pakete, zadržavanje korisnika, jok, samo ovo što je u ponudi.
Podnesem zahtjev preko interneta za prelazak konkurenciji, 2 dana kasnije opa zovu nude mi posebno povoljan paket TO2 20/1 za 135kn na 2 god, vdsl i novi modem. Uzeo naravno. Bilo je u vecernjim satima problema sa stabilnošću ali nakon prijavljenog kvara unutar jednog dana su riješili.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2016., 19:31   #4840
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
Dobro je kada nude nesto. Meni su rekli da vise ne postoji tehnicka mogucnost te nude smanjenje brzine, a o vdsl vise ne pricaju.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2016., 14:45   #4841
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Da li se taj Innbox može prebaciti u bridge mode?
Pitao sam nedugo na SZK i dobio info da ne znaju

Može, treba otvorit prijavu prema tehničkom odjelu (aka SMC).
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2016., 19:00   #4842
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 997
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
njihova služba za korisnike tj tehnička podrška znaju jako malo o uređajim tj mogućnostima. Meni je neki lik rekao da oni uopće ne pružaju uslugu da radi u Bridge mogu. Nisam ulazio u rasprave
Taj verzija 45 je korak dolje naspram mog 51. Manja je brzina lana (nije gigabit) i ima samo jedan USB koliko sam vidio. Ostalo je više manje isto.
Glupost, možda ne daju podršku za ono što je iza bridgea, ali taj router radi u bridge modu bez problema, samo što trebaš gnjaviti call centar da te proslijedi na tehničku podršku gdje će ti oni daljinski složiti da modem ide u bridge. Onda gubiš wireless na njemu, ali nije ni bitno, ionako je poželjno i sigurnije imati svoj AP na LAN strani.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 08:43   #4843
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo nakon 18 dana uptime-a dsl veze me jutros docekalo da se preko LAN ne mogu logirati na Innbox v45 tj. nema neta uopce... preko WiFi moze ali brzina downloada nije prelazila 6Mbps dok je upload ostao normalan.

Takodjer mreznom disku nisam mogao pristupiti... sve nesto usporeno itd...

Dali se to jos nekome desava, jel im to boljka tom, modelu da tako zblesa ?
Obican reboot routera je rijesio problem, sve stima.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 11:01   #4844
Papcina
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 39
početkom 9og mjeseca telefonija mi je prešla sa analogije na digitalno... i optima mi dodijelila Innbox V45... prije toga imao Siemens SX763....
i tako, ustekam ja taj Innbox...
kad ono brzina upload cca 850/download 1100 (!?!?)
prespajao kablove, zamijenio sve zice, izbacio splitter, ne ide i neide brze... prijavio kvar, nakon tjedan dana dodje kooperant t-coma (parica je t-com, optima je samo provider) i isto se mucio jedno sat vremena i uspio stavit brzinu kao i prije na 4mbit download... i eto, radilo tjedan dana kad ono opet na 1mbit... stavim stari SX763, brzina neta 4mbit... stavim innbox, brzina 1mbit... a telefon nikako da radi sa Siemensom jer nemam podatke...

popi*dio i zvao SZK, trazio administratorske pristupne podatke za Innbox kad kaže tip nemožemo Vam to dati, imate samo user level, sve drugo je na nama... onda tražio zamjenu modema i kaže tip imamo samo Innboxe, ALI pošaljite pisani prigovor pa ćemo Vas obavijestiti o mogućnostima...

ajd u 3pm više, ovaj Innbox teško smeće, samo jedan laptop se uspijeva spojiti na Wifi, svi drugi uređaji nemogu nikako, a da ne govorim o jačini wifi signala... da ne spominjem da brzina od 1mbit me doslovno ubija u pojam

pokušao izvuć iz cfg datoteke šifre za admin level al je sve kriptirano...

ugl, evo, ostalo im još desetak dana zakonskog roka za odgovor na prigovor, ako ne dođe idem odmah prema udrugama o zaštiti potrošača...

PS- blago vama s brzinama većim od 4mbit, meni je 4mbit plafon zbog lokacije, a tako će ostati do smrti vjerojatno
Papcina je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 22:29   #4845
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Bok, friški korisnik sam Optime i dobio sam Innbox V45 ruter.

