Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2014., 15:42   #1
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Receiveri za 5.1 kućno kino

Nakon mnogo traženja došao sam do zaključka da mi je za zvuk najpametnije kupiti receiver i na taj način riješim pitanje zvuka jednom zauvijek. No tu dolazi problem jer neznam koji. Ne želim dat previše para, ne više od 2500kn skupa sa zvučnicima, dakl eneki totalno entry level. ono što sam našao je:

Pioneer HTP-072 - set receiver + zvučnici. koliko vidim to je u stvari model VSX-324-K a zvučnici neznam koji su model. Cijena 1.940kn

Pioneer HTP-073 - set receiver + zvučnici. isto koliko vidim to je u stvari model VSX-324-K a zvučnici neznam koji su model i pitanje jel se isplati tih 350kn više neg gore 072 model? Cijena: 2.300kn

Pioneer VSX-323-K (bez zvučnika). Cijena: 1.210kn

Pioneer VSX-423-K (bez zvučnika). Cijena: 1.460kn

Sony STR-DH730 (bez zvučnika). Ovaj je 7.1 iako mi netreba jer nemam di stavit još 2 zvučnika. dakle koristio bih ga kao 5.1. Cijena: 1.900kn

Yamaha RX-V375 (bez zvučnika). Ovo je 8ohm-a. Ostali su 6ohm-a. Cijena: 1.900kn


Zvučnici:
Pioneer S-11 -
5.0 set pasivnih box zvučnika, dakle bez sub-a. Cijena: 400kn


Dakle trebam vaše mišljenje: koji i zašto? Bez puno filozofije. Koristio bi se preko 99% vremena za gledanje filmova i to u prostoru dimenzija 3,8m (od front spikera do mene) te širine cca 3m

EDIT:
upravo sam skužio da u emezeti deru sa cijenama! Spustio sam na niže nađene

Zadnje izmijenjeno od: gesaugen. 05.05.2014. u 16:33.
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 17:18   #2
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
jel ti stvarno treba za kučno kino? misliš kupit 5+1 zvučnik ili samo za stereo - jer ako ćeš ić opcijom "samo front su dovoljni" onda možeš i klasični stereo reciever.???

i za KK sub je 60% zvuka!!!!

evo kad tu dilemu riješiš javi se pa da vidimo dalje.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2014., 00:27   #3
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
front 2.1 imam sada i treba mi surround zvuk, dakle 5.1 a ne samo front

kao što rekoh, netreba mi ništa više od entry level-a jer vjerojatno neću moć ostvarit puni potencijal nit entry levela, no odluka je pala na receiver zbog zajebancije sa priključcima na PC zvučnike te problema da tek PC zvučnici od 1000+kn imaju hvataljke za kabele a ne činčeve, a ja imam za razvuć jedno 4m kabela po frontu i jedno 6m po stražnjima. dakle morao bih se je*at il sa modanjem nekih jeftinijih 5.1 pc zvučnika. a to mi se neda...

dakle, kao što rekoh, spreman sam dati max 2500kn za cijeli set i trenutno u tu kategoriju spada ovaj HTP-072 set za 1950kn jer dolazi i sa sub-om koji koliko vidim solo košta min 700kn. u svakom slučaju želim što manje zajebancije
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2014., 01:03   #4
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor gesaugen Pregled postova
N koji i zašto? Bez puno filozofije.
Pri ograničenom izboru zvučnika nebi bilo loše izabrati nekakav resiver s opcijom ekvilizacije / korekcijom sobne akustike / auto kalibracijom.

Npr, u Onkyu ,Marantzu i Denonu imaš Audysisu , u Sonyu DCAC , u YamahiYPAO a u Pioneeru MCCAC . Od manje poznatih su tu još MRC / Meridian , ARCOSA / JBL Synthesis , Trinnov / ADA , Anthem room correction, Room Perfekt / Lyngdorf RP-1 , TacT Audio Room correction , čiju je 4 verziju trebala koristiti nova Emotiva koja u biti ide s Dirac Live isto kao onaj Datasat proc ....

Ima toga na kile i sve postoji zbog "iste svrhe" iako ima drugačiji sistem rada . Uglavnom, ono što sam u biti htio reči je da taj Pionerov resiver nema room korekšn pa ...


Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
i za KK sub je 60% zvuka!!!!
A ako je zaqurac?


