Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.03.2010., 21:58   #1
renato007
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia, Čakovec
Postovi: 120
Question Popravak baterije

http://www.noob.us/miscellaneous/how...aptop-battery/


dakle, ovo me zainterisiralo jer imam problem sa svojom baterijom za Acer Aspire 5672. Baterija mi drzi pisljivih 10 minuta, ne da se napunit a u statusu pise da je puna 0%.

Zanima me koje te celije se nalaze u mojoj bateriji, gdje ih mogu nabaviti i kolko znanja i iskustva trebam da sam to promijenim? Jel itko to vec od vas pokusavao? Cini se da je jeftinije od originalne nove baterije.

info o bateriji:

Li-ion 14.8V 4800mAh
Model No: lip-8208qupc sy6

renato007 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 09:18   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako ti baterija ne valja, raskupusaj je i onda na ebayu nađi uloške koji su unutra i postupi kao što je to na videu napravljeno.
Ako ti se ne da zahebavati s time, onda ti preostaje ovo
http://www.baterije-shop.com/BATERIJ...aptope,page=14
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2010., 18:36   #3
renato007
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia, Čakovec
Postovi: 120
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako ti baterija ne valja, raskupusaj je i onda na ebayu nađi uloške koji su unutra i postupi kao što je to na videu napravljeno.
Ako ti se ne da zahebavati s time, onda ti preostaje ovo
http://www.baterije-shop.com/BATERIJ...aptope,page=14
ma to sam i htio jer izgleda da je jeftinije, al trazim informaciju kakvi su ulosci u mojoj bateriji (prije nego je krenem rastavljati) i dal bude na kraju sve skupa jeftinije od kupnje nove baterije.
renato007 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 18:50   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Sigurno je da će ulošci koštati manje nego cijela nova baterija. Pitanje je koliko si vičan s lemilicom i kada će ti ulošci stići tj. koliko ćeš ih morati čekati s ebaya. Koliko sam skužio, baterija se može otvoriti (bar ova s videa) i pogledati koji su ulošci unutra.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 18:55   #5
renato007
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia, Čakovec
Postovi: 120
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Sigurno je da će ulošci koštati manje nego cijela nova baterija. Pitanje je koliko si vičan s lemilicom i kada će ti ulošci stići tj. koliko ćeš ih morati čekati s ebaya. Koliko sam skužio, baterija se može otvoriti (bar ova s videa) i pogledati koji su ulošci unutra.
mislis da bi ovi imali nest takvog? http://baterije-zagreb.hr/baterije/?page_id=52

..ma ajde, rastavit cu ja to pa budemo vidli
renato007 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2010., 16:39   #6
renato007
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia, Čakovec
Postovi: 120
unutra su ove baterije:

SONY SF US18650GR
(T G711JOE29D)

ali ne znam i ne mogu pronaci koliki je to kapacitet!

i imam pitanje: smijem ja staviti baterije jaceg kapaciteta?
renato007 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2010., 20:09   #7
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Kak nemreš naći. U google i listaj po linkovima...

prvi link -> klikni javlja da je to članak 2200mah 3.7V

a članke uzmi od ovog lika
http://www.cpfmarketplace.com/mp/sho...d.php?t=200812

tebi trebaju ove
- Protected 18650 ( 2200mAH ) ---- $12.00 each *Upgraded New *Button Top Cell ( The Only Protected cell powers up the WA1185 )

Slobodno uzmeš i veći kapacitet ali su članci onda skuplji.

za to ti treba Paypal
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2010., 02:11   #8
overload
Premium
Moj komp
 
overload's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: rijeka - lič
Postovi: 326
Kapacitet ti utjece samo na to kolko ce ti trajati baterija. nista drugo, zato uzmi sto veci kapacitet.

