Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2009., 07:20   #121
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
XBMC 9.11: Beta2 ready for testing

Evo i Beta 2 Camelot je izašla ... link za download



Od stare bete1 do sada ispravljeno je oko 200 bugova, sve u svemu; jedva cekam da ju probam.
Coderi rade punom parom i vjerujem da cemo uskoro ugledati i finalnu verziju XBMC Camelot-a.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 16:50   #122
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,859
ziiky dali znas kako da umjesto da skenira cijelu bazu da umjesto recimo "E:\filmovi" bude "G:\filmovi"...prebacio sam filmove na drugu particiju i sad vise nije isti path do filma pa da nemora sve ponov skenirati nego da mu zadam drugi path ali znaci da sve ostane isto...ak je to uopce i moguce
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2009., 20:34   #123
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
XBMC 9.11: RC1 ready for testing

Završila je i beta faza testiranja, Camelot Release Candidate 1 je vani ... link za download
Ovo je zadnji pre-release prije finalnog, tj. i zadnja šansa za instant masovni bug fix.
Sve daljnje verzije će bit znatno rijeđe, a bugovi se neće ispravljati u ovakvom obimu.

Iduće što slijedi je finalna verzija novog XBMC: Code name Camelot
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 15:38   #124
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,859
pohvale na veliko, nemoram dodavat novi skin, puno brze pronalazenje info-a i ostalih stvari, nema bugova (kao sto je prije bilo za hd materijale ili s pozadinskim zvukovima), autmatski pri instlaciji dodaje dx, 100 filmova je ucito za manje od 10min sto je za nepovjerovat kod prijasnjih verzija mi je trebalo po 2h, i ono sto je najbitnije sve je puno mogucnosti npr. ono sto mi se svidja kod library mode-a je mozes maknuti info iz pozadine (sakriti ga) ono sto prije nije nasao sad pronalazi, serije prije koje nisu mogle biti pronadjene s scraperom nisi ih mogo ucitati sto sad nije opcija ili se meni sam cini...stvarno odlicno odradjen posel
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 15:54   #125
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Evo probat ću i ja. Ja sam sa prvom verzijom imao artefakte.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 02:47   #126
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,859
ajd ako se nekom da pa nek proba apple trailere, ja sam ucitavao 2500 trailera preko 1 i po h, uzima oko 400mb e sad problemcic je u tome sto mi nece sljakat stream vec samo download, pogledat cu jos u firewallu ali mislim da to nebi trebao biti problem ako ide down
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 10:50   #127
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
ajd ako se nekom da pa nek proba apple trailere, ja sam ucitavao 2500 trailera preko 1 i po h, uzima oko 400mb e sad problemcic je u tome sto mi nece sljakat stream vec samo download, pogledat cu jos u firewallu ali mislim da to nebi trebao biti problem ako ide down
Nisam probavao na zadnjoj i predzadnjoj verziji, ali prije mi je radio sa malim editom stringa nize opisanog.
Nije grska u XBMC-u, vec u politici Appla. Pomocu ovog tweak-a Apple site ce XBMC vidjeti kao QuickTime
Obrati paznju da imas Apple movie trailer kao skriptu, isti taj imas kao plugin, a imas i apple movie trailer lite.
Potrebna ti je skripta da bi ispravno radilo ...

Aj probaj ovo prepraviti ovako (koristi notepad)

Pogledaj mplayer settings u mplayer.conf fajlu. XBMC koristi mplayer librarys za AppleMT

Fajl se nalazi u:
XBMC/system/players/mplayer/mplayer.conf

Nadji u fajlu redak gdje su postavke za http user-agent, string ovako izgleda:
Code:
user-agent=XBMC-mplayer/1.1.0(MPEG)
Taj string je pogresan posto Apple odbija download zahtjeve od NonApple programa, tj. preferira QT

Promjeni ga u:
Code:
user-agent=QuickTime/7.2
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 24.12.2009. u 11:01.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 12:10   #128
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,859
imam samo paplayer i dvd player hmm

EDIT: rijeseno oso na svn repo installer i oso pod"SCRIPT" i tamo sam instlirao apple trailere isto i sad radi bez greske dodas home theater expirience i zakon stvarcice radi i stream na najboljoj kvaliteti sve uredno sljaka

maloprije sam nasao negdje da ima opcija kad pogledas trailer da ti ga on obrise iz library-a i sad da ga krunis nemogu vise naci, ako netko zna nek napise nije za glavu
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 24.12.2009. u 13:48.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2009., 13:22   #129
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
XBMC 9.11: Camelot (final)

Stizu nam 2 iznenađenja za Božićne blagdane

XBMC 9.11: Camelot finalna verzija je vani ... link


XBMC 9.11: Camelot
December 24th, 2009
Team XBMC

It’s been quite a while in the making (and maybe a bit late), but Camelot has arrived for Windows, OSX, Linux, and XBMC Live, and just in time for the holidays. Noteworthy changes include a revamped user interface via the new default skin “Confluence“, DirectX support by default for the Windows platform, a complete reorganization of the settings menus, automatic video information extraction, and smoother video playback. In addition, all scrapers have been updated, new remotes are supported out of the box, and codecs have been updated for more reliable playback. For a full changelog, see the end of this post.

Look to the download page for the good stuff. We wish to thank our community for helping to make XBMC what it is. Several new skins and plugins have been created since Babylon, be sure to check them out as well.

For the developers, this is where the fun starts. To quote the great Linus Torvalds, “A release is not so much of a birth of a new version, it’s more of a laying-to-rest of an old one. It’s also an end to a fairly quiet period.” It’s now open-season for us to start looking forward and begin merging in all those new features that have been brewing. Enjoy our latest offering as we get back to work!

As a brief aside, we’re looking to recruit a talented web developer as well as a graphics designer for a few future endeavors. If you’re interested in more detail and have serious skills (no weekend warriors please), drop us a line.
Read on for the condensed changelog:
Read more…




Transparency! v2.11 released ... link
December 24th, 2009
ronie


If you have been running XBMC 9.04 until now, it must have been a big disappointment that you couldn’t check out all the new skins, as every one of them required you to install an unstable XBMC svn version. Luckily, with the release of XBMC 9.11 Camelot, this has come to an end. With the 9.11 release you’ll not only be able to enjoy all of the new features xbmc has to offer, but there’s also a multitude of new skins to check out. To name a few, there’s Confluence (the new default skin), Ellipsis & Xperience (by team Blackbolt), Rapier (made by scarfa) and Alaska (created by djh_ & Hitcher). Be sure to check them out, they all deserve your attention. Transparency! is also one of the skins released after XBMC 9.04, so chances are you’ve never used it before.

Today sees the release of Transparency! v2.11. Have a look at the video to find out what’s it all about, or check the xbmc skin section for screenshots and a list of features included in this skin. If you want to get involved, head on over to the forum. I’m always interested in new ideas and could use some help in getting the skin translated to several languages.