Citiraj:
Autor gesaugen Pregled postova
kao što rekoh, netreba mi ništa više od entry level-a jer vjerojatno neću moć ostvarit puni potencijal nit entry levela,
Želiš reči da ga nečeš odvrtati ili primjereno postaviti ?
Ako si na to mislio - nije to uopče važno.
Ako stvari uspoređuješ u istim uvjetima kako istom neadekvatnom smještaju ili pri istoj glasnoči - bolje uvjek zvuči bolje...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2014., 10:28   #5
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova


A ako je zaqurac?
..
kak bi Seven-of-nine rekla - explain!
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2014., 16:23   #6
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Pri ograničenom izboru zvučnika nebi bilo loše izabrati nekakav resiver s opcijom ekvilizacije / korekcijom sobne akustike / auto kalibracijom.
ispaljujem onako napamet: zar se to nemože riješiti softverski + mikrofon jer koliko ja znam u opcijama zvučne se može podešavati jačina za svaki zvučnik posebno pa nema razloga vjerovati da ne postoji nekakav softver drito samo za to?
velim ne tražim apsolutno savršenstvo, samo entry level koji parira "high end" 5.1 pc zvučnicima poput Z5500
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Želiš reči da ga nečeš odvrtati ili primjereno postaviti ?
Ako si na to mislio - nije to uopče važno.
Ako stvari uspoređuješ u istim uvjetima kako istom neadekvatnom smještaju ili pri istoj glasnoči - bolje uvjek zvuči bolje...
kao što rekoh, mislim čisto da parira "all-in-one" 5.1 pc rješenjima

znam da će ovo zvučati kao svetogrđe, no nisam pretjerani audio entuzijast. Eno doseg mi je onboard zvučna i nekadašnje Tehnics F800 slušalice koje su mi se strgale pa sada imam Sony mdr xb400

stoga bitno mi je samo da čujem da je zvuk pravi surround + da razumijem govor (zbog centralnog zvučnika) + da ostavim mogućnost eventualne nadogradnje takvog low end sustava eventualnom kupovinom nešto boljih zvučnika u budućnosti, čisto da se iskoristi to pojačalo do kraja al sumnjam da ću to ikad učiniti. i to je to
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 01:26   #7
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
kak bi Seven-of-nine rekla - explain!
Prošli tjedan sam 2 ipo ure tipkao kako bi nešto objasnio u detalje.
Sve to je ispalo doslovno zaqurac. Tako da, ne zamjeri ali mi se ne objašnjava. Ionako previše vremena trošim na forume....


Citiraj:
Autor gesaugen Pregled postova
ispaljujem onako napamet: zar se to nemože riješiti softverski + mikrofon jer koliko ja znam u opcijama zvučne se može podešavati jačina za svaki zvučnik posebno pa nema razloga vjerovati da ne postoji nekakav softver drito samo za to?
velim ne tražim apsolutno savršenstvo, samo entry level koji parira "high end" 5.1 pc zvučnicima poput Z5500

Zar nisi rekao da želiš bez filozofije?
Mogu sad sat vremena o ovom nabadat po tipkovinici ali čemu kad češ reči da je sve to komplicirano. Tako da , kupi resiver s korekcijom prostora.

Citiraj:
Autor gesaugen Pregled postova
znam da će ovo zvučati kao svetogrđe, no nisam pretjerani audio entuzijast. Eno doseg mi je onboard zvučna i nekadašnje Tehnics F800 slušalice koje su mi se strgale pa sada imam Sony mdr xb400
Zbog čega bi mi to zvučalo ko svetogrđe ...da si bio zadovoljan s tim što imaš? Što god novog da uzmeš mislim da nečeš fulati.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2014., 10:28   #8
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Zar nisi rekao da želiš bez filozofije?
Mogu sad sat vremena o ovom nabadat po tipkovinici ali čemu kad češ reči da je sve to komplicirano. Tako da , kupi resiver s korekcijom prostora.
odlučio sam ipak uzet HTP-072. Za tu cijenu nema premca za ono što meni treba.
za kalibriranje ću se igrat sa softverskim "sound meter"-om, na androidu

hvala na pomoći
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2014., 14:22   #9
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
kak bi Seven-of-nine rekla - explain!
Kad imaš sub koji je zakurac onda ti to i ne pridonosi doživljaju. U biti samo imas probleme. A ako imaš malo bolji sub onda te opet kopka jeli na tom nivou možeš pogledat fim u miru bez posezanja za daljincem. Ne iz razloga jer je glasno vec iz razloga da se isti nebi rastavio na sastavne dijelove kad tu i tamo naleti nekakav "drugačiji film"

Najnoviji primjer je Edge of Tommorow s onim pulsom. Nisam još gledao jer ga ne namjeravam gledati na TVu ali čitajuči okolo reprodukcija toga je subwooferska borba za živu glavu ...ako več netko nije papak pa smanji ton.

