Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2013., 20:52   #61
shabbban
šaljivdžija
Moj komp
 
shabbban's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb - okoliš
Postovi: 22
HDD 3-4TB

Pozz!

Trebam veći HDD za storage, uglavnom torentijada i neki lagani backup koječega pa tražim nekakvo "bang for buck" riješenje.
U posljednje vrijeme pljuju po WD Green seriji no meni 900tinjak kn za WD30EZRX izgleda super cijena za količinu GB.
Što mislite o Seagate-u, Toshibi.. ima li kakva alternativa? Razlika u 50-100 kn nije problem ako opravdava pouzdanost i eventualno dulju garanciju..

Volio bih neki user feedback ako ima tko iskustva na forumu,
Hvala !
__________________
WYSIWYG !
shabbban je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 21:04   #62
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Mislim da je trenutno najbolji omjer uloženo-dobiveno Toshiba .

Ima garanciju 36 mjeseci i jeftinija je od WD Red diska istog kapaciteta nekih 15-20% koji također ima garanciju 36 mjeseci .

Također pogledaj i Seagate diskove , oni su nešto malo brži od Toshibinih diskova , ali im je garancija 24 mjeseca .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2013., 21:10   #63
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor shabbban Pregled postova
Pozz!

Trebam veći HDD za storage, uglavnom torentijada i neki lagani backup koječega pa tražim nekakvo "bang for buck" riješenje.
U posljednje vrijeme pljuju po WD Green seriji no meni 900tinjak kn za WD30EZRX izgleda super cijena za količinu GB.
Što mislite o Seagate-u, Toshibi.. ima li kakva alternativa? Razlika u 50-100 kn nije problem ako opravdava pouzdanost i eventualno dulju garanciju..

Volio bih neki user feedback ako ima tko iskustva na forumu,
Hvala !
Green serija neka ti bude zadnji izbor, ili još bolje, makni se miljama daleko od nje.
Ako ti je do garancije, malo razvuci kesu i uzmi WD Blacka. Tu ti barem nepouzdanost i garancija neće biti problem.
Dalje, kako ti je rekao Kristijan.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 21:21   #64
shabbban
šaljivdžija
Moj komp
 
shabbban's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb - okoliš
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Mislim da je trenutno najbolji omjer uloženo-dobiveno Toshiba .

Ima garanciju 36 mjeseci i jeftinija je od WD Red diska istog kapaciteta nekih 15-20% koji također ima garanciju 36 mjeseci .

Također pogledaj i Seagate diskove , oni su nešto malo brži od Toshibinih diskova , ali im je garancija 24 mjeseca .
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Green serija neka ti bude zadnji izbor, ili još bolje, makni se miljama daleko od nje.
Ako ti je do garancije, malo razvuci kesu i uzmi WD Blacka. Tu ti barem nepouzdanost i garancija neće biti problem.
Dalje, kako ti je rekao Kristijan.
Hvala dečeci..

Velim, nije sad 50-100 kn problem, nije da su podaci pretjerano bitni, ne radim za neku obavještajnu službu ili slično, ali ona frustracija kada čuješ prvi klik svog harda je nešto neprocjenjivo..

Ciljam onda WD Black ili Toshibu kak ste rekli.. neki feedback o 4TB ili je još prerano?
__________________
WYSIWYG !
shabbban je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 21:33   #65
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor shabbban Pregled postova
Hvala dečeci..

Velim, nije sad 50-100 kn problem, nije da su podaci pretjerano bitni, ne radim za neku obavještajnu službu ili slično, ali ona frustracija kada čuješ prvi klik svog harda je nešto neprocjenjivo..

Ciljam onda WD Black ili Toshibu kak ste rekli.. neki feedback o 4TB ili je još prerano?
Čuj, nije nemoguće da WD Black prdne, ali vjerojatnost je puno manja nego zeleno smeće

Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Gledam Toshibu konkretno 2TB DT01ACA200, ali svugdje su po 2 godine garancije. Gdje imaju 3?
ili stara baza podataka na webu tamo gdje gledaš ili stara zaliha diskova sa 2 godine gare. ali nije baš da su nešto dostupni...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 21:42   #66
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Čovjek je u pravu .
Sada sam baš gledao Links i garancija im je trenutno 24 mjeseca za Toshibu .

Kupio sam je tamo prije 2 tjedna i meni na računu piše 36 mjeseci !