Finally, a big thanx to the entire xbmc community for all the help i’ve received over the past 6 months
and, of course, my congratulations to Team-XBMC with the release of 9.11 Camelot!
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2009., 00:57   #130
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,859
jasam koristio ovu verziju prije ove zadnje s 1/4 skinom trenutno sam kod bake pa nzm kak se zove ali nikak nisam mogo uspostaviti OSD unutar filma, dali je to bilo da se mora rucno podesavati link na OSD da bi radio... kad dodjem kuc poslikam da vidite
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 11:54   #131
krbo
Premium
Moj komp
 
krbo's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 97
ajd da i ja probam XBMC po prvi put..

dugo veće čekam neko zgodno "daljinac only" sučelje za HTPC

download&install = bez problema

first run = (mkv) razočarenje, neka crvena, tamna, nekontrastna slika, od DXVA ni "D".
Tristo puta lošije od običnog MPC HC.

Sve to na Win7 koji ima native h264 DXVA i ATI HD3200

Malo mi je nejasno zašto se petljaju u digitalnu sliku?
Po defaultu je treba propustiti na HDMI bez ikakvog petljanja po svjetlini, bojama i kontrastu, a dozvoliti isto onima koji to žele.

Zanimljivo je da default skin izgleda izvrsno.

Znači, ako hoću ikakav pametniji setup treba kopati po nekim konfig fajlićima, Wiki, Web i sto čudesa...
Možda mi se i bude dalo
krbo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 12:36   #132
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,859
pa sad je sve manje vise automatizacija...dodas folder s filmovima i odaberes scrapera i on sam pretrazi s neta slike i info i sve to...
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 12:42   #133
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
lijepo to radi, sve je bolji. ali nije sve u lijepoj prezentaciji jer mi se slika čini lošija nego u KMPlayeru, a to se odnosi i na divx (upscale, 1080p televizor) i mkv na kojem zbilja nisam očekivao degradaciju slike. k tome nedostatak DXVA me opet vraća na KMP jer mi skače opterećenje procesora i automatski pojačava ventilaciju i buku
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 13:24   #134
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Ja koristim fkt dosta programa za gledanje filmova s laptopa , i mogu rec da je slike (meni!!) ista na ovom XBMCu ko na tim programima (GOM , km player , vlc, mpc ).Na nekima je ukljucena DXVA na nekima nije . Fora mi je sucelje a ne onak da moram bulaznit po folderima laptopa.
Jedino mi je šok bio kad sam nisam mogao naci gdje kliknuti za ici jedan korak unazad
reko pa nije moguce da su napravili da se nemoze misem sve..
ali moze se sve