Ako si gledao film daj mi reci koliko ti je sub dopridonjeo doživljaju?

Citiraj:
Autor gesaugen Pregled postova
odlučio sam ipak uzet HTP-072. Za tu cijenu nema premca za ono što meni treba.
za kalibriranje ću se igrat sa softverskim "sound meter"-om, na androidu

hvala na pomoći
Ne znam mogučnosti tih softwerskih SPL metara i androida ali da napomenem ...kalibracija nivoa pojedinih kanala te korekcija prostora / ekvilizacija su 2 različite stvari.

Stvari se mogu riješavati i "softverski" ali jedna obična DiracLive licenca je 600 baksa a gdje je još kalibrirani mikrofon i oprema? A o znanju za tako nešto da ne govorim...Zbog toga je u principu najlakše i najeftinije kupiti resiver s tom opcijom.

Inace, jedino za što znam da je free a da valja je onaj "Equalizer Apo" ali mislim da od toga nema ništa ako koristiš izvor spojen optikom ili HDMIjem.
U biti mislim da bi se moglo i tako riješiti stvari ako je tu zvučna s DDL da pošalješ signal u resiver nakon što je korigiran.

No opet , vračamo se na to da tako nešto nije jednostavno za napraviti te traži znanje za razliku od automatike na resiverima a da ne govorim da bi trebao i neki mikrofon.. :-/
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2014., 15:55   #10
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Moje mišljenje je da su sve te kalibracije nepotrebna điđa na koju bi kupci trebali potrošiti ekstra novce.

Jel imaš uši? Imaš. A velike li nauke i komplikacije jednom u meniju podesiti udaljenost i visinu, i na kraju smanjiti ili povećati output level centra i/ili stražnjih, ako baš primijetiš da bi moglo bolje. Što se ionako mijenja od filma do filma, ovisi kako su miksani.
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2014., 23:20   #11
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Malo budem padobranac.. a jel ima nešto dobro za kupit u 2.1 verziji?
Do sada sam imao Panasonic HT-520 5.1 sustav, ali shebo sam daljanski
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 10:25   #12
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Malo budem padobranac.. a jel ima nešto dobro za kupit u 2.1 verziji?
Do sada sam imao Panasonic HT-520 5.1 sustav, ali shebo sam daljanski
A da kupis daljinski?
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 11:26   #13
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Moje mišljenje je da su sve te kalibracije nepotrebna điđa na koju bi kupci trebali potrošiti ekstra novce.

Jel imaš uši? Imaš. A velike li nauke i komplikacije jednom u meniju podesiti udaljenost i visinu, i na kraju smanjiti ili povećati output level centra i/ili stražnjih, ako baš primijetiš da bi moglo bolje. Što se ionako mijenja od filma do filma, ovisi kako su miksani.
Da , ne miksaju se svi filmovi jednako ali ne vidim kakve to veze ima s icim. A pogotovo ne vidim zbog čega bi to točno govorilo u prilog da kalibracija nije toliko važna.

Recimo da ti prijatelj kupi KK ,stražnje namjesti 4db tiše jer mu žena kaze da smani ovo iza nje ....ti mu preporučiš neki film koji koristi stražnje onako suptilno ...i drugi dan evo tvog prijatelja koji melje kako je film sranje ,kako je HT sranje koncept, , pa onda su tu pitanja čemu služe zvučnici iza kad nerade itd... a ti se češeš po glavi i nije ti jasno.

Svi mi imamo uši i oči ali...
iako postoje ljudi s prirodnim sposobnostima , s talentom te s dovoljno iskustva da poslušaju neki sustav ili pogledaju neku sliku te im je kristalno jasno što ne štima , ima neuporedivo više onih koji če nešto poslušati te pogledati , zaključiti da nešto ne štima te onda ko ovce u magli krenuti u proces mjenjanja stvari dok ne nabodu nešto što im odgovara. I tako se npr oglasnici pune s zvučnicima jer Gospon Audiofil mora kupiti druge koji bi im trebali biti bolji za sobu po savjetu drugog Audiofila koji opet ima sobu drastično različitu od prvog . I onda zar je čudno što i novi zvučnici završe u oglasniku...

