Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2009., 14:28   #121
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Lenovo SL300

Lenovo SL300



Specifikacije:
13.3" LCD 1280x800px
C2D T5870 2Ghz
4Gb DDR2
Intel GMA4500
250gb disk
WIFI, BT, webcam
6-cell baterija
Vista Business (ja sam instalirao XP Pro)


Opis, misljenje, preporuka, +/- :
Pred par dana mi stigla i ova bebica, i na prvi pogled odmah sam bio zadovoljan, ekran je odlican, a brightness na max je meni doslove prejak u odnosu na Vostra 1310, ali zahvaljujuci tome moze se gledati i pri dosta sunca... Tipkovnica je odlicna, i stvarno je gust tipkati po njoj. Laptop ima i trackpoint i touchpad, a ja jednostavno obozavam trackpoint jos od starog IBMa R30. Cijeli laptop djeluje jako kvalitetno, te nigdje nista ne "visi". U odnosu na Vostra, cini mi cvršći. Jedina zamjerka, koja mi smeta i na vostru je pomodarska glossy gornja strana, koja je magnet za packe (jednostavno je nemoguce koristiti laptop a da nema packi), te veoma osjetljiva na male ogrebotine. Zasada kako stvari stoje, baterija isto drzi oko 4 sata, kroz par dana cu biti jos malo pametniji.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2009., 23:14   #122
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Uz kantu sam imao HP 6715s koji je sluzio svrsi, ali dolaskom netbook-a i kako su se sve vise poboljsavali, a meni laptop sluzi samo za mail, net i pracenje klade odluci sam zamjeniti HP 6715s i kupiti Lenovo s10e, jer mi je postalo bezveze stalno okolo nosit 15,4" laptop za moje potrebe....

Sta reci o Lenovu.....kvaliteno napravljen netbook, sa "iznutricom" bas kako treba biti i jos mi lijepo izgleda. Mali, cvrst, dobro dura baterija, dobar CPU, veliki HDD + SSD, citac kartica, bluetooth.....sve ono sto se ocekuje od kvalitetnog netbook-a......

Za sada samo ovo.....vise o njemu cu moci reci nakon cca mj. dana koristenja.



__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 21.06.2009. u 23:24.
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2009., 01:46   #123
dario_cile
Troll
Moj komp
 
dario_cile's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Doboj
Postovi: 282
e ovako ja sam sebi kupio Acer TravelMate 7320 i reinstalirao sistem neki danuzasno je stekao i sad sam instalirao drivere jedini problem je sto ne mogu naci drivere za network, ap ako neko moze pomoci.....
inace sam zadovoljan sa laptopom mada ga ne koristim u velike svrhe malo net muzika i eventualno nesto oko skole.....


specifkacija :
LCD 17''
Intel Celeron processor 560 (2.13GHz)
mobile intel grapchics media acceilerator x3100
1GB ddr2 ram
160GB HDD
bluetooth 20+EDR
__________________
Bolje džaba ležati nego džaba raditi

Zadnje izmijenjeno od: dario_cile. 25.06.2009. u 01:57.
dario_cile je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 13:09   #124
max1919
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Lenovo 3000 n 200

-procesor: Pentium dual-core 1.6 GHz
-memorija: 3 GB 677 MHz (sa laptopom je došlo 1GB ali sam zbog Viste stavio još 2)
-grafa: nVidia GeForce FX Go 7300 256 MB
-HDD: WD 320 GB 5600 rpm

Laptop je dobar za ured i manje zahtjevne korisnike. Može se koristiti za igranje, ali ne na niskim postavkama. Zahtjevnije će korisnike smetati na trenutke pre spor procesor ili dosta slaba grafa.
Grafa se može overclockati, ali rezultati nisu značajni.
max1919 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2009., 14:17   #125
vesgo22
Registered User
 
vesgo22's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Toshiba

Ja imam Toshiba Satellite,serija A,ne znam točno koji broj,mislim 200 ili 215,tak nekak.Nisam uopće zadovoljna,ali koliko para,toliko i muzike.Naime,bratić mi ga je kupio u SAD-u,on ga je izabirao.Nisam ni htjela neki extra,ali ovaj je očajno spor jer na 1.6 gHz ima Vistu home premium i samo 1 GB memorije,tak da čekam po pola sata da mi se sustav 'podigne' i da nekaj uopće mogu delati na njemu, a da ne govorim da sam silne pare potrošila jer mi Windowsi stalno rikavaju.
Inače,vanjski izgled je ok,crni,ali nije mat,srebrna tipkovnica,elegantan.Od ljudi kaj se kuže iole u kompove,u biti nije riječ o marki laptopa,Toshiba je ok,nego mi problem radi vista sa tak malo gHz-a.
Dobila sam preporuku da,kad bum kupovala novi, tražim najmanje 2 gHz i Vistu business sa mogućnošću downgradea na xp pro.Ma xp pro su zakon,nema veze kaj se skoro pa i ne koriste na lapovima,s njima nikad nisam problema imala!
Pozz svima!
vesgo22 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 20:43   #126
Mr.Lordi
Registered User
 
Mr.Lordi's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Između noći i dana
Postovi: 19
Cool Hp ProBook 4510s

ovako, imam Hp ProBook 4510s...dobio ga prije 2 tjedna...[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/C500/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/C500/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png[/IMG]

Procesor: Intel® Centrino® 2 processor technology
• Intel® Core™2 Duo Processor T5870
• 2.00 GHz , 2 MB L2 cache, 800 MHz FSB

Zasad ima Free DOS al mislim stavit gore win sedmicu

Monitor: 15,6'' TFT
Težina: 2,59 kg
Baterija mu traje 5h!!!
Chipset: Mobile™ Intel® PM45 Express Chipset

2 GB RAM, 5400 rpm, 250 GB interne memorije,Bluetooth

Portovi: 4 USB 2.0 ports, VGA, stereo microphone in, stereo headphone/line out, HDMI, power connector, RJ-45, optional RJ-11

Grafa:ATI Mobility Radeon™ HD 4330

Video memorija: 512 MB dedicated video memory (1024 MB HyperMemory)