sa dobrim bezicnim misem ovo postaje fora

cak ima opcija za subtitlove , neznam dal radi nije mi se dalo probavat.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 13:51   #135
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
- <!-- used in the current window's section. Note that there is only handling --> - <!-- for a single action per button at this stage. --> - <!-- For joystick/gamepad configuration under linux/win32, see below as it differs from xbox --> - <!-- gamepads. --> - <!-- The format is: --> - <!-- <device> --> - <!-- <button>action</button> --> - <!-- </device> --> - <!-- To map keys from other remotes using the RCA protocol, you may add <universalremote> blocks --> - <!-- In this case, the tags used are <obc#> where # is the original button code (OBC) of the key --> - <!-- You set it up by adding a <universalremote> block to the window or <global> section: --> - <!-- <universalremote> --> - <!-- <obc45>Stop</obc45> --> - <!-- </universalremote> --> - <!-- To find out the OBC's of your remote, try enabling the <displayremotecodes> tag in AdvancedSettings.xml --> - <!-- Note that the action can be a built-in function. --> - <!-- eg <B>XBMC.ActivateWindow(MyMusic)</B> --> - <!-- would automatically go to My Music on the press of the B button. --> - <!-- Joysticks / Gamepads: --> - <!-- See the sample PS3 controller configuration below for the format. --> - <!-- --> - <!-- Joystick Name: --> - <!-- Do 'cat /proc/bus/input/devices' or see your xbmc log file to find the names of --> - <!-- detected joysticks. The name used in the configuration should match the detected name. --> - <!-- --> - <!-- Button Ids: --> - <!-- 'id' is the button ID used by SDL. Joystick button ids of connected joysticks appear --> - <!-- in xbmc.log when they are pressed. Use your log to map custom buttons to actions. --> - <!-- --> - <!-- Axis Ids / Analog Controls --> - <!-- Coming soon. --> - <keymap> - <global> - <keyboard> <y>xbmc.activatewindow(videolibrary,movietitles)</y> <a>xbmc.activatewindow(videolibrary,tvshowtitles)</a> <g>xbmc.activatewindow(musiclibrary,albums)</g> <h>xbmc.activatewindow(pictureslibrary)</h> <j>PlayDVD</j> <e>Mute</e> <p>Play</p> <q>Queue</q> <f>FastForward</f> <r>Rewind</r> <left>Left</left> <right>Right</right> <up>Up</up> <down>Down</down> <pageup>PageUp</pageup> <pagedown>PageDown</pagedown> <return>Select</return> <enter>Select</enter> <backspace>ParentDir</backspace> <m>ActivateWindow(PlayerControls)</m> <s>ActivateWindow(shutdownmenu)</s> <escape>PreviousMenu</escape> <i>Info</i> <menu>ContextMenu</menu> <c>ContextMenu</c> <space>Pause</space> <x>Stop</x> <period>SkipNext</period> <comma>SkipPrevious</comma> <tab>FullScreen</tab> <printscreen>Screenshot</printscreen> <minus>VolumeDown</minus> <plus>VolumeUp</plus> <zero>Number0</zero> <one>Number1</one> <two>Number2</two> <three>Number3</three> <four>Number4</four> <five>Number5</five> <six>Number6</six> <seven>Number7</seven> <eight>Number8</eight> <nine>Number9</nine> <backslash>ToggleFullScreen</backslash> <browser_home>XBMC.ActivateWindow(Home)</browser_home> <browser_favorites>ActivateWindow(Favourites)</browser_favorites> <browser_refresh /> <browser_search /> <launch_app1_pc_icon>ActivateWindow(MyPrograms)</launch_app1_pc_icon> <launch_media_select>XBMC.ActivateWindow(MyMusic)</launch_media_select> <play_pause>Pause</play_pause> <stop>Stop</stop> <volume_up>VolumeUp</volume_up> <volume_mute>Mute</volume_mute> <volume_down>VolumeDown</volume_down> <next_track>SkipNext</next_track> <prev_track>SkipPrevious</prev_track> <launch_mail /> <key id="61620" /> - <!-- same as above, launch_mail, but using button code (based on vkey id) --> <home>FirstPage</home> <end>LastPage</end> <key id="65446">ParentDir</key> <key id="65459">Play</key> </keyboard> </global> - <Home> - <keyboard> <i>info</i> <end>XBMC.ShutDown()</end> </keyboard> </Home> - <MyFiles> - <keyboard> <space>Highlight</space> <delete>Delete</delete> <m>Move</m> <r>Rename</r> </keyboard> </MyFiles> - <MyMusicPlaylist> - <keyboard> <space>Playlist</space> - <!-- Close playlist --> <delete>Delete</delete> <u>MoveItemUp</u> <d>MoveItemDown</d> <backspace>Playlist</backspace> - <!-- Close playlist --> </keyboard> </MyMusicPlaylist> - <MyMusicPlaylistEditor> - <keyboard> <u>MoveItemUp</u> <d>MoveItemDown</d> <delete>Delete</delete> </keyboard> </MyMusicPlaylistEditor> - <MyMusicFiles> - <keyboard> <space>Playlist</space> <q>Queue</q> </keyboard> </MyMusicFiles> - <MyMusicLibrary> - <keyboard> <space>Playlist</space> <q>Queue</q> </keyboard> </MyMusicLibrary> - <FullscreenVideo> - <keyboard> <f>FastForward</f> <r>Rewind</r> <period>StepForward</period> <comma>StepBack</comma> <backspace>Fullscreen</backspace> <quote>SmallStepBack</quote> <opensquarebracket>BigStepForward</opensquarebracket> <closesquarebracket>BigStepBack</closesquarebracket> <return>OSD</return> <enter>OSD</enter> <m>OSD</m> <i>Info</i> <o>CodecInfo</o> <z>AspectRatio</z> <t>ShowSubtitles</t> <l>NextSubtitle</l> <left>StepBack</left> <right>StepForward</right> <up>BigStepForward</up> <down>BigStepBack</down> <a>AudioDelay</a> <escape>Fullscreen</escape> </keyboard> </FullscreenVideo> - <FullscreenInfo> - <keyboard> <f>FastForward</f> <r>Rewind</r> <period>StepForward</period> <backspace>Close</backspace> <o>CodecInfo</o> <i>Close</i> <m>OSD</m> </keyboard> </FullscreenInfo> - <PlayerControls> - <keyboard> <escape>Close</escape> <m>close</m> </keyboard> </PlayerControls> - <Visualisation> - <keyboard> <f>FastForward</f> <r>Rewind</r> <period>SkipNext</period> <comma>SkipPrevious</comma> <return>ActivateWindow(MusicOSD)</return> <enter>ActivateWindow(MusicOSD)</enter> <m>ActivateWindow(MusicOSD)</m> <i>Info</i> <p>ActivateWindow(VisualisationPresetList)</p> <v>ActivateWindow(VisualisationSettings)</v> <n>ActivateWindow(MusicPlaylist)</n> <left>SkipPrevious</left> <right>SkipNext</right> <up>IncreaseRating</up> <down>DecreaseRating</down> - <!-- <back>NextPreset</back>! --> <o>CodecInfo</o> <l>LockPreset</l> <escape>FullScreen</escape> </keyboard> </Visualisation> - <MusicOSD> - <keyboard> <escape>Close</escape> <f>FastForward</f> <r>Rewind</r> <period>SkipNext</period> <comma>SkipPrevious</comma> <m>Close</m> <i>Info</i> <o>CodecInfo</o> <p>ActivateWindow(VisualisationPresetList)</p> <v>ActivateWindow(VisualisationSettings)</v> <n>ActivateWindow(MusicPlaylist)</n> </keyboard> </MusicOSD> - <VisualisationSettings> - <keyboard> <escape>Close</escape> <f>FastForward</f> <r>Rewind</r> <period>SkipNext</period> <comma>SkipPrevious</comma> <m>Close</m> <i>Info</i> <o>CodecInfo</o> <p>ActivateWindow(VisualisationPresetList)</p> <v>Close</v> <n>ActivateWindow(MusicPlaylist)</n> </keyboard> </VisualisationSettings> - <VisualisationPresetList> - <keyboard> <escape>Close</escape> <f>FastForward</f> <r>Rewind</r> <period>SkipNext</period> <comma>SkipPrevious</comma> <m>Close</m> <i>Info</i> <o>CodecInfo</o> <p>Close</p> <v>Close</v> <n>ActivateWindow(MusicPlaylist)</n> </keyboard> </VisualisationPresetList> - <SlideShow> - <keyboard> <zero>ZoomNormal</zero> <one>ZoomLevel1</one> <two>ZoomLevel2</two> <three>ZoomLevel3</three> <four>ZoomLevel4</four> <five>ZoomLevel5</five> <six>ZoomLevel6</six> <seven>ZoomLevel7</seven> <eight>ZoomLevel8</eight> <nine>ZoomLevel9</nine> <i>Info</i> <o>CodecInfo</o> <period>NextPicture</period> <comma>PreviousPicture</comma> <plus>ZoomIn</plus> <minus>ZoomOut</minus> <r>Rotate</r> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </SlideShow> - <ScreenCalibration> - <keyboard> <return>NextCalibration</return> <enter>NextCalibration</enter> <d>ResetCalibration</d> <r>NextResolution</r> </keyboard> </ScreenCalibration> - <GUICalibration> - <keyboard> <return>NextCalibration</return> <enter>NextCalibration</enter> <d>ResetCalibration</d> </keyboard> </GUICalibration> - <SelectDialog> - <keyboard> <backspace>Close</backspace> <escape>Close</escape> </keyboard> </SelectDialog> - <VideoOSD> - <keyboard> <backspace>Close</backspace> <escape>Close</escape> <m>Close</m> <i>Info</i> <o>CodecInfo</o> </keyboard> </VideoOSD> - <VideoMenu> - <keyboard> <opensquarebracket>BigStepForward</opensquarebracket> <closesquarebracket>BigStepBack</closesquarebracket> <m>OSD</m> <i>Info</i> <o>CodecInfo</o> <z>AspectRatio</z> <t>ShowSubtitles</t> <l>NextSubtitle</l> <a>AudioDelay</a> <escape>Fullscreen</escape> <return>Select</return> <enter>Select</enter> - <!-- backspace>Fullscreen</backspace --> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </VideoMenu> - <OSDVideoSettings> - <keyboard> <backspace>Close</backspace> <escape>Close</escape> <i>Info</i> <o>CodecInfo</o> </keyboard> </OSDVideoSettings> - <OSDAudioSettings> - <keyboard> <backspace>Close</backspace> <escape>Close</escape> <i>Info</i> <o>CodecInfo</o> </keyboard> </OSDAudioSettings> - <VideoBookmarks> - <keyboard> <backspace>Close</backspace> <escape>Close</escape> </keyboard> </VideoBookmarks> - <MyVideoLibrary> - <keyboard> <delete>Delete</delete> <space>Playlist</space> <w>ToggleWatched</w> </keyboard> </MyVideoLibrary> - <MyVideoFiles> - <keyboard> <space>Playlist</space> <q>Queue</q> </keyboard> </MyVideoFiles> - <MyVideoPlaylist> - <keyboard> <backspace>Playlist</backspace> - <!-- Close playlist --> <space>Playlist</space> - <!-- Close playlist --> <delete>Delete</delete> <u>MoveItemUp</u> <d>MoveItemDown</d> </keyboard> </MyVideoPlaylist> - <ContextMenu> - <keyboard> <c>Close</c> <menu>Close</menu> <backspace>Close</backspace> </keyboard> </ContextMenu> - <FileStackingDialog> - <keyboard> <backspace>Close</backspace> </keyboard> </FileStackingDialog> - <Scripts> - <keyboard> <i>XBMC.ActivateWindow(ScriptsDebugInfo)</i> </keyboard> </Scripts> - <ScriptsDebugInfo> - <keyboard> <i>Info</i> - <!-- clears debug python info --> </keyboard> </ScriptsDebugInfo> - <Weather> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> <key id="65446">PreviousMenu</key> </keyboard> </Weather> - <Settings> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </Settings> - <MyPicturesSettings> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </MyPicturesSettings> - <MyProgramsSettings> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </MyProgramsSettings> - <MyWeatherSettings> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </MyWeatherSettings> - <MyMusicSettings> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </MyMusicSettings> - <SystemSettings> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </SystemSettings> - <MyVideosSettings> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </MyVideosSettings> - <NetworkSettings> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </NetworkSettings> - <AppearanceSettings> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </AppearanceSettings> - <Profiles> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </Profiles> - <systeminfo> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </systeminfo> - <shutdownmenu> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </shutdownmenu> - <submenu> - <keyboard> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </submenu> - <MusicInformation> - <keyboard> <backspace>Close</backspace> <key id="65446">Close</key> </keyboard> </MusicInformation> - <MovieInformation> - <keyboard> <backspace>Close</backspace> <key id="65446">Close</key> </keyboard> </MovieInformation> - <LockSettings> - <keyboard> <escape>Close</escape> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </LockSettings> - <ProfileSettings> - <keyboard> <escape>Close</escape> <backspace>PreviousMenu</backspace> </keyboard> </ProfileSettings> - <PictureInfo> - <keyboard> <period>NextPicture</period> <comma>PreviousPicture</comma> <i>Close</i> <o>Close</o> <backspace>Close</backspace> <space>Pause</space> </keyboard> </PictureInfo> - <Favourites> - <keyboard> <backspace>Close</backspace> </keyboard> </Favourites> </keymap>
-->
Citiraj:
Autor krbo Pregled postova
ajd da i ja probam XBMC po prvi put..