Morat ću ih nazvati i provjeriti što je u pitanju jer sam naručio još jednu Toshibu DT01ACA300 , zbog garancije od 36 mjeseci .
Ako je garancija smanjena na 24 mjeseca odustajem i kupujem Seagate ili čekam da se garancija vrati na 36 mjeseci .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 22:23   #67
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Toshibe koje su MSanov uvoz imaju 3 godine garancije.

Problem je što MSan ima Tošibe do veličine 1TB.

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 29.12.2013. u 15:09.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 22:54   #68
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Hvala na informaciji , a kako da ja dođem u linksu do Toshibe kojoj je MSan dobavljač ?

Nema smisla kupiti nešto sa 12 mjeseci manjom garancijom ako je moguće doći do pune garancije od 36 mjeseci .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 23:17   #69
shabbban
šaljivdžija
Moj komp
 
shabbban's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb - okoliš
Postovi: 22
Cimneš ih telefonski/mejlom i veliš da ti dobave Tošibu iz MSan-a s 36 mj gare i bok.. mislim da ne bi trebalo biti problema oko toga..

Ontopic, gledam ponudu 4TB diskova.. u consumer range-u ima ili wd green ili seagate.. rang cijena 1200-1300kn.. mislim da ću radije ić na 2x3tb
__________________
WYSIWYG !
shabbban je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 23:19   #70
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Čovjek je u pravu .
Sada sam baš gledao Links i garancija im je trenutno 24 mjeseca za Toshibu .

Kupio sam je tamo prije 2 tjedna i meni na računu piše 36 mjeseci !

Morat ću ih nazvati i provjeriti što je u pitanju jer sam naručio još jednu Toshibu DT01ACA300 , zbog garancije od 36 mjeseci .
Ako je garancija smanjena na 24 mjeseca odustajem i kupujem Seagate ili čekam da se garancija vrati na 36 mjeseci .
Smanjili garanciju? Pa nisu valjda toliko munjeni kad su je pred koji mjesec digli na 36... Nevjerojatno... A vidim kod frenda u dućanu (msan lager) 1TB tošiba je 36mjeseci. Ali 2TB nema. Možda drugi uvoznik i drugi jamstveni uvjeti.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2013., 16:37   #71
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Upravo sam kontaktirao Links u svezi sa garancijom za Toshiba diskove .
Potvrđeno je da im je garancija smanjena sa 36 mjeseci na samo 24 mjeseca .

Sada moram dobro promisliti što da kupim Toshibu DT01ACA300 , Seagate ST3000DM001 ili dati 20% više love za WD Red WD30EFRX koji ima 36 mjeseci garancije .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2013., 16:47   #72
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 597
Samo pripazi, za ST3000DM001 izgleda da je sad samo 12 mjeseci, bar u Protisu i RS Magazinu.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 17:02   #73
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Samo pripazi, za ST3000DM001 izgleda da je sad samo 12 mjeseci, bar u Protisu i RS Magazinu.
Treba vidit na stranici od tošibe i seagatea. Jesu to oni skinuli godinu, ili naši lopovi.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 17:07   #74
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Treba vidit na stranici od tošibe i seagatea. Jesu to oni skinuli godinu, ili naši lopovi.
Nema ti to dvoje nikakve veze.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 17:58   #75
shabbban
šaljivdžija
Moj komp
 
shabbban's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb - okoliš
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Samo pripazi, za ST3000DM001 izgleda da je sad samo 12 mjeseci, bar u Protisu i RS Magazinu.
Potvrđeno, bio danas u jednom shopu u ZG pa priupitao baš za taj model, vele dečki da je garancija 12 mjeseci, uvoznik Microline.
__________________
WYSIWYG !
shabbban je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 19:24   #76
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Vidim da je i van Hrvatske skinuta garancija na Toshiba diskove sa 36 mjeseci na 24 mjeseca .
To sada i ne čudi ako su se vodili time da i dalje imaju duplo veću garanciju od Seagate diskova .
Otkazao sam rezervaciju za Toshiba disk u Linksu , uvjeti su se promjenili i sve je izglednije da ću kupiti WD Red sa 36 mjeseci garancije .
Moram to riješiti što prije dok i njima ne smanje garanciju .
Toliko o vjeri proizvođaća diskova u svoje proizvode .
Procjenili su da je bolje smanjiti garanciju nego ljudima dati novi disk jer očito je da su 36 mjeseci , a kod nekih i 24 mjeseca previše da bi komponenta prošla to razdoblje bez nekog kvara koji bi zahtjevao reklamaciju i novi uređaj .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 19:56   #77
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema ti to dvoje nikakve veze.
Pa nekad je bilo. 3 godine gare u ve milu, a 5 godina ima inače

