Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2023., 20:42   #31
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Znam da je long shot, ali sređujem Thinkstation P500 za homelab i nisam na vrijeme naručio Flex adapter za M.2 disk, prije ih je bilo na AliExpressu, sad ih više ne mogu naći. Također na geizhals.de i ebay.de nema ponuda po nekoj normalnoj cijeni. Cijena je bila nekih 50-ak €, toliko sam i spreman dati, imaju neke nebulozne pod 200€, ali to nema veze s pameću.

Tako da, zna li eventualno netko nekoga u Lenovu da ga priupita gdje se to u Europi uoće može nabaviti, našao sam neke danske i češke stranice, ali ne ulijevaju baš povjerenje da je to uopće funkcionalno. Marketinški broj artikla je 4XH0G78729, FRU je 00FC864 ili 00FC950, to je isti artikl, samo je se FRU mijenjao.
Pitaj naše ovlaštene servise. Mislim da ti je to najbrže, kakva cijena bude, pojma nemam.



Sent from my 2201116SG using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 22:46   #32
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Takoc, nabavljeno i drugo napajanje za drugi NUC. Sad se poigrati još s Proxmoxom i staviti ih u cluster.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 23:02   #33
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Planiras i treci node/qdevice za kvorum ili..? Ako ne, mozda bi trebao 👍

https://youtu.be/TXFYTQKYlno?si=Mk2YvkmiBZJbu4qL


Inace, malo se igram s tim homelabanjem zadnjih nekoliko godina cisto da si zabavljam mozak i nesto naucim. Od opreme se skupilo svega:

NAS: DS220+ (2x12TB, 10GB RAM, vrti se gore Proxmox Backup Server VM).
Proxmox: M910q (i7 7700t, 64GB RAM, 1TB NVME, ubacen bakreni heatsink umjesto aluminijskog). Nisam planirao ici u cluster vode.
Par RPI Zero 2 glume Pihole (USB-ETH adapteri, podesen virtualni IP preko Keepalived-a u slucaju da jedan RPI crkne - drugi preuzima posao iza uvijek istog IP-a. Syncaju se preko GravitySynca). U procesu sam vrtualiziranja jedne instance Piholea na Proxmoxu i shodno tome izbacivanje jednog RPI-ja iz jednadzbe.
Ruter AC86U Merlin fw.
Switch SG108E.
UPS APC SMT750IC za sve navedeno.

U dolasku je mini PC (N100, 16GB RAM, 4x2.5 Gbps) za Opnsense + imam jos jedan SG108E i imam sa strane AC68U pa cu se malo poigrati s firewallom i (nadam se) segmentiranjem mreze (VLAN-ovi i sl.).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 04.01.2024. u 00:00.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2024., 08:09   #34
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Planiras i treci node/qdevice za kvorum ili..? Ako ne, mozda bi trebao ��

https://youtu.be/TXFYTQKYlno?si=Mk2YvkmiBZJbu4qL


Inace, malo se igram s tim homelabanjem zadnjih nekoliko godina cisto da si zabavljam mozak i nesto naucim. Od opreme se skupilo svega:

NAS: DS220+ (2x12TB, 10GB RAM, vrti se gore Proxmox Backup Server VM).
Proxmox: M910q (i7 7700t, 64GB RAM, 1TB NVME, ubacen bakreni heatsink umjesto aluminijskog). Nisam planirao ici u cluster vode.
Par RPI Zero 2 glume Pihole (USB-ETH adapteri, podesen virtualni IP preko Keepalived-a u slucaju da jedan RPI crkne - drugi preuzima posao iza uvijek istog IP-a. Syncaju se preko GravitySynca). U procesu sam vrtualiziranja jedne instance Piholea na Proxmoxu i shodno tome izbacivanje jednog RPI-ja iz jednadzbe.
Ruter AC86U Merlin fw.
Switch SG108E.
UPS APC SMT750IC za sve navedeno.

U dolasku je mini PC (N100, 16GB RAM, 4x2.5 Gbps) za Opnsense + imam jos jedan SG108E i imam sa strane AC68U pa cu se malo poigrati s firewallom i (nadam se) segmentiranjem mreze (VLAN-ovi i sl.).
Iskreno nemam pojma. U igri je još jedan HP Proliant MicroServer Gen8 (koja konfa točno nemam pojma, još je u Norveškoj). Ustvari to su male kombinacije, ako frendu ne treba HP onda mu ide NUC a ako mu treba HP onda mi ostaje NUC. A za taj treći još ni nemam napajanje.

Imam 2 NUC-a plus NAS QNAP TS-219P II, 2 TB (ovog namjeravan zamijeniti uskoro za veći) + 4 TB HDD. Morat ću se "poigrati" sa svime time.

Još da na nekaj mogu prikačiti jedno 6 diskova od 500GB ali to je druga priča.

Moram popisati kaj sve imam od opreme.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2024., 18:20   #35
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Hah, napravio cluster

__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na