Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2011., 12:26   #691
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor morozinho Pregled postova
Imam pitanje za ekipu koja koristi navigon navigaciju. Jeste skuzili da svaki puta pri pokretanju navigacije morate se na kratko spojiti na net? Jel se to moze kako izbjeci?
Nešto se pričalo da se može, ako se freeza nešto. Proguglaj, ima o tome na netu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 12:43   #692
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Na mom iGo nikad ne treba net kod aktivacije i dosta brzo nađe satelite, naravno nešto malo sporije dok si među zgradama
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 12:54   #693
JuXo
Premium
Moj komp
 
JuXo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Cork, Irska
Postovi: 202
za symbian sam postao doktor al zato za android noob


tako da imam par pitanja:
1. namjestio sam da mi instalira programe na karticu, sad me zanima kad ja skinem aplikaciju vidio sam da ju spremi na mobitel (datoteku tu) i jel ja to smijem obrisati da mi ne zauzima prostor (program koliko vidim instaliran je na karticu)?
2. moze prijedloge za neke korisne programe sa marketa za glazbu, videe, itd. (skinuo sam si zasad operu mobile, winamp, msn i imdb)
3. koja navigacija je najtocnija za Hrvatsku da si i to skinem?
4. kako da stavim novu temu, koliko sam vidio na marketu ima samo wallpapera?

hvala
JuXo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 13:21   #694
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor JuXo Pregled postova
3. koja navigacija je najtocnija za Hrvatsku da si i to skinem?
Predlažem iGO MyWay navigaciju te za istočnu Europu pa i Hrvatsku karte od TOPMAP-a.
Tu imaš sve: http://www.mobilepassion.org/viewforum.php?f=68
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 14:15   #695
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Na mom iGo nikad ne treba net kod aktivacije i dosta brzo nađe satelite, naravno nešto malo sporije dok si među zgradama
Ne treba niti za Navigon da ga je kupio legalno.
Citiraj:
Autor JuXo Pregled postova
za symbian sam postao doktor al zato za android noob


tako da imam par pitanja:
1. namjestio sam da mi instalira programe na karticu, sad me zanima kad ja skinem aplikaciju vidio sam da ju spremi na mobitel (datoteku tu) i jel ja to smijem obrisati da mi ne zauzima prostor (program koliko vidim instaliran je na karticu)?
2. moze prijedloge za neke korisne programe sa marketa za glazbu, videe, itd. (skinuo sam si zasad operu mobile, winamp, msn i imdb)
3. koja navigacija je najtocnija za Hrvatsku da si i to skinem?
4. kako da stavim novu temu, koliko sam vidio na marketu ima samo wallpapera?

hvala
1. Da, ako misliš na *.apk fajl koji si skinuo sa neta i stoji ti tipa u /sdcard/downloads

2. Za glazbu ih imaš par. Ja koristim MortPlayer Music. Za video nemam. Nikad mi nije palo na pamet išta gledati na takvom malom ekranu. Inače vele da od Gallery3D odlično video radi, meni kad neš takvog treba iskoristim of ES File Managera video player.
Za neš sa titlovima brijem da imaš onaj QQPlayer (ali nije free)

Inače meni neki must alati:
QuickPic (za slike)
ES File Explorer - file explorer sa podrškom za FTP (share-aš foldere sa kompa i onda si kopi pejstaš na mob)
OruxMaps - izrada i korištenje online/offline karti za bicikliranje po brdima (ima izohipse kad se koristi OpenStreetMaps Cycle map)
Samba - za spojiti sa kompom da se mogu fajlovi preko windows explorera kopi pejstat (nije free)
Ilmeteo - vremenska prognoza za 2 tjedna
Skype
Viber - poruke i pozivi preko 3G-a ili WLAN-a
Tapatalk (za forume koji ga podržavaju, nije free)

Ostali nepotrebni programi:
Android System Info - info o mobitelu, procesima, aplikacijama (imam još i Quick system Info PRO za neke slične stvari)
PhoneUsage - info o razgovorima i SMS-ima (trajanje, broj poziva, SMS-a etc)
GPS Status - kalibracija GPS-a i kompas

Navigacija:
iGo, Sygic Aura, Navigon


3. Najtočnije nema. Svugdje će te neka zajebat ako ćeš se samo na nju oslanjati. Inače, Mireo je naš i košta 50kn, Sygic ima meni super mape ali koma rute na daljinu, Navigon ima super rute i mape (ali ima nekih greški ovisno o kartama koje koristiš), iGo je uvijek backup.

4. Drugačiji Launcher koji ima različite teme (ADW Launcher, GOLauncher...). Ili Custom ROM temeljen na CyanogenMOD-u koji ima Theme Chooser
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 15:14   #696
srkee
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 146
evo počastio sam se s huaweiem, i mogu rec da sam odusevljen.

odmah sam flasao onaj sluzbeni rom i rootao mob, pobrisao jedno trideset gluposti titaniumom i onaj spori huawei launcher. hrpu glupih appova, glasovno biranje i tako to, za sad sve 5 radi fino, jedino mi je jedna stvr malo bode oci, kod scrollanja su slova neka drljava a i ikone, na recimo mom GT540 Optimusu to nije bilo, ne nadoh nigdje opciju za mosta high qualitiy scroll, osim u launcherprou ali to vrijedi samo za njega.

inace mob mi se cini zasad 5+.

jos jedno pitanje, uvijek mi mounta kada spajam na kom jos neku odvojenu memoriju s driverima i nekim PDFom, i jos jednu na kojoj su neki folderi koji izgledaju kao default androidovi, pa me zanima jel tako i vama.


znaci kad ga prikljucim otvara mi 3 drivea, SDcard, neko sranje s zelenom ikonom, i taj mali neki drive koji neznam sto je...

nije da mi smeta ali volio bih znati zasto ne nadoh jos na netu
srkee je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 15:19   #697
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Da, ja sam isto nakon LG GT540 prešao na ovoga i skužio to zamučeno. To je do ekrana i čudno - samo kod scrollanja. U igrama sve ok. Naviknul buš se.

Ovo kod spajanja na USB je neko njihovo sranje. Ne obazirem se preveć...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 15:29   #698
srkee
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 146
bas me bode u oci valjda cu se naviknuti
srkee je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 19:40   #699
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
evo za sve one koji žale za onim switcherima u notifications baru, našao sam na marketu notifications toggle koji dodaje switchere i shortcute, malo je nezgrapno i neprofinjeno ali praktičnije nego screen switcheri...
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 19:59   #700
bbeco
Registered User
Moj komp
 
bbeco's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Split
Postovi: 14
Pozdrav zanima me kako na xp instalirat one drivere jer nema nikakve instalacije kao za W7???
bbeco je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 20:30   #701
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor bbeco Pregled postova
Pozdrav zanima me kako na xp instalirat one drivere jer nema nikakve instalacije kao za W7???
Rucno preko device managera.
KeiOffice je offline   Reply With Quote