Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.07.2010., 23:32   #1
bpodnar
Stari član
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Slatina
Postovi: 164
Popravak USB stika

Imao sam svakakvih problema ovaj tjedan pa kako se kaže niti jedno zlo ne ide samo, shebo sam USB stik i sad štanga, ne radi, a imam brdo važnih stvari na njemu. Naime, prilikom ove kalvarije sa sinovljevim PC-em koja je za sada pozitivno riješena, uspio sam vlastitom nepažnjom smrdati taj nesretni stik. Bio je uštekan u komp i to sa gornjeg dijela kućišta, ali nisam pazio na ladicu u stolu koja je iznad, otvorio ladicu i zapeo za stik koji se samo presavinuo naprijed-nazad. Pogledao sam na šta to liči i vidio sa su se samo razmrdali konektori sa strane od samog usb utikača. Prijatelj je to zalemio i još usput "popravio" lemilicom one srednje vodove koji vode iz utikača prema štampanoj pločicim ali ništa od toga. kad ga ukopčam u usb, plava led dioda se ne javlja, znači gecrk i dalje. Kako sad to riješiti da makar skinem podatke sa njega?
bpodnar je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2010., 00:31   #2
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
nije polemio sve kak spada,prekinut je vod negdje jos uvjek! instrument i nek ispituje!
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2010., 19:42   #3
bpodnar
Stari član
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Slatina
Postovi: 164
Ma zalemio je sve kak spada i još osim toga sam mu dao jedan usb kabel čije žice je zalemio direktno na štampanu pločicu stika na one vodove točno po rasporedu. Sve je na kraju ispitano ali kad uštekam taj nalemljeni kabel u USB ništa se ne događa, uopće ga komp ne prepoznaje. Sad na kraju sam išao lemilicom skidati ovaj utikač i naravno jedna žica (bijela) mi se otkinula kompletno sa dijelom na pločici i sad je više nemam kuda zalemiti. Jel se može nekako spasiti sa njega podatke obzirom da sada ovi glavni vodovi ne funkcioniraju?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg‎
Views:	432
Size:	297.3 kB
ID:	11110  
bpodnar je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 20:59   #4
sprica
Premium
 
sprica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 29
Ovo sve vise postaje nemoguca misija, ne izgleda mi bas super zalemljeno i ako si to lemio sa nekom lemilicom za 50kn moguce da si napravio jos vise stete nego je bilo...
sprica je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 22:10   #5
bpodnar
Stari član
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Slatina
Postovi: 164
Citiraj:
Autor sprica Pregled postova
Ovo sve vise postaje nemoguca misija, ne izgleda mi bas super zalemljeno i ako si to lemio sa nekom lemilicom za 50kn moguce da si napravio jos vise stete nego je bilo...
Zalemljeno je dobro (bilo), prijatelj je profić u tom poslu, no ja sam htio kasnije to "popraviti" pa sam sjebo otkinuvši jednu žicu zajedno sa podlogom na pločici. Neznam jel se može taj glavni čip odlemiti pa prebaciti na neki drugi stik pa da skinem podatke?
Sad to izgleda ovako:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	stik sjebaus.jpg‎
Views:	276
Size:	73.3 kB
ID:	11112  
bpodnar je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 22:30   #6
sprica
Premium
 
sprica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 29
Trebas nekoga ko ima lemilicu na vruci zrak sa stalkom, malo fluxa i da se taj cip prebaciti na drugi stick sigurno, samo pitanje ako bude to radilo i mene to jako interesira pa javi kako je proslo ako budes isel i to raditi...
sprica je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 22:52   #7
mariposa_cro
Premium
 
mariposa_cro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 31
samo nađi isti tip sticka i prebaci chip i raditi će, već probano u više navrata
mariposa_cro je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 23:58   #8
bpodnar
Stari član
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Slatina
Postovi: 164
To je inače Transcend JetFlash v30 od 2gb, pa ako neko ima takav ili manjeg kapaciteta nek mi se javi ako mu netreba.
bpodnar je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2010., 01:54   #9
mariposa_cro
Premium
 
mariposa_cro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 31
pogledaj po trgovačkim centrima, zna se naći te "stare" robe jer stave neku bijesnu cijenu pa se ne proda a kasnije zastari
mariposa_cro je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2010., 16:43   #10
Nello
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: -
Postovi: 42
Smile

Citiraj:
Autor bpodnar Pregled postova
Ma zalemio je sve kak spada i još osim toga sam mu dao jedan usb kabel čije žice je zalemio direktno na štampanu pločicu stika na one vodove točno po rasporedu. Sve je na kraju ispitano ali kad uštekam taj nalemljeni kabel u USB ništa se ne događa, uopće ga komp ne prepoznaje. Sad na kraju sam išao lemilicom skidati ovaj utikač i naravno jedna žica (bijela) mi se otkinula kompletno sa dijelom na pločici i sad je više nemam kuda zalemiti. Jel se može nekako spasiti sa njega podatke obzirom da sada ovi glavni vodovi ne funkcioniraju?
Malo je vjerovatno da neki vodić koji ne prolaze napon pa i zato nemože učitat s usb. Inače ja to radim svakakve popravci i taj usb može s povečalom raznati kuda taj vod ide pa i može zalemiti od vod do vod i vjerovatno će proradit. Vidim da si iz Slatine a ja sam u okolici Bjelovara toćnije blizu Velikog Trojstva. Možda ti mogu osposobiti. mada ništa ne obečavam da će proradit. Javi ako mogu pomoći.
Nello je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na