dugo veće čekam neko zgodno "daljinac only" sučelje za HTPC

download&install = bez problema

first run = (mkv) razočarenje, neka crvena, tamna, nekontrastna slika, od DXVA ni "D".
Tristo puta lošije od običnog MPC HC.

Sve to na Win7 koji ima native h264 DXVA i ATI HD3200

Malo mi je nejasno zašto se petljaju u digitalnu sliku?
Po defaultu je treba propustiti na HDMI bez ikakvog petljanja po svjetlini, bojama i kontrastu, a dozvoliti isto onima koji to žele.

Zanimljivo je da default skin izgleda izvrsno.

Znači, ako hoću ikakav pametniji setup treba kopati po nekim konfig fajlićima, Wiki, Web i sto čudesa...
Možda mi se i bude dalo
A jesi zabrijo na DXVA, sa mkv je opterecenje na 19-21%,avi drzi oko 17% HDMI radi bez ikakvog beda (dapace, preferira ga), slika je izvrsna i stvarno niti jedna konstatacije ne stoji.

"Daljinac only rjesenje" ... nebi rekao
"HDMI neradi" ... brijem da neraqdi samo tebi
"Crvena, nekontrastna slika" ... gluposti


Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
Ja koristim fkt dosta programa za gledanje filmova s laptopa , i mogu rec da je slike (meni!!) ista na ovom XBMCu ko na tim programima (GOM , km player , vlc, mpc ).Na nekima je ukljucena DXVA na nekima nije . Fora mi je sucelje a ne onak da moram bulaznit po folderima laptopa.
Jedino mi je šok bio kad sam nisam mogao naci gdje kliknuti za ici jedan korak unazad
reko pa nije moguce da su napravili da se nemoze misem sve..
ali moze se sve

sa dobrim bezicnim misem ovo postaje fora

cak ima opcija za subtitlove , neznam dal radi nije mi se dalo probavat.
Takodjer ...

