Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2011., 10:18   #151
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
To je to. Poznanik je kupio tog MSI-a i navodno su prodali na desetke tih laptopa, vjerojatno do sad i više... i kako kažu - nisu zabilježeni neki značajniji problemi s njima.

Uvijek možeš i nekog jeftinog HPa, ali nekako nemam povjerenja u te jeftine HP-ove, a imaju i samo jednogodišnje jamstvo.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 18:02   #152
Drag0
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Pozdrav, preusmjerili su me iz konfiguracija da dođem ovdje
trebao bih laptop za jednu gospođu koja je knjigovođa, znači između 2-3 tisuće kuna bi trebala biti cijena, potrebno joj je za office, internet i glazbu, možda ponekad i film, hvala na odgovoru
Drag0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2011., 18:07   #153
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Ono ti nije dobar izbor iz više razloga:
1. Acer je - ima visoku stopu rikavanja
2. skup je u toj prodavaonici. Viđe vamo.
3. ako ima registrirani obrt, trebaju joj i legalni windowsi. Za tu lovu će teško naći lap sa winsima. Neka poveća budžet.
4. navedeni lap ima staru tehnologiju. Da, dovoljan je za tu namjenu, ali čemu uzimati staro.

Na stranici prije imaš predloženo nekoliko solidnijih modela pa pogledaj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 21:04   #154
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor Drag0 Pregled postova
Pozdrav, preusmjerili su me iz konfiguracija da dođem ovdje
trebao bih laptop za jednu gospođu koja je knjigovođa, znači između 2-3 tisuće kuna bi trebala biti cijena, potrebno joj je za office, internet i glazbu, možda ponekad i film, hvala na odgovoru
Mnogo puta spomenuti MSI.
http://www.svijetmedija.hr/p/Classic...-078XEU/28470/
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2011., 00:31   #155
kiraxxx
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Pozdrav,

molim vas za pomoć pri odluci kupnje novog laptopa, budući da se slabije razumijem u hardver.

U dosta sam zeznutoj financijskoj situaciji pa mogu uzeti nešto do 3000, najviše 3500kn. Zanima me nešto što daje najbolji omjer cijene i kvalitete za moje potrebe, a da pritom prođem čim jeftinije i da specifikacije budu barem na razini ovoga koji sam donedavno imao:

http://www.lapspecs.com/wiki/hp-compaq+6735b

(Moj je imao 3gb RAM-a, 250 gb hdd, proc: AMD Turion X2 Ultra Dual-Core Mobile Processor ZM-80 (2.1 GHz, 2 MB L2 cache))

Laptop mi treba primarno za faks, no kako bi mi bio na dulje razdoblje jedino računalo koje koristim, trebao bi mi za ove stvari: korištenje uredskih alata, gledanje animea i filmova, surfanje i torrentanje, slušanje glazbe te rjeđe korištenje programa poput Photoshopa ili Sony Vegasa - a da pritom radi stabilno i bez nekih velikih štekanja. Ovaj HP-ov model koji sam imao mi je sve to radio sasvim ok.

Stvari za koje znam da želim: Wi-Fi, minimalno 3gb RAM-a, kamera (može i VGA) i mikrofon, HDMI izlaz, kapacitet HDD-a nije toliko bitan, dovoljno mi je i 250gb.

Također mi je bitno jamstvo barem dvije godine s mogućnošću nadoplate i produljenja, a od marki bih išao na Asus, Toshibu ili Lenovo, dok HP i Acer ne bih uzimao radi loših iskustava.

Dakle, po mogućnosti što jeftinije/povoljnije.

Jedan lik mi je dao sljedeću preporuku:

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=8904

No 3500kn mi je trenutno previše. Ako se može naći nešto do 3000 ili 3000-3500, a da odgovara mojim potrebama...

Eto, zahvaljujem se unaprijed na pomoći.
kiraxxx je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2011., 00:43   #156
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor kiraxxx Pregled postova
Pozdrav,

molim vas za pomoć pri odluci kupnje novog laptopa, budući da se slabije razumijem u hardver.

...

