Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2017., 23:14   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Ruter zaboravlja NAS?

Dešava mi se odnedavno čudan problem i nisam siguran tko je točno kriv:
imam ruter od Amisa, Eltek R3601. Na njega su kabelima spojeni svi kompovi i NAS od Qnap-a
Do nedavno je sve radilo ok i onda sam otišao na more na tjedan dana i isključio struju u razvodnoj na svim osiguračima.

Kad sam se vratio s mora i uključio struju, s kompom se nisam mogao spojiti na net a ruter je javljao da mu je CPU stalno na 100%. Resetiranje gašenjem rutera iz struje i puštanje na miru da probavi sve preko 2h nije pomoglo i zvao sam SZK i tamo mi je lik rekao da ga skroz resetiram s reset gumbom (držanje preko 15 sec). Nakon toga je net na kompu profunkcionirao osim što je sve vraćeno na defaultne postavke. I tu kreću problemi s NAS-om:
primjetio sam da kad upalim komp ujutro, da mi NAS nije spojen na net iako je upaljen te da se ne mogu spojit na njega preko lokalne mreže. To vidim i po torrent trackerima koji mi javljaju da moram seedat stvari, dakle NAS nije bio spojen na net već neko vrijeme. Kad uđem u ruter, NAS nije registriran u njemu i moram softverski resetirat ruter iz izbornika i onda sve proradi i nas opet bude spojen na net. No također nakon nekog dužeg vremena nas opet jednostavno izgubi vezi s ruterom ako se ne koristi (dužeg - ako ga ne koristim cca preko 3h). Cijelo vrijeme je nas upaljen, dakle ne odlazi u standby il nešto i čim softverski resetiram ruter, net mu opet proradi i opet se mogu spojiti na njega preko lokalne mreže. Nisam testirao da li komp ima problem s mrežom nakon dužeg vremena, no paljenje kompa uvijek rezultira da sve radi ok.

Sumnjam da je problem u ruteru pošto sve proradi nakon reseta no možda se nakon full hardverskog reseta poremetila neka opcija u ruteru za standby pa da ruter jednostavno "zaboravi" konekciju a uređajem ako taj uređaj ne koristi lokalnu mrežu duže vrijeme

ima li tko kakvu ideju što bi točno mogao biti problem i kako ga riješiti?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 07:16   #2
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
probaj skinuti zadnji firmware sa Qnap-ovih stranica i ručno ga instalirati (prepisat ili nadogradit) to je znalo pomoći kod mene na synologyju kod sličnih problema.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na