Koristim masu playera....KM, GOM, VLC, HCMPC i na svima slika mi je identicna

ESC .. s nime ides na pocetak
Backspase ... korak u nazad

Evo cijeli Key map

HTML:
- <!--  This file contains the mapping of keys (gamepad, remote, and keyboard) to actions within XBMC 
  --> 
- <!--  The <global> section is a fall through - they will only be used if the button is not          
  --> 
- <!--  used in the current window's section.  Note that there is only handling                       
  --> 
- <!--  for a single action per button at this stage.                                                 
  --> 
- <!--  For joystick/gamepad configuration under linux/win32, see below as it differs from xbox       
  --> 
- <!--  gamepads.                                                                                     
  --> 
- <!--  The format is:                      
  --> 
- <!--     <device>                         
  --> 
- <!--       <button>action</button>        
  --> 
- <!--     </device>                        
  --> 
- <!--  To map keys from other remotes using the RCA protocol, you may add <universalremote> blocks 
  --> 
- <!--  In this case, the tags used are <obc#> where # is the original button code (OBC) of the key 
  --> 
- <!--  You set it up by adding a <universalremote> block to the window or <global> section:       
  --> 
- <!--     <universalremote>             
  --> 
- <!--        <obc45>Stop</obc45>         
  --> 
- <!--     </universalremote>            
  --> 
- <!--  To find out the OBC's of your remote, try enabling the <displayremotecodes> tag in AdvancedSettings.xml 
  --> 
- <!--  Note that the action can be a built-in function.                 
  --> 
- <!--   eg <B>XBMC.ActivateWindow(MyMusic)</B>                         
  --> 
- <!--  would automatically go to My Music on the press of the B button. 
  --> 
- <!--  Joysticks / Gamepads:                                                                    
  --> 
- <!--    See the sample PS3 controller configuration below for the format.                      
  --> 
- <!--                                                                                           
  --> 
- <!--   Joystick Name:                                                                          
  --> 
- <!--    Do 'cat /proc/bus/input/devices' or see your xbmc log file  to find the names of       
  --> 
- <!--    detected joysticks. The name used in the configuration should match the detected name. 
  --> 
- <!--                                                                                           
  --> 
- <!--   Button Ids:                                                                             
  --> 
- <!--    'id' is the button ID used by SDL. Joystick button ids of connected joysticks appear   
  --> 
- <!--    in xbmc.log when they are pressed. Use your log to map custom buttons to actions.      
  --> 
- <!--                                                                                           
  --> 
- <!--   Axis Ids / Analog Controls                                                              
  --> 
- <!--    Coming soon.                                                                           
  --> 
- <keymap>
- <global>
- <keyboard>
  <y>xbmc.activatewindow(videolibrary,movietitles)</y> 
  <a>xbmc.activatewindow(videolibrary,tvshowtitles)</a> 
  <g>xbmc.activatewindow(musiclibrary,albums)</g> 
  <h>xbmc.activatewindow(pictureslibrary)</h> 
  <j>PlayDVD</j> 
  <e>Mute</e> 
  <p>Play</p> 
  <q>Queue</q> 
  <f>FastForward</f> 
  <r>Rewind</r> 
  <left>Left</left> 
  <right>Right</right> 
  <up>Up</up> 
  <down>Down</down> 
  <pageup>PageUp</pageup> 
  <pagedown>PageDown</pagedown> 
  <return>Select</return> 
  <enter>Select</enter> 
  <backspace>ParentDir</backspace> 
  <m>ActivateWindow(PlayerControls)</m> 
  <s>ActivateWindow(shutdownmenu)</s> 
  <escape>PreviousMenu</escape> 
  <i>Info</i> 
  <menu>ContextMenu</menu> 
  <c>ContextMenu</c> 
  <space>Pause</space> 
  <x>Stop</x> 
  <period>SkipNext</period> 
  <comma>SkipPrevious</comma> 
  <tab>FullScreen</tab> 
  <printscreen>Screenshot</printscreen> 
  <minus>VolumeDown</minus> 
  <plus>VolumeUp</plus> 
  <zero>Number0</zero> 
  <one>Number1</one> 
  <two>Number2</two> 
  <three>Number3</three> 
  <four>Number4</four> 
  <five>Number5</five> 
  <six>Number6</six> 
  <seven>Number7</seven> 
  <eight>Number8</eight> 
  <nine>Number9</nine> 
  <backslash>ToggleFullScreen</backslash> 
  <browser_home>XBMC.ActivateWindow(Home)</browser_home> 
  <browser_favorites>ActivateWindow(Favourites)</browser_favorites> 
  <browser_refresh /> 
  <browser_search /> 
  <launch_app1_pc_icon>ActivateWindow(MyPrograms)</launch_app1_pc_icon> 
  <launch_media_select>XBMC.ActivateWindow(MyMusic)</launch_media_select> 
  <play_pause>Pause</play_pause> 
  <stop>Stop</stop> 
  <volume_up>VolumeUp</volume_up> 
  <volume_mute>Mute</volume_mute> 
  <volume_down>VolumeDown</volume_down> 
  <next_track>SkipNext</next_track> 
  <prev_track>SkipPrevious</prev_track> 
  <launch_mail /> 
  <key id="61620" /> 
- <!--  same as above, launch_mail, but using button code (based on vkey id) 
  --> 
  <home>FirstPage</home> 
  <end>LastPage</end> 
  <key id="65446">ParentDir</key> 
  <key id="65459">Play</key> 
  </keyboard>
  </global>
- <Home>
- <keyboard>
  <i>info</i> 
  <end>XBMC.ShutDown()</end> 
  </keyboard>
  </Home>
- <MyFiles>
- <keyboard>
  <space>Highlight</space> 
  <delete>Delete</delete> 
  <m>Move</m> 
  <r>Rename</r> 
  </keyboard>
  </MyFiles>
- <MyMusicPlaylist>
- <keyboard>
  <space>Playlist</space> 
- <!--  Close playlist 
  --> 
  <delete>Delete</delete> 
  <u>MoveItemUp</u> 
  <d>MoveItemDown</d> 
  <backspace>Playlist</backspace> 
- <!--  Close playlist 
  --> 
  </keyboard>
  </MyMusicPlaylist>
- <MyMusicPlaylistEditor>
- <keyboard>
  <u>MoveItemUp</u> 
  <d>MoveItemDown</d> 
  <delete>Delete</delete> 
  </keyboard>
  </MyMusicPlaylistEditor>
- <MyMusicFiles>
- <keyboard>
  <space>Playlist</space> 
  <q>Queue</q> 
  </keyboard>
  </MyMusicFiles>
- <MyMusicLibrary>
- <keyboard>
  <space>Playlist</space> 
  <q>Queue</q> 
  </keyboard>
  </MyMusicLibrary>
- <FullscreenVideo>
- <keyboard>
  <f>FastForward</f> 
  <r>Rewind</r> 
  <period>StepForward</period> 
  <comma>StepBack</comma> 
  <backspace>Fullscreen</backspace> 
  <quote>SmallStepBack</quote> 
  <opensquarebracket>BigStepForward</opensquarebracket> 
  <closesquarebracket>BigStepBack</closesquarebracket> 
  <return>OSD</return> 
  <enter>OSD</enter> 
  <m>OSD</m> 
  <i>Info</i> 
  <o>CodecInfo</o> 
  <z>AspectRatio</z> 
  <t>ShowSubtitles</t> 
  <l>NextSubtitle</l> 
  <left>StepBack</left> 
  <right>StepForward</right> 
  <up>BigStepForward</up> 
  <down>BigStepBack</down> 
  <a>AudioDelay</a> 
  <escape>Fullscreen</escape> 
  </keyboard>
  </FullscreenVideo>
- <FullscreenInfo>
- <keyboard>
  <f>FastForward</f> 
  <r>Rewind</r> 
  <period>StepForward</period> 
  <backspace>Close</backspace> 
  <o>CodecInfo</o> 
  <i>Close</i> 
  <m>OSD</m> 
  </keyboard>
  </FullscreenInfo>
- <PlayerControls>
- <keyboard>
  <escape>Close</escape> 
  <m>close</m> 
  </keyboard>
  </PlayerControls>
- <Visualisation>
- <keyboard>
  <f>FastForward</f> 