Mah sve u svemu kretenski. Nema ni godina dana otkako su digli za po godinu, i tošiba i seagate, da bi sada vratili natrag.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 20:03   #78
shabbban
šaljivdžija
Moj komp
 
shabbban's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb - okoliš
Postovi: 22
Baš si razmišljam o Seagateovom smanjenju garancije, nije li Seagate kupio Samsungov pogon za "očvrsje"? A Samsungovi hardovi su uredno imali jamstvo 12/24 mjeseca..

Mislim da se ipak isplati protegnut malo i ubost WD Red kak veli Kristijan.
__________________
WYSIWYG !
shabbban je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 20:06   #79
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Super. Osobno mi sve svelo na wd crveno i crno
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2014., 01:48   #80
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
pozdrav ljudi,
da li se netko susreo sa WD Intellipower AV-GP EURX green serijom?
Točan model na linku ispod;
http://www.futura-it.hr/katalog/komp...a-35/wd30eurx/

Primamljiv je zbog solidne cijene i 36 mjeseci jamstva.
Služio bi za storage u HTPC konfi, brzina nije toliko bitna jer koristim SSD

Razmišljao sam o RED seriji, ali nisam siguran da li se isplati dati 130kn više za njega
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2014., 01:54   #81
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
pozdrav ljudi,
da li se netko susreo sa WD Intellipower AV-GP EURX green serijom?
Točan model na linku ispod;
http://www.futura-it.hr/katalog/komp...a-35/wd30eurx/

Primamljiv je zbog solidne cijene i 36 mjeseci jamstva.
Služio bi za storage u HTPC konfi, brzina nije toliko bitna jer koristim SSD

Razmišljao sam o RED seriji, ali nisam siguran da li se isplati dati 130kn više za njega
Velik broj ih je reklamiran i čak bi se usudio reći, najnepouzdanija serija green wd diskova. Radije odi na red.
No ako je samo multimedija koja nije neka raritetna i može se lako nabaviti opet, onda ga uzmi. Ak crkne, dobiš drugi
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2014., 02:05   #82
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Hvala druže na brzom odgovoru.
Već sam ga naručio ali imam fore promjeniti mišljenje do utorka, jer su javili da će ga moći isporučiti tek u utorak radi inventure od uvoznika, pa rekoh da pametnije pitam
Vidim da na jedino taj model od green serije daju 36 mjeseci jamstva, pa sam pomislio da su oni kao pouzdaniji, jer obicno na green seriju daju 24 mjeseca.
Ostati ću na njemu, pa kud puklo, nadam se da ga neću morati reklamirati, a ako bude potrebna reklamacija valjda futura neće raditi probleme
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2014., 02:11   #83
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Futura je ok dućan tako da nema brige. A za tvoju namjenu i više nego ok.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2014., 02:19   #84
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
mislim da je dobar izbor zbog jamstva, 12 mjeseci više jamstva nije za baciti, samo da ne dođe DOA
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2014., 08:39   #85
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Iz osobnog iskustva i iz iskustva mnogih korisnika Green serije WD diskova zaobilazim u širokom luku .
Za samu kvalitetu WD Intellipower AV-GP EURX Green serije ti ne mogu ništa reći , jer taj disk nisam imao u vlasništvu .
Ono što je odmah primjetno kod te serije diskova je garancija koju si i sam naveo od 36 mjeseci , sa kojom izgleda WD želi vratiti poljuljano povjerenje u svoju Green seriju diskova .
Možeš biti "Pioneer" i sam se uvjeriti u kvalitetu ovoga diska ili možeš još malo razmisliti i kupiti provjereni WD Red , koji opravdava višu cijenu od tih 130 kn .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 21:14   #86
Ivic@
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Iz osobnog iskustva i iz iskustva mnogih korisnika Green serije WD diskova zaobilazim u širokom luku .
Za samu kvalitetu WD Intellipower AV-GP EURX Green serije ti ne mogu ništa reći , jer taj disk nisam imao u vlasništvu .
Ono što je odmah primjetno kod te serije diskova je garancija koju si i sam naveo od 36 mjeseci , sa kojom izgleda WD želi vratiti poljuljano povjerenje u svoju Green seriju diskova .
Možeš biti "Pioneer" i sam se uvjeriti u kvalitetu ovoga diska ili možeš još malo razmisliti i kupiti provjereni WD Red , koji opravdava višu cijenu od tih 130 kn .

