Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.07.2013., 22:38   #5911
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
- Lockanje aplikacija u memoriju, tako da ih uopće memory manager ne dira
- integrirani firewall
- data counter koji ispravno broji trošak MB
- zaštita aplikacije
- guest mode
- total lockdown
- ogromna baza tema
- predivan UI
...

ima toga. Jednostavno je kompletniji nego ijedan drugi Custom ROM.
That says it all
__________________
Sn4k3 je offline  
Staro 24.07.2013., 23:31   #5912
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
- Lockanje aplikacija u memoriju, tako da ih uopće memory manager ne dira
- integrirani firewall
- data counter koji ispravno broji trošak MB
- zaštita aplikacije
- guest mode
- total lockdown
- ogromna baza tema
- predivan UI
...

ima toga. Jednostavno je kompletniji nego ijedan drugi Custom ROM.
Vidiš, kratko sam ga imao jednom na desireu. Vizualno mi se sviđao, ali brate ubijao me lag i battery drain. A kasnije ga više nisam turio na mob.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2013., 10:41   #5913
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Još malo i 4K rezolucija na Android mobitelima, možda druge godine?

http://www.engadget.com/2013/07/26/a...4k-resolution/
gin.tonic je offline  
Staro 26.07.2013., 10:52   #5914
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Super, nadam se samo da neće bit pentile, tft, da će imati dobar vidljivi kut i vjernu reprodukciju boja te veću ukupnu potrošnju baterije
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online  
Staro 26.07.2013., 10:54   #5915
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Super, nadam se samo da neće bit pentile, tft, da će imati dobar vidljivi kut i vjernu reprodukciju boja te veću ukupnu potrošnju baterije
Ko Xperia Z ?
gin.tonic je offline  
Staro 27.07.2013., 16:52   #5916
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ljudi, sto provjeriti prilikom kupnje polovnog Nexusa 4?
Prijatelj je neiskusan, a naletio je na jako dobru cijenu.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline  
Staro 27.07.2013., 17:00   #5917
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
Kako mislis sto provjeriti? Pa nije nexus 4 nista posebno, isto kao i kod svakog drugog mobitela..vidit fizicko stanje


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
__________________
mamutarka je offline  
Staro 27.07.2013., 17:32   #5918
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Ja ću pričekati OTA a pogotovo dojmove i komentare. U zadnje vrijeme mi se ne sviđaju Googlove nadogranje.

Kakve nadogradnje?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 27.07.2013., 17:54   #5919
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Skoro svega što su napravili u zadnje vrijeme. Ukidanje OTG an Nexusu, hangout, novi maps koji više ne dozvoljava off line pre-cache lokacija koji stari dozvoljava, onaj search koji se više ne može maknuti, ukidanje raznih usluga (latitude npr.) i forsiranje g+ i tako dalje.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online  
Staro 27.07.2013., 18:42   #5920
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Skoro svega što su napravili u zadnje vrijeme. Ukidanje OTG an Nexusu, hangout, novi maps koji više ne dozvoljava off line pre-cache lokacija koji stari dozvoljava, onaj search koji se više ne može maknuti, ukidanje raznih usluga (latitude npr.) i forsiranje g+ i tako dalje.
Pretvaraju se u ios, tj uzimaju dio takve filozofije. No sreća je što se rootanjem može nešto riješiti, barem nešto.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2013., 19:00   #5921
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Još uvijek dozvoljavaju instalaciju non market aplikacija. Vidjet ćemo do kada. Kao i rootanje i aplikacije na marketu koje zahtijevaju root. Za blokiranje reklama su već maknuli.

Don't be evil
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online  
Staro 27.07.2013., 19:16   #5922
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Dobro, za to će uvijek biti alternative zbog načina na koji je android kao OS napravljen i pod kojim dozvolama. To ako zabrane jedni proizvođači otvorit će ogroman prostor drugima da na temelju te činjenice zgrabi oke market share.
 
Staro 28.07.2013., 00:39   #5923
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Još uvijek dozvoljavaju instalaciju non market aplikacija. Vidjet ćemo do kada. Kao i rootanje i aplikacije na marketu koje zahtijevaju root. Za blokiranje reklama su već maknuli.

Don't be evil
Pesimističan sam po tom pitanju. Ima primjera di je netko krenuo kao alternativa nečemu, kao people voice. A onda je ta alternativa došla do premoći i postala ono protiv čega se borila i što je potukla u borbi za tron.
Nekako mi se čini da i android os ide prema tome, kao i google općenito. To, to je samo moje mišljenje.
Brko je offline  
Staro 28.07.2013., 15:16   #5924
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Dobro, za to će uvijek biti alternative zbog načina na koji je android kao OS napravljen i pod kojim dozvolama. To ako zabrane jedni proizvođači otvorit će ogroman prostor drugima da na temelju te činjenice zgrabi oke market share.
Vjerojatno se pozivaš na open source. Za Honeycomb nisu dali source ili su ga možda dali kasnije kad više nikom nije bio interesantan. Android licence su prilično mutno definirane i ne bi me uopće iznenadilo zatvaranje coda. Uostalom, običnom korisniku malo znači što može rootati, unlockati i flashati custom rom ako time gubi jamstvo ili podršku proizvođača.

