Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2005., 21:33   #1
Ipsens
Premium
 
Ipsens's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: /dev/null
Postovi: 339
Lightbulb Hladenj kucista klimom ! ! !

Dobio sam danas klimu od kojih 2500w snage. Za moju sobu mi je 60% sasvim dovoljno, a onih 40% bi direktno preusmjerio u kuciste. Problem je sto neznam instalirat klima uredaj, a manual (Riello WMS 25HSC) na internetu sa postupkom ugradnje ne postoji!?! Ja sam dobio uputstva na talijanskom i to kako se manipulira klimom koristeci daljinski :-( Da stvar bude jos gora nisam dobio ni cijevi koje spajaju vanjsku i unutarnju jedinicu, a ni nosace za vanjsku jedinicu koja usput tezi 30 kg a ja 70. A kako ga moram stavit ispod prozora 1-og kata, malo me pere paranoja, da slucajno, ne odletim skupa snjim do prizemlja Puno bi mi pomogao kakav opci vodic za instalaciju klima uredaja ili link na stranice na kojima se nalaze. Kad to instaliram i ako niko ne pogine, tada mogu uzet cijev sa nastavkom od kakvog starog usisavaca i 30-40% ispusnog zraka preusmjerit u kuciste. Samo me malo brine kondenzacija. Mozda kakav filter izmedu kucista i cijevi dovodnje klimatiziranog zraka
Ipsens je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 21:39   #2
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
bolje montazu prepusti nekome ko zna sta radi... za 1000kn nevrijedi poginuti ili se dobro polomiti pri padu sa 1. kata
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2005., 21:59   #3
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Mislim da je malo preskupo dati 1000 kn ali i ja sam ih dao kada sam kupio klimu nemas druge. Ako bas ne zelis nije to neki bed,trebaju ti dva L profila koja mogu drzati tu klimu znaci 6 rupa u zid i to je to,a ovo sa cijevima mislim da to mozes pogledati na nekoj drugoj klimi.
Samo mislim da neces moci taj zrak iz klime preusmjeriti do kucista jer ipak ce ti ta tuba stav vodi do kucista imati bar 3 metra...a ne znam probaj mozda oces.
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 22:27   #4
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
uradi sam fore u tvom bi te slučaju mogle košati još toliko koliko si platio klimu. Ja sam nedavno kihnuo 1200 krznatih za montažu i prethodnu demontažu. Klima je second hand ali je stara samo 1mj. i mogu ti reći da bez alata i onoga uređaja za sabijanje plina ništa nećeš napraviti moj savjet je zovi majstora fino tipla i onda preusmjeravaj zrak u kučište:clap:
Jablan je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 22:30   #5
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Ali mislim da ti u tim novijim klimama vec ima plin.Nisam siguran ali tako nesto sam cuo,ali prije svega ti to sve ispitaj dobro da ne bude svasta,nisu to stvari bas za zajebanciju...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 22:54   #6
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Čovjek je rekao da je prvo morao demontirati klimu. Dakle, morao je ispustiti plin koji je došao sa klimom i kod montaže napuniti novim.
Moja preporuka : Definitivno prepustiti nekome tko zna što radi jer nitko ne priznaje garanciju na klimu ako nije ugrađena od stručne osobe. A kad vidim koliko su se majstori pomučili kod mene za instalaciju, 1000-1200 kuna je ok cijena.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 22:55   #7
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Re: Hladenj kucista klimom ! ! !

Citiraj:
Originally posted by Ipsens
Dobio sam danas klimu od kojih 2500w snage. Za moju sobu mi je 60% sasvim dovoljno, a onih 40% bi direktno preusmjerio u kuciste. Problem je sto neznam instalirat klima uredaj, a manual (Riello WMS 25HSC) na internetu sa postupkom ugradnje ne postoji!?! Ja sam dobio uputstva na talijanskom i to kako se manipulira klimom koristeci daljinski :-( Da stvar bude jos gora nisam dobio ni cijevi koje spajaju vanjsku i unutarnju jedinicu, a ni nosace za vanjsku jedinicu koja usput tezi 30 kg a ja 70. A kako ga moram stavit ispod prozora 1-og kata, malo me pere paranoja, da slucajno, ne odletim skupa snjim do prizemlja Puno bi mi pomogao kakav opci vodic za instalaciju klima uredaja ili link na stranice na kojima se nalaze. Kad to instaliram i ako niko ne pogine, tada mogu uzet cijev sa nastavkom od kakvog starog usisavaca i 30-40% ispusnog zraka preusmjerit u kuciste. Samo me malo brine kondenzacija. Mozda kakav filter izmedu kucista i cijevi dovodnje klimatiziranog zraka
Ovakvu bolest nisam več dugo pročito. Da skupiš 200-tinjak kuna i ljepo kupiš par ventova za kučište i sve ih staviš da upuhuju zrak,klimu do kraja nafrljiš i uživaj.
__________________