Jel zna netko jel se moze tako rastaviti baterija na hp 6730s, nema sada laptopa doma pa nemogu pogledati!
__________________
t.ly/YLrl
overload je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2010., 10:58   #9
renato007
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia, Čakovec
Postovi: 120
Citiraj:
Autor overload Pregled postova
Kapacitet ti utjece samo na to kolko ce ti trajati baterija. nista drugo, zato uzmi sto veci kapacitet.

Jel zna netko jel se moze tako rastaviti baterija na hp 6730s, nema sada laptopa doma pa nemogu pogledati!
moze sigurno, moja je bila sljepljena skupa i zakacena s par onih plasticnih drzaca

sad sam se vec naslusao par savjeta i kritika, al jos uvijek ne znam jednu stvar, dal je lemljenje dobro za bateriju? neki govore da toplina moze unistit bateriju, i da to nece drzat, da je lako moguce da se nece ni primit i slicno
renato007 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2010., 21:28   #10
overload
Premium
Moj komp
 
overload's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: rijeka - lič
Postovi: 326
Citiraj:
Autor renato007 Pregled postova
moze sigurno, moja je bila sljepljena skupa i zakacena s par onih plasticnih drzaca

sad sam se vec naslusao par savjeta i kritika, al jos uvijek ne znam jednu stvar, dal je lemljenje dobro za bateriju? neki govore da toplina moze unistit bateriju, i da to nece drzat, da je lako moguce da se nece ni primit i slicno
Takve stvari lemis sa lemilicom od cca 20w sa tankim vrhom i nemas problema, a i baterija nije tako jako osjetljiva da nemozes zalemit kako god okrenes!
__________________
t.ly/YLrl
overload je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2010., 17:03   #11
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Imaš u Chipoteci Li-Ion ćelija za kupiti. Nisu baš prejeftine, a i nisam radio sa njima, ali ljudi koji jesu kažu da su u redu. Izmjeri si kolike su ćelije, pogledaj da li imaju išta slično. Pazi na napon. Neke ćelije su 3.6V, neke 3.7. Tvoje su najvjerojatnije 8 ćelija po 3.7V i 2400 mAh, po dvije u paraleli. Za lemljenje se ne boj, griju se one i u radu, samo nemoj pretjerivati. Za kraj, provjeri si da li netko u oglasniku prodaje takvu bateriju za cijenu približnu ili 100 Kn veću od tvoje kupovine ćelija, da ne bi popravak ispao skuplja opcija.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 10:00   #12
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
jel zna tko gdje se može točkasto zavariti baterije u Zg i možda koliko to košta?
trebao bih zamijeniti ovakav paket baterija:
http://www.batterybuyer.com/makita-6...y-p-20807.html

ako ga kupujem u komadu, košta cca 112kn a na ebayu članke kupim za 1,3$ samo eto trebao bih variti
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 10:19   #13
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Pitaj debelog ili Grggu sa e-vozila foruma. Ako ne mogu, znaju tko može.
S druge strane, ne znam kakve članke gledaš za 1$, ali u Makiti su originalno Konion ćelije,
tako da bi mogao osjetit razliku u kapacitetu, a pogotovo snazi ako uzmeš neke no-name.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 10:24   #14
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
kako u snazi? pa ako baterija daje 1,2V onda bi snaga trebala biti ista?
što se tiče kapaciteta, s obzirom da su ove u makiti vrisnule već nakon cca godine dana vrlo slabe upotrebe, uopće mi se neda trošiti neznam kakve novce za originalne.
inače koliko se ja kužim, vjerojatno je otišao jedan il više članaka jer odvijač radi ali vrlo kratko, tipa maks. sat vremena ne baš intenzivnog posla (šerafljenje po kompu) a mora se puniti satima da bi mogao toliko raditi. i redovito se kod punjenja jako ugrije
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 10:55   #15
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Pod snagu mislim na discharge rate. Ako je baterija npr 1.2v, kapaciteta 2000mAh, i ima discharge rate 2C, to znači da može sigurno praznit strujom jakosti 4A, ako je discharge rate 1C, onda se može praznti strujom 2A.. I ne mislim da moraš kupovat original, već da kupiš bilo koje provjerene ćelije. Istina je da je tebi vjerojatno prdnuo jedan članak, ali to je dovoljno da svi članci u paraleli daju taj (smanjeni) kapacitet.

