Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2010., 15:26   #1
kaziklubey
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: coatia
Postovi: 21
DVD-ROM uredno snimljene DVD medije čita kao blank CD

Poštovani, neznam dal ovaj problem spada pod softwer ili hardver

Evo još jednog problema! Naime moj dvdrom čita dvd kao da su Blank, a znam da nisu!

Npr evo juce ti snimit win7, sprzim si win7 na dvd, i pokrenem dvd i nista,cita da je prazan, danas ubacim dvd od warhammera(original i isto), takodzer probavao s cdima, i sad kako koj, snimio winxp i nece, otiso kod cure snimio xp doso doma radi, dok dvdi ne.Takodzer moram napomenuti da neki dvdi rade. sad probao (wow-radi,Age of conan - ne radi, Warhammer online - ne radi)..

takodzer mogu rec da svi doticni cdi rade na mom drugom kompjuteru, što znači da ih je uspio spržit?

sad mi nejde u glavu zašto? ako mi je prije sve radilo?
čitao sam da možda skinem neki novi firmware itd,al mi neide po ruku?

ugl imam laptop Asus K7I0, dok je dvd HL-DT-ST DVDRAM GT10N.
ako neko moze pomoc kakvim linkom bio bih zahvalan?
kaziklubey je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 17:34   #2
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ako ti neki rade, a neki ne onda problem moze biti u samom mediju.
Koju marku kupujes? Moguce da tvoj dvd citac 'ne voli' odredjene medije ili mu smeta nacin na koji su snimljeni (brzina i sl.).
Za firmware nisam siguran jel pomaze, probaj.
khm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2010., 16:20   #3
Nello
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: -
Postovi: 42
Bok, mislim da je u pitaju DVd pržilicu, probaj riješit problem da izvadiš Dvd pržilicu i da isprobaš na nekom od frenda kojeg imaš da isprobaš staviti na računalu i da vidiš ako radi i čita i prže na drugom računalu i da čitava sve vrste tipa Cd i Dvd medija. Onda je u pitanju na vašem kompu postoji sistemska greška i možda treba reinstalirati na čisto. Moguć je da leća nije čista pa onda teško da se očita. Imam isti problem ko i moj i na mom dvd pržilicu a i loš je na jednom dvd mediju sam stavio da se očita i ništa par puta otvorim- zatvorim ladicu i eto oćitava i drugi put kako-kad. Ako je kupljena s garancijom ako nije istekla valja reklamirati gdje ste kupili ili u servisu reklamirati... Nadam se da sam pomogao. Mi smo tu da vam pomognemo.....
Nello je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na