Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2013., 00:29   #1411
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nas mi je jako interesantan jer su podaci dostupni bez da radi komp

recimo, postoji jedan uredjaj koji sam odavnije probao, radi se o Noontec V8 Nas

mozda ga opet uzmem samo pitanje jel ima kalvih custom firmwarea
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 06:48   #1412
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Custom Firmware za NAS? Čemu?

Osobno korisim Buffalo NAS LinkStation, nutra su 2 HDDa u RAID0 i na Gb Ethernetu.
Navedeni NAS ima sve živo i mrtvo od opcija, kao što su:
http://www.buffalotech.com/products/...inkstation-duo
http://www.expertreviews.co.uk/netwo...specifications
http://www.xbitlabs.com/articles/net...n-pro-duo.html

- LinkStation™ Pro Duo offers high performance RAID network storage and backup for home and small business users. Access terabytes of storage and share files quickly and efficiently, at speeds up to 72 MB/s.

Sve u svemu baci i oko na eBay, lako kupiš samo kućište a diskove kupiš ovdje...

EDIT:
Sad sam pogledao na što si mislio... Nisam probao, vidio niti testirao spomenuti V8.

Osobno sam mislio na nešto ovako:
http://www.links.hr/?naziv=eksterno-...kl=051.604.018
http://www.edigital.hr/Mrezna_pohran...?backurl=clear
http://www.edigital.hr/Mrezna_pohran...?backurl=clear
http://www.edigital.hr/Mrezna_pohran...?backurl=clear

http://www.edigital.hr/Mrezna_pohran...na-p36691.html

+

Diskovi po želji.
Naravno, sve to skup ima onu stavku koliko para toliko muzike.

Zadnji savjet.
Ukoliko ćeš krenuti u nabavku NASa, obrati pažnju na sljedeće:
1. Buku
2. Zagrijavanje diskova
3. Brzinu prijenosa podataka
4. Koji datotečni susav koristi NAS. Npr. moj koristi XFS, što skoro pa doslovno znači da je disk ne upotrebljiv van NAS uređaja.

Meni je brzina oko 25-35MB/s, što mi je više nego dovoljno kada prebacujem FullHD filmove.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 26.04.2013. u 22:37.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 22:03   #1413
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Pogodnosti:
- Svi filmovi, serije, muzika lako su prijenosni te dostupni svim uređajima u mreži (WLAN i LAN) bez potrebe paljenja računala i dodatnog trošenja struje

€)
e pa meni je moj komp ujedno i NAS (unutra 4 HDDa) - prek LANa koji sam razveo u 3 (tri) sobe imam pristup bilo čemu, bilo kad i opet komp je spreman (24-7) kad treba na njemu nešto raditi.

tak da ja ne vidim prednost i praktičnost zasebnog NAS servera pred ovim što sam ja napravio..al 100 ljudi 100 čudi - 100 žena 200 sisa...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 23:05   #1414
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
1. Pa recimo ti halaš neku tešku igru online, bitan ti je svaki frame, a žena ti baš u tom trenutku gleda FullHD film od 15GB...

2. Nema hebanja sa sharanjem

3. Prenosivost

4. Najvažniji dio, potrošnja struje 10-14W naspram 300-800W, ovisi o računalu.

5. Brdo opcija, neke koje ja koristim:
- mail report (ako nešto ne štima, mail odmah javi)
- power managment (NAS se gasi u 01.00h, a pali u 16.30h, vikendom se pali u 9.00 hasi u 02.00h), što daje dodatnu uštedu na potrošnji besramno skupe struje

Nadalje, složi se Cloud ili WebAccess
Pa zatim, složiš torrent direktno na NASu, opet, ušteda na struji.
ili DLNA server.

Sve u svemu 4TB kojih čovjek lako odnese frendu...
Radi zasebno sa izuzetno niskom potrošnjom.

I zašto su meni NAS uređaji mrak, jer nemam PC nego sve laptopi koji svaki zadovoljava svoje potrebe, a svi oni zajedno troše opet manje struje, trebaju manje kablova (samo 1 za struju) i tu i tamo dodatni za LAN, iako mi je sve većinom na WLANu... I sve to zajedno stavim pod jednu ruku i ponesem kamo god...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 12:48   #1415
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
1. Pa recimo ti halaš neku tešku igru online, bitan ti je svaki frame, a žena ti baš u tom trenutku gleda FullHD film od 15GB...