Al' da, u pravu si, time se otvara prostor drugima (Ubuntu, Sailfish, Tizen...) no iza njih ne stoji ogromna korporacija.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pesimističan sam po tom pitanju. Ima primjera di je netko krenuo kao alternativa nečemu, kao people voice. A onda je ta alternativa došla do premoći i postala ono protiv čega se borila i što je potukla u borbi za tron.
Nekako mi se čini da i android os ide prema tome, kao i google općenito. To, to je samo moje mišljenje.
Slažem se. Android je krenuo kako je krenuo jer se želio probiti i zavladati pod svaku cijenu. A što je bolje od toga nego biti open source, besplatan, people voice...? Od kada dominiraju, vide se promjene... na loše.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 28.07.2013. u 15:43.
LAcy je online  
Staro 28.07.2013., 18:58   #5925
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Vjerojatno se pozivaš na open source. Za Honeycomb nisu dali source ili su ga možda dali kasnije kad više nikom nije bio interesantan. Android licence su prilično mutno definirane i ne bi me uopće iznenadilo zatvaranje coda. Uostalom, običnom korisniku malo znači što može rootati, unlockati i flashati custom rom ako time gubi jamstvo ili podršku proizvođača.

Al' da, u pravu si, time se otvara prostor drugima (Ubuntu, Sailfish, Tizen...) no iza njih ne stoji ogromna korporacija.



Slažem se. Android je krenuo kako je krenuo jer se želio probiti i zavladati pod svaku cijenu. A što je bolje od toga nego biti open source, besplatan, people voice...? Od kada dominiraju, vide se promjene... na loše.
Root svim silama probaju onemogućiti, sve više više stvari je "as is", bez roota postaje zatvoreni sustav. Polako ali.sigurno.
Brko je offline  
Staro 28.07.2013., 19:51   #5926
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Tesko da ce Google zatvarat kod, pitanje je sto ce napraviti Samsung, HTC i ostala bagra. Kad pogledas Sony je otvorio skroz kod za sav hardver i sta imas od toga kad su Sonyevi mobiteli nezanimljivi ekipi. Unlock bootloadera je brutalno jednostavan na Nexusima, a kako je ne Samsungu i HTC-u? Kako izgleda CM na uredajima sa Exynosom?

Google se trudi drzat kontrolu nad AOSP projektom ali proizvodjaci sami sve manje zele suradnju. Oni zele diferencijaciju, a ne ono sto trenutno postoji sa WP8 telefonima, da je softver, odnosno sucelje na svima isto.

Google je dobar sa uvođenjem novih usluga, ali prokleto los kad te iste treba zadrzat i odrzat u obliku kakvom su zamisljene (Android, Google Reader, Latitude i slicno).
tutix je offline  
Staro 28.07.2013., 20:21   #5927
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Google Reader je bio jednostavna i besplatna usluga. Ja sam ju koristio, mnogi nisu i ugašena je. Ista stvar sa Latitude. To skoro pa nitko nije koristio. Offline maps bu došao u jednom drugačijem obliku koji bi trebao biti puno funkcionalniji. Ovaj dosadašnji jednostavno NIJE bio toliko funkcionalan. Ako bi uzeo snapshot cijelog grada kada bi kasnije zumirao ne bi mogao baš dobiti sve ulice.

http://www.head4space.com/why-doesnt...rt-otg-cables/
 
Staro 28.07.2013., 22:49   #5928
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa neka ukinu i Google+. Nebi imao ništa protiv. ili neka bude opcionalan, a ne postavljen i da svaka druga aplikacija googlova traži logon na to sranje.
Brko je offline  
Staro 28.07.2013., 23:06   #5929
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ček, svaka Googleova aplikacija traži logon na servis koji je tu da ih ujedini You don't say
 
Staro 28.07.2013., 23:30   #5930
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ček, svaka Googleova aplikacija traži logon na servis koji je tu da ih ujedini You don't say
Ček, ako već imam login na google, zašto onda moram imati i google plus da bi dao rating nekoj aplikaciji na playstoreu?
Brko je offline  
Staro 28.07.2013., 23:42   #5931
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ukratko. Zato jer moraš i jer je potpuno logično da je sve preko njega povezano. Zašto ga nemaš automatski aktiviran (google plus). Zato jer je tvoj odabir.
 
Staro 28.07.2013., 23:48   #5932
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ukratko. Zato jer moraš i jer je potpuno logično da je sve preko njega povezano. Zašto ga nemaš automatski aktiviran (google plus). Zato jer je tvoj odabir.
I ti ovdje ne vidiš "fašizam" i diskriminaciju? Dođemo na isto kao kad na nekim portalima ne možeš nekoga kontaktirat ili komentirat nešto ako se ne logiraš na facebook? I to je tebi ok? Ajd dobro...
Brko je offline  
Staro 28.07.2013., 23:54   #5933
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Da, postupci jedne tvrtke da proba objediniti svoje usluge i nekako ih integrirati pod jednim krovom je fašizam Ne budi smiješan. Poanta Google plus profila je da sve imaš na jednom mjestu (a dijeliš ono što želiš sa drugima). O uspješnosti implementacije se da diskutirati, ali nazivati fašizmom je prejterivanje. Pogotovo kod kompanije gdje za razliku od konkurencije imaš neograničeno više mogućnosti za regulacijom svoje internet prisutnosti.
 