Otvorio sam portove TCP/UDP 54800 ali ne prolazi, pretpostavljam da je na ruteru uključen firewall i da zato blokira?

Piše da je Firewall "Enabled" a ne vidim opciju editiranja postavke.

Koja je procedura da ugasim FW?

Hvala i lp
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2016., 12:25   #4846
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Citiraj:
Autor RS_BuRnOuT Pregled postova
Bok, friški korisnik sam Optime i dobio sam Innbox V45 ruter.

Otvorio sam portove TCP/UDP 54800 ali ne prolazi, pretpostavljam da je na ruteru uključen firewall i da zato blokira?

Piše da je Firewall "Enabled" a ne vidim opciju editiranja postavke.

Koja je procedura da ugasim FW?

Hvala i lp
Fora je ta da moras nazvati SZK kad imas InnBox i njih zatraziti da naprave Port Forward jer bez njih nece ici. (takvu informaciju mi je rekla gospodja iz SZK)
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2016., 12:27   #4847
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Da li se taj Innbox može prebaciti u bridge mode?
Pitao sam nedugo na SZK i dobio info da ne znaju
Moze se, ja imam Innbox V45 i radi u bridge modu. moras nazvati SZK i zatraziti da se modem prebaci u bridge mode, SZK ce to dici kao kvar na opremi i njihovi tehnicari ti prebace router u bridge mode.
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 18:32   #4848
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Ja evo već 4 dana pokušavam doznat jesam li još pod ugovorom ili nisam.
Na user stranici nikakvi podatci o tome,poslao mail SZK-u;nema odgovora,zvao 2 puta SZK,mlade dame mi ne mogu ništa reć jer kao njima te informacije nisu dostupne nego moraju prosljediti moj upit kolegama,mislim da je rekla agentima?!
Pa reko jel mogu dobit njihov kontakt-broj da ih ja nazovem i da vidim na čem sam a ne da danima čekam njihov poziv. Kaže dotična da nemaju oni kontakt broja nego da zovu na osnovu prosljeđenih zahtjeva od SZK-a. Pa ko je tu lud???
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 18:54   #4849
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Standardno, i na iskonu je tako.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 20:15   #4850
Karlo2436
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zadar
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Godfather0501 Pregled postova
Ja evo već 4 dana pokušavam doznat jesam li još pod ugovorom ili nisam.
Na user stranici nikakvi podatci o tome,poslao mail SZK-u;nema odgovora,zvao 2 puta SZK,mlade dame mi ne mogu ništa reć jer kao njima te informacije nisu dostupne nego moraju prosljediti moj upit kolegama,mislim da je rekla agentima?!
Pa reko jel mogu dobit njihov kontakt-broj da ih ja nazovem i da vidim na čem sam a ne da danima čekam njihov poziv. Kaže dotična da nemaju oni kontakt broja nego da zovu na osnovu prosljeđenih zahtjeva od SZK-a. Pa ko je tu lud???
Pa valjda imaš doma svoj primjerak ugovora na kojem piše kad je zasnovana ugovorna obveza i do kad traje. Ako si je zagubio oni imaju sve podatke. Nazoveš na besplatni telefon odjel za ugovore i dobit ćeš sve podatke. Ako ta dječurlija iz SZK bude bahata i bezobrazna pošalji prigovor na njihov mejl.
Karlo2436 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 20:43   #4851
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Citiraj:
Autor Karlo2436 Pregled postova
Pa valjda imaš doma svoj primjerak ugovora na kojem piše kad je zasnovana ugovorna obveza i do kad traje. Ako si je zagubio oni imaju sve podatke. Nazoveš na besplatni telefon odjel za ugovore i dobit ćeš sve podatke. Ako ta dječurlija iz SZK bude bahata i bezobrazna pošalji prigovor na njihov mejl.
Ma taj ugovor mi nis ne znaci kad sam jos preko telefona produzio ugovor kad je isteko al se vise ne sjecam kad je to bilo razumis? Nista drugo mi vise od njih ne treba osim da mi kazu jesam jos pod ugovorom ili ne da se mogu negdi prebacit...
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 21:06   #4852
Karlo2436
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zadar
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Godfather0501 Pregled postova
Ma taj ugovor mi nis ne znaci kad sam jos preko telefona produzio ugovor kad je isteko al se vise ne sjecam kad je to bilo razumis? Nista drugo mi vise od njih ne treba osim da mi kazu jesam jos pod ugovorom ili ne da se mogu negdi prebacit...
Razumim ja tebe .Ja sam godinama produživao ugovor preko telefona i nakon tjedan dana bi dobio ugovor .Oni imaju u sustavu sve podatke o vlasniku linije. Moraš biti uporan. Ja bi isti čas otišao od njih ali sam pod ugovorom još godinu dana.
Karlo2436 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 22:47   #4853
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor RS_BuRnOuT Pregled postova
Koja je procedura da ugasim FW?
Advanced Setup->WAN Service->trInternet.3980->Edit, maknit kvacicu sa Enable Firewall pa dolje na dnu stranice na Next i iskocit ce upozorenje, potvrdis da zelis ugasiti fw i dobit ces ovu sliku:



