Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2008., 13:02   #1
deadwing
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Acer Aspire One

Evo na netu sam vidio par recenzija i čini mi se sličan MSI windu ali osjetno jeftiniji, pa me zanima kolika bi bila očekivana cijena kod nas ? 379$ * 4,64 = 1758,56 + porez na budale kod nas i onda dobijem 2500kn. Još uvjek isplativije od MSI winda IMO a i ljepši mi je.
Sad dal je cijena realna i kod koga (još bitnije kada) bi ga mogo kupit. (sory ako je tema vec bila trazio sam i naso samo o windu i eee-u)
deadwing je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 13:41   #2
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4431
http://www.umpcportal.com/products/product.php?id=207

Baterija je govno, upitna kvaliteta kucista (kao i kod ostalih Acer-a) i na ovome modelu je veliki upitnik nadogradnja radne memorije...
Nigdje jos nema detaljnog review-a...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2008., 16:16   #3
Daynn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ???
Postovi: 15
Daynn je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 19:27   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Baš i nije jeftin. Ono, za 250kn više možeš kupiti Nelu koja je ipak kompletan laptop (mislim na činjenicu da ima optiku, za od tih subnotebookova).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 19:54   #5
deadwing
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Je to neki flejm bejt
Mah cujes, nela mi nema pravu graficku, tj. graficka joj ne podrzava shadere 3.0 (ne namjeravam igrat igrice nego programiram 3d grafiku, a treba mi minimum SM 3 za ono sta radim - refrence (software) render na desktopu traje sekundama po frejmu, mogu mislit sta bi bilo na laptopu)...
A onda ako nema grafiku tj. programiranje sta ce mi onda, ovo je barem nosivo i izgleda strava. Laptopi su mi ko da nosim kofer sa sobom, ovo mogu usput nosit. Pa gdje sam god mogu se spoit na mrezu provjerit mail forume i slicno ... odvrtit neku prezentaciju ili pogledat nes na jubito.

Ono mozes nisit nozic sa sobom ako ti zatreba usput, a mozes i sa kuhinjskim nozem od pol metra setat pa onda mozes "sve" od ciscenja ribe do rjesavanja stresnih situacija, samo nije bas prakticno .

E i tnx daynn sto si potvrdio moju sumnju u porez na debile, jos i vise nego sto sam ocekivo. Vidjet cemo sad kad dodje placa oce li mi se dovoljno dopast da ga uzmem.

btw. Gjurovski na sta mislis sa kvalitetom kucista, koliko se lako grebe ili puca ?
deadwing je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 20:07   #6
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
mislio je vjerojano na to kako su svi (cast vrlo rijetkim iznimkama) acer laptopi bili napravljeni u cijelosti plastike upitnog kvaliteta. (imam acer aspire 5672 pa znam o cemu zborim)
moguce je da je aspire one drugaciji, ali mislim da ce ipak pokleknuti pred dell e koji bi trebao kostati 299$.ovo subnotebook trziste je krenulo u potpuno pogresnom smijeru. trazi se autonomija, lakoca prenosenja i niska cijena. EEE je uspio sjebati 2 od 3. svaki EEE je bio veci od predhodnika i imao vecu cijenu. baterija je jedna stvar koju su popravili (901 6 celija). valjda ce dell odradi stvari bolje.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 20:11   #7
deadwing
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
A kad bi se mogo očekivat dellov PC (kod nas dakako) ?
deadwing je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 20:44   #8
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor deadwing Pregled postova
Je to neki flejm bejt
Mah cujes, nela mi nema pravu graficku,?
o misliš da je ovaj tvoj bolji 20x je gori od nele, a ima i 2x slabiji procesor
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2008., 08:26   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Citiraj:
Autor deadwing Pregled postova
Mah cujes, nela mi nema pravu graficku, tj. graficka joj ne podrzava shadere 3.0 (ne namjeravam igrat igrice nego programiram 3d grafiku, a treba mi minimum SM 3 za ono sta radim - refrence (software) render na desktopu traje sekundama po frejmu, mogu mislit sta bi bilo na laptopu)...
Ako ti misliš da je pretpotopni Intel GMA950 puno bolji od Nelinog SiS-a, onda si se gadno zahebo. 99,9% sam siguran da on nema SM3.0.
http://www.notebookcheck.net/Intel-G...50.2177.0.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2008., 10:18   #10
deadwing
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49

Citat sta sam napisao...
Treba mi portable notebook, imam desktop i na poslu i doma, bilo bi fora kad bi mogo programirat u "hodu" (kad npr. odem negdje preko vikenda i slično) ali sa nelom nemogu radi SM3 tako da mi ničime ne opravdava svoju masu i nižu autonomiju. Jači procesor mi netreba za surfanje i mail, a i filmovi rade takodjer normalno i ima openoffice, sve šta mi treba od mobilca. Ni memorija mi puno ne znači sa linux-om. Malene dimenzije su ključne, a ruku na srce i izgled mi je bitan (da npr. ne izgleda ko dječija igračka)... Jedino neznam kad bi se taj Dell mogo pojavit ? Da možda odgodim kupnju par mjeseci ?
deadwing je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2008., 11:46   #11
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
dell bi trebao u amerigi biti dostupan u 8 mj. (jedini moguci razlog odgode je nedostatak baterija - zbog kojeg je i wind kasnio)
kod nas .... tko zna. (mozda isti mjesec, mozda 1 kasnije - mozda nikad)
najbolje je kad se pojave u amerigi nazvati neku od gospode
http://www1.euro.dell.com/content/to...n&s=bsd&~ck=mn
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2008., 20:39   #12
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
izgleda da aspire one ima i VRLO losh SSD. spor do jaja. zapisivanje <10 mb/s

sramota, IDEMO DELL (makar morao tlacit rodjaka da donese iz amerige)
danij3l je offline   Reply With Quote