Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2009., 11:53   #1
-fallen-one-
[necromancer]
Moj komp
 
-fallen-one-'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Postovi: 4
Dijagnostički programi

Hey hello ... moj prvi post, pa nek bude barem koristan ... (meni). S obzirom da ste svi vi tu pametni ... treba mi mala pomoć.
Imam za diplomski (ok, znam, i ja bi trebala znat nešto, rajt?) Podrška dijagnostici u WINXP, i ono što meni treba je ... koji su to sve programi? Toga treba imati 30tak stranica, pa ću se morati raspisat ... i raspisat. Ah.
Za sad imam Event Viewer, Task Manager, Performance monitor i Auditing... što još spada u taj dio?

Nadam se da sam BAREM podforum pogodila, huh.

Help?


-fallen-one- je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2009., 12:02   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Event Viewer, Task Manager,... nisu programi za sebe već sastavni dijelovi OS-a tako da mislim da si malo falio. Baci oko ovdje
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=58941
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2009., 12:05   #3
-fallen-one-
[necromancer]
Moj komp
 
-fallen-one-'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Postovi: 4
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Event Viewer, Task Manager,... nisu programi za sebe već sastavni dijelovi OS-a tako da mislim da si malo falio. Baci oko ovdje
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=58941
Ali ... tako mi je prof rekao. Hm, čini se da ću ga morat pitat dal mogu uključit 3rd part alate. I guess.
Nisam ja niš malo falio ... ja sam samo malo FALILA ... ako jesam.
-fallen-one- je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2009., 12:09   #4
-fallen-one-
[necromancer]
Moj komp
 
-fallen-one-'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Postovi: 4
Hm, zapravo ... moram ići u dubinu ovih ... alata čini mi se. "Ja sam zamislio da malo proučite internu strukturu i otkrijete mehanizme koji služe i podržavaju dijagnostiku, a ne samo alate."
Ah, što ti je diplomski. Sve što mi preostaje je google i ... virtual box ... i ... očito zezanje sa tim ... stvarima.

Uglavnom, je li msconfig također takav alat?
-fallen-one- je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2009., 12:32   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Čini mi se da je tvoj prof malo zbunjen i da ni sam ne zna što hoće. Uglavnom, 3rd party programi uglavnom rade na principu da komponentu za čije su testiranje napravljeni, opterete do maksimuma jer je tada najveća šansa da će greška 'isplivati'. U realnom životu, rijetko će koja komponenta biti toliko opterećena. Npr. OCCT optereti sve jezgre procesora na 98-99%. Dolazi do povećanja zagrijavanja i ako hlađenje nije adekvatno, procesor će ugasiti komp kod određene temperature. Čime ga opterećuje? Raznim algoritmima sa matematičkim jednadžbama koje se izvode baš u procesoru.
MemTest radi isto, ali samo sa ramom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2009., 13:38   #6
bojan k.
Reserved Curator
Moj komp
 
bojan k.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 78
Citiraj:
Autor -fallen-one- Pregled postova
Uglavnom, je li msconfig također takav alat?
msconfig.exe (ili System Configuration) je dio administrativnih alata, a ako je tema dijagnosticiranje funkcioniranja samog operativnog sustava, onda on to svakako jest, kao uostalom i svi ostali alati koje tamo možeš naći. Provjeri još s profesorom, ali pretpostavljam da bi se i mmc (Microsoft Management Console), kao način objedinjavanja više alata ovisno o potrebi, mogao uključiti u cijelu priču.
bojan k. je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2009., 14:30   #7
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čini mi se da je tvoj prof malo zbunjen i da ni sam ne zna što hoće. Uglavnom, 3rd party programi uglavnom rade na principu da komponentu za čije su testiranje napravljeni, opterete do maksimuma jer je tada najveća šansa da će greška 'isplivati'. U realnom životu, rijetko će koja komponenta biti toliko opterećena. Npr. OCCT optereti sve jezgre procesora na 98-99%. Dolazi do povećanja zagrijavanja i ako hlađenje nije adekvatno, procesor će ugasiti komp kod određene temperature. Čime ga opterećuje? Raznim algoritmima sa matematičkim jednadžbama koje se izvode baš u procesoru.
MemTest radi isto, ali samo sa ramom.
Ovdje se valjda misli na konkretan OS, a ne na ispravnost računala…
Možda bi bilo zanimljivije Reliability Infrastructure...
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2009., 22:00   #8
-fallen-one-
[necromancer]
Moj komp
 
-fallen-one-'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Postovi: 4
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Ovdje se valjda misli na konkretan OS, a ne na ispravnost računala…
Možda bi bilo zanimljivije Reliability Infrastructure...
lol od ovog me glava zaboljela ... morat ću prozujit po tom. wait, jel to za XP ili Vistu? jer ja kao, moram obradit XP. a pretpostavljam da misli konkretno baš na OS dijagnostičke programe.

dakle dodali smo msconfig i mmc ... regedit i dxdiag? jel vam još što pada na pamet? pa da setupiram virtualnu mašinu i ... razbijem te programe.

i da, hvala svima na pomoći, već se bolje osjećam kad znam kojim putem krenut ... da pitam profesora trebalo bi mu tjedni da mi odg. na mejl ... znam kako je, već smo to već prošli ... kad mi je rekao da mojih 20tak stranica već napisanog diplomskog nije to to.
-fallen-one- je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2009., 02:19   #9
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
jel to za XP ili Vistu? jer ja kao, moram obradit XP. a pretpostavljam da misli konkretno baš na OS dijagnostičke programe
Nijedno - Applies To: Windows Server 2008 R2, a već je i u Visti primijećen veliki napredak.
Citiraj:
moram ići u dubinu ovih ... alata čini mi se. "Ja sam zamislio da malo proučite internu strukturu i otkrijete mehanizme koji služe i podržavaju dijagnostiku, a ne samo alate."
To je ključno. A uspjeh u tome ovisi i o zatvorenosti dotičnih…
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na