edit: a sporije se puni jer je charge rate redovito manji od discharge rate, tipa 0.5C, vrijedi ista matematika.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 11:48   #16
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
hvala na infomacijam, nisam znao...
noob pitanje: jel bolje um mom slučaju da je 1C il 2C
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 20:13   #17
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Pa na ovom forumu je više uvijek bolje
Zato bi možda trebao gledat ni-cd umjesto ni-mh.

edit: zapravo trebao bi gledat kemiju koja je bila u originalnim zbog punjača..
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 20:20   #18
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Prije nego što kupiš skupe baterije, evo i mog iskustva. Više puta sam pokušao zamijeniti neispravne baterije i paku, sve je ispalo dobro što se tiče napona, Aida pokazuje oko 12 V, ali ih laptop ne puni, niti mogu pokrenuti laptop. Kod starijih laptopa mi je par puta uspjelo, ali kod novih treba (pretpostavljam) nešto napraviti na elektronici u batery paku da bi proradilo poslije zamjene baterija. Odustao sam od daljih pokušaja, iako imam brdo ispravnih baterija, koje koristim kao zamjenu za Ni-Cd u električnim alatima, lampama i sl.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2016., 21:43   #19
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
dakle otvorio sam odvijač kako bih vidio koji su članci krepali (i ako su uopće krepali). unutra su zavarena 4 članka NiCD Sanyo Cadnica
testirao sam tako da sam voltmetrom takao svakom članku + i - i svi su pokazivali napon od cca 1,28 - da li se uopće tako testiraju članci ili ih treba prvo odvojiti sve člane (s time da ću tako strgati bateriju)?

također sam primjetio čudnu stvar: upalio sam ledicu na odvijaču i onda ga aktivirao i primjetio sam da ovisno kako stisnem tako se odvijač slabije ili jače vrti, kao da negdje nije dobar kontakt ali reagira samo svakim ponovnim stiskom, ne i dok držim upaljeno odvijanje i onda mičem kontakte.
druga čudna stvar je da kad je odvijač upaljen tj. vrti se onda se dva članka krenu jako grijati a dva su super hladna - da li su ti koji se griju krepani?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2016., 21:51   #20
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Pretpostavljam da su to četiri članka u seriji? Ako jesu onda možeš tako izmjeriti napon. Kad su ćelije spojene u paralelu, onda struja teče iz jedne u drugu dok se napon ne izjednači. Probaj izmjeriti isto tako otpor pojedinih ćelija, pretpostavljam da će ove što se griju pokazati veći... Ali time možeš eventualno otkriti koje ćelije nisu dobre, ali ako mjenjaš bateriju, mjenjaj sve. Nije dobro mješati nove sa starim ćelijama, pogotovo ne kad su spojene serijski. Zato što se može dogoditi da su npr. sve četiri napunjene do 1.3v (dakle serija 5.2), ali jedna je "slabija", tj ima manji kapacitet i brzo joj napon padne npr na 0.9V dok su ostale na 1.25, i onda elektronika misli kako je baterija još puna jer je ukupno napon 4.65V, iako je jedna ćelija ošla u "nedozvoljeni minus". Da bi precizno odredio koja ćelija ima koji kapacitet, treba ih sve razdvojit, i stavit pod neko opterećenje, i mjerit wattmetrom, ako ga nemaš možeš spojit malo opterećenje, izmjerit jakost struje, pa gledat vrijeme i slično, ali to nije toliko precizno..
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2016., 22:50   #21
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
hvala na informacijama. kupio sam na kraju cijlu zamijensku bateriju no ta je NiMh a original je NiCD.
baterije su 4.8V a punjač za makitu je 6V 300mA pa pretpostavljam da ako je bio dobar za NiCd bi trebao biti dobar i za NiMh
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 05:01   #22
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Samo jedna napomena svima, sa Li-Ion baterijama bit VRLO VRLO oprezan, i ni slučajno kupovati jefine kineske klonove baterija, mogu biti vrlo opasne i eksplozivne jer nisu protected, iako to piše tako, a koriste ICR(LiCo kemiju). Ukratko, kupovat provjerene čelije od provjerenih prodavača.
Provjereni brendovi su:
LG, Samsung, Sony, AW, Pannasonic. Možda još neki ima, ali ovi su top što ja znam