2. Nema hebanja sa sharanjem

3. Prenosivost

4. Najvažniji dio, potrošnja struje 10-14W naspram 300-800W, ovisi o računalu.

5. Brdo opcija, neke koje ja koristim:
- mail report (ako nešto ne štima, mail odmah javi)
- power managment (NAS se gasi u 01.00h, a pali u 16.30h, vikendom se pali u 9.00 hasi u 02.00h), što daje dodatnu uštedu na potrošnji besramno skupe struje

Nadalje, složi se Cloud ili WebAccess
Pa zatim, složiš torrent direktno na NASu, opet, ušteda na struji.
ili DLNA server.

Sve u svemu 4TB kojih čovjek lako odnese frendu...
Radi zasebno sa izuzetno niskom potrošnjom.

I zašto su meni NAS uređaji mrak, jer nemam PC nego sve laptopi koji svaki zadovoljava svoje potrebe, a svi oni zajedno troše opet manje struje, trebaju manje kablova (samo 1 za struju) i tu i tamo dodatni za LAN, iako mi je sve većinom na WLANu... I sve to zajedno stavim pod jednu ruku i ponesem kamo god...
a gle...ti si naveo te argumente al i nisu ti baš nešto... - čisto sumnjam da onaj ko pita treba nešto tako mobilno kako ti prezentiraš (pod ruku i ajmo),

a u konačnici ova moja izhvedba košta manje.
a opet ovdje 90% korisnika ima para tako da potrošnja struje nikako nije bitna stavka (ono, iskešira 2000 kn za grafu, ili 1500 za proc, il 1000 kn za kutiju).
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 12:56   #1416
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
a opet ovdje 90% korisnika ima para tako da potrošnja struje nikako nije bitna stavka (ono, iskešira 2000 kn za grafu, ili 1500 za proc, il 1000 kn za kutiju).
Da te pitam Jel ti osobno placas struju kod kuce ili starci jos financiraju rezije?

Struja nikako nije zanemariva stavka bez obzira koliko novca potrosio na komponente, zasto bacati pare ako nemoras.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 13:29   #1417
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Ovako vlasnik sam Synology NAS uredaja DS212J koji mi je u 6mj ustedio 500kn struje pa si ti misli.. Druga stvar NAS je uvijek dostupan cak imam i DDNS pristup njemu tako da ako mi nesto i ostane na kompu a treba mi negdje dalje uvijek mogu do tih podataka. Druga stvar imam automatski download slozen na njemu preko sabnzb.a i drugih programa. Znaci na meni da pogledam neku seriju ostaje da stavim titlove ako mi treba. Cak sam skida i wdtv metadata info za serije.
Po meni je NAS uredaj najbolja investicija koju sam rjesio u zivotu.
Meni su cak 2 wdtv uredaja u mrezi i oba su sa zicom spojena. Jos jedino cekam gbitni ruter da mi dode i to je to.
Kao sto je kolega spomenio automatski se pali i gasi. Isto tako moj je poprilicno tih u opce ga necujem da radi a diskovi su propisno hladni. E da potrosnja kad oba diska rade 20w kad nerade pisljivih 10w
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 14:49   #1418
zele
Registered User
 
zele's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: split
Postovi: 51
Pozdrav svima...imam WD TV Live Streaming Media Player, reinstalirao sam Win 7 i sada imam problem sa spajanjem MediaPlayera sa laptopom...odradio sam sve kao i prije ali kad idem na opciju Windows Shares, vrti beskonacno...kod prvog pokusaja se pojavio prozorcic, kao i obicno, user: anonimus i passvord:.......neznam koji je i prije bio...ja bi kliknuo na daljinskom strelicu u desno i pojavila bi se zelena kvacica i onda bi isao na Windows Shares i otvorio bi mi sharane foldere...sad nece da nikako pokaze tu zelenu kvacicu i onda sam promijenio passvord i stavio pass od osnovne grupe i kliknuo da ga zapamti ali to nije to...
samo da napomenem, imam 2 WD TV Live, jedan u boravku drugi u sobi, oba nemogu spojit sa laptopom posli reinstalacioje windowsa..

Zadnje izmijenjeno od: zele. 17.05.2013. u 16:35.
zele je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 12:44   #1419
pupa265
Premium
Moj komp
 
pupa265's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Split
Postovi: 41
Kupujem WD TV Live te me zanima koji je najbolji bežični način da dijelim video i muziku sa PC-a na WD TV live.