Abit AX8 VIA k8t890//Venice 3000@2250//1x1gb PQI//POV 7600gs silent//Seagate 7200.10 250gb(16mb//sata)//Hitachi 7k160 120gb@mobile kučište//Seagate 7200.7 200gb
//Samsung SH-w163A//Seasonic S-12 380w//Sharkoon silvation



MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 23:26   #8
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Nemoj ni pokusavati sam instalirati klimu. Nije tako jednostavno... daj to ljudima koji znaju sta rade.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 23:28   #9
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Originally posted by Sky
A kad vidim koliko su se majstori pomučili kod mene za instalaciju, 1000-1200 kuna je ok cijena.
Nebi reko malo je previse za 2 sata posla
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2005., 00:13   #10
Dudek
Premium
 
Dudek's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 368
Evo iz osobnog iskustva da ti velim.

Kupil sam klimu i postavil mi ju je lik za cijenu od 1000kn (to je i prosjecna cijena). Nemoj ju pokusavati sam staviti jer nekak sumnjam da imas bas sve potrebno.
Treba ti kompresor da stvori odredeni tlak u vanjskoj jedinici i cijevima. Plin u novim klimama je vec u njoj, al ga s tim kompresorom rasporedis kako treba.
Trebaju ti nareznice za cijevi da bi ih mogao spojiti sa unutarnjom i vanjskom jedinicom. Moras imati dosta jaku busilicu i veliki i siroki borer na njoj da bi mogao probusiti rupu za sve cijevi koje izlaze van prema vanjskoj jednici. Mora se paziti da cijev za odvodenje tekucine (od odvlazivanja se kondenzira) ima konstantni pad jer ti se inace stvori zracni cep i ta tekucina se onda zadrzava u cijevima i rezultat je kapanje iz unutarnje jedinice i i moguc kratki spoj u istoj.
U svakom slucaju ne isplati se to sam raditi jer neznas a i gubis garanciju sigurno. Daj rade nekom ko se time bavi 1000kn i nek ti to napravi kak se spada.

Sto se tice hladenja kompa izvedivo je, al ne bas u potpunosti kak si to zamislil jer kako si i sam rekao doslo bi vjerovatno do kondenziranja zraka unutar kompa. Efikasniji i sigurniji nacin ti je da stavis tu cijev o kojoj si govorio do prednja strane kompa i onda ostavis malo (cca 10cm) prostora izmedu nje i kompa, te naprijed neki vent koj bu to upuhival nutra.


Nadam se da sam pomogao oko dileme.



@ZED To nije bas samo 2 sata posla, ak hoces da ti sve lijepo izgleda i poslozeno u kanalice itd.
Dudek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2005., 00:31   #11
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Citiraj:
Originally posted by ZED-M
Nebi reko malo je previse za 2 sata posla
Da a jel razmišljaš da ti ljudi vise naglavačke sa 10-20 kata. Jel bi ti to radio za soma kuna?
__________________



Abit AX8 VIA k8t890//Venice 3000@2250//1x1gb PQI//POV 7600gs silent//Seagate 7200.10 250gb(16mb//sata)//Hitachi 7k160 120gb@mobile kučište//Seagate 7200.7 200gb
//Samsung SH-w163A//Seasonic S-12 380w//Sharkoon silvation



MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2005., 00:42   #12
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Originally posted by MRKONJA
Da a jel razmišljaš da ti ljudi vise naglavačke sa 10-20 kata. Jel bi ti to radio za soma kuna?
WTF nebi reko da "vise" mozda se nagnu
btw ovdje se prica o prvom
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2005., 01:26   #13
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Da,da ja sam malo zabrijao pa treba i rupe za cijevi i svasta,zaboravio sam vec...ali jos uvijek mislim da bi cijenu trebali odredivati prema mjestu di montiraju.Kod mene su stavili na balkon da gleda prema van zgrade nije uopce bio bed,a kanalici su najlaksi dio posla. Moje misljenje da malo previse cijene svoj rad,ok kada je nesto ne zgodno al...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2005., 01:37   #14
BmwMPower
Premium
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: VG
Postovi: 1,125
HE HE- Napokon moje područje! Montiram ti ja klimu za 500, ozbiljno

Ipak je to moja profesija... valjda
BmwMPower je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2005., 01:57   #15
Ipsens
Premium
 
Ipsens's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: /dev/null
Postovi: 339
500 Kn?

