Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2020., 01:30   #11161
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ne psujem cesto, al jebo mater ovi bnet otkad je otisa u A1 tj vip je kurcina ogromna. Znaci u sri splita u zgradi internet jebe danima, tv jebe danima, pa oni ispadi svako malo,pa speed 300kbps....di ovo ima
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 07:09   #11162
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Nome Pregled postova
Onak jedno pitanje, nekako mi se cini da taj modem ne smije bit tako u zatvorenom prostoru jer poprilicno se grije, da li ti radi ok unutra, ne gasi se ili nekaj?
Za sada je sve ok, modem radi uredno a silujem ga danima. Limena stranica je blago mlaka.
Ono čega sam se bojao je wifi, jer su limena vrata (ostalo je plastika) ali nema razlike.

Primjetio sam da se grije dok je bilo sve vani, pa kada sam montirao, stavio sam male odstojnike. Tako da je modem odvojen od stranice, jer su na toj strani rupe za hlađenje.


Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
I jedno i drugo tj. i coax i mrežni. Probaj spojit taj coax, mogao bi imat onih standardnih 40tak programa, bar je tako kod mene (u starom stanu). Btw., ja sam ostavio dva mrežna do lokacije tv-a i to je ispalo ok jer jedan ide u tv (za smart tv, iako se tv može spojit i preko wifi ili sam mogao dodat switch), a drugi u stb, ali samo jedan coax.

Inače je mreža ok, preko wifi imam 120-130mbit, žično još nisam testirao.

ps. i ja sam mislio uzet sličan komunikacijski, išao bi u zid od siporeksa pa ne može biti dubok, nakraju nisam jer sam mislio da će bit premali. Sad kad gledam ustvari i ne treba biti veći.
Stane sve, ima jos nesto mjesta, tipa za switch ili powerline, jedino bi tada morao napajanje drugacije smjestiti.
Jedini problem u tom ormaru su DIN šine. Ako se sve montira na to, može se samo gledati jer se uštekati u šteker nemože ni struja ni mreža. Iznad svih priključaka, kada se zatvore vrata ima možda centimetar mjesta. Neznam tko je to projektirao, ali to je fail.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG-20201112-WA0000.jpg‎
Views:	270
Size:	146.9 kB
ID:	22923  
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 12.11.2020. u 07:23.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2020., 09:59   #11163
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Za sada je sve ok, modem radi uredno a silujem ga danima. Limena stranica je blago mlaka.
Ono čega sam se bojao je wifi, jer su limena vrata (ostalo je plastika) ali nema razlike.

Primjetio sam da se grije dok je bilo sve vani, pa kada sam montirao, stavio sam male odstojnike. Tako da je modem odvojen od stranice, jer su na toj strani rupe za hlađenje.




Stane sve, ima jos nesto mjesta, tipa za switch ili powerline, jedino bi tada morao napajanje drugacije smjestiti.
Jedini problem u tom ormaru su DIN šine. Ako se sve montira na to, može se samo gledati jer se uštekati u šteker nemože ni struja ni mreža. Iznad svih priključaka, kada se zatvore vrata ima možda centimetar mjesta. Neznam tko je to projektirao, ali to je fail.
Imao sam sličan problem pa sam se riješio šina i montirao produživač na bok ormarića.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image2885797584828215469.jpg‎
Views:	305
Size:	119.3 kB
ID:	22924  
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 11:04   #11164
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Da, da, bude veselja po tim ormarićima, a znaju biti skupi kao da su od zlata ...

prije nije bilo, sad se može naći sama rastavljiva armarura / utičnica prudužnog za staviti na 230 kabel,
din šine uglavnom smetaju ali i posluže kao nekakav nosač,

situacija sa zadnje slike, uvijek ti je nekako žao kratiti kabele ali tu ima previše viška pa i to potroši dragocjeni prostor,

moglo se i coax - e dovesti na keystone (samo primjer koji je prvi izletio na Google) > https://www.kabelscheune.de/Keystone...hse-weiss.html

Za WiFi bi bilo bolje da su vrata od pvc - a ali eto radi i kad su metalna,
zavisi koliki je prostor i koji je router.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 11:30   #11165
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja sam htio ubaciti 12portni patch panel, ali na kraju odustao. Imao bi samo jos veći kaos. Na kraju sam poskidao i terminatore, skratio i direktno zakrimpao. Puno manji kaos, iako realno, dalo bi se jos preslozit coax i sve, jer je i dalje umjereni kaos.