Apply/Save jasno ko dan vljada...

Mada sve si nesto mislim da ne blokira tebe fw nego jesi ti portove otvarao pod Virtual Servers ili negdje drugdje ? Port Triggering nije ono sto trebas...

Citiraj:
Autor n E v E n Pregled postova
Fora je ta da moras nazvati SZK kad imas InnBox i njih zatraziti da naprave Port Forward jer bez njih nece ici. (takvu informaciju mi je rekla gospodja iz SZK)
Ma lupeta bez veze... Port Forward se na Innboxu radi pod Advanced Setup->NAT->Virtual Servers i tu normalno uredis portove koje trebas.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2016., 21:21   #4854
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Optima Telekom Problem

Ovako imam pitanje. Uskoro će biti 10 godina kako sam korisnik Optima Telekom i dosada sam bio manje više zadovoljan. No međutim od negdje 3 mjeseca ove godine malo malo počinju konstantni problemi, gdje ja u prosjeku minimalno jednom mjesečno moram zvati njihovu SZK, jer ili puca veza i do jako (jednom mi je rečeno da je pukla preko 150 puta tijekom noći), ili nešto ne valja s OptiTVom, ili ne isporučuju brzinu koju su rekli da mogu, i koja doduše bude (evo naprimjer sad sam obavio mjerenje i je, 10Mbps-a je), ali u dosta slučajevima ako dobijem sedam dobro je. Ističem da imam dva OptiTV prijemnika i REČENO mi je na SZK da mogu i uz to bez problema imati 10Mbps, i imao sam......evo i nekidan je bilo, dok su oba prijemnika bila uključena. I sad su u biti, ali danas opet morao zvati SZK i nakon duuuugog razgovora s agenticom došli smo do zaključka da je otišao LAN port na modemu, koji nije ni 2 mjeseca star. Ističem da sam taj isti modem dobio od tehničara koji je bio prije tih ni dva mjeseca i rekao za moj prošli modem da se grije, da je počeo žutit....da će ga slat u ZG da ga testiraju....itd......uglavnom nisam dobio nikakvu povratnu informaciju.

Također su tehničari bili i u kući, promijenili utičnicu, pa su onda prebacili na TCom da oni promjene paricu.....što i jesu, i jedno vrijeme je bilo ok, ali onda je opet počelo pucanje, problemi s OptiTV itd itd.......ima toga još tu "vozanja" tamo vamo i uvijek se sve "sredi", ali imam dojam da je to samo krpanje. Dok smo bili preko TComove centrale, a koristili Optimu bilo je sve manje više ok, iako je i tu znalo biti problema. Ali od 3 mjeseca ove godine prešli smo baš na Optiminu centralu tu gdje živim i tu počinju svi gore nabrojani problemi.....i još njih koje nisam ni nabrojao.

Uglavnom da ne duljim, pošto je već poprilično frustirajuće zvati SZK i slušati savjeti, gledati kako brzina koja je dogovrena se ne isporučuje, a naplaćuje se....itd, imam li ja uvjete za raskid ugovora s Optima Telekom na osnovu da jednostavno nisam zadovoljan uslugom koju pružaju.