S pametnim korištenjem nekakvog mikrofona , problem se nabode vrlo lako a kad je automatika u pitanju ljudi dobiju 'na gotovo' ono najbolje što se moglo iz njihovih uređaja tako da za razliku od tebe ja to ne vidim kako nepotrebnu điđu izmišljenu da ljudima izbije novce iz novčanika jer to mogu i sami. Pogotovo zbog toga što realno ipak ne mogu jer štimanje nivoa nije jedina stvar što radi automatika.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 00:54   #14
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Film je sranje ako ne rade zadnji zvucnici?
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 12:58   #15
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Kemijske su oko mene na sve strane ali ako treban nešto ozbiljnog pisati uvjek se hvatam nalipera. Jednostavno volim taj filing.
Ponekad s dragom uzmem one jeftine juhe iz trgovine da imamo odmah nesto spremno za pojesti kad dodemo doma. Pise na juhi da ju je dovoljno proliti vručom vodom ali koliko god bio gladan ne pada mi na pamet jesi juhu ispred javnog WCa iz papirnate čaše pa sačekam da dodemo doma , istu prokuham i stavim u pijat na stolu.
Ne pijem vino, ali da ga pijem sigurno ga nebi želio piti ispred vinarije iz plastične boce več bi ga pio doma iz staklene čaše.
Kad vani osjetim glad za muzikom ne pada mi na pamet zadovoljiti tu glad s odvrtanjem mobitela i tlačenjem onog bijednog prdekala što se zove mobitelski zvučnik ,ka što to često rade ekipice mladih.


Može se reči da je moj rukopis objektivno isti bez obzira s čim pisao. Da juha ima isti okus bez obzira gdje je jeo ...kao i da je vidno isto bez obzira kako ga netko pio. A glazba ima istu melodiju bez obzira iz cega izlazila.

Ali ljudi su ljudi a ne roboti. Gledaju stvari subjektivno i način konzumacije određuje dojam o onom što se konzumira.

Očito je da se od govna ne može napraviti pita te čisto sumnjam da bi Đorđu sniker imao bolji okus da ga jede za zlatnim nožem ali...




Zafrlkancija nastranu , ima toliko ljudi koje če gledati film preko laptopa na radnom stolu ili na komp. monitoru naslonjeni u obližnju fotelju...

Meni to zvuči kao čisti horror. Da idem gledati film preko laptopa leđa bi me zbrgila u otprilike 45 minuta i čisto sumjam da bi mi film ostavio dobar dojam ...a da idem gledat film na monitoru iz kauča ja kurca nebi vidio.

Priča o filmovima ili o rezolucijama te bitrejtu je u tom kontekstu pretakanje iz supljeg u prazno.

'Rat svjetova' s subwooferom ima jednu potpuno novu dimenziju.
A kad mi padne na pamet da netko negdje gleda 'book of elaj' bez sarounda , stegne me oko srca.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 09:24   #16
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Tražio sam slicnu temu pa da oživim malo.

Kao prvo, nabavio sam si ovaj AVR: https://www.eu.onkyo.com/en/products...52-126762.html
Za njega sam za sada nabavio ovaj sub : https://www.eu.onkyo.com/en/products/skw-208-34611.html
Trenutno imam stare plasticne LG zvucnike i sljakaju cisto ok u kombinaciji
Trazim novi set zvucnika ali ne nalazim nista posebno tj preskupo mi je, limit do cca 3000 kn ili se to jednostavno ne isplati? (moze i polovno)

Nadalje buni me HDR podrška, imam LCD s HDR podrškom na opisu kucnog kina HDR podrške nema i ta beneficija se nigdje ne spominje dok se kod skuplji modela taj dio uvijek spominje. Jucer sam iz znatizelje spojio racanlo s AVR-om a AVR s TV-om kad ono 4k@60hz HDR radi bez hebemti... u cem je fora?

Takoder Vas molim info (nemam podrsku za dolby atmos) ali kada skinem film dolby atmos uvijek mi ga prebaci u truehd izvor, to je okey zar ne ?
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na