@Tarjan

Ti imas puno vise toga Ovo s letvom je isto odlicna ideja.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 12:53   #11166
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da, da, bude veselja po tim ormarićima, a znaju biti skupi kao da su od zlata ...

situacija sa zadnje slike, uvijek ti je nekako žao kratiti kabele ali tu ima previše viška pa i to potroši dragocjeni prostor,

moglo se i coax - e dovesti na keystone (samo primjer koji je prvi izletio na Google) > https://www.kabelscheune.de/Keystone...hse-weiss.html

Za WiFi bi bilo bolje da su vrata od pvc - a ali eto radi i kad su metalna,
zavisi koliki je prostor i koji je router.
Prilikom useljenja sam zbrzao slaganje patch panela i kabela. Imao sam ideju sprovesti ih u susjednu prostoriju ali još nije došlo na red. Ovako složeni ne smetaju previše, tako da zasad ostaju. Coaxi ce doci na red, danas sutra. Ionako je za sada samo jedan u pogonu. Kada sam to radio, nikako naletiti na keystone za coaxe. Ali oni ce ionako morati na neki razdijelnik.

Wifi sam rijesio sa AP na jednoj od utičnica, pa metalna kutija nije problem
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 22:05   #11167
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
jel se ovo opet vratilo štekanje slike na rtl-ovima ?
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 22:08   #11168
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Definitivno je, evo Big bang theory na rtl2 šteka ko lud.
2XO je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 22:09   #11169
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Imam A1, samo internet, izaslo je 2 godine ugovora. Ugovor je startao s 129kn i malo po malo ekipa podigla na 169kn. Ima li koja opcija jeftinije jer su mi digli tlak s tim poskupljenjima. Koristim samo internet, nije bitna brzina i da je flat.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 09:11   #11170
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,249
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Imam A1, samo internet, izaslo je 2 godine ugovora. Ugovor je startao s 129kn i malo po malo ekipa podigla na 169kn. Ima li koja opcija jeftinije jer su mi digli tlak s tim poskupljenjima. Koristim samo internet, nije bitna brzina i da je flat.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
Ha, ak mora biti cim jeftinije, mislim da optima dalje 15% uz UO, znaci do 20mbit (barem na mojoj krasnoj lokaciji) bi dali za 150kn -15% znaci nekih 130 koliko se sjecam. Spominjali i optiku, jedino ne znam koliko centimetara optike ima Optima haha.

Druga opcija ti je Iskon, sad dal duo ili mozda i ak postoje solo paketi, to bi se dalo vjerojatno rjesiti po 120kn ako ti se da češljati cjenike, uz UO vjerojatno. Ako ne po 120, onda možeš direkt Carnet uzeti po 140kn (nema UO) ali trebaš AAI identitet (npr imaš klinca školarca-studenta ili radiš u akademskim krugovima ili khm.. )

I dalje ne znam, nek netko iz ZG nadopuni.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2020., 19:22   #11171
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Poslao upit Optimi i kazu da najnize imaju 179 na mojoj lokaciji. (Zagreb, Folnegovićevo). I sam agent kaze da nema nize za ponudit. Da je kvart pokriven T Com mrezom te da tamo nema njihove infrastrukture pa da ide niže. Dakle Optima otpada.


Na zadnjem racunu se navodi da sam potrosio 350GB.

Zadnje izmijenjeno od: Lika091. 13.11.2020. u 19:28.
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 23:31   #11172
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
I ja poslao prigovor na A1. Zagreb - zapad, coax 150/15. Dugo vremena (godinama) sve odlično, zadnjih mjesec dana navečer spora veza i očajan Netflix.

