Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2009., 05:04   #1
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Vip CARNet bez VMC - Podešenja !

Tražio sam na forumu no nema ništa detaljnije ili sam promašio no svejedno...
Neznam dali vas ali mene ponekad užasno živcira Vodafone Mobile Connect program koji služi za spajanje a primjetio sam da sam stick bolje hvata UMTS/HSDPA signal bez tog sranja od programa, zašto je tako - neznam no uvjerio sam se u više situacija da mi VMC nudi samo GPRS a kad konfiguriram vezu bez njega ide uredno UMTS/HSDPA.

Inače ne koristim carnet nego pretplatu jer je jeftinije no dopala me jedna vip-me broadband kartica pa reko da isprobam malo taj carnet i tu onda nastaju problemi. U VMC se da sve namjestit no ako ga se ne želi koristiti, naći negdje postavke za klasičnu dial-up konekciju je vip-ova stroga tajna izgleda.

Pa evo kako to napravit sa Huawei VMC Usb Stick-om.



1. Ubaciti sim karticu u telefon i isključiti traženje pina ! Ovo obavezno napraviti jer kartica bez VMC
programa ne može raditi u sticku zbog toga "što joj nema tko reći da se ukuca pin" a sam stick ne može
bez kartice tražiti bilo kakvu mrežu i ako kartica ima uključeno traženje pina na sebi bez pokretanja VMC-a nema surfanja !

2. Instalirati VMC Lite, nažalost bez tog sranja se ne može no neće se koristit, treba nam radi drivera.
Nakon instalacije isključit VMC program, start->run->msconfig te maknuti kvačicu sa "mobile connect",
isto tako u servisima napraviti disable na "Vodafone Mobile Connect Service".

3. Sad valja podesiti APN tj. inicijalizacijski string. Za CARNet on je at+cgdcont=1,"ip", "carnet.vip.hr",
dakle odemo u properties modema u device manageru i pod advanced karticom se to fino unese.



Također promjeniti i COM port na 44 jer je 42 za "data.vip.hr" a mi imamo sad drugi string.

4. Sljedeći korak bi bio kreiranje klasične dial-up konekcije, dakle idemo u Network Connections->new connection wizard->
conect to the internet->manually->dial-up modem-> naziv konekcije stavite koji hoćete i onda važna stvar, broj za pozivanje je: *99***4# !
Sad ostaje još unjeti username i lozinku koju smo dobili od CARNet-a i to ide u obliku: "miro.miric@skole.hr" te pripadajuća lozinka.
Završit sa wizardom no još se ne spajat, kada smo dobili ovo sa slike dolje



potrebno je još ući u tab "properties" pa tab "security" i tamo tamo označiti "advanced" i podesiti kao što je na ovoj slici.



Pozatvarati tabove, ako windows pita nešto tipa jeste li sigurni - potvrdit i možete se sad klasično spojit.

Jedno par ljudi na forumu se požalilo da je u Zagrebu slaba pokrivenost UMTS-om ili HSDPA što mi je za ne vjerovat.
Moje mišljenje je da je tu problem softwerske prirode jer dok putujem vlakom ili autobusom sa glavnih kolodvora prema
slavoniji ili Karlovcu nikad ama baš nikad nisam imao problema sa signalom ako nisam koristio VMC dok recimo sa njim
negdje kod Sesveta mi puca veza ili prebacuje na EDGE/GPRS. Stick drugačije radi bez tog sranja, bolje hvata mrežu
i brže se prebacuje između baznih stanica. Sve što sam sufro u Zagrebu je bilo u pokretu sa javnim prijevozom i ako
nema pucanja veze meni onda nema šanse da je pokrivenost tako očajna.

Uglavnom - isprobajte, ne košta vas ništa a može vas riješit glavobolje sa vodafonovim đubretom.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 14:17   #2
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Ja kao bivši korisnik ove usluge mogu dodat samo
MobileCARNet
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2009., 14:35   #3
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Ne radi sa *99#, ne radi bez promjene COM porta, jako suhoparno onjašnjeno... sa tim podacima sam i probao složit vezu pa dok nisam "skinio" iz VMC *99***4# nije mi ni uspjelo.

Kada se u VMC napravi profil za CARNet u network connections se pojavi Vodafone Mobile Connect konekcija te je jedino iz nje moguće vidjeti broj za povezivanje i PAP postavke pa to "prepisati" za vlastitu konekciju.

Dakle za data.vip.hr broj je *99***1# a za carnet.vip.hr *99***4#
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 15:48   #4
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Odlicno, bas mi je to trebalo!

BTW, kako stoji Carnet sa korisnickim imenima?

1. da li autorizacija provjerava koliko je korisnika spojeno pod jednim usernameom istovremeno?!

2. da li moze biti vise korisnika spojeno istovremeno na razlicite servise pod istim usernameom (CMU dialup / OptiCarnet / BnetCarnet / VipmeCarnet)
majk je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 06:03   #5
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Evo zamjenskog programa umjesto ogromnog Vodafone Mobile Connect-a.
Huawei Mobile Partner



Kompletno deinstalirati VMC, restart, upiknut stick pa instalacija programa kad windows završi sa nalaženjem novih uređaja.
Radi odlično i sve je u jednom, podešenja, poruke, statistika, jednostavan je za podesiti, svega 10MB !

Ćao VMC, Zauvjek...

Zadnje izmijenjeno od: stuc. 08.04.2009. u 00:33.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 10:34   #6
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Evo zamjenskog programa umjesto ogromnog Vodafone Mobile Connect-a.
Huawei Mobile Partner


Kompletno deinstalirati VMC, restart, upiknut stick pa instalacija programa kad windows završi sa nalaženjem novih uređaja.
Radi odlično i sve je u jednom, podešenja, poruke, statistika, jednostavan je za podesiti, svega 10MB !

