Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2012., 02:28   #871
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ajd, kad sve to napraviš i ispeglaš, okači link na više download sourceva... da si to stavim i da više ne drkam po njemu i da si ga posložim kak mi odgovara i da napravim backup
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 02:38   #872
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
kinez + market

Evo onaj clockani kinez + sam dodao Market
http://dl.dropbox.com/u/4505125/SonicROM/k1.zip

Na tom linku ce bit za 15ak minuta, ja ode spavat.
Javljat ce sad 404 error al za 15 minuta ce bit gore 100%

Nego sad vidim da su ti kinezi ludi u 3pm.
Ajde dajte najbolji ROM da je 2.3.5, i da je stock onaj po kojem sam radio.
Znaci stock rom ociscen, i clockan, pa da samo dodamo market, i jos koju app i skinemo ove neke njihove, dodamo eng root explorer i sto jos treba...
Pa da imamo jedan ultimativno najbolji rom.

Dajte vidite koji je rom najcisci i najbolji pa da ga jos malo sredimo. Taj market samo je nezgodan sto ga nemaju.

E i jos nesto, na koliko je sigurno drzat ovaj nas mob na kojoj frekvenciji radi stabilno?
Sad sam stavio no frills stavio sam 800 i nesto i smrzno se

I koji je ono app, onaj krug zeleni na taskbaru gore? Na kinezu ovom?
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 02:51   #873
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor lean&mean Pregled postova
Evo onaj clockani kinez + sam dodao Market
http://dl.dropbox.com/u/4505125/SonicROM/k1.zip

Na tom linku ce bit za 15ak minuta, ja ode spavat.
Javljat ce sad 404 error al za 15 minuta ce bit gore 100%

Nego sad vidim da su ti kinezi ludi u 3pm.
Ajde dajte najbolji ROM da je 2.3.5, i da je stock onaj po kojem sam radio.
Znaci stock rom ociscen, i clockan, pa da samo dodamo market, i jos koju app i skinemo ove neke njihove, dodamo eng root explorer i sto jos treba...
Pa da imamo jedan ultimativno najbolji rom.

Dajte vidite koji je rom najcisci i najbolji pa da ga jos malo sredimo. Taj market samo je nezgodan sto ga nemaju.

E i jos nesto, na koliko je sigurno drzat ovaj nas mob na kojoj frekvenciji radi stabilno?
Sad sam stavio no frills stavio sam 800 i nesto i smrzno se

I koji je ono app, onaj krug zeleni na taskbaru gore? Na kinezu ovom?
Meni radi stabilno na 710mhz ovaj kinez sa OC-om...

Najcisci kineski rom je custom 2.3.5 koji sam postavio jos prije, a ovo za market i nije neki problem, tko moze instalirat custom rom moze i google appse i ima market...

To zeleno ti je baterija samo je drugacija ikona, meni osobno je tako i najbolje jer pise na koliko je % baterija puna.
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 03:04   #874
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
meni je ok onaj merkamarket
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 09:20   #875
Home use
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 11
Bravo dečki... bili ste vrijedni. Interesira me da li u tom k1 rom-u ima CIQ odnosno Carrier iQ. Da li je to netko testirao ? Naime to čudo od rootkita generira "mali milion" logova i to se s vremenom nakupi i jako usporava ovo malo čudo od moba. Ja sam na Huawei U8150 Ideosu malo testirao neke stvari kada radi i vidio da generira (bez CIQ) cca 1500-1900 logova tj. tekstualnih datoteka, međutim u radu je to nemoguće pohvatati i vidjeti namjenu toga svega. Međutim bilo što da se radi on generira te liste (logove).
Naime U8650 mi momentalno nije dostupan da stavim to gore i da vidim jer je mob od sina, pa kad on dođe kod mene ja malo čeprkam po njemu a Ideos mi je od žene no naravno to nije isto jer je gore Froyo.
Home use je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 11:19   #876
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
http://www.tele2.hr/privatni-korisni...50-black/d267/

neznam jel netko stavio ali 545kn novi WTF u cem je fora

EDITa sad sam bio cito cijene, jebem ti pretplatu (vec sam se nabrusio da kupim)
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 07.01.2012. u 11:34.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 11:25   #877
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
pretplata
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 11:42   #878
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor Home use Pregled postova
Bravo dečki... bili ste vrijedni. Interesira me da li u tom k1 rom-u ima CIQ odnosno Carrier iQ. Da li je to netko testirao ? Naime to čudo od rootkita generira "mali milion" logova i to se s vremenom nakupi i jako usporava ovo malo čudo od moba. Ja sam na Huawei U8150 Ideosu malo testirao neke stvari kada radi i vidio da generira (bez CIQ) cca 1500-1900 logova tj. tekstualnih datoteka, međutim u radu je to nemoguće pohvatati i vidjeti namjenu toga svega. Međutim bilo što da se radi on generira te liste (logove).
Naime U8650 mi momentalno nije dostupan da stavim to gore i da vidim jer je mob od sina, pa kad on dođe kod mene ja malo čeprkam po njemu a Ideos mi je od žene no naravno to nije isto jer je gore Froyo.
Kineski 2.3.5 sa OC-om ima CIQ, a pretpostavljam da je isti slucaj i sa svim ostalim custom romovima osim cyanogena, jer su svi osim njega temeljeni na stock romovima...