Vidjet ćemo što kažu
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 05:34   #11173
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ne psujem cesto, al jebo mater ovi bnet otkad je otisa u A1 tj vip je kurcina ogromna. Znaci u sri splita u zgradi internet jebe danima, tv jebe danima, pa oni ispadi svako malo,pa speed 300kbps....di ovo ima
Također kriminalni problemi s netom... Već san ih ima prije i na kratko vrime su prestali, al onda se javili ponovo... Mjesecima mi internet ispada po barem 5-6 puta dnevno (to je onaj minimum šta ja primjetim)... Bilo da si na youtubeu, bilo da surfaš i čitaš nešto po portalima, gledaš stream, ma bilo šta... Samo se sruši... Stoji "Resolving host" u donjem livom kantunu browsera i na diagnose mreže "DNS server not responding"... dns promijenjen sa automatic na 8.8.8.8. i onda proradi, kasnije se ista stvar dešava i na tom dns-u, nema pomoći... Modem su prethodno minjali dva puta, nije pomoglo... I isto tako govorili da im miševi jedu kabele... Da, miševi su bili "krivi" dvaput, tako je... A najbolje da im miševi onda i plate račun pošto ja uslugu ne dobivam...
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 15:33   #11174
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Bio danas u A1, ispitivao što imaju u ponudi jer mi ističe pretplata i usput pitam kako doć do interneta na lokacijama gdje nije baš najbolji. Planiram neki stan ili kuću oko Zagreba piknut i doslovno biram po kvaliteti neta
Htio bih malo van grada, gužvi, buke i van zgrada i stanova. I tak ispitujem kako do neta, kome se javit da ako treba da mi iskopaju do mene net i spoje kabel.
Kaže ženska da imam dvije opcije, jedna je poslat zahtjev i čekat, druga je da me spoje sa svojim contractorima illi da sam dođem do njih. Ovo sa zahtjevom i čekanjem mi je otvoreno rekla da to godinama može potrajati. To i sam znam jer doma gdje su mi starci već preko 10 godina se ti zahtjevi šalju da se dovede net iznad 10 mbit-a.

I pita me koje lokacije me zanimaju, na što kažem smjer Samobora, Zaprešića ili podsljemensksa zona i ženska samo kaže da na Samobor i podsljemensku zonu zaboravim ako mi je želja imat dobar net i ne biti ovisan o wireless rješenjima. Samobor nitko ne želi taknut da se išta tamo napravi i nema nikakvih planova u skorijoj budućnosti, a ni podsljemensku zonu jer su tamo brda Super

Pa ću pitat i ovdje, jel ima netko neke savjete kako dofurat net do kuće? Kome se javit? Ne mislim živjet u divljini, ali jadno je da ćim se čovjek makne malo van poznatijih ulica da je kvaliteta interneta očajna.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 18:40   #11175
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Zadnjih 10ak dana svaku vecer intrnet u komi, brzina ni 30% od ugovorene. Zovem podrsku kaze da sa njihove strane sve "uredu".

WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 18:42   #11176
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor WindEmperor Pregled postova
Zadnjih 10ak dana svaku vecer intrnet u komi, brzina ni 30% od ugovorene. Zovem podrsku kaze da sa njihove strane sve "uredu".

Meni tu stvarno nisu nikad zaštekali. Netflix je druga priča.
Jel mjeriš preko žice ili preko wifi?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 18:44   #11177
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Preko žice, samo 1 PC spojen i wifi sam namjerno iskljucio da nebi bilo da mobitel jede brzinu.
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 19:01   #11178
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Pa ću pitat i ovdje, jel ima netko neke savjete kako dofurat net do kuće? Kome se javit? Ne mislim živjet u divljini, ali jadno je da ćim se čovjek makne malo van poznatijih ulica da je kvaliteta interneta očajna.
Jesi gledao na hakomovu kartu? http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

Samobor već neko vrijeme ima optiku. Od ostalih rubnih dijelova Stupnik, Buzin i istok Sesveta također imaju optiku. Za Sesvete znam da je A1, za ostalo nabrojeno ne znam.