Eto, zahvaljujem se unaprijed na pomoći.
Asus A53E bi bio idealan, navodno je raspoloživ ovaj u plavoj boji, no sumnjam da je, svakako valja provjeriti. ALternativa je Asus K53E koji ima "samo" 2GB RAMa, što će ti vjerojatno biti dovoljno, no možeš i nadograditi po potrebi. Ista je situacija i s ovim Dellom koji ima čak trogodišnje jamstvo.

Ako ti nije previše, i ako nema prvog navedenog Asusa, najbolji izbor po tvojim kriterijima je Dell 5110.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2011., 12:52   #157
kiraxxx
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Hvala, svidjaju mi se ovi Dellovi prvenstveno radi garancije. Doduse, procitao sam neke dosta negativne recenzije ovog slabijeg modela i to po pitanju reprodukcije hd sadrzaja.

Molio bih jos neke preporuke ako tko ima pa da se znam odluciti. Trenutno me najvise zanima ovaj skuplji Dellov model.
kiraxxx je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2011., 13:28   #158
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 267
Tražim laptop za sestru za faks, iako se možda zamijenimo (moja je ova extensa iz siga).
Ne treba ništa posebno, ali pošto vidim da je razlika između laptopa sa intelovom GMA i nekom GF 310M 500kn, onda mi je glupo uzet ovaj s intelovom.

Ovo sam zasad našao:
http://www.hgspot.hr/65005/prijenosn...-lx-rm10c-009- (-10% do 3.9., dakle 3150kn)
http://www.ajtikupi.hr/pd/0752293/as...0-l2-ca.wshtml (2500kn)
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=6291 (2700kn)
http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...ord=n5010+5470 (3400kn)

te eventualno ovaj netbook kad bi već išao na GMA: http://www.turbodiskont.com/acer-pri...099-70927.aspx (1800kn)

MSI mi se sviđa jer je 2 god. garancija, a jeftiniji je od della. Nikad se nisam susreo sa MSI laptopima pa me zanima kakva je plastika i koliko se grije.
Radio sam na jednom dell inspironu, 15" ali bez numeričkog dijela tipkovnice... nedavno kupljen, možda predzadnja generacija. Ok je laptop, baterija traje jako dugo, ali tipkovnica mi nikako nije sjela jer su tipke bile jako čudno smještene i neudobne. Dell mi je zanimljiv jer na njega ide OSX lako
__________________
PCAP or it didn't happen
Mac_F je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2011., 14:09   #159
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Prvog i zadnjeg zaboravi (Acer). hgšrot kao prodavaonicu zaboravi.
MSI radi čisto ok laptope. Ništa vrhunsko, ali kvalitetnije od Acera. Nekad su bili popularniji, pa su malo pali u zaborav i sad se opet vraćaju.

EDIT: čovjek mi je javio da je MSI iz Svijeta medija nedostupan. Dali su mu par alternativa u vidu Samsung RV508-A01HR, HP 635 LH426EA i HP 625 XN852EA. Osobno nisam baš oduševljen s nijednim. Trebam novi savjet za solidnu jeftinjavu za studenticu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 29.08.2011. u 13:04.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2011., 18:02   #160
Septimus
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Potreban mi je novi laptop, postojeći, star 4-5 godina je nažalost pred otpisom. Problem je što trenutno imam puno veće prioritete u životu od tehnoloških igrački i moram potrošiti čim manje novca a da zadržim osnovnu funkcionalnost. Trenutno još uvijek koristim HP 6715b s dvojezgrenim AMD Turion 2,0GHz, 2GB RAM-a, 160GB harda, prekrasnim 15,4 ekranom 1680x1050, grafičkom 128MB, integrirano do 512MB. U to vrijeme sam kupovao laptop da potraje čim duže i vidim da se sad u klasi do 3000kn otprilike prodaju laptopi tih karakteristika, ali me moj previše zeza

1. Problem punjenja laptopa, odnosno primitka struje: Spoj punjača (već sam jednom kupio novi) i laptopa nije adekvatan, te je potrebno plesanje indijskim bogovima plesa i namještanje kuta završetka punjača da bi laptop primao struju

2. Pregrijavanje laptopa (vjerujem da bi redovito čišćenje laptopa riješilo taj problem, ali ja ne znam, a problem mi je svakih 6 mjeseci dati 300kn)

3. uslijed 2godišnjih navedenih problema, bojim se da sad već i postojeće komponente su pred otpisom, pa se nekad ekran samo zacrni i više ne radi (nakon resetiranja radi normalno), zaledi se (možda bi puko instaliranje novih windowsa pomoglo, ali nemam više živaca)

(ok, s ovim sam fulao temu. treba mi laptop otprilike mojih specifikacija (nikad nije loše da je i bolji), ali da nema ovih popratnih zajebancija).

