Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.06.2011., 02:46   #1
Lynch
Registered User
Moj komp
 
Lynch's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
Nepoznati problem sa zamrzavanjem windowsa

Pozdrav,
imam problem sa štekanjem/zamrzavanjem, teško je opisat sa jednom riječi jer nije ni jedno od toga. Naime događa se to da mi svakih par minuta, ponekad i češće. Opisao bih to na taj način da su mi najednom prozori not responding i ja onda sa njima ne mogu ništa, često se događa sa Mozzilom a i primjetio sam da se događa vrlo često prilikom radnje sa multimedijom ili se bar tako meni čini jer me jako živcira kad pjesma zapne. Naime to je toliko iritantno. Mogu ponekad prebacivati između prozora te izaći na desktop, ali su mi sve radnje beskorisne jer ne mogu na ništa kliknut. Još mi se taj problem najmanje događa prilikom igranja igara, ali zna biti nezgodno kad zapne kod neke online igre, recimo LoL-a gdje je sve potrebno izvoditi i kratkom vremenskom roku, onda meni ko za vraga zašteka i ne mogu ništa određeno vrijeme, ali se ponavlja zvuk, odnosno određeni interval, kao kad zapne na jednom slovu pa ispadne a a a a a, ako kužite.

Uglavnom meni nije jasno u čemu je problem jer sam formatirao disk sa DoD 5220.22-M, znači potpuno, i taj problem mi se opet pojavio, stoga mislim da je do hardwarea, al nezz kojeg dijela. Al opet nekako mi sve to više vuče na softwarski kvar.
Jel netko zna do čega bi moga biti problem i da li se netko susretao sa sličnim.

Hvala
Lynch je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2011., 11:41   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Dobrodosao na forum. Prvo baci oko ovdje, pa cemo dalje.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2011., 13:37   #3
Lynch
Registered User
Moj komp
 
Lynch's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
Evo sredio sam neke stvari, jbg za naslov teme sam zeznuo a ne mogu ispravit, nadam se da nije veliki minus
Lynch je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2011., 01:42   #4
symbian0
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: ST
Postovi: 36
Meni se na laptopu događa nešto takvo. Isto dobivam "not responding" u raznim programina i to nasumično, nekad to bude svakih par minuta a nekad zna proć i po nekoliko sati da nijednom se ne dogodi. To zamrzavanje traje negdje do oko 1min i isto tako mogu prebacivati među prozorima i na desktop te desni klik itd. ali ništa neće otvoriti novo dok se ne dmrzne.

Jedino što sam primjetio da ono svjelo za indikator hard disca stalno stoji upaljeno dok je zamrznuto a inače ono samo ponekad treperi.
symbian0 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2011., 06:39   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Hiren's Boot CD u ruke i na testiranje: Lynch - prvo MemTest, a onda ostale; Symbian - iskoristi programe za testiranje harda (najbolje onaj od proizvođača i to i quick scan i full scan).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2011., 12:01   #6
symbian0
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: ST
Postovi: 36
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Symbian - iskoristi programe za testiranje harda (najbolje onaj od proizvođača i to i quick scan i full scan).
Jučer sam sa stranice Western Digitala skinuo Data Lifeguard Diagnostic i provjerio na ta dva načina i oba testa je prošao.
symbian0 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2011., 23:38   #7
Lynch
Registered User
Moj komp
 
Lynch's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
I ja sam testirao i nema nikakvih grešaka :S
Lynch je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2011., 10:17   #8
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
provjeri zauzece procesora, inace kad dolazi do trzaja moze biti da ti procesor zagusen pa kad uhvati "malo vremena" onda tjera dalje...moze biti sta god ti padne napamet oko tog trzanja virus, zagusen cpu, zagusen ram, bad sektori na hard disku, mozda se vrti nesto u pozadini sto nebi trebalo
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2011., 12:08   #9
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Prilikom instalacije OS-a, jesi li postavio SATA kontrolere u AHCI način rada na matičnoj?
Vidim da vrtiš W7, a oni jako često znaju zezat ako se to ne napravi, i problemi se manifestiraju upravo tako, povremeno i nasumično blokiranje cijelog računala.
Provjeri si postavke SATA kontrolera u BIOS-u, pa ako nisu postavljeni na AHCI, bilo bi dobro da to uradiš, no morat ćeš prethodno skinuti AHCI drivere za svoj OS, potraži na netu gdje, kako i što točno treba skinuti, i kako ide cijeli postupak, da sad ne copy-pasteam ovdje nešto što je već milion puta napisano.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2011., 19:11   #10
symbian0
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: ST
Postovi: 36
Neznam jel ovo i meni namjenjeno u zadnja dva posta ali...

Što se tiče raznih zagušenja kod mene nije slučaj, ako ostavim task manager upaljen prije nego li se zamrzne mogu gledat te informacije i CPU i RAM su slobodni, provjerio sam HDD i nije našlo bad sectore a nije ni virus ni sl. jer se događa i na tek instaliranim windowsima dok još nisu ni driveri instalirani svi.