Baterija: 6-cell (47 WHr) Li-Ion battery

Dojam: Lap je odličan,brz i sve to....ima tipkovnicu sa num padom od kvalitetne plastike....izvana ima plastiku visokog sjaja, a i zvučnici su dost kvalitetni...jedino mi nije kod njega dobro kaj dok se koristi ko prijenosnik(dok nije na adapteru) kurzor mu malo kasni....
Mr.Lordi je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2009., 17:54   #127
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Evo da i ja nesto napisem o svom lapu nakon 8 mj. koristenja:

Znaci,lap iz potpisa,Fujitsu Siemens AMILO Pa2548
AMD Turion 64 X2 TL-60 2.0GHz
3GB RAM DDR2 667MHz(Hynix)(max 4GB)
GeForce 8400M G 128MB DDR2(vlastite memorije)
WD 320GB SATA 5400rpm

priključci:
RJ45(stereo,SPDIF) x1
RJ11(mic in) x1
Audio in x1
USB 2.0 x3
DVI x1
LAN
Modem

HDSPA,citac kartica,1.3 mpx web-cam,6-cell baterija

Dojmovi:
Laptop sam tada platio 4100 kn,za moje potrebe(net,glazba i tako malo nosenje) je super. Dosta je cvrst,i ne skripi nit se klima.Laptop je kombinacija sive i crne boje. Na njega sam stavio Vistu Home Premium 32bit i super radi,brzo,stabilno...Bez problema vrti i Full-HD filmove. Baterija mu traje 2 sata(kad se umjereno koristi:net i slusanje glazbe u pozadini). Tipkovnica mu je dobra,nije ni premekana ni pretvrda. Touchpad takodjer! Lap dolazi sa FreeDOS-om.

+
-cvrst
-lijep dizajn
-dobar za prenosenje(ima 2,8kg)
-dobre performanse
-grafa ima svoju memoriju pa ne uzima sistemsku
-brz i velik HDD
-WLAN mu odlicno hvata(otisao sam cca 25m od kuce,signal je bio jak i net je super radio)
-plavo osvjetljenje tipki za touch-pad(super po mraku)
-senzor za osvjetljenje ekrana(kad je mrak,smanji brightness,to mi je veliki plus)
-dobra web kamera
-dobar ekran,super mi je slika
-ima dobar DVD,super cita i sve przi
-mjesto gdje se drze ruke je sivo(ne prlja se kao sto bi se crna prljala) te ima rupice(ruke se ne klizu),to mu je veliki plus
-svaka LED-ica mu je plava(touchpad,Power tipka,"kontrolne" LED-ice(ima ih 7), Web-cam LED-ica) sto stvarno super izgleda

-
-glossy ekran
-mogli su staviti umjesto DVI-ja HDMI(al dobro,imam DVI->HDMI adapter)
-temp su dosta visoke(GPU i chipset su cca 67 C u Idleu,proc oko 58 C)
-u kutiji se dobije samo punjac i neke upute(nema drivera)

Zakljucak:
Laptop za ulozenu cijenu je super,cvrst,dobrog dizajna te dobrih performansi...Za moje potrebe je i vise nego dobar. Da sad uzimam lap,opet bi ga uzeo,pogotovo sto sad kosta 3500 kn.






__________________



Zadnje izmijenjeno od: mislav_os. 20.08.2009. u 18:41.
mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 14:00   #128
Baki_1
nothin' to say..
Moj komp
 
Baki_1's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Djakovo/Osijek
Postovi: 119
Evo.. moj lap... Nakon 11 mjeseci koristenja...

HP 6735s
Zaslon 15.4"
Rezolucija 1280 x 800
Procesor AMD Turion X2 RM-70 (2.00 GHz, 1 MB L2 cache, 1800 MHz FSB)
HDD 160 GB S-ATA (5400 rpm)
Memorija 1 (800 MHz) + 1 (667 MHz) = 2GB
Grafika ATI Radeon HD 3200
Mreža Ethernet 10/100
Wireless 802.11b/g
Bluetooth Da
Čitači memorijskih kartica

I/O 4 x USB 2.0
1 x audio izlaz
1 x mikrofonski ulaz
1 x RJ-11 (modem)
1 x RJ-45 (ethernet)
1 x VGA (15-pin D-sub)

Sve super.. za cijenu za koju sam ga dobio odlicno... ali nakon nekog vremena koristenja, cca. 5 mjeseci mi se poceo jako pregrijavat (temp. u everestu pokaze 93 cim upalim lap).. rastavio ga (nema garancije vise), ocistio.. sve super.. nedavno opet se poceo grijat... opet rastavio i opet super radi...
__________________
Baki_1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 15:21   #129
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Forcebook Atlas, star 4 godine i 3 mjeseca, kad sam kupovao kostao je oko 7400 kn ja mislim.

CPU: Intel Core2Duo 2.0 GHz (T7200)
RAM: 1 GB DDR 667 (kasnije dodah jos 1 GB)
HDD: 100 GB 5400 rpm
GFX: ATI X1600 mobility radeon (tak neš, bmk)
LCD: TN, 17", 1440x900

Od dodatnih sranja... citac kartica, PCMCIA utor, wifi 54 Mbita, nema kameru, 4 USB utora, DVI izlaz, bluetooth, DVD+/-RW, 100 Mbit mrezna, 56k modem, 5.1 zvucna, firewire...

Od mana... hmm, ekran je glossy, ne smeta puno al' zna mi dic zivac ako ga koristim vani. Nema ni VGA cameru, prifalila mi je par puta, al' ajde, nista posebno. Built-in mikrofon je osrednji, cuje se pozadinski sum dosta. Kvaliteta slike na ekranu je pusiona, ali uzmite u obzir da ju usporedjujem sa Dell 3007WFP-om. Za surfanje i poslic tu i tamo je cisto ok. Kvaliteta plastike bi mogla bit bolja, naime prilikom jaceg pritiska na poklopac, ekran dodiruje tipkovnicu pa se pri crnoj pozadini pod nekim odredjenim kutem primjeti gdje su tipke doticale zaslon... nista grdo, pri normalnom radu nebi ni skuzio.