Svaki savjet i rješenje je dobro došlo.

Unaprijed Vam se zahvaljujem.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 22:28   #4855
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
Ako oni kazu da vise ne postoje tehnicki uvjeti onda mozes raskinuti ugovor bez penala.

Tako su meni prosli tjedan pa ce ipak pokusati s vdsl-om. Ma stvar je u tome da je njihov annex a vise osjetljiv na lose parice i portove.

Sent from my Lenovo A7020a40 using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 23:42   #4856
Karlo2436
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zadar
Postovi: 19
Prije zvanja njihovog SZK preporučio bih ti da prvo popiješ dva aspirina i nešto za želudac. Nije šala. Što se tiče raskida ugovora tu bi moglo biti natezanja s njima pa se pripremi na dugtrajnu borbu. Pravda je na tvojoj strani jer oni nemogu ili ne žele ispuniti svoj dio ugovorne obveze.Ja ih više ne zovem i ne šaljem mejl osim u slučaju da mi internetska veza prekida i ako mi je brzina ispod zakonskog minimuma. Samo čekam još godinu dana do kraja ugovorne obveze.
Karlo2436 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 17:12   #4857
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
Mene zove danas tehnicar kak bi doso on u ponedjeljak migrirat na vdsl, ali odmah poceo kukat. Po njemu xdsl (znaci niti adsl niti vdsl) ne mogu vise od 12mbit jer su parice katastrofa.

Nezz sta bi im reko na to.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 20:57   #4858
Karlo2436
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zadar
Postovi: 19
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Mene zove danas tehnicar kak bi doso on u ponedjeljak migrirat na vdsl, ali odmah poceo kukat. Po njemu xdsl (znaci niti adsl niti vdsl) ne mogu vise od 12mbit jer su parice katastrofa.

Nezz sta bi im reko na to.
Ja bih radije ostao na ADSL2+ 10Mbs. Ako imaš Innbox V45 ili 51 on je kompatibilan sa VDSL2 i ADSL2+.Nema veze što piše xdsl jer kad otvoriš postavke routera na vrhu ti piše da li si na ADSL2+ ili VDSL2.Max propusnost od 12Mbs ne znači da ćeš toliko mjeriti na speedtest-u nego manje. Koliko je meni poznato ADSL2+ se bolje nosi sa brzinama do 10Mbs. Ipak se konzultiraj sa tehničarom jer on zna najbolje stanje na terenu.
Karlo2436 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 23:20   #4859
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
Problem sam ja sto ne prihvacam takvo stanje. Naterao sam ih prije 6 godina da pritisnu HT i da se zamjeni zracni kabel i reglete na izvodu. Izgleda da je vrijeme za sanaciju primara.
720 metra prema DIS-u, a vjerujem da je problem do annex A jer tko je god na annex B nema problema.
S maksimalne brzine pocetkom travnja od 19Mbit spao sam na 12Mbit, a ni to nije stabilno pa padne ispod 9Mbit i skuplja CRC.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 16:58   #4860
Karlo2436
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zadar
Postovi: 19
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Problem sam ja sto ne prihvacam takvo stanje. Naterao sam ih prije 6 godina da pritisnu HT i da se zamjeni zracni kabel i reglete na izvodu. Izgleda da je vrijeme za sanaciju primara.
720 metra prema DIS-u, a vjerujem da je problem do annex A jer tko je god na annex B nema problema.
S maksimalne brzine pocetkom travnja od 19Mbit spao sam na 12Mbit, a ni to nije stabilno pa padne ispod 9Mbit i skuplja CRC.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Pošto je prošlo 6 godina od zadnje sanacije vrijeme je da ti ponovno saniraju.Sve im to lijepo obrazloži jer sa 19Mbs na 12Mbs je veliki pad. Traži da ti tehničar sanira. Oni u sustavu imaju stanje tvoje linije godinama unazad.
Ja ne znam koji paket imaš TO2 10Mbs ili TO2 20 Mbs i predpostavljam da si na ADSL2+.Optima koristi annex a dok za annex b moraš njih pitati da li te mogu prebaciti.
Karlo2436 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na