  <r>Rewind</r> 
  <period>SkipNext</period> 
  <comma>SkipPrevious</comma> 
  <return>ActivateWindow(MusicOSD)</return> 
  <enter>ActivateWindow(MusicOSD)</enter> 
  <m>ActivateWindow(MusicOSD)</m> 
  <i>Info</i> 
  <p>ActivateWindow(VisualisationPresetList)</p> 
  <v>ActivateWindow(VisualisationSettings)</v> 
  <n>ActivateWindow(MusicPlaylist)</n> 
  <left>SkipPrevious</left> 
  <right>SkipNext</right> 
  <up>IncreaseRating</up> 
  <down>DecreaseRating</down> 
- <!-- <back>NextPreset</back>!
  --> 
  <o>CodecInfo</o> 
  <l>LockPreset</l> 
  <escape>FullScreen</escape> 
  </keyboard>
  </Visualisation>
- <MusicOSD>
- <keyboard>
  <escape>Close</escape> 
  <f>FastForward</f> 
  <r>Rewind</r> 
  <period>SkipNext</period> 
  <comma>SkipPrevious</comma> 
  <m>Close</m> 
  <i>Info</i> 
  <o>CodecInfo</o> 
  <p>ActivateWindow(VisualisationPresetList)</p> 
  <v>ActivateWindow(VisualisationSettings)</v> 
  <n>ActivateWindow(MusicPlaylist)</n> 
  </keyboard>
  </MusicOSD>
- <VisualisationSettings>
- <keyboard>
  <escape>Close</escape> 
  <f>FastForward</f> 
  <r>Rewind</r> 
  <period>SkipNext</period> 
  <comma>SkipPrevious</comma> 
  <m>Close</m> 
  <i>Info</i> 
  <o>CodecInfo</o> 
  <p>ActivateWindow(VisualisationPresetList)</p> 
  <v>Close</v> 
  <n>ActivateWindow(MusicPlaylist)</n> 
  </keyboard>
  </VisualisationSettings>
- <VisualisationPresetList>
- <keyboard>
  <escape>Close</escape> 
  <f>FastForward</f> 
  <r>Rewind</r> 
  <period>SkipNext</period> 
  <comma>SkipPrevious</comma> 
  <m>Close</m> 
  <i>Info</i> 
  <o>CodecInfo</o> 
  <p>Close</p> 
  <v>Close</v> 
  <n>ActivateWindow(MusicPlaylist)</n> 
  </keyboard>
  </VisualisationPresetList>
- <SlideShow>
- <keyboard>
  <zero>ZoomNormal</zero> 
  <one>ZoomLevel1</one> 
  <two>ZoomLevel2</two> 
  <three>ZoomLevel3</three> 
  <four>ZoomLevel4</four> 
  <five>ZoomLevel5</five> 
  <six>ZoomLevel6</six> 
  <seven>ZoomLevel7</seven> 
  <eight>ZoomLevel8</eight> 
  <nine>ZoomLevel9</nine> 
  <i>Info</i> 
  <o>CodecInfo</o> 
  <period>NextPicture</period> 
  <comma>PreviousPicture</comma> 
  <plus>ZoomIn</plus> 
  <minus>ZoomOut</minus> 
  <r>Rotate</r> 
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </SlideShow>
- <ScreenCalibration>
- <keyboard>
  <return>NextCalibration</return> 
  <enter>NextCalibration</enter> 
  <d>ResetCalibration</d> 
  <r>NextResolution</r> 
  </keyboard>
  </ScreenCalibration>
- <GUICalibration>
- <keyboard>
  <return>NextCalibration</return> 
  <enter>NextCalibration</enter> 
  <d>ResetCalibration</d> 
  </keyboard>
  </GUICalibration>
- <SelectDialog>
- <keyboard>
  <backspace>Close</backspace> 
  <escape>Close</escape> 
  </keyboard>
  </SelectDialog>
- <VideoOSD>
- <keyboard>
  <backspace>Close</backspace> 
  <escape>Close</escape> 
  <m>Close</m> 
  <i>Info</i> 
  <o>CodecInfo</o> 
  </keyboard>
  </VideoOSD>
- <VideoMenu>
- <keyboard>
  <opensquarebracket>BigStepForward</opensquarebracket> 
  <closesquarebracket>BigStepBack</closesquarebracket> 
  <m>OSD</m> 
  <i>Info</i> 
  <o>CodecInfo</o> 
  <z>AspectRatio</z> 
  <t>ShowSubtitles</t> 
  <l>NextSubtitle</l> 
  <a>AudioDelay</a> 
  <escape>Fullscreen</escape> 
  <return>Select</return> 
  <enter>Select</enter> 
- <!--  backspace>Fullscreen</backspace 
  --> 
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </VideoMenu>
- <OSDVideoSettings>
- <keyboard>
  <backspace>Close</backspace> 
  <escape>Close</escape> 
  <i>Info</i> 
  <o>CodecInfo</o> 
  </keyboard>
  </OSDVideoSettings>
- <OSDAudioSettings>
- <keyboard>
  <backspace>Close</backspace> 
  <escape>Close</escape> 
  <i>Info</i> 
  <o>CodecInfo</o> 
  </keyboard>
  </OSDAudioSettings>
- <VideoBookmarks>
- <keyboard>
  <backspace>Close</backspace> 
  <escape>Close</escape> 
  </keyboard>
  </VideoBookmarks>
- <MyVideoLibrary>
- <keyboard>
  <delete>Delete</delete> 
  <space>Playlist</space> 
  <w>ToggleWatched</w> 
  </keyboard>
  </MyVideoLibrary>
- <MyVideoFiles>
- <keyboard>
  <space>Playlist</space> 
  <q>Queue</q> 
  </keyboard>
  </MyVideoFiles>
- <MyVideoPlaylist>
- <keyboard>
  <backspace>Playlist</backspace> 
- <!--  Close playlist 
  --> 
  <space>Playlist</space> 
- <!--  Close playlist 
  --> 
  <delete>Delete</delete> 
  <u>MoveItemUp</u> 
  <d>MoveItemDown</d> 
  </keyboard>
  </MyVideoPlaylist>
- <ContextMenu>
- <keyboard>
  <c>Close</c> 
  <menu>Close</menu> 
  <backspace>Close</backspace> 
  </keyboard>
  </ContextMenu>
- <FileStackingDialog>
- <keyboard>
  <backspace>Close</backspace> 
  </keyboard>
  </FileStackingDialog>
- <Scripts>
- <keyboard>
  <i>XBMC.ActivateWindow(ScriptsDebugInfo)</i> 
  </keyboard>
  </Scripts>
- <ScriptsDebugInfo>
- <keyboard>
  <i>Info</i> 
- <!--  clears debug python info 
  --> 
  </keyboard>
  </ScriptsDebugInfo>
- <Weather>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  <key id="65446">PreviousMenu</key> 
  </keyboard>
  </Weather>
- <Settings>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </Settings>
- <MyPicturesSettings>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </MyPicturesSettings>
- <MyProgramsSettings>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </MyProgramsSettings>
- <MyWeatherSettings>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </MyWeatherSettings>
- <MyMusicSettings>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </MyMusicSettings>
- <SystemSettings>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </SystemSettings>
- <MyVideosSettings>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </MyVideosSettings>
- <NetworkSettings>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </NetworkSettings>
- <AppearanceSettings>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </AppearanceSettings>
- <Profiles>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </Profiles>
- <systeminfo>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </systeminfo>
- <shutdownmenu>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </shutdownmenu>
- <submenu>
- <keyboard>
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </submenu>
- <MusicInformation>
- <keyboard>
  <backspace>Close</backspace> 
  <key id="65446">Close</key> 
  </keyboard>
  </MusicInformation>
- <MovieInformation>
- <keyboard>
  <backspace>Close</backspace> 
  <key id="65446">Close</key> 
  </keyboard>
  </MovieInformation>
- <LockSettings>
- <keyboard>
  <escape>Close</escape> 
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </LockSettings>
- <ProfileSettings>
- <keyboard>
  <escape>Close</escape> 
  <backspace>PreviousMenu</backspace> 
  </keyboard>
  </ProfileSettings>
- <PictureInfo>
- <keyboard>
  <period>NextPicture</period> 
  <comma>PreviousPicture</comma> 
  <i>Close</i> 
  <o>Close</o> 
  <backspace>Close</backspace> 
  <space>Pause</space> 
  </keyboard>
  </PictureInfo>
- <Favourites>
- <keyboard>
  <backspace>Close</backspace> 
  </keyboard>
  </Favourites>
  </keymap>
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 13:56   #136
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
ja ne mogu nikako natjerati da mi 720p reza ne "izlazi" sa ekrana.
win 7 je skoro od ruba do ruba (overscan on na pv80p), otvorim xbmc koji je preširok 20% a po visini je ok.
isprobao sam i druge rezolucije u setupu, ali sve drugo je još i gore.