Prioriteti su:
001. čim jeftiniji laptop,
1. RAM minimalno jedna pločica od 2GB RAMa (u tom slučaju ću odmah kupiti još jednu), ili odmah 4GB (dakle 2x1GB RAMa je neprihvatljivo)

2. na stranu specifikacije, da je "čvrst", da se ne pregrijava, da ne zajebava u radu, zaleđuje se i svi ostali simptomi koji čine rad nemogućim.


ostalo znam da ne mogu uvjetovati u ovom cjenovnom rangu, jedino bi cijenio ako može grafička biti iole bolja od najgore koja se trpa u laptope

PS. Važnije od priče ima li hard 250, 320 ili 500GB je dakle osim čvrstog kućišta, ugodne tipkovnice i kvalitetnog ekrana sama baterija, da čim duže traje.

EDIT: 2500kn je maksimum za lap s 2GB RAMa, ako ima 4GB i još nešto, onda 2999. Sve što počinje s brojkom 3 ignoriram, jer uvijek tako pomičem granice pa sam i prošli laptop gledao u rangu do 5500, pa dao za njega 7200.
Septimus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2011., 20:18   #161
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
HP 625s je najbolje što dobiješ za tu cijenu, a do 3k možeš nadograditi 2GB RAM-a i još jednu godinu jamstva.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2011., 21:49   #162
betlmaster
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Septimus Pregled postova
Potreban mi je novi laptop
čim jeftiniji laptop,
1. RAM minimalno jedna pločica od 2GB RAMa (u tom slučaju ću odmah kupiti još jednu), ili odmah 4GB (dakle 2x1GB RAMa je neprihvatljivo)
2. na stranu specifikacije, da je "čvrst", da se ne pregrijava, da ne zajebava u radu, zaleđuje se i svi ostali simptomi koji čine rad nemogućim.

ostalo znam da ne mogu uvjetovati u ovom cjenovnom rangu, jedino bi cijenio ako može grafička biti iole bolja od najgore koja se trpa u laptope
PS. Važnije od priče ima li hard 250, 320 ili 500GB je dakle osim čvrstog kućišta, ugodne tipkovnice i kvalitetnog ekrana sama baterija, da čim duže traje.
EDIT: 2500kn je maksimum za lap s 2GB RAMa, ako ima 4GB i još nešto, onda 2999. Sve što počinje s brojkom 3 ignoriram, jer uvijek tako pomičem granice pa sam i prošli laptop gledao u rangu do 5500, pa dao za njega 7200.
Ovo mi se trenutno čini kao best-buy od jeftinih laptopa. Frend ga je prije tjedan dana uzeo 400 kn skuplje od ove cijene. Za tvoje potrebe možda i predobar, ali bolje nego ići na nešto malo jeftinije, a dosta lošije.
Jedino si na svom starom navikao na bolju rezoluciju, ovaj ti ima standardnu za 15,6 ekrane, 1366x768. Ispod 2500kn, pristojna grafička za te novce.

http://www.ajtikupi.hr/pd/0752293/as...0-l2-ca.wshtml
__________________
betlmaster
betlmaster je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2011., 22:54   #163
Zero_X
Registered User
 
Zero_X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Raccoon City
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Predobar je za tu lovu... Sam me to za grafu buni, iak vjerujem da je greska na hp stranici, al ajd, saznat ce se to kad tad... Valjd ce ga netko kupit dotad
Iak mi nece trebat jos 2 mj, dodje mi da ga odmah uzmem, al opet, mozd pojeftini u tih 2 mj, il dodje llano po mrvicu visoj cijeni, pa njega ubost... Ipak, cekat cemo malo, i kad dodjem u zg, pogledat ga uzivo u linksu, i otic narucit u protis il tak nest
-Pozdrav svima, ja sam ovdje novi - pročitao sam ove stranice neki dan i neplanski kupio spominjani laptop (kojeg sam uživo vidio prije dvadesetak dana u jednoj trgovini po večoj cjeni) pa da napišem koju informaciju iz prve ruke jer sam ga upravo danas dobio...