Citiraj:
Originally posted by BmwMPower
HE HE- Napokon moje područje! Montiram ti ja klimu za 500, ozbiljno

Ipak je to moja profesija... valjda
------------------------------------------------------

Zaista? Imas li kompresor i sve to sto ti treba? Je li ti uopce poznat moj model?
Sad sam trenutno malo kratak sa lovom, ali ako zaista znas sta radis mozemo se dogovorit za neko naredno vrijeme. Moram do Splita pa kad se vratim i to...
Ipsens je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2005., 03:13   #16
Ipsens
Premium
 
Ipsens's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: /dev/null
Postovi: 339
Cool Buducnost....

Zapravo skvadro..., cilj mi je bio iskljucivo, dobitak informacije o montiranju klime, njene
isplativosti solo/majstori, stupanj kompliciranosti, opce informacije, itd..., a kako je ovo ipak tema koja ne spada na pc expert (Mozda "Do It Yourself" home made forume...) morao sam malo ukamuflirat temu da nebi moj
post bio izbrisan/izbacen/preseljen... Zato sam malo, na kraju, ubacio svoju namjeru hladenja
kompa klimom i ugurao svoj post na overlocking, tek toliko da sve bude sto logicnije, iako
mi to bas i nije namjera, ali na kraju krajeva, ideja i nije tako losa... A kako vidim i interes
ostalih korisnika za ovu temu je premasio sva moj ocekivanja (u samo par sati crvena kuverta),
Ipak postoji interes i za ostalu kucnu elektroniku. Zato mislim da bi morala postojati jos jedna
sekcija "Elektronicki Uredaji" u kojoj bi ljudi mogli postat upite o elektronici koja nije
iskljucivo vezana za svjet kompova. Pa evo i sami smo svjedoci sve vece kompliciranosti
"obicnih" kucnskih aparata..., mikrovalne i frizideri koje imaju vezu sa internetom, za koje
cemo uskoro morat downloadat firmvere da bi prepoznali nove vrste bljuvotina i hladili ih
(frizideri) na tocno odredenim vrstama temperatura ili przili ovsno o prepoznatoj namirnici(mikrovalne)
,a modanjem frizidera, bi na primjer dobili mogucnost 6-ero zonskog rashladivanja, + extra zona
grijanja kako bismo ubrzano fermentirali(Sauna?) odrecene namirnice (crno grozde=zagorski most)!
No sad ozbiljno, apsolutno NIGDJE na internetu nisam nasao GUIDE ili TUTORIAL kako samostalno
ugradit klima uredaj, a probao sam sve pojmove(air conditioners guide installation manual
tutorial.... i da sad ne nabrajam), pa cak ni jebeni manual na sluzbenim stranicama!!!
Ipsens je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2005., 09:14   #17
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
@ Zed : hmm, da vidimo. Potrošni materijal (nosači, cijevi, ankeri-komada 4, vijci) uračunati, postavljanje na 3. katu uz visenje jedno metar od balkona (klima je išla na susjedni zid pod 90 stupnjeva), štemanje armiranog betona i traženje električnog voda, postavljanje svih cijevi, žica i što sve ne na samu klimu udaljenu metar od balkona te dovod kroz zid do unutrašnje jedinice, zatim žbukanje razvaljenog zida i žbukanje rupe na zidu gdje je vanjska jedinica. Dca dana posla za trojicu majstora. Na kraju sam dobio uredan račun i garanciju na rad i klimu, jer su dečki ovlašteni od distributera za postavljanje. Jedino što sam ja morao napraviti je ofarbati zid i očistiti finu prašinu (jedno mjesec dana ju je svugdje bilo).
@ Dudek : ne, ne treba ti nikakav kompresor. Sama klima je napravljena tako da ulje koje je pomješano sa plinom prvo prođe kroz sistem. Jedino što treba je manometar jer je klima punjena sa dovoljno plina za 15 m cijevi, ako su kraće, onda je prevelik pritisak.
@ Ipsens : sa svojom Toshibom sam dobio instalacijski manual na jedno 10 jezika, skupa sa uputama za uporabu imaju veličinu toma enciklopedije Uzmi nekog tko je ovlašten za postavljanje klime i traži račun. Ja se ne bi igrao sa garancijom.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2005., 14:38   #18
Ipsens
Premium
 
Ipsens's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: /dev/null
Postovi: 339
Valjda...

Ah... valjda cu ipak iskesirat tih soma kuna.
Koji bed kad si samo mislim kako dobru komponentu mogu dobit za tu lovu
Ipsens je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na