Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2009., 23:21   #1
.Scorpion.
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Čudan zvuk iz kućišta tijekom instaliranja Windowsa

Pretpostavljam da je problem u hardwareu pa cu iznijeti sto je prethodilo, da se stekne kompletniji dojam, moze biti povezano, a mozda i nije, prosudite sami...

Koristio sam do nedavno 1GB KingMax-ove (cipovi s obje strane) 800MHz DDR2 memorije na ploci GA-MA69G-S3H.

http://www.gigabyte.com.tw/Products/...ProductID=2554

Igrice su mi radile normalno, npr. FS2004 nije trokirao s puno dodataka, foto scenarijem i max. detaljima, a PES 2009 je bio besprijekoran s ukljucenom opcijom za monitor - "VSync", a opciju "Use frame skiping" nisam niti koristio.
Nabavio sam nedavno jos jedan "keks" memorije, 2GB KingMax od 800 MHz DDR2 (cipovi s obje strane) i stavio u memorijski utor. Isprobao sam da li radi, prepoznao je memoriju i pokrenuo sam FS2004 i ucinilo mi se da vise trza. (Obje memorije su u prva dva zuta memorijska utora na ploci.)
Instalirao sam opet iste Windowse XP SP2 (ne zbog memorije, svakako sam trebao instalirati) i naisao ovaj put na problem. Usred instalacije Windowsa, u momentu kad se pojavi ono odbrojavanje o preostalom vremenu od 39 minuta (prije ili kod "Preparing installation", ne znam sad tocno, evo nekakva slika da se vidi o cemu pricam:

http://z.about.com/d/pcsupport/1/5/O/0/-/-/xpnew17.jpg

... cuje se neki zvuk iz kucista kao "beeeeeeeeeeeep" i to traje nekih dvije minute. E sad, probao sam u svim kombinacijama memorije, s obje, samo s jednom, samo s drugom, pa drukciji raspored... uvijek tijekom instaliranja Windowsa tuli...
Nakon tuljenja instalacija se nastavila, priveo sam kraju, sredio drivere i sve sto treba. Kompjuter normalno radi, ali primjetim u te dvije igre, druge niti ne igram, da nije kao prije, u simulatoru primjetno trza, a u PES-u 2009 sada moram ukljuciti opciju "Use frame skiping" sto prije nije trebalo jer je sada bez te opcije u "ponovljenim snimcima" vrlo lose, a i tijekom prekida u igri, korneri, skobodni udarci takodjer bi znalo sve zastati na sekundu ili vise. Ovo je zbunjujuce jer sad ima trostruko vise memorije nego prije. Mozda do memorije i nije...
Napominjem da to nikad prije nije bilo i da su mi igre prije isle glatkije...
Zna li tko do cega bi moglo biti? Da nije graficka? Ili nesto trece?
.Scorpion. je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 08:01   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Ako već nisu stavi u biosu postavke na default, ne znam ako si dizao frekvenciju memoriji ili sl. pa onda izvrti memtest za svaki slučaj da budemo sigurni da nije do RAM-a pa javi ako se problem ponavlja. Ispuni opciju Moj komp da znamo koje ostale komponente imaš. Sljedeći sumnjivac bi mogao biti disk
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2009., 14:10   #3
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 30.06.2009. u 14:48.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 14:18   #4
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Pa sve čovjeku piše u prvom odgovoru, čemu ponavljati isto?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 14:19   #5
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
da se proc ne pregrijava?

nista te ne kosta da izvadis tu novu stangu van pa da vidis dal ce bit po starom (dal ce radit normalno kao i prije)

btw, mozes probat rucno unijet postavke za memu u biosu, timinge, brzinu, voltazu
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 14:22   #6
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Čuks Pregled postova
da se proc ne pregrijava?
Već pri instalaciji winsa pregrijavanje proca? Kakve su šanse za to?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 14:23   #7
.Scorpion.
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Odgovor Thopoku: otvorio sam ovdje temu zato sto se bunio jer je pod "Operativnim sustavima".
.Scorpion. je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 14:27   #8
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
@ d the clown - ima sansi za to, imao sam takav slucaj sa athlonom. dodje do djela di bi trebao pocet bootat win i paf, crn ekran, komp se zgasio.

nista ga ne kosta da baci pogled na temp

EDIT: a kod njega mi je pao na pamet onaj cpu throttling (ako sam dobro napisao) di cpu automatski spusta brzinu ak se zagrije prek neke odredjene granice da nebi zgorio
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 14:29   #9
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
@Čuks, jbg nemam toliko baš neka iskustva s tim dvojezgrenim Athlonima a ranije nisam znao da je AMD proc u pitanju.
Jesi izvrtio memtest, stavio bios na default i probao samo s jednom pločicom RAM-a?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 19:25   #10
.Scorpion.
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Memory test nije otkrio nikakve greske na memoriji.
Probao sam samo s jednom plocicom memorije - isti problem. Probao sam samo s drugom plocicom u istom utoru - opet isto, a probao sam i mijenjajuci utore - uvijek trza igra.
.Scorpion. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2009., 19:39   #11
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor .Scorpion. Pregled postova
Memory test nije otkrio nikakve greske na memoriji.
Probao sam samo s jednom plocicom memorije - isti problem. Probao sam samo s drugom plocicom u istom utoru - opet isto, a probao sam i mijenjajuci utore - uvijek trza igra.
Koja ti je na kraju temperatura proca u loadu? Jesi škicnuo? Pokreni si Everest - Računalo - Senzor, pa optereti proc s OCCT-om
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 22:33   #12
.Scorpion.
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Ovo su temperature izmjerene Everestom (kompjuter je upaljen vec satima, temp. u sobi je, vjerujem, 25°C, trenutno gledam TV na kompjuteru, preko TV kartice, od ostalih procesa nista se ne desava sto bi opterecivalo racunalo)

Maticna ploca 49°C
CPU 51°C
1. CPU/1. jezgra 36°C
1. CPU/2. jezgra 32°C
Aux 39°C
GPU 52°C
GPU okolna temp.47°C
HDD Maxtor 39°C

Zadnje izmijenjeno od: .Scorpion.. 14.07.2009. u 22:34. Razlog: ...
.Scorpion. je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2009., 23:43   #13
.Scorpion.
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Evo me opet nakon par tjedana. Nisam nista mijenjao na kompjuteru u smislu rjesavanja navedenog problema iz naslova, sve je ostalo kako je i bilo, ali danas sam uocio nesto drugo, takodjer je rijec o pistanju iz kucista pa moze biti povezano... Naime, instalirao sam ARMA 2 Demo i pokrenuo, usao u meni pa u samu igru i onda je pocelo pistati, kontinuirano, bez prekida, sve dok ne izidjem iz igre (ALT+TAB). Kad opet udjem, nakon par sekundi pocne pistati i prestane isti cas cim izidjem. I tako u krug. Vidim da temperatura CPU skoci sa 42°C na vise od 60°C u par sekundi, a kad sam ga opteretio par minuta sa ATI Tool 3D prikazom, popela se za CPU i na 80°C, a za GPU na 70°C, tu sam zaustavio. Pogledao sam u kuciste, vrte se svi ventilatori...
.Scorpion. je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 01:02   #14
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
imam isto sranje, ako ga se tako moze nazvat. budem kroz koji dan vidio sto je. il je vega, il ploca il napajanje. nes od tog troje mora bit
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na