prvo Za grafu: greška IPAK nije HD 4250 kako se ponegdje navodi nego HD 6310M

Dakle rječ je o ovome:
HP 635 LH426EA (AMD APU E-350 Dual Core 1600 Mhz + VGA Radeon HD 6310M), (AMD A50M FCH Chipset)

Prisutni priključci i uređaji:
3x USB 2.0
1x Lan (RJ45)
1x HDMI (digital audio/video out)
1x VGA (analog video out)
1x 3.5mm audio analog out (headphone/line)
1x 3.5mm audio analog in (mic)
1x SD/SDHC/MMC card reader
1x priključak za mrežni (strujni) adapter

1x Webcam
1x ugrađeni mono mikrofon
1x DVDCD RW (8x )
WiFi + bluetooth, 320 gb sata disk, 15,6' anti-glare ekran, Li-Ion 6 ćelija, instalirani SUSE Linux Enterprise Desktop OS 11,

S računalom se u kutiji dobije kratka uputa na jednom papiru, jamstvo, strujni kabal+punjać, u kutiji se također nalazi hp torba kakve se slične mogu nači u trgovinama za nekih 60-70 kuna.

-Kupio sam ga na putem webshopa, ćim sam ga izvadio iz kutije vidi se da je rječ o jeftinijem stroju ali to ne znači odmah da je kramp. Na poleđini samo piše Product of China. Kučište je glatko matt prilično robusne izrade, najveći minus dajem kučištu (poklopcu) ekrana tj. rub poklopca je preoštar - jeftinije djeluje od kučišta računala. Uglavnom s obzirom na nisku cjenu računalo je sasvim solidne i pristojne izrade. Ekran je anti-glare (matt, antirefleksijski što mi je bilo jako važno), nemam puno iskustva sa lcd ekranima pa mi se slika čini sasvim OK - nečak mi ima HP g6 sa sjajnim glare ekranom, njegov ima nešto izraženije i ljepše boje te bolji kontrast ali odraz u ekranu i refleksija mu je velika mana pa je anti-glare pun pogodak. Stereo zvučnici Altec Lansing se nalaze s gornje strane računala tik iznad tipkovnice.

-Punjač je malih dimenzija (65 W) i da napuni bateriju 100% dok je isključeno računalo trebalo mu je nešto manje od dva sata, za to vrijeme punjač gotovo da se nije ugrijo. Još nisam provjerio kako se grije punjač dok je računalo spojeno na el. mrežu. Kada sam uključio prvi puta komp indikator batt. je pokazivao da je baterija puna oko 30% i s time sam radio gotovo dva sata, za to vrijeme ventilator procesora je vrtjelo non-stop (u Biosu je inicijalno vent. podešen na always ON) - računalo se za tih dva sata nezahtjevnog rada gotovo nije ništa ugrijalo. Inače opcije u biosu su prilično mršave, nema se gotovo ništa za podešavati. Trajnost rada samo na baterije procenjujem negdje na oko 4,5 sata iako u specifikacijama piše više od pet sati...

-Skinuo sam donji poklopac i vidi se jedan 2 gb ddr3 modul proizvođaća Elpida, ispod njega ima još jedan prazan utor za još jedan ddr3 modul. Isto tako vidi se jedan mini PCI-E utor i u njemu utaknut Atheros bežićni combo modul (Wi-Fi + bluetooth). HDD je sata Hitachi HTS54323, u radu se ponekad čuje pomicanje glave - imam jedan WD 2'5 portabilni disk od 250 gb kod kojeg nisam to nikada čuo.. Čini mi se da je najlošija ugrađena komponenta optička DVD/CD jedinica ali možda se i varam.