Prednosti... hehe. Uglavnom, nikad mi nije bilo zao sto sam uzeo bas ovaj Forcebook. Od kvarova nista, ne haba se apsolutno nista (touchpad je ko nov i dalje, mjesta za dlanove su bez "otisaka"...). 4 godine rada na njemu bez problema, FENOMENALNA GRAFICKA - ima dual DVI-D, ubodem 30" Dellov monitor u njega na DVI izlaz, i guzim 1440x900 na laptopu + 2560x1600 na Dellu, raj za radit nesto sto imam samo na laptopu i neda mi se prebacit na desktop. Brdo USB prikljucaka, to je uvijek prednost (spojim mis, tastu, Dellla, usb kameru i usb stick i sve radi). Ne grije se pretjerano, nikad nije vruc da se neda drzat na nogama, touchpad je odlican, wireless lovi do 200njak metara bez problema, nema funky disconnectova. Baterija i dan danas drzi 2 sata kemijanja, do recimo 1:25h ako se intenzivno koristi disk i cpu i ekran na max svjetlini. Tipkovnica je odlicna, ima full size raspored + numpad sa desne strane (obozavam taj numpad). I ono najvaznije, kad sam ga kupio, imao je tri godine garancije.

Da me netko pita, dao bi mu 9/10 ocjenu, i dan danas ima laptopa za 4-5 tisuca kuna koji nemaju 30% featurea koji moj laptop ima. Neki dan sam slagao novu Toshibu Satellite za 5k kuna i nema je_eni DVI izlaz nego VGA i mos se je_at sa eksternim monitorima od 24+ incha. Da ne pricam o samo 3 USB utora, pusiona wireless adapterom i malim ekranom koji bleeda ko zombiji u horroru.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2009., 13:20   #130
vesgo22
Registered User
 
vesgo22's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
HP Probook 4510s

U 8.mjesecu sam kupila taj lap,i jako sam zadovoljna! Za ono kaj meni treba je i više nego dobar.Bilo mi je bitno da se brzo podiže i da je u boji,i da ima downgrade na xp pro.Sve sam to dobila za 6 somova,jedino sam kupila još 3 godine garancije (oko 500 kn) jer ti Probookovi imaju samo godinu dana garancije.

Osnovne karakteristike

CPU brand Intel
CPU tip Core 2 Duo
CPU model P7570
CPU brzina [GHz] 2,26
L2 Cache 2 MB
Chipset (N) Mobile Intel PM45 Express
Memorija [MB] 3072
Integrirana memorija [MB] 0
Takt memorije [MHz] 800
Memorijski utor SO-DIMM DDR2
Max. količina memorije [GB] 8
Broj memorijskih utora 2
Ekran 15,6"
Vrsta zaslona BV (BrightView)
Max. rezolucija 1366x768
HDD [GB] SATA 320
Broj okretaja [rpm] 5.400
VGA ATI Radeon HD 4330 (512 MB)
Optička jedinica DVD±RW DL
Audio High Definition Audio support, Integrated stereo speakers, microphone
Mreža 1x 10/100/1000 Ethernet
802.11a/b/g/n
Bluetooth

3G modul ne

Ostale karakteristike
OS Windows Vista™ Business
Video kamera 2,0 MPix
Čitač kartica MMC
Memory Stick
Memory Stick Duo
Memory Stick Pro
SD
xD

Baterija Li-Ion 8 ćelija
Boja crvena

Stražnji panel
Paralelni priključak n/a
Serijski priključak n/a
D-sub 1
HDMI 1
S-Video Out n/a
DVI n/a
RJ45 1
RJ11 1
FireWire n/a
Audio In/Out 1
USB 2.0 4
Utori
Utor za proširenje ExpressCard/34 slot

Dimenzije i masa
Masa [kg] 2,59

Inače, kupila sam na 6 rata karticom,on-line, u Arhiteh kompjuteru i svaka pohvala (dostava nakon 2 dana,sve unutra kaj treba biti i kaj su napisali da dolazi s lapom).
vesgo22 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 15.09.2009., 13:34   #131
Maos
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Acer 5920G
Apsolutno najbolji laptop koji sam imao. A promjenio sam ih PUNO.
Malo je teži i topliji, osobito ako se nešto intenzivnije radi... ali ima apsolutno sve.

LINK: http://www.notebookcheck.net/Review-...ok.4217.0.html
Maos je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 23:05   #132
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Par dobrih riječi o HP6730b.
Modeli FU377ES i NX637ES, odlučili se u firmi za HP nakon prilično problema sa Lenovo ThinkPad R serijom. Mislim da su prvi uzeti početkom 2009., nikakvog sranja još ni sa jednim (uzorak od 14kom). Osim što su po specifikacijama bolji od R serije, također dolaze sa kompletnim instalacijskim medijima (Vista 32/64-bit + XP, + driveri za sve sustave + miš). Milina za radit s njima.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 10:10   #133
Diksa
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Svugdje pomalo
Postovi: 1
Gateway P-7805u FX

Kupio sam ga prije mjesec dana na www.compuvest.com za 850$ ( u cijenu ukljucen: laptop,dodatni 320 GB/7200 RPM WD Scorpio 2,5" external hard drive i postarina do Iraka gdje radim)
Evo nekih specifikacija:

Procesor: C2D Centrino 2,26GHz sa 3MB L2 Cache
Ekran: 17" sa rezolucijom 1920 x 1200
RAM: 4 GB DDR3 PC3-8500
Hard Drive: 2 x 320 GB WD Scorpio 7200 RPM SATA in Raid 0
Graficka: NVIDIA GeForce 9800M GTS sa 1 GB GDDR3 Descrete Memory (sa share memorijom Vista pokazuje 2799 MB)
Optical drive: Dual Layer DVD RW/RAM sa Label Flash tehnologijom
Plus bluetooth,HDMI,media touchpad,9-cell batery itd.

