Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2019., 12:53   #8821
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Aj brzinsko pitanje za korisnike TC-a 7200,... prešao sam sa promotivnog paketa 120/15 Mbps na 150/15 Mbps prije nekih desetak dana, prekjučer mi je stigao ugovor na mail pa zaključujem da je slanjem ugovora ta opcija sad i uključena,... no i dalje putem kabla na TC7200 imam 115 do 120 Mbps download, upload je kao i prije 14,5 do 15.5 Mbps (mjerio u razno doba dana više puta) pa je pitanje da ne kopam sad po temi da li je to plafon (120 Mbps) za TC ili može on i brže (pa zapravo još nisu uključili opciju)?
Postovani susjed, nisu ti radili nikakvih problema (trazili da vratis B.net karticu), ako nisu cudno, pa ipak si kako kazes mijenjao paket.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 13:48   #8822
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Dobivamo li Hrt HD kao i MAXtv?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 14:43   #8823
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Dobivamo li Hrt HD kao i MAXtv?
Ag008 legendo naša stara
na maxtv su samo testno(stalno) sletjeli HRT 1,2,3,4 HD ready HEVC kanali,dakako da je slika dosta bolje nego na SD smeću od slike posebno na ovim našim velikim televizorima.
Ali od 1.7 bi trebao doć prvo novi SW za maxtv box a onda FullHD HRT kanali.
Vjerovatno će uskoro bit ubačeni i kod A1 tj. Bnet.
A pošto svi već imamo Nova TV FullHD kanal uz ova 4 HRT FullHD kanala još jedino od nacionalnih ostaje RTL Hrvatska, ali oni su rekli da bi i oni trebali krajem godine preć skroz u HD.Tako da bi do konca godine sve to trebalo ić u FullHD rezoluciji.

Zadnje izmijenjeno od: Mate22. 26.06.2019. u 17:06.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 20:43   #8824
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Aj brzinsko pitanje za korisnike TC-a 7200,... prešao sam sa promotivnog paketa 120/15 Mbps na 150/15 Mbps prije nekih desetak dana, prekjučer mi je stigao ugovor na mail pa zaključujem da je slanjem ugovora ta opcija sad i uključena,... no i dalje putem kabla na TC7200 imam 115 do 120 Mbps download, upload je kao i prije 14,5 do 15.5 Mbps (mjerio u razno doba dana više puta) pa je pitanje da ne kopam sad po temi da li je to plafon (120 Mbps) za TC ili može on i brže (pa zapravo još nisu uključili opciju)?

Može TC bez problema na 150 Mbit/s. Nisu ti digli brzinu. Nema veze ugovor.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 02:52   #8825
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Postovani susjed, nisu ti radili nikakvih problema (trazili da vratis B.net karticu), ako nisu cudno, pa ipak si kako kazes mijenjao paket.
Nisam ni mislio prelaziti na novi paket ali su mi na računu za svibanj napisali obavijest da mi uskoro ističe promo paket 120/15 za 10 kn i da će na slijedećem računu naplatiti paket po punom iznosu no istovremeno su mi na računu za svibanj već obračunali paket 120/15 po punom iznosu pa sam ih nazvao i pristojno pitao kaj ne bi trebala doći obavijest malo ranije jer ako dođe sa računom onda nije obavijest

... lik koi mi se javio u SZK je pogledao račun, ispričao se i rekao da će mi smanjiti račun i javiti se kad je to napravio.
Nakon toga sam mu rekao da kak osam sad zaprimio obavijest da mi ističe promo period za 120/15, da želim otkazati uslugu i lik je rekao ok i napravio to.

Onda sam ga pitao da li mi može uključiti promo 150/15 za 15 kn pa je rekao da nemre jer je on vezan za nove pakete, a ja sam još na starom ali mi je ponudio prelazak na novi paket na što sam m urekao da ću razmisliti i da ću mu se javiti.
Nazvao sam se poslijepodne, no lika u SZK s kojim sam razgovarao više nije bilo pa mu je cura koja se javila ostavila poruku da me nazove.

Slijedeći dan su me zvali 2 ili 3 puta prijepodne no nisam se javljao na pozive nego sam ih nazvao ponovno poslijepodne i naravno lika sa kojim sam prvi dan pričao opet nije bilo, no neki drugi mi je rekao da vidi što smo pričali pa sam njemu rekao da su malo neozbiljni jer ja još nisam račun platio samo zato što ne znam na koji iznos. Lik se ponovno ispričao i rekao da vidi da vidi da sam dugogodišnji korisnik koji nikad nije kasnio s plaćanjem i odmah mi smanjio račun i rekao koliko da platim.