-Po pokretanju kompa treba konfigurirati nekoliko stavki, kao jezik, lozinku i slično. Linux je djelomično preveden na Hrvatski no nema podršku za HR tipkovnicu što je čudno, pa kada stisneš recimo slovo š izbaci čudni znak - no mislim ako se netko odlući ostati na instaliranome OS-u da se to može ispraviti nekom nadogradnjom ili slično. Na desktopu se nalazi mapa HP Dokumenti a u njoj nekoliko manjih pdf datoteka među ostalima i malo opširniji Notebook User Guide (ENG.) nego što se nalazi u papirnatom obliku u kutiji. Među ostalom instalirani su Ati driveri za grafičku koji kažu da je grafička HD 6310M, ipak nije HD 4250, HD 4250 dolazi isključivo sa AMD RS880M Chipsetom.
Nemam iskustva sa linuxom ali mi se čini sasvim ok pa ču ga i ja neko vreme proučavati

-Još nekoliko sirovih podataka koje je pokazao hardware info u predinstaliranom Linuxu dist. Suse Ent.

-DVDCD TS-L633R (dakle Samsung optički pogon)
-Samsung LCD Monitor
-SB700/SB800 USB EHCI kontroler
-SB700/SB800 SATA AHCI
-AUDIO ATI Azalia (Intel HDA)
-HP Webcam 101
-Bios ver F.24
-Realtek SD/SDHC/MMC Reader PCI
-RTL8101/RTL8102 PCI-E Lan
-Atheros AR9285 PCI-E

-Pokrenu sam instalaciju WIN_XP SP 3 sa uključenim sata amd ahci driverima samo da vidim kako izgledaju particije:

-: (EISA Utilities) 10240 mb, free 3966 mb
C: 2048 mb, free 2048 mb
E: 25600 mb, free 25600 mb (u stvarnosti zauzeto 7.0 Gib)
F: 267356 mb, free 267356 mb

tako to pročita instalacijski disk windowsa dok u linuxu file systemu se to drukčije vidi, pretpostavljam zato što je prva particija fat a ostali tri ext3 file system nepoznat winu. Linuxi su instalirani na e particiji ali bih volio da mi netko od vas bolje objasni što znaći EISA Utilities (Koliko vidim tu se nalaze razni HP alati, updates, tools, os recovery i sl).

-Eto toliko, nadam se da sam malo pomogo ako se netko zanima za taj laptop, s obzirom koliko sam ga platio i ono što sam dobio i što sam vidio nakon prvog dana druženja sa njim ja uglavnom zadovoljan...a uzeo sam baš taj model prije svega jer mi ne treba ništa skuplje a služit će mi prije svega kao drugo računalo za povremeni rad po potrebi... za nezahtjevne sasvim ok računalo.
Zero_X je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2011., 23:11   #164
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
...što znaći EISA Utilities (Koliko vidim tu se nalaze razni HP alati, updates, tools, os recovery i sl).
koliko se sjecam to je upravo to, particija sa hrpom utilitiy, programcica, backup-om i sta ti ja znam. meni prekosutra dolazi Lenovo Edge 11 E125 i ako ta particije bude ide lagano unistavanje iste. koliko se sjecam zasticena je, ali mislim da se to da rijesiti kao i sve drugo kod kompova, samo treba kopat i informirat se ;-).
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2011., 23:24   #165
Zero_X
Registered User
 
Zero_X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Raccoon City
Postovi: 12
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
koliko se sjecam to je upravo to, particija sa hrpom utilitiy, programcica, backup-om i sta ti ja znam. meni prekosutra dolazi Lenovo Edge 11 E125 i ako ta particije bude ide lagano unistavanje iste. koliko se sjecam zasticena je, ali mislim da se to da rijesiti kao i sve drugo kod kompova, samo treba kopat i informirat se ;-).
ok hvala na odgovoru
Zero_X je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2011., 00:38   #166
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor betlmaster Pregled postova
Ovo mi se trenutno čini kao best-buy od jeftinih laptopa. Frend ga je prije tjedan dana uzeo 400 kn skuplje od ove cijene. Za tvoje potrebe možda i predobar, ali bolje nego ići na nešto malo jeftinije, a dosta lošije.
Jedino si na svom starom navikao na bolju rezoluciju, ovaj ti ima standardnu za 15,6 ekrane, 1366x768. Ispod 2500kn, pristojna grafička za te novce.