Vista index je 5,2 za procesor dok je sve ostalo ocijenjeno najvisom ocijenom 5,9.
Kupio sam ga iskljucivo za gaming i nakon mjesec dana koristenja mogu reci da nemam nikakvih primjedbi na rad.
Sve igre koje sam dosad isprobao (Call of Juarez,Fall of Argonauts,Crysis,Fallout 3 itd) rade bez problema na maksimalnim postavkama.Cak sam,cisto radi testiranja poigrao Fallout 3 na max uz ukljucen power saver mode i sve je proslo glatko.
Citao sam dosta recenzija o FX serijama i mnogi spominju bateriju koja strci,kako je pravi magnet za otiske prstiju itd. ali ako si gamer to nisu stvari koje ce ti smetati.
Bio sam malo zabrinut zbog hladjenja posto sam citao kako se ovi modeli znaju jako zagrijati ali ja dosada nisam imao problema s tim.
Ovaj laptop je prema recenzijama sposoban za mnoge stvari poput rada u CAD-u,gledanja filmova i jos pun k.... stvari ali kome to sve treba kad je on kao stvoren za igranje igara bez da se pitas hoce li ili nece uspjeti pokrenuti igru koju si cekao godinu dana da izadje da bi je poigrao.


P.S. www.noteboocheck.com je uradio recenziju vise od hiljadu laptopa i samo sedam modela je dobilo ocijenu 100%,Gateway P-7805u FX je jedan od njih.
Diksa je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 02:32   #134
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
HP Compaq nc8000
Intel Pentium M 1400mhz
512-MB 333-MHz DDR SDRAM

komp jako dobro radi, jer na njemu nema nikakvih nepotrebnih gluposti .. cs3 je najjače što vrti, samo bi mu dobro došlo još bar 512mb rama.
jel zna tko možda di se u zg može dat ugradit memorija u ovaj lap?
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2009., 20:51   #135
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Nemoj ti meni protiv broadcoma, meni hvata odlično, taman ono što treba hehe


Moj: HP Compaq 615 (NX568EA)

Osnovne karakteristike:
CPU brand: AMD
CPU tip: Turion X2 Dual-Core
CPU model: RM-74
CPU brzina [GHz]: 2,20
L2 Cache: 1 MB
Chipset (N): AMD RS780MN
Memorija [MB]: 2048
Integrirana memorija [MB]: 0
Takt memorije [MHz]: 800
Memorijski utor: SO-DIMM DDR2
Max. količina memorije [GB]: 4
Broj memorijskih utora: 2
Ekran: 15,6"
Vrsta zaslona: BV (BrightView) (AntiGlare)
Max. rezolucija: 1366x768 (Led Backlight)
HDD [GB]: SATA 320
Broj okretaja [rpm]: 5.400

Ostale karakteristike:
OS: Free DOS

Osnovne karakteristike:
VGA: ATI Radeon HD 3200 (256mb)
Optička jedinica: DVD±RW DL
Audio: High Definition Audio support, Integrated mono speaker
3G modul: ne
Mreža: 1x 10/100 Ethernet; 56k modem; 802.11b/g; Bluetooth 2.1+EDR

Ostale karakteristike:
Video kamera: 2,0 MPix
Čitač kartica: MMC; SD

Stražnji panel:
Paralelni priključak: n/a
Serijski priključak: n/a
D-sub: 1
HDMI: n/a
DVI: n/a
S-Video Out: n/a
RJ45: 1
RJ11: 1
FireWire: n/a
Audio In/Out: 1
USB 2.0: 3

Utori:
Utor za proširenje: ExpressCard/34 slot

Ostale karakteristike:
Baterija: Li-Ion 6 ćelija
Boja: crna

Dimenzije i masa:
Masa [kg]: 2,49


Dobio ga za malo više od 3600kn, sve 5 od tipki, toucpada, ekrana posebno, živio led, mogu ga dosta nagnut i iza što mi odgovara, takve su šarke, da se nešto sitno i zaigrati tipa oblivion (nisam puno niti probavao igre), nije ružan ko pas, baterija sa upaljenim wlanom u power save na visti 2:40, ajd da je pol sata duže, ali što sad, dvije mane mono zvučnik, (Bussines klasa zato valjda), čujem ja sistemske zvukove za što je namjenjen, i nešto potiho odsvirati kada nešto radim, ali ne grmi kako ja volim, ali koji grmi, zato priključim na liniju i peri, tu je već odličan, sve drivere hp ima na svojoj stranici i za xp, tu nema zime, i druga mana 3 usb-a jedan do drugoga tako da ne mogu istovremeno imati 3 stvari uštekane, dobro obično su do dvije pa ajde nekako, nije najbolji, daleko od toga, ali isto tako niti najgori, srednja žalost, za te nofce ok, morti ugradim još 2gb meme nek se nađe i produžim garanciju na 3 godine, ovo drugo pod obavezno, temperature turiona, ok, uz surf i puštanje mjuze na lajnu, 57, jezgre 64, na stolu, vent zna larmat, ponekad malo ide na nerve, ali uz mjuzu ga ni ne čujem ko ga šiša....

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 24.11.2009. u 21:24.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 12:14   #136
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
pozz...napokon sam uzeo laptop i to hp-ov pavilion dv6-1360
  • Intel Core 2 Duo T6600 2.20 GHz,
  • 15.6" 1366x768 LED Backlit HD ,
  • Windows ® 7 Home Premium 64bit
  • 4 GB DDR3 1066MHz,
  • HDD 500 GB SATA,
  • ATI Radeon™ HD 4650 1GB
par rijeci o njemu...iako bi se trebao raspisat,ukratko-savrsenstvo.s obzirom na cijenu laptopa mislim da je tesko nac boljeg za te novce.
laptop je brz,uopce se ne grije,ekran je meni predobar.iako se svi zale zbog tog glossy-a,zanemarivo.tj.kad se nesto pokrene svi problemi nestaju...
graficka je odlicna,sve sto sam pokusao pokrenut ne da je radilo,nego je savrseno radilo,na visokim detaljima bez imalo stekanja.
jedina mana...al to je opet glupost,je taj sjajni izgled laptopa zbog kojeg ostaju otisci prstiju na njemu.al to se lako rijesi kupnjom misa i problemi nestaju.
i jos jedna softverska stvar,a to je...kada se ide mijenjat glasnoca,izbaci vas iz programa,tj.spusti ga na alatnu traku,smanji zvuk i vrati se u koristeni program.
al mislim da je to sve zanemarivo s obzirom na performanse,izgled i najbitnije...cijenu.
i windowsi dolaze uz njega,ali na hrvatskom.sto je meni odvratno,al dobro.ak nista,instaliram na drugom jeziku i problem je rijesen.al pohvale za izgled windowsa i brzinu.treba malo vremena za naviku nakon xp-a al svakako preporucujem prelazak na win7.
pozz
mdgrgic je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 02:19   #137
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Dell 1545 Ice Blue

Specifikacija:
15,6 LED
Intel T4200 "GHz
2x 2gb rama
Intel 4500MHD
3x USB
Webcam
DVDRW
320GB Disk
4 Cell (23WH mislim) baterija
3x USB, VGA, LAN, 34mm expresscard, Cardreader

Uzimao sam neki novi laptop za faks i izbor je pao na ovoga. Kod mene je sad već 3. tjedan.