Ćao VMC, Zauvjek...
hvala puno na programu .radi ko vurica!
ali moram naglasiti dvije stvari koje ti nisi naveo ,bar se meni to desilo :
1.pošto se drajveri od stika nisu sami htjeli instalirati do kraja
,program nije prepoznavao uređaj!
riješenje - u folderu (kojeg ste skinuli ) imate DataCard_setup.exe -POKRENITE GA i sve ,nakon tog pokrenite mobile partner i trebao bi prepoznati stik

2. kako ubiti pokretanje vodafone softvera nakon uštekavanja uređaja?
nije nekaj štrašno ,ali iritira -ovo nisam riješio,čitaj:NEDA MI SE


+u kombinaciji sa carnetovom šifrom ,pozivni broj *99***4# ne radi ,nego *99***16#
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 14:19   #7
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Meni je sve proradilo od prve, budem danas kompletno očistio komp od svega i onda ću napisat postupak malo detaljnije za ovaj program.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 20:23   #8
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Pozdrav!

Ispricavam se sto kradem temu, no zanima me kako to isto podesiti, ali ne za stick nego PCMCIA verziju?
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 20:40   #9
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Corporal Clegg Pregled postova
Pozdrav!

Ispricavam se sto kradem temu, no zanima me kako to isto podesiti, ali ne za stick nego PCMCIA verziju?
pa probaj istu proceduru!mislim da nebi trebalo biti problema pošto je softver isti!

znači deinstal VMC ,pa ak moš vadit karticu-izvadi ,uštekaj nazat i pričekaj da prepozna i instalira drivere ,te instalacija programa i podešavanje!
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 18:07   #10
mightyjoe
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 57
pozdrav,imam to sme.. od vip-carneta 2 dana imam isti problem,s tim da meni je download nikakav,upload valja i veza puca svako malo.Na Huawei stranicama sam pokušao naći program koji ste tu naveli za downlaod,ali nemogu ništa iskopat...Može direktan link na download? hvala puno.
mightyjoe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2009., 00:35   #11
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor mightyjoe Pregled postova
Može direktan link na download? hvala puno.
A da klikneš na ime prograna recimo ?? Evo odmaknio sam ti link malo od slike.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 17:04   #12
Enyalius
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Doma
Postovi: 2
mozda i nije pravo mjesto....

Pozdrav,

cinilo mi se ovo primjereno mjesto za upitati da li je netko imao ovakav slican problem i ako je kome poznato rjesenje:

znaci kad upiknem stick (k3520), spojim se, radim "x" vrijeme, gdje je "x" maksimalno 30-45 min, i laptop se zamrzne.

spajao sam se preko vmc-a i preko mobile partnera, laptop je hp6715b sa windows 7.

Ako je netko nasao rjesenje, bio bih zahvalan da ga podijeli sa mnom.
Enyalius je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 18:29   #13
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Poznato mi to, dešavalo se i meni. Komplet računalo zbloka... Mislio sam da je do OS-a pa sam mjenjao i evo za sada ni jedno smrzavanje.
XPSP2 prije, XPSP2 sada... međutim ta smrzavanja su mi se uvjek dešavala u području gdje je signal znao biti slabiji ili u području gdje se
stick ili telefon često prebacuje između baznih stanica. Također sam primjetio testirajući konekciju putem telefona i njegovog modema da
neke bazne stanice daju dobar signal recimo gprs-a ali promet sa njih jednostavno NE ide i kad se stick ili telefon prebace na takvu baznu
stanicu prvi zahtjev prema prometu smrzne računalo.

Za sada od kad sam mjenjao OS još nisam bio u takvim područjima gdje je slabiji signal ili gdje su ta prebacivanja tako da ne mogu 100%
utvrdit šta je uzrok tome. U svakom slučaju ako sam stick ili telefon tako pozicionirao da mi se ne prebaci na neku drugu baznu stanicu
smrzavanja nije bilo. Na primjer kod Grobnika ima 3 repetitora od vip-a i samo jedan radi bez smrzavanja i ako se stick ili telefon prebace
na neki od druga dva iako je signal ok, obavezno smrzne u nekom random vremenu.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 20:02   #14
Enyalius
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Doma
Postovi: 2
Hm... hvala na podijeljenom iskustvu, no nekako meni to sve smrdi na USB kontroler... mada ne znam kolika je mogucnost da bas on zablesira komp.

probavat cu jos par stvari pa ako nadjem rjesenje, javim
Enyalius je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 23:39   #15
dancy94
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
hvala puno na programu .radi ko vurica!
ali moram naglasiti dvije stvari koje ti nisi naveo ,bar se meni to desilo :
1.pošto se drajveri od stika nisu sami htjeli instalirati do kraja
,program nije prepoznavao uređaj!
riješenje - u folderu (kojeg ste skinuli ) imate DataCard_setup.exe -POKRENITE GA i sve ,nakon tog pokrenite mobile partner i trebao bi prepoznati stik

2. kako ubiti pokretanje vodafone softvera nakon uštekavanja uređaja?
nije nekaj štrašno ,ali iritira -ovo nisam riješio,čitaj:NEDA MI SE


+u kombinaciji sa carnetovom šifrom ,pozivni broj *99***4# ne radi ,nego *99***16#


Napravio sam sve ovo ali ne mogu nikako postviti postavke za tmobile.Naime kupio sam simpa podatkovnu karticu bez stika jer sa otkljućal ovaj vipov, instaliral sam ovaj mobile partner ali nikako ne mogu naštele postavke za taj glupi t-mobile, može pomoć?
dancy94 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na