http://www.ajtikupi.hr/pd/0752293/as...0-l2-ca.wshtml
Bio bi best buy da je raspoloživ, ali nije ni u jednoj trgovini, bar ne za takvu cijenu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 11:12   #167
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Stigao danas novi katalog od Metroa (01.09.-14.09.). Imate na akciji Lenovo G570GL za 2.189,39kn. Tražio sam malo specke na netu, ali nigdje ništa konkretno nisam našao. U katalogu piše ovako: Intel Dual Core B800 1,5GHz (ex Celeron); 2Gb DDR3; 320Gb HDD; 15,6" 1366x768; Intel HD Graphics 3000; DVD-RW; card reader; 802.11 b/g/n; FreeDOS; garancija 1g.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 11:18   #168
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
To je Celeron Sandy Bridge, trebao bi bit dosta ok. Prosurfao sam i ja malo, i isto nisam našao ništa o tom modelu, očito je dosta nov ili nije dostupan još toliko široko pa ga nitko se nije dočekao. Ili je Metro pogriješio u nazivu Za te novce dosta dobra kupnja, pitanje je samo u kolikim količinama ih budu imali.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 11:20   #169
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Solidna kupnja iako mislim da je HP 635 LH426EA bolja, ako ništa drugo onda zbog torbe. Količina će vjerojatno biti nikakva i trebat će biti vrlo brz. Onaj Asus iz prethodne akcije je ishlapio u roku odmah.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 11:23   #170
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Ishlapio ali toliko je i vrijedio, 2000kn i ne više, sa procem kojem je mjestu samo u netbooku zbilja laptop nije bio nešto. Skuplji je taj Hp taman za cijenu te torbe,a nekako mi se čini da bi ovaj proc mogao bit bolji od e350 upakiran u hp.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 13:02   #171
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
U HP-u je AMD nazivno brži (1,6 vs 1,5GHz), TDP mu je manji (18W vs 35W), ali grafika nešto slabija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 13:12   #172
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Nazivno je puno toga brže, ali stvar je arhitekture koja će zbilja dati rezultate. A tu mi se čini da je Intelovo rješenje dosta bolje, bar po onom što sam pročitao o tome što od starijih procesora po perfomansama je kao taj proc,a što je kao Amd. Na internetu su podaci dosta šturi o tom procesoru, nije nigdje još pošteno ni provjeren ...
Router je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 15:34   #173
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Celeron B800 sigurno pojede tog Brazosa. AMD odavno nije napravio nešto vrijedno spomena što se mobilnih procesora tiče, čak ni omjer cijena/performanse ne ide u njihovu korist.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 19:02   #174
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Koliko sam vidio, kod nas već postoji lap istog proizvođača i skoro istih karakteristika: G570GH. Razlika je u tome što ima 500Gb hard dok GL ima 320Gb.
Po onome što se nalazi na netu, B800 bi po snazi trebao biti ekvivalentan C2D 2Ghz procu. Izgleda da je Lenovo bolja kupnja od HP-a.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 20:10   #175
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Brutalna kupnja za te novce. Baš gledam review. Sviđa mi se što ima dosta konektora, prilično dobru tipkovnicu i zbog ovo donjeg poklopca je vrlo vjerojatno lagan za čišćenje od prašine (rijetkost kod jeftinih laptopa).
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 09:28   #176
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Brutalna kupnja za te novce. Baš gledam review. Sviđa mi se što ima dosta konektora, prilično dobru tipkovnicu i zbog ovo donjeg poklopca je vrlo vjerojatno lagan za čišćenje od prašine (rijetkost kod jeftinih laptopa).
Izgleda dobro, a jel bi mogao vrtjet mkv filmove na plazmi od 107 cm bez problema ??
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 10:14   #177
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Brutalna kupnja za te novce. Baš gledam review. Sviđa mi se što ima dosta konektora, prilično dobru tipkovnicu i zbog ovo donjeg poklopca je vrlo vjerojatno lagan za čišćenje od prašine (rijetkost kod jeftinih laptopa).
Da, ali review je rađen na duplo skupljem modelu s i5-2410m 2,3 GHz procesorom, a ne ovom s Celeronom na 1,5 GHz, tako da treba biti oprezan i s prosudbom ostalih komponenata (ekran, plastika...)