Zadnje izmijenjeno od: Blagus. 14.11.2020. u 19:06.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 23:07   #11179
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor WindEmperor Pregled postova
Zadnjih 10ak dana svaku vecer intrnet u komi, brzina ni 30% od ugovorene. Zovem podrsku kaze da sa njihove strane sve "uredu".
Traži da ti dođe tehničar, pogleda spojeve, promijeni router i onda vidi.
Stipest je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 13:34   #11180
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 182
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Bio danas u A1, ispitivao što imaju u ponudi jer mi ističe pretplata i usput pitam kako doć do interneta na lokacijama gdje nije baš najbolji. Planiram neki stan ili kuću oko Zagreba piknut i doslovno biram po kvaliteti neta
Htio bih malo van grada, gužvi, buke i van zgrada i stanova. I tak ispitujem kako do neta, kome se javit da ako treba da mi iskopaju do mene net i spoje kabel.
Kaže ženska da imam dvije opcije, jedna je poslat zahtjev i čekat, druga je da me spoje sa svojim contractorima illi da sam dođem do njih. Ovo sa zahtjevom i čekanjem mi je otvoreno rekla da to godinama može potrajati. To i sam znam jer doma gdje su mi starci već preko 10 godina se ti zahtjevi šalju da se dovede net iznad 10 mbit-a.

I pita me koje lokacije me zanimaju, na što kažem smjer Samobora, Zaprešića ili podsljemensksa zona i ženska samo kaže da na Samobor i podsljemensku zonu zaboravim ako mi je želja imat dobar net i ne biti ovisan o wireless rješenjima. Samobor nitko ne želi taknut da se išta tamo napravi i nema nikakvih planova u skorijoj budućnosti, a ni podsljemensku zonu jer su tamo brda Super

Pa ću pitat i ovdje, jel ima netko neke savjete kako dofurat net do kuće? Kome se javit? Ne mislim živjet u divljini, ali jadno je da ćim se čovjek makne malo van poznatijih ulica da je kvaliteta interneta očajna.
Samobor bi trebo bit pokriven dosta, ako ne i cijeli uskoro, doduše, ne preko A1, nego 4TEL, koji su dobili pare od EU projekta baš za to.
data202 je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 16:32   #11181
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Znači, dugo me nije bilo..... posao, život, neke bitchure......... i tak.

Ali sada čitam, isto sam na A1. Optika, postavljena prije cca 3 godine. Nevermind zapravo.

Nego, prvi ugovor je bio na 254, pa porastao onih 20 kuna na 274. Prije dva mjeseca ozbiljno razmišljao o prelasku na Tcom jer mi je cijena ista, a dobio bi neki android box i mob jer bi prekinuo s penalima koji bi bili dva mjeseca (cca 550kn), a dobio bi kompenzaciju mob Samsung A21s. Pa gledao ajde, nešto ću ušićariti.........


Tu A1 me zove da me obavijesti da imam jos dva mjeseca ugovora kod njih. OK, end? Pa zasto bi vi otisli, pa sta ovi nude, tu se ja zaletim da mi Tcom daje PS4...... što i jest istina, ali za mobilnu tarifu i mob, za 0 kn (ovo je isto deal i pol, 40GB + 10k min + Huawei 30lite 2020 + PS4 PRO 1TB sa dva kontrolera i 4 igre = 218 kn/mjesečno).

I žena gleda, pa mi vam mozemo ponuditi za 149 kuna, i PS za 120 kuna mjesecno. TV dva paketa (od cega jednog mogu mjenjati za ovaj treci svaki mjesec dana po izboru), dizu net na 200/200, fixni telefon ni ne koristim iako ide u paketu.

Suma sumarium, odustao sam od PS-a i uzeo Samsung Smart 43" 4k za 100 kuna mjesecno, a ovu cijenu od 149 kuna sam dignuo na 179 kn, jer sam uzeo i ovaj treci paket programa.

Tako da me cijeli racun ispadne 279 kuna, 179 za usluge i 100 za TV.


Niti jedna kombinacija na njihovoj stranici ovo ne nudi. Niti jedan razgovor od par susjeda nije urodio ovom ponudom, ali se ocito moze.

I da, receiver je novi KAON KSTB 4020, a Samung ima opciju dodavanja uredaja i sada s daljincem od TV-a upravljam doslovce svime.