Staro 29.07.2013., 01:42   #5934
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Google Reader je bio jednostavna i besplatna usluga. Ja sam ju koristio, mnogi nisu i ugašena je. Ista stvar sa Latitude. To skoro pa nitko nije koristio. Offline maps bu došao u jednom drugačijem obliku koji bi trebao biti puno funkcionalniji. Ovaj dosadašnji jednostavno NIJE bio toliko funkcionalan. Ako bi uzeo snapshot cijelog grada kada bi kasnije zumirao ne bi mogao baš dobiti sve ulice.

http://www.head4space.com/why-doesnt...rt-otg-cables/
Istina, što je najgore, te su usluge bile najbolje svoje vrste. Ja nisam koristio ni Reader ni Latitude, a ne koristim ni G+. Nikad mi nisu jasni rantovi protiv Googlea, OK nisu oni sveci ali gro dobrih besplatnih stvari dobijes za par oglasa koje moraš istrpit ili to što se negdje zapišu tvoje navike korištenja usluga da bi poboljšali tu istu uslugu.
tutix je offline  
Staro 29.07.2013., 07:18   #5935
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Da, postupci jedne tvrtke da proba objediniti svoje usluge i nekako ih integrirati pod jednim krovom je fašizam Ne budi smiješan. Poanta Google plus profila je da sve imaš na jednom mjestu (a dijeliš ono što želiš sa drugima). O uspješnosti implementacije se da diskutirati, ali nazivati fašizmom je prejterivanje. Pogotovo kod kompanije gdje za razliku od konkurencije imaš neograničeno više mogućnosti za regulacijom svoje internet prisutnosti.
Objavio sam ovaj tvoj sucking-up post Guglu. Ako dobiješ kakve pare, daj barem 5%
Brko je offline  
Staro 29.07.2013., 07:27   #5936
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Objavio sam ovaj tvoj sucking-up post Guglu. Ako dobiješ kakve pare, daj barem 5%
Neki jednostavno koriste usluge, a ne plaču kao male bebe za svakom sitnicom. Ako ti se ne sviđa umjesto mapa imaš bing, umjesto drivea skydrive, dropbox, umjesto gmaila, yahoo... Ili ti netko drži pušku pored face i tjera te da koristiš samo googleove servise?
 
Staro 29.07.2013., 08:29   #5937
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A da, imaš pravo. Neki jedu servirana govna, a neki ih ne žele jesti pa ispada da plaču

Android ide krivim putem, htio ti to priznati ili ne, i postaje ono što je u počecima garantirao da neće biti, polako ali sigurno.
Brko je offline  
Staro 29.07.2013., 08:32   #5938
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A da, imaš pravo. Neki jedu servirana govna, a neki ih ne žele jesti pa ispada da plaču

Android ide krivim putem, htio ti to priznati ili ne, i postaje ono što je u počecima garantirao da neće biti, polako ali sigurno.
Kakve veze imaju googleove aplikacije sa OS-om? Kakve veze ima podrška OTG-a jednog proizvođača sa operativnim sustavom? Kakve veze ima integracija google plus profila za rateanje google play storea sa operativnim sustavom? Imaš romova bez svih gappsa.

Ili bi htio dati jedan primjer gdje to Android operativni sustav postaje ono nešto drugo?
 
Staro 29.07.2013., 08:48   #5939
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Ja sam ti objasnio već, vrijeme će pokazati kamo idu. Odnosno već pokazuje. Iznenađuje me da da ne to ne uočavaš. I molim bez napadanja, komentiramo Google kao takav. Nema potrebe za prepiranjem, fanbojizmom, vrijeđanjem... i ovako smo off topic

Za OTG si dao link za Nexus 4, koji to hardverski ne podržava. Nexus 7 podržava OTG, miš i tipkovnica još uvijek rade, samo mass storage ne. Imaš li logično opravdanje?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online  
Staro 29.07.2013., 09:18   #5940
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Sve je to lijepo i krasno, ali ja ne vidim kakve to veze ima sa Androidom? Ima veze sa Nexus 7, uređajem koji se može vrlo lagano rootati i dobiti dodatna funkcionalnost. Da se skroz "zabrani" root na svim Samsung, LG, HTC... uređajima došao bi XYZ i napravio mobitel sa najnovijom verzijom Androida, a sam mob bi podržavao pristup rootu. Tako će uvijek (ili barem još ohoho vremena) biti jer ne može nikako drugačije biti sa Androidom.

Velika je razlika između operativnog sustava i proizvođača mobitela koji može prilagoditi finalnu verziju operativnog sustava.
 
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na