PC se nalazi u mojoj sobi, a WD TV će se nalazit u dnevnom boravku. Znam da je žični način najbolji, pogotovo za 720p filmove, ali mi ta opcija ne dolazi u obzir.

Trenutno imam router u sobi, da li je potrebno na njega staviti bolju wifi antenu?ili bolju wifi antenu na PC?
pupa265 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 12:48   #1420
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Koji router imaš? Kolika je udaljenost između WD i routera?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 13:41   #1421
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
sve ti to ovisi koliko prepreka imas mozes gledat filmove do varijabilnog bitrate od 15mbs na G wi-fi mrezi na N mrezi preko 20 sto ce ti biti dovoljno za 90% filmova koje ces gledat.
imas 3 opciju preko elektricnog kabela mozes povezat wdtv i komp ali ti treba adapter cca 700kn
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 21:38   #1422
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Da Vas pitam, jel netko probao upogonit 3D film na WDTVu i Samsung TV-u ? Ono, side-by-side bi kao trebalo raditi ? Ima tko iskustva ?
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 08:11   #1423
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
ja imam phillips 3d tv i radi bez greske. Sama slika je ok i sve sljaka ali, imas problem sa OSD.om od wdtv.a lomi se na pola i radi problem. Ocito nije kompaktibilan sa 3d slikom to bi bilo lijepo kad bi u wd.u rjesili ovaj problem ali nije da me previse to dira i smeta. Gledao sam i sbs i ou tako da sve sljaka.
Da to upogonis ides ovako upalis film krenu ti dvije slike tj SBS i onda na tv.u 3d opcije SBS normalni ukljucis i slika ti se preklopi upalis coroskope i gledas.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 10:03   #1424
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
sve ti to ovisi koliko prepreka imas mozes gledat filmove do varijabilnog bitrate od 15mbs na G wi-fi mrezi na N mrezi preko 20 sto ce ti biti dovoljno za 90% filmova koje ces gledat.
imas 3 opciju preko elektricnog kabela mozes povezat wdtv i komp ali ti treba adapter cca 700kn
samo bi se nadoveza da adapteri za lan priko struje nisu 700kn, novi u dućanu su 340 kuna (kupuju se odvojeno i komad je cca 170kn), a priko oglasnika se mogu naći oba za cca 200 kn

edit: sad vidim da ima kupit i u paru za 298 kn, nove u dućanu...
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 10:30   #1425
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
ocito je stvar pojeftinila nisam stvarno dugo provjeravao cijenu...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 14:53   #1426
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
OK, onda si uredno mogu pripremiti 3D filmove prije nego stigne telka Hvala
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 17:12   #1427
pupa265
Premium
Moj komp
 
pupa265's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Split
Postovi: 41
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koji router imaš? Kolika je udaljenost između WD i routera?
Router je Gigaset SX763 WLAN....udaljenost je 15m zračne linije s time da su 3 zida između sobe i dnevnog boravka...
pupa265 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 22:13   #1428
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
jel mozes nekako probat napraviti testni trasfer izmedu dnevne i racunala na LAN.u ako si u mogucnosti. ako ti je transfer rate oko 2mb/s onda vrijedi ono sto sam gore napisao ako je manje npr. 1.5mb/s onda ces tesko bilo koji film koji ima varijablini bitrate od 10mbita proturit kroz wi-fi. Ali da se razumijemo 90% filmova 720p kvalitete ce ti sljakat jer 720p ima bitrate oko 4.5mbit/s prosijek imaju neki i vise ali slabo. u prijevodu brzina prijenosa ti treba biti oko 700kb/s do 1mb/s
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 22:43   #1429
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
jel mozes nekako probat napraviti testni trasfer izmedu dnevne i racunala na LAN.u ako si u mogucnosti. ako ti je transfer rate oko 2mb/s onda vrijedi ono sto sam gore napisao ako je manje npr. 1.5mb/s onda ces tesko bilo koji film koji ima varijablini bitrate od 10mbita proturit kroz wi-fi. Ali da se razumijemo 90% filmova 720p kvalitete ce ti sljakat jer 720p ima bitrate oko 4.5mbit/s prosijek imaju neki i vise ali slabo. u prijevodu brzina prijenosa ti treba biti oko 700kb/s do 1mb/s
mkv cca 11GB sa bitrate 8,5 mb/s ide prek žice uredno.
m2ts cca 2GB sa 40mb/s i DTS zvukom gotovo stalno zeza prek žice na WDu dok sa Iamm NTR83 radi OK, tako da tu i FW igra dosta ulogu.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 07:09   #1430
pupa265
Premium
Moj komp
 