Pošto sam bio JAAAAKO ograničen mogučnostima plačanja i u dučanima gdje sam gledao nije bilo ništa što bi me zainteresiralo kupio sam gore navedenog. Prvenstveno za faks, internet i slično.

Izrada mi djeluje odlično. Tipkovnica je odlična. Touchpad je dosta velik i također je dobar.
Zvučnici mi se čine dosta bolji nego na Lenovu N100 koji sam prije imao i nekim HP-ima koje sam čuo.

Procesor je čisto ok za gurat Windowse. Grafa je sposobna gurat HD video

Ekran je tak, glossy. Boje su dosta žive a svjetlina može biti dosta jaka pošto je LED ekran.

E sad, jedan veliki minus, a to je da je laptop CIJELI sjajni. Znači, netko kome smetaju otisci prstiju koji če bit razmazani svuda po laptopu, ovaj laptop nikako ne kupovati.

Baterija je 4 Cell i ne traje baš dugo. Surfanje preko wlana i ekran na 30% baterija traje oko 1:30h. Dok sam igrao Trackmaniu United Forever 1 sat. Planiram uzet 6 cell preko ebaya kad se skupe novčeki.

Ne grije se puno, tu i tamo se upali ventilator na 10 sekundi.

E sad, jedna od važnijih stvari zašto sam ga uzeo, a to je jamstvo od 36mjeseci

WLAN hvata odlično.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2010., 13:29   #138
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Upao pred neki dan CQ61-310EM iz Linksa, pa da napišem par dojmova o njemu:

Kvaliteta izrade, hm na prvi pogled se čini solidna, a to će se pokazati tek nakon par mj korištenja.

Ima 3 usb priključka, 5 u 1 čitač kartica, HDMI izlaz, standardni VGA izlaz. nema utor za proširenje karticama, što i nije tako velika mana, pošto većina stvari danas ide na USB.

U radu je zabrinjavajuće tih, svako malo znam provjerit da li se ventilator uopće vrti , normalno za vrijeme zipanja fajlova il odpakiravanja dotičnih kao i igranja se malo ubrza da ohladi komponente. Hlađenje je dobro izvedeno s donje strane, i ima veće rupe za direktnu cirkulaciju odzada, tako da mu zraka ne fali.

Sam touchpad je elegantno napravljen, te ima tipka za paljenje/gašenje dotičnog malo iznad njega, dobra stvar kada koristite miš. Lampice su u diskretno / prigušeno bijeloj boji, odn plavo / naranđasto za wireless.

Tipkovnica je HP-ova low profile, tiha za vrijeme tipkanja, moguće je nekoliko puta brže tipkati nego na standardnim tipkovnicama.

Trenutno imam gore Win7 i back|track 3, koji lete kao soko' u slobodnom padu, nema blokada nit ičeg.

Konfa lapa je dolje navedena:

AMD Athlon M300 2.0GHz, TDP ~ 35W
2 x 2048 DDR2 800MHz memorije
Seagateov disk od 500Gb, tih u radu, ne zagrijava se
ATI HD 4200, s 128Mb shared memorije, a ponaša se kao da ima svoju dedicated, brza, pokreće većinu današnjih igara s malo optimizacije
Baterija drži 3.2h bez wlana i sve smanjeno na minimumu
Altec Lansing zvučnici, zadovoljavajuć zvuk, ne prde na maksimumu
Wireless je baziran na Atherosovoj kartici, na istom položaju ko i ProBook s Broadcomom lovi 13dB više, na prijemnoj i predajnoj strani ( nije lažirano od strane software-a ); nije nagluha kao Broadcom te lovi puno više AP-ova u okolini.


Mane -

-Potrebno je malo jače pritisnuti Shift za veliko slovo
-Tanke šarke koje drže monitor s ostatkom laptopa
-Wireless tipku potrebno malo jače i 2 puta pritisnuti da reagira OS na nju
-Nema utor za proširenje sa dodatnim karticama ( objektivno ), subjektivno to ne smatram minusom jer mi ne treba
-Nema modem

Zasad to bi bilo to, editiram nakon par mj. dio o kvaliteti izrade
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 20:52   #139
akagirl
Banned
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: blizu Karlovca
Postovi: 107
HP 6735s

> AMD Turion X2 Dual Core Mobile RM-70 2.0GHz
> 3GB RAM
> 320GB HDD
> Ati Radeon HD3500 256MB (DirectX 11)
> DVD-RW DL
> Web Cam
> 15.4" 1280x800
> Windows Vista Ultimate x32
> 4x USB...

Sve super, jedino da ima bolju grafičku tj. malo jaču..
akagirl je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 18:59   #140
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Nedavno dobio novu sluzbenu igracku pa nakon par tjedana da napisem koju rijec.
Model je : http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=cZMemShU7l0GWVVX

Ovaj koji koristim ima 2gb rama i 250gb hard,dosao je bez operativnog sustava,i ako se ne varam cijenu mu je ispod 3000kn koju stotinu. Da li to toliko vrijedi? Apsolutno,ali za poslovnu primjenu. Dakle za piskaranje i surf jako dobar,tipkovnica iznendajujuce ugodna za pisanje,touch pad ne mogu detaljno prokomentirati jer sam ga koristio mozda 3 minute,a ostalo vrijeme je stalno vx nano u upotrebi Baterija nije nesto impresivna,na wlanu izgura 2 i pol sata,ocekivao sam vise jer procesor u lapu je dosta slab i navodno stedljiv. Ekran solidan, rezolucija vidljiv napredak u odnosu na 1280x800.
Jedino sto zapravo me smeta je izgled kucista i koristene plastike,sa nekim rupicama i nekim uzorkom,vise mi se svidja glatka jednostavnost.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 00:18   #141
einstein
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: bosna
Postovi: 1
Prije 3 dana kupio sam Acer aspire 5738Z
15,6 ekran
4 gb ram
320gb hd
card reader
bluetooth
itd