A recimo ja imam dosta loših iskustava sa WD Blue diskovima serija AAKX, AAKS, a pogotovo ona serija AAJS koji čak nisu izdržali niti 2-2,5 godine garanciju, čak se događalo nakon 5-6 mjeseci pojavlčjivanje unstable i bad sectora, i 4 puta sam naletio da tek otpakiran novi disk ne radi i to serija 3.5" WD500AAKX i 2 puta mi dogodilo isto sa 2.5" WD500LPVX... Tako da neznam, jedino još WD Crncu vjerujem
Ivic@ je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 22:05   #87
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
+1
Za sve je crni dobar, nema badave 5 godina garu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 22:25   #88
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Meni još uvijek nije jasno da se ovako selektivno prozivaju diskovi jer je "malom mati iz susjedstva otišao jedan Green a Katici već dva u pola godine".

Mislim da je netko u zadnjih godinu u nekoliko navrata slao linkove koji demantiraju ovakve ubjektivne izjave "odi na seagatea jer mi svi rade, a nikako na WD jer mi 2 ne rade".
Neka me slobodno netko demantira linkovima koji podupiru ove tvrdnje, bio bih mu zahvalan za prosvjetljenju.

p.s.
imam cijeli život WD diskove, a zadnjih par godina i green seriju (barem nekoliko komada) koji rade i po 20 sati dnevno i još mi NITI JEDAN disk u životu nije otišao.
Kao ni nekoliko seagate diskova dok sam bio klinac. I naravno da to ništa ne znači, zato mislim da je nepotrebno pisati ovako konačne sudove ala "WD ti je smeće" ako za to nema statističkih dokaza
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 22:59   #89
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Da si temeljitije čitao ovu temu nebi pisao ovaj post .

U tvom slučaju iznimka ni čini pravilo (odnosi se na Green seriju diskova koji ti rade) .

Sada bi trebali stavljati linkove i demantirati - koga ?
Pročitaj koliko ljudi ima negativna iskustva sa Green serijom , samo na ovom forumu .

Ako su ti Green diskovi dobri , odlično za tebe .

Za sve ostale valjda nešto znači loše iskustvo priličnog broja korisnika sa Green serijom diskova .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 23:28   #90
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Da si temeljitije čitao ovu temu nebi pisao ovaj post .

U tvom slučaju iznimka ni čini pravilo (odnosi se na Green seriju diskova koji ti rade) .

Sada bi trebali stavljati linkove i demantirati - koga ?
Pročitaj koliko ljudi ima negativna iskustva sa Green serijom , samo na ovom forumu .

Ako su ti Green diskovi dobri , odlično za tebe .

Za sve ostale valjda nešto znači loše iskustvo priličnog broja korisnika sa Green serijom diskova .
Malo manje bahatosti a malo više linkova i podataka bi bilo bolje za sve.
Šta meni znači 10 ili 100 ljudi kojima su WD diskovi otkazali? Je li to neki statistički relevantan broj?
Apsolutno ni u jednoj dimenziji svemira nije. Ja ne znam nikoga osobno kojima su WD green diskovi otišli, a znam ih sedmero. Je li to manje relevantno od 20 ljudi na forumima? Ili 100? Tih diskova ima na milijune. I razlika u vraćanjima po proizvođačima je često u promilima ili postocima najviše:
http://www.behardware.com/articles/8...s-rates-5.html

Evo jedna reference. Razlika od 4 i 3 posto ovisno o proizvođaču.

Evo i ovo, malo informacija:
https://static.googleusercontent.com...k_failures.pdf

Ja nisam ovdje došao ispravljati krive drine, već samo kažem da su sev ove informacije u rangu "cijelom susjedstvu je riknuo WD green" dokle god nema podataka koji to supportaju.

EDIT: Koga bi trebali demantirati linkovima?
Pa evo, demantirajte mene. Ja ovom prilikom tvrdim da WD green serija diskova nije relevantno statistički nestabilnija od srodnih joj serija drugih proizvođača. Poslao sam link ili dva kao dokaz. Molim tebe ili neke druge dokaz za ovo što ti tvrdiš. Ako imaš, bih bih ti iskreno zahvalan jer bih napokon znao koje diskove kupovati.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na