postoji li mogućnost da je problem u driverima matične (sapphire 785g)?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 14:04   #137
MitO_ZGB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
ziiky dali znas kako da umjesto da skenira cijelu bazu da umjesto recimo "E:\filmovi" bude "G:\filmovi"...prebacio sam filmove na drugu particiju i sad vise nije isti path do filma pa da nemora sve ponov skenirati nego da mu zadam drugi path ali znaci da sve ostane isto...ak je to uopce i moguce
e ovo i mene zanima

uglavnom camelot mi radi odlično...

jedino koristim portable instalaciju, jer filmove imam na eksternom hardu, i onda po potrebi priključim ili kod sebe ili ako starci žele dam njima filmove...

e sad naravno nije isti path kod mene i kod staraca do eksternog diska...

pa bi bilo odlično kad bi mogao samo path promjeniti za source, a ne da onda on sve skenira ponovno...
MitO_ZGB je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 14:07   #138
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,962
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
ja ne mogu nikako natjerati da mi 720p reza ne "izlazi" sa ekrana.
win 7 je skoro od ruba do ruba (overscan on na pv80p), otvorim xbmc koji je preširok 20% a po visini je ok.
isprobao sam i druge rezolucije u setupu, ali sve drugo je još i gore.

postoji li mogućnost da je problem u driverima matične (sapphire 785g)?
Provrti kalibraciju unutar XBMC-a.
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 14:23   #139
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
misliš ono gdje je kvadrat i podešavanje kuteva i tilova?
na 720p tu se vidi samo kvadrat, drugo ništa. kod drugih rezolucija ne mogu raširiti dovoljno kuteve.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 15:27   #140
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
ja ne mogu nikako natjerati da mi 720p reza ne "izlazi" sa ekrana.
win 7 je skoro od ruba do ruba (overscan on na pv80p), otvorim xbmc koji je preširok 20% a po visini je ok.
isprobao sam i druge rezolucije u setupu, ali sve drugo je još i gore.

postoji li mogućnost da je problem u driverima matične (sapphire 785g)?
Pogledaj pod settings (nisam kod kuce) imas opciju nesta kao: "use true fullscreen instedfalse" tako nesta.
Pazi da ne odabires window mode !
Moguce da se krsi sa Ultramonom, ako ga koristis obrati paznju i na to.

Malo mi je cudno, kad kazes da si probao i druge rezolucije. Novi XBMC setupi nemaju vise u ponudi mnogo rezolucija, vec samo one koje ti imas na displayu/ima. Znaci od monitora, od plazme + window mode. Nebi smio imati u ponudi nepodrzane reze. Brijem da secondary display nije prepoznat iz nekog razloga.

Citiraj:
Autor MitO_ZGB Pregled postova
e ovo i mene zanima

uglavnom camelot mi radi odlično...

jedino koristim portable instalaciju, jer filmove imam na eksternom hardu, i onda po potrebi priključim ili kod sebe ili ako starci žele dam njima filmove...

e sad naravno nije isti path kod mene i kod staraca do eksternog diska...

pa bi bilo odlično kad bi mogao samo path promjeniti za source, a ne da onda on sve skenira ponovno...
Mozes ti dodati i vise od jednog patha u librarys, probaj dodati oba. Scraperi su znacajno poboljsani i ubrzani. Kako Fr@ak kaze, trebalo mu je 10 minuta za 100tinjak filmova.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 15:40   #141
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
meni neće raditi automated scraper, odredim scrapera, stavim content i puknem automated scan ali ništa se ne dešava....i onda moram ručno pod movie information za svaki film.....

koji bi mogao biti razlog?
glista je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 16:12   #142
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,859
Citiraj:
Autor MitO_ZGB Pregled postova
e ovo i mene zanima

uglavnom camelot mi radi odlično...

jedino koristim portable instalaciju, jer filmove imam na eksternom hardu, i onda po potrebi priključim ili kod sebe ili ako starci žele dam njima filmove...

e sad naravno nije isti path kod mene i kod staraca do eksternog diska...

pa bi bilo odlično kad bi mogao samo path promjeniti za source, a ne da onda on sve skenira ponovno...
na novijim verzijama ima za podesavanje path-a, opcije na samom fodleru u libraryu pise promjeni path ili tak nesto no opcija od sada ima


Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
misliš ono gdje je kvadrat i podešavanje kuteva i tilova?
na 720p tu se vidi samo kvadrat, drugo ništa. kod drugih rezolucija ne mogu raširiti dovoljno kuteve.
pogledaj pod settingsima na samoj rezoluciji, ako drugi monitor ima rezoluciji ima recimo 1680x1050 onda ti nemozes s xbmc dobiti 1920x1080

Citiraj:
Autor glista Pregled postova
meni neće raditi automated scraper, odredim scrapera, stavim content i puknem automated scan ali ništa se ne dešava....i onda moram ručno pod movie information za svaki film.....

koji bi mogao biti razlog?
procitaj malo opcije, moras oznaciti da skida fan art i filmovi ti moraju dobro imenovani biti a ne da bude "xxxx DViX FxG"

isto tako imas opciju da u po imenu foldera trazi filmove pa onda nemoras gledat ono sto je unutra vec gleda samo po folderima, to je bolaj opcija
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 16:19   #143
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
pogledaj pod settingsima na samoj rezoluciji, ako drugi monitor ima rezoluciji ima recimo 1680x1050 onda ti nemozes s xbmc dobiti 1920x1080
Objasni, meni je monitor na 1680x1050+extended plazma na 1920x1080@24, zadnji xbmc postavio u njemu gore navedenu rezu i naznacio second display i radi kak spada.Više ni Ultramon nije potreban.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 16:25   #144
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,859
pa da ali on je rekao da nemoze rasiriti sliku dovoljno jer meni je bio monitor na 1680x1050 i lcd tw mi podrzava do 1920x1080, i kad sam skuzio da mi slika ono u banani gledam sta nece xbmc na 1920 onda pogledao pod settingsima u samim windowsima a tamo je stojalo 1680x1050 pa nisam mogao dobiti dobru sliku sve bilo odvratno i podesio monitor 1680 i lcd tw 1920 i sad je sve uredno ...tak da mozda nije kod njega slicna situacija
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 16:34   #145
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
pa da ali on je rekao da nemoze rasiriti sliku dovoljno jer meni je bio monitor na 1680x1050 i lcd tw mi podrzava do 1920x1080, i kad sam skuzio da mi slika ono u banani gledam sta nece xbmc na 1920 onda pogledao pod settingsima u samim windowsima a tamo je stojalo 1680x1050 pa nisam mogao dobiti dobru sliku sve bilo odvratno i podesio monitor 1680 i lcd tw 1920 i sad je sve uredno ...tak da mozda nije kod njega slicna situacija
Sad tek vidim kaj je napisal...
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
ja ne mogu nikako natjerati da mi 720p reza ne "izlazi" sa ekrana.
win 7 je skoro od ruba do ruba (overscan on na pv80p), otvorim xbmc koji je preširok 20% a po visini je ok.
isprobao sam i druge rezolucije u setupu, ali sve drugo je još i gore.

postoji li mogućnost da je problem u driverima matične (sapphire 785g)?
Isključi Overscan na Pannyu, podesi željenu rezoluciju, u driverima grafe(ati koliko vidim) posloži overscan/underscan tak da bude od ruba do ruba i startaj xbmc.Na njemu u settingsima prebaci na rezu koju si postavil(i eventualno secondary display, naravno ako ti je tv sekundarni displej....)