Postoje Unprotected IMR(LiMg) baterije koje proizvode LG, Sony, Samsung, no nisam siguran jel one mogu u laptop, jer nemaju kontrolni PCB koji ih čuva od overcharge/discharge. No te baterije i pri kratkom spoju ne eksplodiraju nego samo lagano "ventaju" te mogu dati do 40A, doduše 40 ampera u kratkom spoju bez problema zapali nesto!
ali napominjem nisam siguran mogu li one u laptop, ili mozda bas one moraju u laptop, vise sam sa baterijama u necem drugom.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 17.04.2016. u 05:20.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 10:18   #23
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 152
Dizem temu da ne otvaram novi topic..
Trebao bih zamjeniti ovakav paket baterija




Radi se o stapnom Zepter usisivacu a novi paket je prilicno skup pa bih narucio sam clanke (9kom) pa da mi ih netko u zg točkasto zavari. E sad prvo je pitanje isplativosti i neka procjena koliko bi to koštalo?
Hvala unaprijed!

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 11:01   #24
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 152
Rjeseno u zg, hvala svima.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 20:59   #25
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Može preporuka koje ćelije(protected ili ne) najvećeg kapaciteta(isplative) uzeti i gdje, i gdje bih mogao to zavariti?

M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 08:48   #26
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Uvijek unprotected je laptop baterija ima BMS u sebi.
Bilo koju marku, istog/sličnog kapaciteta Samsung, LG, Sony
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 14:12   #27
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Uvijek unprotected je laptop baterija ima BMS u sebi.
Bilo koju marku, istog/sličnog kapaciteta Samsung, LG, Sony
A veći kapacitet ne bi išao?
Ne znam gdje je najpouzdanije uzeti/naručiti da mi ne uvale neki fejk.
I zna li netko što se s elektronikom u bateriji, hoće li uopće dozvoliti nove ćelije ili je istina što čitam po netu da kad izvadiš baterije izbriše se firmver jer je volatile memorija, a ako i ostane ima brojač neki koji blokira bateriju nakon x rada.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 14:56   #28
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
A veći kapacitet ne bi išao?
Ne znam gdje je najpouzdanije uzeti/naručiti da mi ne uvale neki fejk.
I zna li netko što se s elektronikom u bateriji, hoće li uopće dozvoliti nove ćelije ili je istina što čitam po netu da kad izvadiš baterije izbriše se firmver jer je volatile memorija, a ako i ostane ima brojač neki koji blokira bateriju nakon x rada.
Te baterije ti prodaju praktički u bilo kojem bolje opremljenom vape shopu. Jedimo što će te 6 kvalitetnijih baterija ispast kao nova, doduše zamjenska baterija za lap.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 23:06   #29
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Te na slici su 2200mAh, obično se u laptopima koriste te ili one od 2600mAh. Inače se mogu kupiti do 3400mAh, ali s obzirom da ima gomila fejkova trebalo bi imati punjač koji može ispitati kapacitet baterije za biti siguran. Ja bih išao sa istim kapacitetom kao što su postojeće, treba onda napraviti battery gauge reset na računalu da skonta nove baterije. Neki BMSovi će nakon određenog broja ciklusa jednostavno proglasiti bateriju mrtvom i onda ne pomaže ni mjenjanje članaka, pa treba i na to računati.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 07:02   #30
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Na nkon.nl su provjereno originalne baterije, samo nisu bas najjeftinijije, ali opet jeftinije nego u nas
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na