pupa265's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Split
Postovi: 41
Citiraj:
Autor w0lfram_ Pregled postova
samo bi se nadoveza da adapteri za lan priko struje nisu 700kn, novi u dućanu su 340 kuna (kupuju se odvojeno i komad je cca 170kn), a priko oglasnika se mogu naći oba za cca 200 kn

edit: sad vidim da ima kupit i u paru za 298 kn, nove u dućanu...
jel ima tko iskustva sa adapterima za lan priko struje?gledao sam cijene, nisu skupi...
pupa265 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 07:39   #1431
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ja sam si pomrežio kuću s time, oni od dlikna. Probao sam još par jeftinijih i nije to bilo to, no ovi od dlinka rade super. No, ako pričamo o propusnosti preko LAN-a za filmove i slično, tu jako puno ovisi kakve su ti žice, jel na isotj fazi ili nije itd. I naravno, koji je player s druge strane u igri, ja sam probao s Mede8er MED500X, tvix cafe, Asus O!Play, wd tv live - svi su uredno vrtili testne mkv-e, bitrate do nekakvih 25-30 ako se dobro sjećam.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 08:14   #1432
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
tor jel to sljaka ako nije sve na istoj fazi? Ja se sa tim adapterima nikad nisam igrao pa me zanima jer jednog dana cu se morat sa njima pozabavit. Jel na drugom kraju mozes npr ubost switch i da sve sljaka. (jedan kraj ruter drugi switch)
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 08:58   #1433
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
a gle, koliko sam ja skužio - nema nekog općeg pravila koje bi upalilo u 100% slučajeva. Sve zavisi kako je izvedena instalacija, koliko je majstor petljao i zapetljavao itd. Ako se držao nekog standarda trebalo bi raditi, ali brijem da ti to nitko živ ne može garantirati dok ne probaš.
Ovo sa switchom bi trebalo šljakati ok, doduše ja sam probao modem-switch-adapter i tako mi šljaka bez problema, kao i modem-adpater-AP; to radi - nisam štekao žicu baš u AP ali uvjeren sam da bi trebalo. Mogu probati kad stignem, ako ti je to baš o glavu...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 12:12   #1434
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
ma nije samo pitam jel jednog dana kad se preselim u kucu ovo nije losa stvarcica za umrezit sve sobe u kuci ili bar da ne moram sa kata spustat utp do prizemlja.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 13:16   #1435
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
ma da, zgodno je to rješenje za malo neta ili strimanja videa kroz zidove, ali za ozbiljnije radove baš i nije - koji god model u kojim god uvjetima jednostavno ne može zamijeniti utp kroz zid.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 19:35   #1436
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Cao narode...nikako ne mogu nac na netu dali se moze surfati prek wdtv live...dal ima browser
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 21:19   #1437
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
Cao narode...nikako ne mogu nac na netu dali se moze surfati prek wdtv live...dal ima browser
Nema, iako postiji neka prica da je skriven i to pod "about" opcijom.
Proguglaj malo.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2013., 13:20   #1438
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ekipica, jel netko slagao na wd-u live sheets ?
Kako to točno ide ? Vidim da je potreban i USB Stick, no na raznim uputama ekipa ima USB HDD, jel to radi na preko NASa ?
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2013., 18:45   #1439
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Pozdrav, imam veliki problem sa navedenim uredajem.

Naime, prije reprodukcije bilokojeg filma shareanog na PCu, prikazuje mi sliku koju sam zadnji put uslikao mobitelom, i uploadao na dropbox ( s mobitela ).

Ta slika je obrisana cak s mobitela, na kompu nigdje ne ppstoji, ali ju wdtv i dalje vuce odnekud...

Kako to rijesiti?
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2013., 18:47   #1440
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Si probao isljučiti WD iz struje i ponovno upaliti? Neznam koju verziju uređaja imaš ali ovo je većinu "blesavih" problema riješavalo na WDTV live-u
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na