@ fre@k, ta cijena je za pretplatu
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 12:06   #879
ypahh
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: kod kuce
Postovi: 17
Pozdrav! novi sam ovdje, ali sam i ja vlasnik ovog telefončića mob je super za te novce! svaka čast ekipi koja se trudi poboljšat software, morat ću i sam isprobat koji rom odavdje, zasad imam onaj huawei službeni i rootan mob i tako već radi super.

samo pitanje ako može, kako radite backup telefona? recimo probao sam sa rom menagerom, ali tamo mi uopće nema ponuđeno huawei u8650 pa sam probao sa huawei Ascend 2 i kao radi nešta i onda se restarta i uđe u onaj bios like ekran i pita da li ga želim restartat, update-at sa sd kartice....

pa ako netko može reći kako napraviti kompletan backup? hvala
ypahh je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 12:10   #880
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76
Citiraj:
Autor lean&mean Pregled postova
Evo onaj clockani kinez + sam dodao Market
http://dl.dropbox.com/u/4505125/SonicROM/k1.zip
evo ja derem ovaj rom na 780 mhz i stabilan je
i ostajem na ovom romu zauvjek vrti angry birdse od šale
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 12:38   #881
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor ypahh Pregled postova
Pozdrav! novi sam ovdje, ali sam i ja vlasnik ovog telefončića mob je super za te novce! svaka čast ekipi koja se trudi poboljšat software, morat ću i sam isprobat koji rom odavdje, zasad imam onaj huawei službeni i rootan mob i tako već radi super.

samo pitanje ako može, kako radite backup telefona? recimo probao sam sa rom menagerom, ali tamo mi uopće nema ponuđeno huawei u8650 pa sam probao sa huawei Ascend 2 i kao radi nešta i onda se restarta i uđe u onaj bios like ekran i pita da li ga želim restartat, update-at sa sd kartice....

pa ako netko može reći kako napraviti kompletan backup? hvala
Najjednostavnije ti je staviti na mob custom recovery i onda iz njega napraviti backup moba
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 12:48   #882
ypahh
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: kod kuce
Postovi: 17
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Najjednostavnije ti je staviti na mob custom recovery i onda iz njega napraviti backup moba

to je program neki ili? ne mogu nać pod tim imenom ništa.
ypahh je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 12:54   #883
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
Citiraj:
Autor silvio12 Pregled postova
evo ja derem ovaj rom na 780 mhz i stabilan je
i ostajem na ovom romu zauvjek vrti angry birdse od šale
sa kojim si ga programom oc
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 12:55   #884
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Citiraj:
Autor lean&mean Pregled postova
Sutra ili kasnije za vikend cu jos pocistit tak gapps, ostaviti samo nuzno sto treba za rad Marketa, jer tocno se sjecam, prije na stock rom-u, uopce nikad upalio nisam gmail, a on se non stop pali sam od sebe u procesima, vjerovatno sinkronizira kontakte ili tko za koje podatke skuplja... Zato treba napravit bez svih tih sranja cisto ko suza, da se tocno zna koja app smije radit a ne da se same pale
Instalirao sam neki sshd i isao u shellu vidjeti sto se tocno vrti.

CIQ je instaliran na mobu u /system/bin/iqmsd, ali nije bio pokrenut (2.3.5 kinez). Svejedno sam ga izbrisao

Sve vise mi se cini da je ovaj Android jedno veliko sr***. Ne postoji mogucnost kontrole sta se pokrece i kada, tko se spaja na net i zasto... kaos.

Tko se docepao roota i konzole, nek samo pogleda koji procesi se vrte sa "ps aux" ili s TOP-om. Pa onda sto se spaja na net i kuda sa "netstat -nap".

Google serveri, ad severi za appove koji su "free" ali imaju bannere...
Recimo da me nije briga sto google skuplja moje podatke, updejta u pozadini svoja sr*** bez pitanja i sto se reklame prikazuju... ali sve je to u redu dok ste na WiFi-ju. Sad zamislite u roamingu, idete zrtvovati 10kb da provjerite mail, a ono preko 3G-a u 2 sekunde ode megabajt a ne znate ni tko ni zasto...
majk je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 13:08   #885
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor ypahh Pregled postova
to je program neki ili? ne mogu nać pod tim imenom ništa.
Imaš u prvom ili drugom postu opisan postupak instalacije custom recovery-a iliti clockwork mod recovery-a
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 13:26   #886
srkee
Premium
Moj komp