To za SATU u AHCI modu nisam ništa namještao prije instalacije ali sad gledam u BIOS-u i u AHCI modu je.
symbian0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2011., 19:38   #11
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Mislio sam na obojicu doduše, al eto, kod tebe je znači to u redu.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2011., 21:59   #12
Trozic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Bosna
Postovi: 154
Jesi čistio komp,grijel se cpu ?
Trozic je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 00:26   #13
Lynch
Registered User
Moj komp
 
Lynch's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
Kod mene nije bio AHCI pa sam promjenio al i dalje je isto, i čistio sam bio komp al očito nije do toga, virusa također nema jer se kao i symbianu to događa i nakon instalacije OS-a
Lynch je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 21:37   #14
symbian0
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: ST
Postovi: 36
Jel postoji koji program kojeg bi mogao stavit da radi u pozadini koji bi možda mogao zabilježit što se događa u tom vremenu kad se zamrzne?

I još može li problem bit vezan uz napon, u AIDA64 programu kad gledam mi napon CPU jezgre uglavnom varira od 0.863 do najviše 1.075 V, dok mi je npr. na starom laptopu 1.337 V?
symbian0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2011., 17:08   #15
Nello
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: -
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Lynch Pregled postova
Kod mene nije bio AHCI pa sam promjenio al i dalje je isto, i čistio sam bio komp al očito nije do toga, virusa također nema jer se kao i symbianu to događa i nakon instalacije OS-a
Ovaj jel ti se još smrzava kod firefoxa?
ako da problem bi mogai bit adobe flash player koji je znao praviz uzrok u smrzavanju i sam se odmrzne. Riješenje deinstaliraj player i instliraj novije pa nebi trebalo bit problema. I ja sm isto imao i skužio da je kriva stari player pa sam deinstalirao i novi stavio i otad radi bez greške.

Mislim ako je kod tebe slučaj.
Nello je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2011., 19:15   #16
TIR669
Nema zakona jačeg od nas!
Moj komp
 
TIR669's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 81
Da ne otvaram novu temu... Stari komp se freeza nasumicno, nekad tijekom boota, nekad u windowsima, ugl nasumicno. XP SP2. Probat ću memtest sa hirensa, a prijedloge primam.
__________________
Hvala ti Bože što sam R I J E Č A N I N

Nothing is true, everything is permitted.
TIR669 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2011., 22:30   #17
TIR669
Nema zakona jačeg od nas!
Moj komp
 
TIR669's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 81
Sa drugom (starijom!) grafičkom je sve OK - radi već pola sata bez problema, pod opterećenjem.

Navedena nova grafička je kupljena rabljena pred par dana, radila normalno i sad odjednom problemi. To onako da javim, znam da vas sve zanima.
__________________
Hvala ti Bože što sam R I J E Č A N I N

Nothing is true, everything is permitted.

Zadnje izmijenjeno od: TIR669. 05.07.2011. u 22:36.
TIR669 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2011., 14:51   #18
Lynch
Registered User
Moj komp
 
Lynch's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
Meni jednostavno neide u glavu šta bi to moglo bit, sve sam testove prošao bez greške a komp i dalje zašteka , već lagano pizdim xD
Lynch je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2011., 17:46   #19
Nello
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: -
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Lynch Pregled postova
Meni jednostavno neide u glavu šta bi to moglo bit, sve sam testove prošao bez greške a komp i dalje zašteka , već lagano pizdim xD
Moguće problemi kod napajanja ako valira pad i rast napona i čak ako na ploči ak ima nabubrene kondiće.
Nello je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2011., 12:02   #20
dtomas
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
ako imaš kantu (ne laptop) onda pogledaj na matičnoj stanje elektrolitskih kondenzatora. Meni je komp imao ISTE simptome kao i tvoj, sve dok ih nisam izmjenio.
Kada kondić rikne, napuše se onaj vršni dio, smrducka po ribi i usput rečeno, to je jako opasno udisati.

Sretno.

ps ako sumnjaš u Windowse, onda startaj komp preko Linux live CD-a ili USB-a pa vidi šteka li i pod tim sustavom. Tako ćeš otkriti jel kriv hardveraj ili softveraj.
dtomas je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 23:01   #21
symbian0
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: ST
Postovi: 36
Samo da javim da sam ja svog prije par dana odnio na servis i sad vidim na stranci piše pod opis radova "Neispravan HDD".

Ja sam provjerio sa nekoliko programa hard disc i sve je bilo ok, valjda oni to bolje mogu.
symbian0 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2011., 18:03   #22
Lynch
Registered User
Moj komp
 
Lynch's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
I jesu li ga promjenili ili poravili?
Lynch je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2011., 21:02   #23
symbian0
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: ST
Postovi: 36
Nisam siguran još, evo zadnjeg statusa, zvuči mi kao da čekaju novi HDD

Citiraj:
Status naloga:3 - Čeka narudžbu

Opis radova:Neispravan HDD.
symbian0 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2011., 15:41   #24
symbian0
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: ST
Postovi: 36
Evo ga danas pokupio na servisu, uglavnom promijenili su HDD. Tek instaliram sve, za sada se čini ok ali vidjet ću nakon još korištenja.

Primjećujem da mi je sada u Windows experience indexu HDD dobio malo manju ocjenu 5,7 (stari 5,8).
symbian0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na