Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2009., 15:46   #1
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Rješenje storeaga do cca 130 kn

treba mi neki storage koji bi radio preko USB-a, a da bude cijenom sto povoljniji. kapacitet bi trebao biti od 8GB pa na dalje. estetika nije bitna, samo funkcionalnost.

rjesenja su: ( a oko prvog sam totalni noob )

1. kupiti HDD manjeg kapaciteta tu na trznici i nekako ga spojiti na USB. sto bi mi za to trebalo? HDD case?

2. kupiti USB memoriju, primjerice
stick od 8GB za 110kn
http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.209.137
ili http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...=0&Sifra=20910

3. kupiti neku jeftiniju memorijsku karticu i preko card readera spojiti na taj USB, no USB stickovi su cijenom i jeftiniji od memorijskih kartica veceg kapaciteta, pa se ova treca varijanta ne isplati.


sto se tice prvog rjesenja, dal bi mi bilo dovoljno da kupim neki 3.5" case, al koliko vidim nema ih do 100kn, osim onog rozog icy boxa u linksu, no to je za 2.5" diskove, a tesko da cu naci neki rabljeni HDD iz laptopa za cca 40-50kn, zar ne? postoji li neki jeftiniji nacin da spojim HDD na USB? neki kabel, pretvarac SATA na USB? dajem bezveze primjere, ne znam dal toga ima
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 16:02   #2
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Po meni bi bilo najbolje rješenje s hard diskom jer je i brži i možeš naći većeg kapaciteta, a i 8GB stick baš i nije neki storage. U vezi prve opcije imaš ovo samo što košta malo više od 130kn a i još moraš nabaviti hard pa te sve skupa dođe do nekih 200kn.
daki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2009., 16:51   #3
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
ako ti je 8 GB dosta prostora onda uzmi taj stick, inaće uzmi 2.5" disk (3.5" je (pre)velik)

prijenosni disk
- ako ti padne kada radi moraš imati sreću da ne rikne
- brži je
- puno veći kapacitet (320GB imaš već za 466 kn + externo kućište za 100 kn)

usb stick
- manji po dimenzijama
- ako ti padne nisi u strahu da neće raditi (posebno ako je i gumiran)

loše je samo što je 130 kn premalo za disk
jedino ako nađeš nekoga tko prodaje 20-40GB 2.5" disk pa uzmeš za 50 kn i kupiš kućište za njega
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 17:48   #4
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
hvala vam. vidim da postoji i onaj adapter, jedino sto kosta 150kn...uzeo bih to da mi treba veci kapacitet. posto mi ne treba veci kapacitet od cca 40GB, pokusat cu naci neki 2.5" disk manjeg kapaciteta i jeftinije cijene pa ga staviti u case.

a ako ne nadem jeftiniji 2,5" hard, uzet cu stick od 8 GB....iako bi mi bolje dosao hard od cca 20GB. samo da provjerim jos jednom: ako nadem hard iz laptopa manjeg kapaciteta, samo ga stavim u:
http://www.diskont24.com/product.php?productid=5040 ili
http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.603.065
i to je to? (napaja se preko USBa pretpostavljam, ne trebam jos neke zice vuci...da skratimo, radi kao USB stick - plug'n'play?)
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 00:25   #5
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
bas tako radi ,kao usb stick ali ga u my computer proepoznaje kao hdd ne kao removable.

ALI: uzmi ovaj ICY box,nemoj ovaj drugi jer cesto treba dodatno napajanje da bi radio,a aovaj ICY provjereno radi samo s jednim kablomk. Ubodes i gas.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 07:21   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Ovo te dođe taman tih 130kn, a može se koristiti sa svim hardovima (2,5", 3,5", bilo IDE bilo SATA). Meni je par puta dobro došlo radi backupa harda koje sam vadio iz raznih konfi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 20:34   #7
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
e super, hvala....sad barem znam sve moguce varijante. thx.
reboot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na