Uglavnom da skratim, onda smo još malo proljudikali i kako je ponovno sa njihove strane bio odgovor da može 150/15 samo uz novi paket, onda je moje pitanje bilo kaj mi treba novo od opreme za novi paket na što je rekao da mi ne treba ništa od hardvera na što sam mu spomenuo da ću bolje ostati na starom paketu nego da mi uzmu karticu na što je lik rekao da mu je jasno i da ako postojeći hardver radi ok neće ništa mijenjati... za sad nitko ništa ne zove pa ćemo vidjeti da li će tako i ostati... ako me ipak pokušaju zaje***i, raskinuti ću ugovor i napisati par riječi HAKOM-u


Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Može TC bez problema na 150 Mbit/s. Nisu ti digli brzinu. Nema veze ugovor.
Bum ih pustio još tjedan dva pa ću onda zvati, nije mi bitno da li je 120 ili 150 Mbps down prek kabla (na žici mi je ionako samo PS4 i jedan PC) sve dok imam stabilnih i stalnih 80-90 Mbps prek WiFi-a na 2.4 Ghz bez ikakvih problema na mreži.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 14:46   #8826
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Nisam ni mislio prelaziti na novi paket ali su mi na računu za svibanj napisali obavijest da mi uskoro ističe promo paket 120/15 za 10 kn i da će na slijedećem računu naplatiti paket po punom iznosu no istovremeno su mi na računu za svibanj već obračunali paket 120/15 po punom iznosu pa sam ih nazvao i pristojno pitao kaj ne bi trebala doći obavijest malo ranije jer ako dođe sa računom onda nije obavijest

... lik koi mi se javio u SZK je pogledao račun, ispričao se i rekao da će mi smanjiti račun i javiti se kad je to napravio.
Nakon toga sam mu rekao da kak osam sad zaprimio obavijest da mi ističe promo period za 120/15, da želim otkazati uslugu i lik je rekao ok i napravio to.

Onda sam ga pitao da li mi može uključiti promo 150/15 za 15 kn pa je rekao da nemre jer je on vezan za nove pakete, a ja sam još na starom ali mi je ponudio prelazak na novi paket na što sam m urekao da ću razmisliti i da ću mu se javiti.
Nazvao sam se poslijepodne, no lika u SZK s kojim sam razgovarao više nije bilo pa mu je cura koja se javila ostavila poruku da me nazove.

Slijedeći dan su me zvali 2 ili 3 puta prijepodne no nisam se javljao na pozive nego sam ih nazvao ponovno poslijepodne i naravno lika sa kojim sam prvi dan pričao opet nije bilo, no neki drugi mi je rekao da vidi što smo pričali pa sam njemu rekao da su malo neozbiljni jer ja još nisam račun platio samo zato što ne znam na koji iznos. Lik se ponovno ispričao i rekao da vidi da vidi da sam dugogodišnji korisnik koji nikad nije kasnio s plaćanjem i odmah mi smanjio račun i rekao koliko da platim.

Uglavnom da skratim, onda smo još malo proljudikali i kako je ponovno sa njihove strane bio odgovor da može 150/15 samo uz novi paket, onda je moje pitanje bilo kaj mi treba novo od opreme za novi paket na što je rekao da mi ne treba ništa od hardvera na što sam mu spomenuo da ću bolje ostati na starom paketu nego da mi uzmu karticu na što je lik rekao da mu je jasno i da ako postojeći hardver radi ok neće ništa mijenjati... za sad nitko ništa ne zove pa ćemo vidjeti da li će tako i ostati... ako me ipak pokušaju zaje***i, raskinuti ću ugovor i napisati par riječi HAKOM-u
Znaci ipak to bas nije islo glatko iz prve, a vrijeme ce pokazati kako ces uskoro i proci.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 16:19   #8827
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
ja na 2.4ghz nemogu dobit vise od 40-ak mbita ni dok sam centimetar udaljen od rutera, ni na mobu ni na lapu...dok ih zoves samo kazu da oni ne garantiraju brzinu preko wifi-ja nego samo preko žice.
Na 5ghz isto nece puno vise, ponekad povuce blizu 50mbita i to je to. Žica je 150/15 no prob.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 17:09   #8828
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Na WiFi gotovo nitko ne garantira bandwith zato jer ovisi o xy detalja:
- slobodni kanal / susjedi
- za ove veće brzine treba MIMO 2x2 ili 3x3 radio (na obje strane), ako je 1x1 odmah je bitno manje
- kvaliteta WiFi chipa + igrokaz sa drajverima
- ...

Koji router imaš (možda TC7200) ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 17:20   #8829
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
165 kn mjesecno, ugovor na 2 godine, internet flat brzine meni dobrih 50 Mbit + TV (uz prosireni paket) sportklub kanali u hd-u. Taj sportski dio mi je najbitniji, znaci imam 4 sportkluba u hd i jos 3 u sd. Ostali sport kanali nisu nesto kvalitetni.

Do sad sam isto placao 20 kn jeftinije, ali mislim da je i ovo povoljna cijena, zar ne ?

Ne da mi se zezati sa mijenjanjem opreme dok sve radi dobro.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 18:44   #8830
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Znaci ipak to bas nije islo glatko iz prve, a vrijeme ce pokazati kako ces uskoro i proci.
<