Dobio ga u kutiji sa nekakvim linuksom, nabacio win7, skinuo drivere sa acerove stranice radi za sada super
Tih, ne grije se puno mada ja ne radim nista zahtjevo samo surfanje office i tako
zvuk ima neki digitalni 5.1 a... a sa zvucnika meni je super.. ekran je HD i super je slika


Baterija mi u balanced modu traje 3 ili vise sati surfanja
a u save modu jos neznam ali odprilike znaci 3 i po sata traje
svidja mi se tastatura sto su razdvojene tipke...
touch padom nisam bas zadovoljan jer nije na sredini laptopa vec malo u lijevo, ali to je stvar navike, jedina zamjerka na ovaj scroll na touch padu (nekako mi sporo reaguje) prije sam imao HP starij neki model NX 90nesto i imao je 1000 puta bolji scroll na touch padu.
Grafika mu je integrisana ali meni i ne treba jer ne igram igre.
Cvrstoca plastike sta ja znam mislim da je OK ne skripi nigdje niti se savija ali ga vala i ne savijam puno haha

camera mu je super

za sada sam zadovoljan sa laptopom mada su mi svi govorili da acer ne valja ali za sada mi je super.......
einstein je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 01:02   #142
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Jučer dobio hp 8710p polovni pa eto da se raspišem

uzeo ga polovnog za 4k kn od ZOX-a jer mi je trebalo nešto brži lap od onog što sam imao.
Core 2 Duo T7500 2.2GHz 4MB
2GB DDR2 667 (čim nađem povoljno 2 kexa po 2gb na 800 idu unutra)
nVidia Quadro NVS 320M 256 DDR3
17.3" 1680x1050 ekran
160gb SATA disk (zamijenio sam 128GB SSD-om)
card reader
full keyboard
6 usb-a
Još ~10-11mj garancije produživo za jednu godinu

baterija u power saveru na sedmici izdrži ~2.30h ali treba se uzet u obzir da je laptop star 26mj tako da nije ni čudo. Inače 8ćelijska baterija istu koju sam imao u nw8240 laptopu...najbolje hpove baterije po meni jer dosad nisam imao nikakvih problema + na starpom lapu 4god stara baterija traje 2:!0 tako da pohvalno

Ukratko o lapu :

First look:
naravno čim ga dobio prvo što sam zamijetio je da je ogroman pošto sam cijelo vrijeme bio dosad na 15", 15.2" i 15.3". Sljedeća stvar prilikom vanjskog tehničkog pregleda je bilo 6 usb portova i stanje apsolutno ko nov. very nice Doduše laptop je star 2 godine pa ima tu i tamo prašine ali stvarno ostatak je ko nov.Tipkovnica nije na razini starih hp-ovih koje su imale hrapave i malo udubljene tipke nego su ove naprotiv glatke i ravne što čini tipkanje malo blesavo istini na volju. Naravno lap je došao sa "Pomembno obvestilo za uporabo" iliti ga lokalizirana verzija tipkovnice pa je otisak na dotičnu malo shitty istini na volju kao sve ostale koje dolaze s SLO upozorenjem. Prva stvar prije uključivanja je bila da sam promijenio HDD za SSD.

'ardver:
od ardvera imamo ful zgodan proceros na 2.2ghz i 4mb L2, imamo malo spore memorije (2x1 gb) na 667.Imamo nvidiju quadro nvs 320M sa 256ddr3.Ostatak tipa bluetooth i ostale gluposti su standardne. Moram pohvaliti 3 antene koje idu iz wlan kartice (ako sam dobro skužio).signal hvata odlično. naravno tu su još i one stvari koje mi netrebaju u životu baš kao na primjer fingerprint reader i smart card reader za koji nemam program. Inače ima VGA i HDMI izlaze za monitor a meni fali i ono old school s-video.Iskreno malo ima mallo izlaza. usb portovi,vga, hdmi, lan, modem, sluške/mikrofon i firewire i to je to...ni serijski ni paralelni ni displayport ni išta takvog.kvaliteta izrade je naravno standard kod hp-a ništa ne zuji, ništa ne škripi i to mi je dosta."Touchstyk" kako ga synaptics nazivaju je fora ali malo treba navike na njega

d vej ic mint tu bi plejd:
evo nemogu romane pisati o performansama ali evo danas sam instalirao Mass Effect 2 i sve radi bez problema na default...razlike između moje slike i igrivosti i na bratovom (mom) stolnom su stvarno minimalne. stolni je inače amd x2 2.5GHZ, 4gb ddr2, hd 4870. naravno na mom je ipak lošija slika ali nešteka što mi je najvažnije. Dizanje/spuštanje i općenito sve po laptopu je brzo zbog ssd-a naravno tako da tu nemam što pisati.

Conclusion. za novce za koje sam dao za njega je definitivno bio best buy jer ima još gare a unutra je daleko bolji nego ikoji laptop do ~4k kn koliki mi je bio budžet.Jedna malo negativna stvar je što troši dosta struje.Nije negativno cijena struje i potrošnja nego težina 120W adaptera . 6 USB portova je također nešto što se nevidi svaki dan tako da je i to prednost

Brz, APSOLUTNO tih 0dB, veliki ekran i "user friendly".
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 15:50   #143
debeli_fratar
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: bogu iza nogu
Postovi: 26
Lenovo ThinkPad T510
NTF4KCD

• Procesor: Intel Core i7 620M 2,66GHz / 3.33GHz Turbo Boost (4MB cache)
• Zaslon: 15.6" HD+ LED TFT 1600 x 900 AntiGlare
• Grafički sustav: nVIDIA Quadro NVS 3100M 512MB
• Radna memorija: 2x 2GB DDR3 1066MHz (proširivo do 8GB)
• Tvrdi disk: 250GB SATA 7200rpm
• Optički uređaj: DVD RW DL
• Dimenzije: 372 x 245 x 35mm
• Masa uređaja: 2.67kg
• Jamstvo: 36 mjeseci
• Baterija: do 3h (Li-Ion 9 ćelija)
• Operativni sistem: Windows 7 Professional 64-bit
• Modem: da
• Mreža: da (Gb LAN)
• Bežična mreža: da (802.11a/g/n)
• Bluetooth: da
• WWAN: ready
• Audio ulazi/izlazi: da
• VGA izlaz: da
• DisplayPort: da
• Firewire: da
• USB podrška: 4x USB 2.0 (1x eSATA podrška)
• Čitač otiska prsta: da
• Čitač kartica: da (5u1)
• ExpressCard: da
• Expansion Bus port: da