Kako su to u principu isti procesori uz sporiji takt, manje cache, lošiju grafiku, onemogućene neke mogućnosti (nema HT...) , u nedostatku benchmarka za B800 CPU vjerujem da zbog svega opisanog su CPU performanse upola lošije od prikazanog i5 modela. Istovremeno bi nizak takt procesora trebao garantirati istu ili bolju autonomiju.

Zanimljiv model, niske cijene kada bi kao i AMD E-350 CPU bio zapakiran u 11,6" kućište, ali ovako hm... možda je pametnije uzeti malo skuplji i3-2310m ili 2 GHz B940?
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 11:21   #178
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Citiraj:
Autor zagi Pregled postova
Izgleda dobro, a jel bi mogao vrtjet mkv filmove na plazmi od 107 cm bez problema ??
Bi. Ipak se tu radi samo o HD rezoluciji bez obzira na veličinu ekrana. Ne piše bezveze 'Intel HD 3000 graphics'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 12:08   #179
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Cool

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Bi. Ipak se tu radi samo o HD rezoluciji bez obzira na veličinu ekrana. Ne piše bezveze 'Intel HD 3000 graphics'.
Da ne bi bilo zabune kod Lenova G570:

i5-2410m (turbo 2,9 GHz) ima integriranu grafiku HD Graphics 3000 (do 1,2 GHz) ovaj s celeron B800 (bez turba 1,5 GHz) ima slabiju integriranu grafiku HD Graphics.

Usporedba:
Graphics Specifications: B800 - i5-2410m
Frequency:650 MHz - 650 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency: 1 GHz - 1.2 GHz
Graphics Outpute: DP/DP/HDMI/SDVO/CRT - eDP/DP/HDMI/SDVO/CRT
Intel® Quick Sync Video: No - Yes
Intel® InTru™ 3D Technology: No - Yes
Intel® Wireless Display: No - Yes
Intel® Flexible Display Interface (Intel® FDI): Yes - Yes
Intel® Clear Video HD Technology: No - Yes
Dual Display Capable: Yes - Yes
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 14:28   #180
Septimus
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Pitanje:

išao sam gledati Metro katalog za taj jeftini Lenovo, ali nema zapisane nikakve posebne specifikacije što se tiče grafičke i sad si stavljam na vagu:

a)
15,6''+2GB RAM (možda je 2x1GB i automatski otpada)+320GB hard+1,5GHz monitor =2200kn


b) (odmah na idućoj stranici kataloga)
Acer 17,3''+4GB RAM+500GB hard+2,3GHz proc+ati radeon hd 4250 = 3100kn

e sad, veći ekran = ugodniji rad, ali veća potrošnja energije ? je li laptop išta sporiji zato što je veći ekran?

fali li mi još nešto u računici?

postoji li još neki za i protiv u računici koje ovdje ne vidim? Pretpostavljam da je atijeva grafička dosta kvalitetnija od intelove (integrirane?), kojoj čak ni specifikacija nije napisana.

pretpostavljam da je veći laptop i teži, ali mi to nije neki faktor.

Obzirom da će dobar dio rada biti s Adobe paketom, Acer mi se čini bolja opcija?


EDIT: gore spomenuti HP 625 je cijenom taman na polovici ovih, iako treba dodati cijenu kartice od 2GB rama (siguran sam da postoji razlika u ramu za komp ili laptop, ali gdje to piše, odnosno koliko novca da računam za karticu od 2GB?), ima procesor poput Acera, grafička bi trebala biti beznačajno slabija (ati 4200 umjesto 4250), hard je manji (320 umjesto 500, što mi zaista nije važan faktor pri odluci). E sad, ono najbitnije: ako ostavimo specifikacije kompletno po strani - tko ima kvalitetniji ekran, tipkovnicu, kućišće, manje se grije, lakše se čisti prašina i ostali "nevažni detalji" koji su u stvari možda i najvažniji? Ima li itko vlastitog iskustva?

Zadnje izmijenjeno od: Septimus. 01.09.2011. u 14:34.
Septimus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na