Ako kome bude od pomoci ovaj tekst, odlicno, jer se moze ocito ovo zganjati. Dapace, dam ss ponude gdje ide sto s cim, pa eto.
Po pitanju kvalitete usluge doslovce nemam rijeci zamjerke, 2.5 i 5GHz rade odlicno, TV nema pucanja signala ili slicno, onako kako bi trebalo biti .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 16:47   #11182
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Kaon se moze zaobici i spojit nekako direktno na TV?
Imam dva novija TV koji bi to mozda mogli podrzavati.

Kako to napraviti?

A ovoj h 179kn je samo prvih 12 mjeseci ili svih 24?

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 15.11.2020. u 16:52.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 17:10   #11183
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Kaon se moze zaobici i spojit nekako direktno na TV?
Imam dva novija TV koji bi to mozda mogli podrzavati.

Kako to napraviti?

A ovoj h 179kn je samo prvih 12 mjeseci ili svih 24?
Koliko znam, jedna opcija je doplata za CI modul, 15kn/mj, druga je da spojiš tv direkt. A to gase, tu analogiju, dva po dva kanala.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 07:46   #11184
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Kaon se moze zaobici i spojit nekako direktno na TV?
Imam dva novija TV koji bi to mozda mogli podrzavati.

Kako to napraviti?

A ovoj h 179kn je samo prvih 12 mjeseci ili svih 24?

Nebi rekao da to može TV tjerati jer nije riječ samo o iptv receiveru, ima tu njihov firmware, opcije........ ali možda griješim, no mislim da ne.

Iako, ima. Jučer sam upogonio A1 Xplore TV na android boxu, plug&play, svi kanali iz paketa su mi ovdje. Radi savršeno, iako jest problem - sučenje.

Kvaliteta slike je rekao bi identična, na 4k TV-u ne vidim neku razliku osim što je znao napravit drop, pa rezolucija padne, ali se oporavi i nastavi u dobroj kvaliteti.....

No ne valja opcija za svakodnevnu upotrebu. Fali daljinac, fali normalno sučelje, fali......


I da, 179 kn je na dvije godine. Pitao, provjerio par puta, 24 mjeseca bez diranja (povišenja) cijene.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 08:50   #11185
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Imam A1 TV + internet, uređaj je KAON VM1200 brendiran kao VIP.
Od kada se VIP preimenovao u A1, vjerojatno su napravili ažuriranje software-a u uređaju i meni više ne radi HDMI CEC.

Prije je Kaon palio i gasio TV, sada to više ne radi. TV je stara Panasonic 42" plazma, G serija.

Ima li još netko isti uređaj, i da li radi vama CEC ili ne?
Možda su isključili i CEC u postavkama pa se mora ponovno uključiti, ali nisam ni blizu lokacije tako da ne mogu čačkati po postavkama uređaja.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 09:11   #11186
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Imaš u postavkama cec, početno je off
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 12:06   #11187
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Imaš u postavkama cec, početno je off
Ako ti je pri ruci uređaj, molim te da mi napišeš putanju do postavke i naziv?
Trebam preko telefona komunicirati da probaju, a ne nalazim manual na internetu javno dostupan gdje piše HDMI CEC kako se uključuje.

Uređaj sam naređivao prije 2 godine, i tada je CEC radio i bio uključen, ali moguće je da su ga nekom od nadogradnji isključili.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 12:25   #11188
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Za KAON VM1200:
Menu > gore / dole dok ne nađe Postavke,
desno na Tehničke postavke > OK,
OK za "ući unutra" > spusti se dole na HDMI CEC,
sa livo / desno odabrati da piše Uključeno,
sa OK potvrditi i sa Exit izaći iz menija.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 13:36   #11189
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za KAON VM1200:
Menu > gore / dole dok ne nađe Postavke,
desno na Tehničke postavke > OK,
OK za "ući unutra" > spusti se dole na HDMI CEC,
sa livo / desno odabrati da piše Uključeno,
sa OK potvrditi i sa Exit izaći iz menija.
Zahvaljujem!
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 13:40   #11190
AntiEkspert
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: lokalna birtija
Postovi: 55
Pozdrav
Evo danas zvao da SZK da naručim flatbox i lik me uvjerava da moram uzeti i router...
A već imam ovoga ZTE od Tele2 s kojeg btw bježim jer su dobili odjeb radi ovih 200 gb
Jeli netko zna nešto više...
AntiEkspert je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na