Imam ga nepunih tjedan dana i sto se hardwerskog djiela tice tu nema nikakvih zamjerki. Windowsi se izrazito brzo dizu, gasenje, hibernacijasu gotvo instantni. Uz ovu grafiku se cak ponesto igara da pokrenuti (nfs shift, grid....).
Laptop se previse ne grije te razina buke koju ispusta nije strasna. Na bateriji koja je 9celijna i strsi van kucista se da raditi cca 3,5sata. U krilu ga je izrazito ugodno drzati posto u slucaju smanjenih performansi nema topline koja bi bila osjetna. Uglavnom u maniri starih thinkpada je.
Sad one manje uobicajene stavri sljede. Monitor je 16:9 i potrebno je malo prilagodjavanje spram proslog omjera od 16:10 i tih 180 piksela vidljivo manjka. Raspored prikljucnih portova je promjenjen kao i tipka kojom oslobadajmo monitor i otvaramo lap. Jedno novo i prakticno rijesenje je usb port koji mozemo koristit za punjenje usb uredjaja dok je sam laptop ugasen.
Tipkovnica je problematicna. Sam dozivljaj prilikom tipkanja je gotovo isti no problem je u skripanju koje neke tipke proizvode (zvuk je slican glasanju misa ). Na gornejm desnom djelu tipkovnice se osjeti flexanje te je zvuk koji se cuje prilikom stiskanja pgup,pgdn,home,end slican onom ekoji se dobije tipkanjem na pisacoj masini. Takodjer postoji luft izmedju samog poklopca i kucisat dok je laptop zatovren.
debeli_fratar je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 20:41   #144
DrHouse
IT Spec
Moj komp
 
DrHouse's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 31
Thumbs up

TOSHIBA U500-10N - 13.3 inch

SPEC:
Intel Core 2 Duo P7350 2.0 GHz, 1066 FSB, 3MB L2 cache
4 GB RAM 800 MHz
400 GB HDD-Toshiba
ATI Mobility Radeon 4570 512 VRAM + up to 3GB
1 x DC-in
1 x external monitor
1 x RJ-45
1 x external microphone
1 x headphone (stereo)
1 x S/PDIF (optical) shared with headphone socket
1 x HDMI-CEC (REGZA-Link) supporting 1080p signal format
1 x 5-in-1 Bridge Media slot1 (Right) x eSATA/USB 2.0 supporting USB Sleep-and-Charge
2 (Left 1, Right 1) x USB 2.0
1 x integrated HD Web Camera (1,280 x 800) with AutoMacro support
colour : Luxe Brown with black keyboard

OPIS:
Jednostavno nema prigovora ovom laptopu.. Mobilan, moćan i općenito savršen.. Ne može se posramiti ni žešće konkurencije sa svojom konfiguracijom.. Najdragocijenija stvar unutra je ATI 4570 koji je jednostavno briljantan.. Autonomija solidna... cca 3 sata u eco mode-u. Vrhunski dizajn i kvaliteta, ali jedino je cijena malo paprenija.. cca 1000€.. Međutim svaki € se isplatio..

__________________
MSI MegaBook L745
DrHouse je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 21:16   #145
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Toshiba Satellite u500-17f

Detaljne specifikacije:
http://bl.computers.toshiba-europe.c...ibaShop/false/
Ukratko:
13.3" 1280 x 800 "sjajni"
Intel Core2Duo P7450 2.13GHz 3MB l2 cache
2x2GB DDR2 800MHz
500GB Toshiba 5400rpm
nVidia g210m 512 DDR3
6 cell 40Wh
Atheros AR9285
Luxe Brown sa mat tipkovnicom.

Vidio sam da je kolega dao lagani opis svog u500-10n. Mala je razlika, moj ima nVidinu grafičku, 100gb veći hard, 130MHz jaci cpu i Atheros umjesto intela.
Prije ovog prijenosnika sam imao msi s271x i zato ga usporedjujem najvise s njime i to nije dobro jer je msi imao metalno kuciste i bio je puno kvalitetnije izrade od ove Toshibe. Na same performanse nemam prigovora, s obzirom da sam zelio "mali" prijenosnik, a posto mi je to jedino racunalo, zelio sam i solidne performanse, to sam i dobio. Nije gaming laptop, ali se da igrati na njemu. Modern Warfare 2 i sl. rade solidno.

E sad prva stvar koja mi se ne svida je tipkovnica koja djeluje nekvalitetno i jeftino, ovo je cisto subjektivno, rezlicita je izrada i moja stvar navike na drugaciji tip tipkovnice kakvu je imao s271 koja mi je bila savršena i funkcijske i tipke smjera su jednostavno premale). Druga stvar je kućište, koje je OK, ali nije to recimo kao na ThinkPadima, a opet nije kao na nekim acerima i hp-ovima kako sam vidio. Treća stvar je monitor koji je osrednji, nije ni vrhunski, a nije ni loš te opet glossy. Baterija realno traje 2.5 - 2 sata, no postoji opcija za 9 čelijsku bateriju.