To je kod mene bio jedini način da imam sliku preko cijelog ekrana na plazmi, ofkors samo je win7/ati kombinacija zajebavala i trebalo mi je dva dana da rastegnem sliku po cijeloj dijagonali
tech je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 16:49   #146
krbo
Premium
Moj komp
 
krbo's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
A jesi zabrijo na DXVA, sa mkv je opterecenje na 19-21%,avi drzi oko 17% HDMI radi bez ikakvog beda (dapace, preferira ga), slika je izvrsna i stvarno niti jedna konstatacije ne stoji.

"Daljinac only rjesenje" ... nebi rekao
"HDMI neradi" ... brijem da neraqdi samo tebi
"Crvena, nekontrastna slika" ... gluposti


tko je rekao da HDMI ne radi ? Rekao sam da svaki player koji izvodi digitalnu sliku putem digitalnog priključka na digitalnom ekranu mora dati istu sliku. XBMC to ne radi.

Nije mi jasno kako sa svoje stolice znaš da pišem gluposti??
Valjda sam blesav ili mi pukla kapilara u oba oka pa ne vidim ono što vidim??
Imaš neobičan način komunikacije.

XBMC trenutno samo radi pod Win no to nije Win program jer se petlja gdje ne treba, a ne vidi ono što treba.

Gdje se petlja - ne poštiva postavke Win desktopa od overscana, svjetline, kontrasta,zasićenja boja i deinterlacea. To nikako ne smije biti default niti jednog Win programa, opcija da , ali default nikako. Ako sam u Catalystu podesio sve kako želim, ne želim to opet sve iznova podešavati u 12 drugih aplikacija.

Gdje pojma nema? - pojma nema da imam neke regionalne postavke pa mi nudi kojekakve westerne i farenheite. Pojma nema da moj sustav ima daleko kvalitetniji video dekoder. Pojma nema da imam više od 2 fonta.

Zašto DXVA? Zato što sam sustav i sastavljao s tom namjerom, to je za mene osnova.

Kako ide 720p mkv kod mene:

4-7% MPC HC h.264
14-20% Win7 h.264
44% XBMC !!

sve na istom videu, očitano dva puta na soundgraphu.

Sad valjda opet pišem gluposti jer prepisujem sa displaya?

Moraš razumjeti da XBMC nekome valja, a nekome ne jer jednostavno ne radi jednako dobro na svim platformama.

Osnovno što mu nedostaje je slobodan izbor video i audio dekodera, kada i ako to riješe probam opet. Za sada ide u koš.

krbo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 17:48   #147
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
...

Malo mi je cudno, kad kazes da si probao i druge rezolucije. Novi XBMC setupi nemaju vise u ponudi mnogo rezolucija, vec samo one koje ti imas na displayu/ima. Znaci od monitora, od plazme + window mode. Nebi smio imati u ponudi nepodrzane reze. Brijem da secondary display nije prepoznat iz nekog razloga.
koristim samo plazmu na hdmi kao primarni i jedini display. i post poruke se vide na tv.
u xbmc imam sve rezolucije za izabrati, od auto, 800x600 pa sve do 1080p, jedno 15-tak rezolucija.

xbmc se ponekad pokrene u windowed modu (vidi se w7 taskbar), ponekad u full screenu. ovisno o rezi koju odaberem u njemu valjda.
kada podešavam rezolucije preko desktopa, uvijek je slika još manja...
stvarno je debilno da se rezolucija treba podešavati unutar xbmc-a i da su toliki problemi sa time. kada odaberem neke rezolucije, događa se da se xbmc sam prebaci u windowed mode i vidi se djelić sučelja u tom prozoru koji se ne može povećati ni ništa. samo alt-f4 pomaže.

sada ću pokušati sa xp mce, da vidim da li imam problema oko hardvera ili nečeg drugog...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 18:32   #148
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
stvarno je debilno da se rezolucija treba podešavati unutar xbmc-a i da su toliki problemi sa time. kada odaberem neke rezolucije, događa se da se xbmc sam prebaci u windowed mode i vidi se djelić sučelja u tom prozoru koji se ne može povećati ni ništa. samo alt-f4 pomaže.
Nije debilno, nego je logično. Koji je smisao media center-a kao što je XBMC ako moram izaći iz njega da prebacim iz 1920x1080@24Hz kad gledam film na 1920x1080@30Hz kad gledam seriju.

To da je loše ako ima problema, je.
  Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 19:23   #149
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
@ krbo

Nije ona stara slavonska đaba: "Rđavom *urcu i dlaka smeta ... !!"


@mymoon

Hebemu misa, to definitivno nije u redu, nesta se s necim kolje.
Da li koristis zadnju finalnu verziju sa oficijelnog sajta?
Evo sad bas pogledah. Na odabiru moras imate samo3 reze, tj. 2 + window mod.
Aj probaj deinstalirate sve sa revo uninstallerom, procesljaj sve sa advanced opcijom.
Pa ponovo instaliraj ovo Bilo je nekih problema sa instalerom (sad citam) pisu da je sada popravljeno.
Mozda te bas dopao taj sa bugom
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 27.12.2009. u 19:34.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 20:23   #150
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
digao sam xp media centar edition umjesto w7. sada XBMC radi kao urica, dok nemam slike u media centru.

(btw, imao sam još jedan problem sa w7. u kojem god playeru gledao video (i avi i x.264) svaku minutu ili manje bi se film zamrznuo na 2 sec i u task manageru bi proces "system" zauzeo 99% proca, i tako unedogled.)

biti će da se nešto poklalo kao što ziiky kaže, jer i sam xbmc izgleda drugačije. vjerovatno bi uninstaler riješio problem ali nisam imao živaca kopati po kompu više.

jedina stvar koja je sad drugačija što je slika razvučena preko cijelog ekrana i u xp-u, kao i u xbmc-u, preko catalista (podešeno u 3 sekunde) slider "underscan" je treebalo pomaknuti do kraja, tj. na nulu. def je na nekih 10-tak %.

imam 2 pitanja: kako podesiti da se funkcija "exit" (def. desna tipka miša) podesi da na microsoftovom MCE daljincu (defaultno "clear" tipka na dnu) bude "back" tipka?

drugo pitanje: pustim film, sve radi. idem u meni podešavanja titlova npr. dok se film i dalje vrti u pozadini. kako da daljinskim zatvorim taj prozor (koji se nalazi preko filma), tj. kako pritisnuti "X"?

tnx.
mymoon je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na