Pros:
Performanse
500gb hard
Atheros AR9285 (radi injektiranje)
može se gejmati
2. godine garancija i no matter what guarantee
13.3" - prijenosan i lagan
Hladan (ne grije se jako)

Cons:
Touchpad (voli se blesavo ponašat na toplije ruke)
Tipkovnica (Premale funkcijske i tipke smjera)
Osrednji ekran
Jako slabi zvucnici
Samo 3 USBa
Osrednja kvaliteta kućišta
Cijena (oko 6500kn)
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 10:50   #146
pi3r
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 35
Asus K52JR

CPU: Intel core i3 @ 2.26 GHz, 3MB cache
RAM: 3GB DDR3
VGA: Ati Radeon 5470, 1GB VRAM
HDD: 320GB @ 5400 rpm

Web camera, microphone, bluetooth, wlan

Prvi mi je prijenosnik pa nemam nikakvih zamjerki, dapace, odusevljen sam.
Jedino mi jedna stvar nije jasna. Instalacijom programa CPU-Z, vidim da su u plocu umetnuta dva razlicita memorijska modula, od dva razlicita proizvodjaca i dvije razlicite brzine. Jedan modul Kingston PC3-10700 a drugi Hyundai PC3-8500F.Dal to znaci da su prodavaci radili neke "preinake" i da trebam reklamirati il je to normalno????
__________________
P4 (prescott) 3GHz @ 3.3GHz (ST + 120mm TT)
Gigabyte DS3
2*1024 Kingmax DDR2 800 @ 900
ATI X700 pro @ 500/1000 -- Arctic cooling S2
Maxtor 200GB

Zadnje izmijenjeno od: pi3r. 03.03.2010. u 11:02.
pi3r je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 14:46   #147
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
evo prije par dana kupio asus eee 1201n

cpu: atom n330
vga : nvidia ion
hdd 250gb 5400rpm
ram: g.skill 4 gb kit ddr2 800mhz cl5

dakle skroz sam zadovoljan sa laptopom, photoshop jako fino odradi, prosječno vrijeme rada na bateriji je oko 4 i pol sata, tipkovnica i display mi se jako sviđaju....sve u svemu odličan laptop....
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 18:46   #148
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Stari laptop:

Acer aspire 6530G
Turion X2 2.0 GHz
3GB Ram
320Gb HDD + mjesto za još jedan
ATI HD3470 x2 Crossfire
16,0" HDready ekran
HDMI, Esata, bluetooth bla bla
pozadinsko Acer osvijetljenje na poklopcu
super dizajn
2 otvora za hlađenje procesora


Na servisu bio 4 puta...
1 put nisu ništa otkrili i vraćen nepopravljen
2 put aha ipak ne radi neispravna matična, grafička i optički pogon
3 put opet ne radi matična ploča
4 put se pokvario dao u drugi servis gdje su ustanovili da je matična neispravna skupa s procesorom
(laptop se stalno pregrijavao i bacao BSOD)

Dobio novi

Acer Extensu 5635G

Intel Core2Duo T6600 2.2GHz
4GB Ram
500GB HDD
Nvidia G105M 512mb
15,6" HDready LED ekran

ovaj se ne grije ništa, slika parfektno čista, bijela, oštra...
brz, sve otvara kako spada, igre na njemu rade u medium rezi..

mana: loša plastika i pomalo neprecizan touchpad, nema esatu ni HDMI..
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 04:33   #149
Igor1337
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 1
Mine

Acer Aspire 5101WLMi
15.4" WXGA TF Active Matrix
AMD Thurion 64 X2 2GHz
ATI MOBILITY RADEON XPRESS 1100
2Gb DDR2 667MHz
120Gb HDD
DVD+RW
3 x USB 2.0, VGA out, RJ-11 (modem), RJ-45 (NIC)
5-in-1 Card Reader
Integrated 10/100 Network Card • Wireless LAN,Bluetooth
OS: Originalno dolazi sa Vistom , ali sam se prebacio na XP
Pristojan laptop mogu na njemu raditi većinu svakodnevnih stvari .Previse se zagrijava.Izgleda da večina koja ima AMD-ov procesor se na iste probleme žali,sad poslije 3godine mi baterija drži cijelih 15 min.Jednostavan je za održavanje ,) i poslužio je svojoj svrsi pa ponosno stavljam njegovu sliku .




ALIENWARE M15X

Anodized aluminium kučište
Intel Core i7-720QM Quad Core 1.6GHz(2.8GHz Turbo mode,6MB Cache)
Nvidia Geforece GT 240M 512MB
4GB Dual Channel DDR3 1333MHz
320GB SATAII 7,200RPM
15.6" WideFHD 1920x1080 WLED ,60HZ refresh rate
2.0 megapixel kamera
Slot-Load Dual Layer DVD+RW-Nažalost tad nije bila Blu-ray opcija
High-Definition 5.1 Surround Sound Audio
6-cell(56Watt) Lithium-Ion Battery
2X USB 2.0
1X 8-in-1 Media Card Reader
1X ExpressCard
1X DisplayPort
1X VGA
1X eSATA
1X Network Adapter RJ45 connector 10/100/1000 Mbps
Wireless,Bluetooth....
OS: Windows 7 64bit

Jedina mana je njegova težina od 4kg i pravi je magnet za prste po gornjem dijelu kada se zatvara,ali to mi je zamjena za desktop, koji sam odmah pospremio sa strane.Jedino malo jače glasan poslije dužeg igranja tada se na full RPM vrte cooleri,do zagrijavanja ne dolazi,super su sredili hlađenje.Ukratko prezadovoljan sam, definitivno je dostojan svoje reputacije.

Zadnje izmijenjeno od: Igor1337. 12.03.2010. u 04:57. Razlog: Dodavanje podataka
Igor1337 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 17:24   #150
Invisible
Registered User
 
Invisible's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Vž
Postovi: 8
Hp pavilion dv7 (3170em)

Odlican je laptop nikakve zamjerke veće nemam
kao sto je vec receno za ove laptope povrsine su mu sjajne i magnet su za prasinu i otiske prstiju .
Posebno mi se svidja mini hp daljinski koji jako dobro dodje kod gledanja filmova prek hdmi porta
jedino me malo smeta sto ima malog lufta na lijevoj strani tipkovnice , bez obzira na to tipkovnica je vrhunska i super je tipkati po njoj
igre: osobno igram unreal tournament 3 na sve high i ne steka niti malo

nevjerojatna stvar je da sam htio kupiti isti laptop samo sa i5 procesorom , ali u ducanu su prodali taj model samo 1 sat od dolaska u trgovinu lol
pa sam uzel sa i3 procesorom koji je neznantno sporiji


evo malo specifikacija
http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=3963

evo i par slika SUBWOOFER ISPOD zvuk je odlican za laptop



Zadnje izmijenjeno od: Invisible. 12.03.2010. u 20:14.
Invisible je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na